Šta je novo?

AMD R9 290 Zvanicna tema

Ja procitah Powercolor.

Uh kad bi i ostale mogle da se otkljucaju. 350e za 290X +BF4. ,)
 
Moja greska, Powercolor sam mislio. Pa kako da samo ta moze da se otkljuca? I zasto jos nekome nije uspjelo to? Da je moguce, bilo bi do sad bruka likova po netu da se hvale.
 
Lol zar opet istu gresku prave ovo ce dodatno da sahrani 290x. Sad je jos primavljivija ova 290 ako ovo bude istina :)
 
Ja sam sinoc trazio po netu upravo to jer mi je mirisalo na tako nesto ali nisam nasao, ako je istina onda nema sta da se prica.

Al da se vratim na @demiosov zahtev, znaci OC 1000/1500 na def naponu , powerboost 50% i TC 32765 = 875 KHs na guimineru, sa podesavanjima za 7970 da li moze bolje pokazace vreme ali vrlo verovatno da moze, dal bi bilo vise na linuxu ili cgmineru ne znam. Potrosnja neznatna nekih 15W,sto znaci 315W iz zida, temp normalne za moje vodenjake GPU=33, VRM1=61 i VRM2=52 u sobi 15stepeni.

Sto se tice ne referentnih vazdusnih, karte ce biti sigurno toplije bar 4-5 stepeni nego 7970 tako mi pokazuju vodenjaci jer ipak je to veci cip i ima 2miliona vise tranzistora, cujem da ATI najavljuje oprimizaciju i novi steping ali otom potom
 
Pa dobro...deluje fino....samo..pitanje je i sa nereferentnim koliko ce to biti za mining?
Tnx za cimanje.
 
@demios
nema na cemu i onako je to u mom interesu, ja se nadam da moze jos da se izvuce optimizacijom guiminera, e sad kako ce nereferentne kopatina na vazduhu videcemo jer ipak je to veliki cip i treba ga oladiti pogotovu za 24/7, 300W je to. Vidim da masa testera uzima vodena jer im je to najbolje resenje da bi izvukli maximum. Bice bolje kad sidje u 20nm ali dotle cemo pricekati.
E sad ako stvarno radi moding 290 na 290X to je super
 
zato i pitam koliko je za mining jer pcb i hladnjaci ce biti isti ili slichni kao 79xx serija i ako umesto npr 200 troshi 300w, to ce biti pretoplo i prebuchno da bi se chupalo tih 850-900khash

shto se tiche unlokovanja, ista pricha, barem kad je mining u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ako radi moding dobice se oko 1000 i jos jedno desetak vati odozgo, uzeo sam i jednu MSI 280X i ona posle promene paste drzi na 65% venta 62 stepena i naponsku na 70 pri 993/1500 i 1.150V i temp u sobi 15 ali baca samo 670kHs ne znam koji bi bios lego na nju da baci 720 kHs, takav slican nonref kuler ocekujem i za 290 seriju ali sigurno 5 stepeni vise, normalno to su parametri kad kopa, za igrice je vec druga prica
 
Poslednja izmena:
msi r9 280x ima referentni 7970 pcb koji je nocna mora za mining...mora memorija u nebesa.
 
Dal moze da se flesne onaj bios od stare MSI T3 7970 on radi na 1044/1500 i baca 720
 
Poslednja izmena:
Dakle nema nista od 290 kartica sa dobrim hladjenjem ove godine.
 
re

Mislim da od ovoga nema nista!
 
Taman da nam stignu kad i povećanje PDV-a :wall:
 
Znaci ipak preporuka juriti kartice pre Nove ? Nece valjda sa trenutne cene kartica odjednom skociti za ~10%? Morace neki balans da se napravi...
 
re

Kad sam ceko do sad cekacu jos mesec dana pa cu uzeti pravu stvar!
 
PCI-E XFX AMD RADEON R9 290, 4GB DDR5, DualDVI, HDMI, DP

051.806.913.jpg


445e u HR.
 
Lol to je preskupo za te pare moze i 780 da se kupi :(
 
Nemoj da zaboraviš njihov PDV.
 
Poslednja izmena:
Koji je to drugi treci primerak koji se otkljucao ;)
 
Ima ih na OC.net dostina koja je otkljucala. Pise u GPUz-u da su sejderi otkljucani, ali niko ne zna zasigurno da li je to to. Najvise ih je Powercolor i XFX.
 
Nevidim kakve veze ima dali su Powercolor i XFX kad su sve referntne iste samo druga nalepnica :D
 
Eto - potpuno promasen launch sto se nas iz Srbije tice. Ovako ce nas potkaciti PDV +12% sto znaci da ce najjeftinija 290 sa custom cooling resenjem da kosta minimum 450Eura, a Asus negde oko 500-520E. 290x ce da izadje 600-650E, koliko sad kosta 780ti.
 
Istina, ovo je informacija od juče. AMD ima problema da napravi dovoljno grafičkih procesora.
Da li je u pitanju slab yeild ili velika potražna, uglavnom u svim kanalima su i ove R9 290 kartice u "limited supply" statusu.

Za one koje žele da se igraju sa referentnim primercima podatak da je GELID potvrdio kompatibilnost Icy Vision Rev. 2 kulera (napolju košta smešnih 30 evra) sa R9 290 karticama.
http://www.gelidsolutions.com/products/index.php?lid=1&cid=17&id=52

Takođe, sve koje se plaše novog poreza, informacija da će verovatno početi da se primenjuje od februara 2014. godine.

Strpljivima želim svu sreću, ja sam počeo da jurim ili R9 270 CF ili neki lep primerak GTX 780 (ne TI) za predstojeće hladne dane.
 
Nazad
Vrh Dno