Šta je novo?

AMD R9 290 Zvanicna tema

ja ne kapiram ovo za kvalitet izrade?okej,lepo je kad je sve od lima,kad ima bekplejt,ali sem mozda koji stepen sto bi bekplejt povukao ali generalno nece celik na karti da da frejmove i da ubije buku.po meni bitnija je stvar gde su konektori nego koliko su plastike stavili,a to je ionako sve trivijalno.brzina/tisina/pouzdanost.
 
Pa jedini previd msi-a je kod ubadanja 8 i 6 pin konektora. Onda mora srafcigerom da se otkaci ona plastika sto ih drzi jer ne moze prst da stane i da pritisne. I asus isto ima blackplate pozadi i naravno dcII top hladjenje. Ja ne kazem da su to lose karte, mozda ovi prodavci jednosatvno uvaljuju lose modele. Hteo sam safirku tri-x ali je pogolema i nece mi stati u kuciste a za asus sam procitao da je to dcII top hladjenje napravljeno iskjlucivo za nvidia modele i samo primenjeno na ati i onda ne pokriva sve cipove memorije, cak i pajpovi prolaze iznad nekih cipova i dolazi do problema zbog toga.

Ja mogu uzeti nvidiju ali ipak imam crossfire plocu i mozda pokrenem rudnik nekad.
 
ja ne kapiram ovo za kvalitet izrade?okej,lepo je kad je sve od lima,kad ima bekplejt,ali sem mozda koji stepen sto bi bekplejt povukao ali generalno nece celik na karti da da frejmove i da ubije buku.po meni bitnija je stvar gde su konektori nego koliko su plastike stavili,a to je ionako sve trivijalno.brzina/tisina/pouzdanost.
Po kvalitetu izrade porazumevam kako se ponasa u kucistu, da li zveci nesto, kakve su joj akustike, koje cipove su koristili za memoriju, ASIC kvalitet, kakav je osecaj pod rukom, da li se puno krivi u kucistu, da li se cuju zavojnice kada se pusti neka high FPS igra, itd. I ni jedan proizvodjac, osim Sapphire, nije ni pokusao da hladi memoriju uopste. Sapphire je pokrio svaki cip i mosfet, dok ASUS nije pokrio ni jedan. Sapphire je pravio poseban hladnjak za svaku kartu, cak izbacuju i revizije ako nesto nije bilo dobro u prethodnom dizajnu hladnjaka.
 
ali opet safir ti nije radio lepo i vratio si ga :)

ali niko se do sad nije ni pozalio na gaming sem sto kao ima previse plastike.ja sam sa safira presao na msi,nebo i zemlja.sad kad budem opet menjao zbog vicera planiram opet msi,ako neko do tad ne izbaci nesto bolje i tise.
 
Stavicu sve argumente na jedan papir za sve kompanije koje su dostupne i onda cu da vidim sta cu. Jedino tako, hocu da poludim ovako koliko sam ne odlucan :/
 
Nisi ti neodlucan vec su svi izgleda nesto zabrljali i covek vise nemoze biti siguran sta valja i sta vredi. Svi mi znamo da ASUS 780Ti valja, ali u zoni cca 300eur ima i previse promasaja, poluproizvoda.
 
Nisi ti neodlucan vec su svi izgleda nesto zabrljali i covek vise nemoze biti siguran sta valja i sta vredi. Svi mi znamo da ASUS 780Ti valja, ali u zoni cca 300eur ima i previse promasaja, poluproizvoda.
To mi je najgore. Tri karte sam promenio i svaka je imala manu. Kada sam kupio Sapphire HD 6950 Dual-X za 220e, od prvog do zadnjeg dana je radila kao sat. Jos je bila i OC na 1000Mhz sa 800MHz sto je znacajno ubrzalo i jos je bila hladna i tiha, skoro necujna. Ovo sad ne znam sta da uzmem. Svaki proizvodjac negde zabrlja. Pa pazi samo ASUS sta je radio. Stavljao Elpida memoriju mesto Hynx cipova kao i svi ostali proizvodjaci, i posle on najbolji. EVGA za nVidiu, Sapphire za AMD, i vraticu se ja na Sapphire i to VaporX TriX :D Cim dodju pare to cu uzeti pa makar ne radila kako treba :)
 
Evo vidi ovde temperature. Ima dve 290 i pet 290x ali to je otprilike jako slicno. Pogledaj asus i njegove temperature a pogledaj msi. Zabrljao malo asus tu. Steta sto nema onih ludih sa hladjenjem ali verovatno bi i cena kod nas tih karti bila oko 1000€
 
