Šta je novo?

AMD R9 290 Zvanicna tema

Ima isti PCB kao tvoja...napon može da se roka ili? :D
 
trebalo bi da moze,a i uvek imas p1t1 bios i slicne da probas.
 
bas sam se sinoc igrao sa klokom,iako sam debelo razocaran jer iako je hynix nece ni da cuje preko 1460 mhz izvlaci me kor koji lagano bez dodavanje napona (samo +50 power) hoce da ide na 1175mhz,sa naponom se jos nisam igrao.elem,kod mene na 45% venta na kojem je apsolutno neprimetan vrm-ovi ne idu preko 65c (drugi je oko 50tak) a kor je stabilan i to klokovan na tu do 70c.test je bio oko sat-sat i po bahanalisanja po gtaV u VSR 1440p,manje vise sve na panju plus 2xMSAA.

krmaca od kulera,verujem da imam mesta za +75mV bez dizanja broja obrtaja.zatvoreno kuciste naravno,ventovi na silent profilu,ovi 14cm intake ionako rade na 1200-1400rpm koliko se secam.
 
Ima tu mesta lagano za +100mV ako ne i više bez dizajnja obrtaja venta, bar ne ručno karta će sama dići na oko 50%. Drugo što se tiče overkloka rama na 290/x seriji, mora da se doda napon na core i aux ako hoces viši ram overklok. Napon na ramu skalira sa naponom na jezgru, i nećeš videti bog zna kakav oc memorije bez podizanja napona. Karta ti vec po def fercera na nešto jačem naponu od drugih karti ili ima stabilniji napon, inače ne bi video ni tih 1175/1460 na njoj.
 
bas sam se sinoc igrao sa klokom,iako sam debelo razocaran jer iako je hynix nece ni da cuje preko 1460 mhz izvlaci me kor koji lagano bez dodavanje napona (samo +50 power) hoce da ide na 1175mhz,sa naponom se jos nisam igrao.elem,kod mene na 45% venta na kojem je apsolutno neprimetan vrm-ovi ne idu preko 65c (drugi je oko 50tak) a kor je stabilan i to klokovan na tu do 70c.test je bio oko sat-sat i po bahanalisanja po gtaV u VSR 1440p,manje vise sve na panju plus 2xMSAA.

krmaca od kulera,verujem da imam mesta za +75mV bez dizanja broja obrtaja.zatvoreno kuciste naravno,ventovi na silent profilu,ovi 14cm intake ionako rade na 1200-1400rpm koliko se secam.

Jesi probao da prodjes sa tim setovanjima ovaj heaven sto delevic zakacio ..ili fire strike ?
 
ne,firestrike mi smor da skidam i intsaliram,videcu da heaven prebacim na ssd i provrtim.inace auto fan profil je krs,bespotrebno napucava brojeve obrtaja i galami,kapiram ja njih da su hteli da imaju najhladniju hawaii kartu ali je tezak overkill kad i na 45 posto sve drzi pod kontrolom plus ima mesta koliko hoces.
 
Neke VRM sekcije traze veci broj obrtaja da bi se lepo ohladile, da budu ispod 80C, zavisi od dizajna hladnjaka. Heaven ne moze da optereti kao neke igre ili Firestrike. Firestrike Extreme je mama za otkrivanje nestabilnog kloka. Samo 100% stabilan klok ce proci u njemu, dok ce u Heaven proci klok visi za jedno 10-20MHz, ali ce zabosti u nekoj igri negde. Ako testiras max temperature vrti loop firestrike, 3DMark 11 ili Valley. Stabilnost Firestrike/ Extreme ili HWBot Heaven DX9 run i temperature i stabilnost ekspresno proverava. To smo ja i kolega Nenad izucavali u detalje sto se tice testing metodologije :d
 
napisah gore da vrm cinculira ispod 70c i na 45 posto venta,a mislim da je sat-sat i po gtaV sa sve eksplozijama,razminavanjem polis copera itd poprilicno dobar test,meni sasvim dovoljan jer trenutno tome grafa i sluzi. :)
 
Nazad
Vrh Dno