Evo vidi ovde temperature. Ima dve 290 i pet 290x ali to je otprilike jako slicno. Pogledaj asus i njegove temperature a pogledaj msi. Zabrljao malo asus tu. Steta sto nema onih ludih sa hladjenjem ali verovatno bi i cena kod nas tih karti bila oko 1000€
Da bi drzao pod kontrolom R9 290X sa dobrim OC, treba ti onaj G10 i neki Asetek 120mm rad. To sve dodaje oko 200e na cenu karte, ali kako to hladi :D U svakom slucaju moze se primetiti da Sapphire brise pod sa svim ostalim proizvodjacima, sto se tice temperature i zvuka koji proizvodi i jos je "samo" 44K, sto taman staje u moj budzet ako se malo protegnem. Hvala ti na linku :)
 
Ma nista i ja sam mislio safirku ali onda mi treba jos 10 hiljada za vece kuciste jer je bas velika karta, 30cm. Pogolema. Sad je bedak sto je opet ta cena u emmi-ju ili winwin-u.
 
Ma nista i ja sam mislio safirku ali onda mi treba jos 10 hiljada za vece kuciste jer je bas velika karta, 30cm. Pogolema. Sad je bedak sto je opet ta cena u emmi-ju ili winwin-u.

Znam, i da hocu da uzmem i Sapphire R9 280X VaporX TriX opet je u Pc Practicu :smash:. Meni u troopera moze da stane sta hoces, za sta sam uzimao full tover, ako ne za zveri kao sto je ova :D I ASUS je bila oko 28,5cm i mogu da ti kazem da je i kod mene bilo gusto. Pod gusto mislimi da je bilo jos 3-4cm prostora.
 
Imas mogucnost. Kupis referentnu 290 ili 290x kartu, zavisno od finansija i stavis Accelero Extreme 4.
 
po tom linku nista se nije moglo skapirati sem obrtaja ventova,koji nisu nikakav pokazatelj,jer sam npr powercolor-u 6870x2 u ajdlu spustao rucno ispod 1500rpm pa su se opet culi jer su bili krs.asus zadnju dve generacije pusta koji stepen vise,ali obara rpm venta,safir i msi su slicni,ostali je jasno van konkurencije.

ispasce da radim u MSi-ju,ali mislim da je za ove nase uslove gaming jasan pobednik.
 
po tom linku nista se nije moglo skapirati sem obrtaja ventova,koji nisu nikakav pokazatelj,jer sam npr powercolor-u 6870x2 u ajdlu spustao rucno ispod 1500rpm pa su se opet culi jer su bili krs.asus zadnju dve generacije pusta koji stepen vise,ali obara rpm venta,safir i msi su slicni,ostali je jasno van konkurencije.

ispasce da radim u MSi-ju,ali mislim da je za ove nase uslove gaming jasan pobednik.
 
Pa gde ima da se nabavi i koliko bi me izasao. Ako je u rangu od 44K onda bolje da kupim ovako vec sklopljeno.
 
po tom linku nista se nije moglo skapirati sem obrtaja ventova,koji nisu nikakav pokazatelj,jer sam npr powercolor-u 6870x2 u ajdlu spustao rucno ispod 1500rpm pa su se opet culi jer su bili krs.asus zadnju dve generacije pusta koji stepen vise,ali obara rpm venta,safir i msi su slicni,ostali je jasno van konkurencije.

ispasce da radim u MSi-ju,ali mislim da je za ove nase uslove gaming jasan pobednik.

Prelistaj koju stranicu nize i naicices na video poredjenje zvuka ventilatora, i kao najtise resenje se pokazala, bar mom uhu, Sapphire.
 
ovaj novi triX ili ovo do sad?iz licnog iskustva tvrdim da je MSI neprimetniji od vapor i dualX,za novi triX ne tvrdim,nisam imao.veci problem je ionako bio nekompaktno reseno hladjenje,pa je bilo vibracija itd,i sto su dosta nepouzdanije od MSi-ja.ja jos ni cuo nisam da je neko imao lose iskustvo sa Gaming grafom.
 
Sve pada u vodu, moram prvo novi monitor da kupim. Ako zavirite u "Moja masina" videcete da koristim LG Flatron L1919S, rezolucije 1280x1024 i koji ima samo VGA konektor. Znaci prvo novi monitor pa onda grafa, a monitor koji bi me zadovoljio kosta 200e :( I onda da krpim pare da kupim opet 280X. Uzas
 
E uzeo je i namontirao, ne cuje se uopse i jako slabo se cuju ventilatori i kad rade na 100%. Lepa karta ali moje kuciste je kantastrofa :) pa je u idle-u temperatura 38 stepeni na 18% obrta ventilatora. Pustio sam furmark nekih 10-ak minuta i ode ona na 90 stepeni pod ful opterecenjem ali ponvaljam da mi je kuciste bluberry, kinesko go*no. Sad mi ispada da moram i kuciste da kupujem, pa ima da se slogiram i da bankrotiram na kraju.

IMG_20140528_122532.jpg

Eto tako to izgleda :) Haos

Napajanje sam morao tako jer zveci metal kucista a ja ne volem buku :)
 
Poslednja izmena:
E uzeo je i namontirao, ne cuje se uopse i jako slabo se cuju ventilatori i kad rade na 100%. Lepa karta ali moje kuciste je kantastrofa :) pa je u idle-u temperatura 38 stepeni na 18% obrta ventilatora. Pustio sam furmark nekih 10-ak minuta i ode ona na 90 stepeni pod ful opterecenjem ali ponvaljam da mi je kuciste bluberry, kinesko go*no. Sad mi ispada da moram i kuciste da kupujem, pa ima da se slogiram i da bankrotiram na kraju.

Pogledajte prilog 142782

Eto tako to izgleda :) Haos

Napajanje sam morao tako jer zveci metal kucista a ja ne volem buku :)

Morao bi da pogledas temp naponske. MSI je mislim imao los BIOS koji je pustao da se vent ne okrece dovoljno brzo pa se pregrevala naponska, dok je jezgro ostajala oko 90C i uopste se nije cula karta. Pogledaj u sensor tabu GPU-Z.
A sto se tice mog putesestvja, prvo monitor pa nesto jace od R9 280X. Do tada VaporX ce da radi posao, samo novac da mi prebace.
 
Evo vidi posto se u to bas ne razumem, jel su ok temperature?

6.jpg

Proverio sam bios, najnoviji bios ima.

Eh narucio sam sad onaj fractal design i opet u ww :D

E ali veruj mi karta je bas necujna. Na 18% i na 50% ja je ne cujem uopste. Jos nisam probao u igrama, probacu u nekom 3d marku kasnije pa da vidim kako to sve sljaka. Jos sutra uz ono ogromno kuciste ima samo da peva.
 
Poslednja izmena:
Kuciste je baja, ali me brine temp te naponske. Podesi da ti pokazuje Highest value kada kliknes na strelicu pore temp VRM1, VRM2 i GPU temp. Pusti onda da vrti Valey ili Heaven bar sat vremenea, pa onda javi koje su temperature istih. Ako VRM od preko 100C imaces problema. I ja kada sam kupovao kucaru, dvoumio sam se izmedju Define Xl R2 i Trooper-a, i Trooper me je osvojio. Ali sad kada bolje pogledam XL bi bio bolja kupovina.
 
Nesto me buni kad pustim ovaj valey benchmark, ne pokazuje temperaturu. Pise temp ali stoji 0.
 
Koji driver koristis i probaj da restartujes pa probaj opet. Meni je Valey na R9 280X davao najvece temp.
 
Evo ovako je bilo ceo sat, najnoviji drajveri.

7.jpg

Temperatura se digla max do 86 ali posle se spustila i nije prelazila 72 na gpu.

Jel je to sve ok?
 
Evo ovako je bilo ceo sat, najnoviji drajveri.

Pogledajte prilog 142801

Temperatura se digla max do 86 ali posle se spustila i nije prelazila 72 na gpu.

Jel je to sve ok?

Super su temp, samo sibaj :D Ako budes hteo OC morac malo tisine da zrtvujes da bi je ohladio, ali i ovako je dovoljno brza. Kakav daje utisak koliko je poboljsanje u odnosu na R9 280X ?
 
Evo sad malo probam watch dogs, ne ide preko 60 stepeni. Na ultra radi, sad neke teksture zezaju ali mislim da je to do igre. Nesto zeza igra kad upalis msaa inace nema ni da secne. Necujna skroz. Nekako ima neko belilo oko tekstura kada se upali msaa a vsync u igri ima 2 opcije, 1 i 2 i sad ako je na 1 onda je fps zakucan na 30 ali ako je na 2 onda bi trebalo da bude 60 ali nesto tu ne stima, verovarno ubi lose to optimizovao pa fps kada je na opciji 2 opada cak i na 20. Ali evo da iskljucim vsync ode fps na 120 :D

Super je karta, prvo sam se istripovao sto rade ventilatori na 18% a temp 41 ali ipak to u igrama ne ide preko 65.
 
Ma milina :) A to sto zezaju teksture i los FPS ponekad je posledica optimizacije igre za nVidia karte. Novi Beta driver od AMD-a poboljasava performanse za oko 20-ak procenata :D Neka te dobro sluzi. Ja moram da sacekam jos oko mesec dana da skrpim pare pa u da se castim sa novim monitorom i ovom ili Sapphire grafom kada dodje vreme :D I ojs samo koliku garanciju dobijas ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno