Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

sinda

Slavan
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruke
3,428
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Quantum Velocity cpu waterblock)
Matična ploča
MSI B550 Tomahawk Max
RAM
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
GPU
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Storage
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2
Zvuk
EK WATER Custom loop (EK Coolstream PE360mm+EK Coolstream PE240mm)
PSU
Corsair HX 750i
Kućište
InWin 303
Monitor
AOC 24"
Mobilni telefon
OnePlus8
Posto nas vec par ima koji smo pazarili kartu,red bi bio da joj se dodeli i zvanicna tema.....moji prvi utisci su zaista prijatni,karta izgleda predivno,ovaj novi DCII kuler mi je defdinitivno lepsi nego onaj stari troslotni....sto se tice buke,karta je jako tiha kad se ventovi vrte na AUTO,medjutim sve preko 50% se "cuje" ali nista strasno....na frku sam malo igrao Crysis 3,Tomb Rider ovaj novi i BF4 SP.....Kriza radi jako lepo i tecno,bez ikakvih padova fps-a,medjutim BF 4 me UBI od "stuckanja",paljenje VSYNC,pomaze u nekoj meri,ali seckanje povremeno i dalje postoji,iako se fps na ultra (full hd 2x msa) vrti oko 50-60....eto to bi bili neki prvi utisci,sutra cu lepo natenane imati vremena da se detaljno poigram sa kartom,evo sad neki OC onako na brzinu,neznam dal je stabilno,moracu se jos malo igrati sa klokovima,pa joj naci "zlatnu zicu" ;)

attachment.php


attachment.php


Posto je karta vec fabricki nategnuta,cisto sumnjam da cu uspeti dobaciti nesto extra preko 1250mh na 1.3v,asic je budjav,samo 63% ali takav je otprilike na svakoj Asusovoj izvedbi ove karte,bar koliko sam ja uspeo da ispratim po netu....
 

Prilozi

  • 280x @1250 mhz.JPG
    280x @1250 mhz.JPG
    126.8 KB · Pregleda: 2,324
  • bg.JPG
    bg.JPG
    281.4 KB · Pregleda: 2,320
i ja imam 63 asic samo sto ja imam vaporku
Untitled.png
najvise sto mogu da je OC
1675 memory clock
1175 gpu clock
a i citao sam da taj asic najvise utice na potrebnu voltazu i temperaturu karte, sto kod moje nije problem jer najveca temperatura koju sam uspeo da dobijem je 78 stepeni
 
Sto se tice bf4, cujem da treba Hyper-threading procesora na off zbog stutteringa.
Inace nije sinda bio jedini kupac u m******ru :D stigla i meni jutros asusova 280x pa cu i ja da se javim sa nekim rezultatima.
 
i ja sam terbao da vam se pridruzim ali ipak mi je asus bila prevelika za kuciste mada sam i dalje zadovoljan, za 31k sasvim ok karta :D
 
kako se ponasa ta vaporua u radu, jel bucna?

Moj asic je 66,6.
 
Evo cisto poredjenja radi,mada je to identicna karta sa malo jacim default klokovima..

Capture.jpg
 
Poslednja izmena:
i ja sam terbao da vam se pridruzim ali ipak mi je asus bila prevelika za kuciste mada sam i dalje zadovoljan, za 31k sasvim ok karta :D
ja sam isto mogao da uzmem asus ALI asus je prevelika za moje kuciste i vaporka je jedva stala
sto se tice buke isto je kao i kod sinde, jedva da se cuje ali kad ventilator ode iznad 50% pocinje da se cuje
 
Sto se tice bf4, cujem da treba Hyper-threading procesora na off zbog stutteringa.
Inace nije sinda bio jedini kupac u m******ru :D stigla i meni jutros asusova 280x pa cu i ja da se javim sa nekim rezultatima.

Upravo tako,ugasio HT i igra PRODISALA!!!!Sve tece kao podmazano sad......
 
@zerogravity:

Ovo je izgleda moj 24/7 OC,preko toga nemoze ni memorija a ni core,sve preko ovog je nestabilno.....znaci malo manji klokovi nego kod tebe a ipak veci rez....kontam ipak kada se porede 7970 vs 280x klok za klok je ipak 280-ka brza?:trust:

attachment.php
 

Prilozi

  • screen.JPG
    screen.JPG
    186.2 KB · Pregleda: 1,965
Poslednja izmena:
pa koliko sam ja citao r9 280x je izmedju 7970 i 7970ghz osim toxic verzije koja je malo bolja od GHz verzije
 
Nemoguce identicna je karta..jedina razlika moze biti u procesorima,tj mozda Amd ne moze da iskoristi grafu do kraja,iako je na 4Ghz..
 
Vrlo moguce da je do procesora.....medjutim mene sad nesto drugo muci....u BF 4,igram kampanju,cetvrta misija,Singapur,dok isplovljavam iz onog velikog broda-nosaca,cim izadjem napolje na oluju,krcu po vezduhu da lete neke crne linije-artifakti,smanjim memoriju za 100mhz i oni nestanu!!!! Preklokovana memorija ili jos uvek bagoviti drajveri? Koristim one zadnje beta 8....
 
Problem resen-upravo instalirao 13.10 beta v2 po preporuci Apple-a i problema nema ;) ipak je do drajvera!
 
Ja sam instalirao 13.11 i BF3 radi kao podmazan :) BF4 beta je pun bagova ,tako da jos uvek nije merodavan.
 
mene je zezao 13.10 drajver, a 13.11 je odlican :D
 
Ispade da je svaka karta prica za sebe :)
 
@zerogravity:

Ovo je izgleda moj 24/7 OC,preko toga nemoze ni memorija a ni core,sve preko ovog je nestabilno.....znaci malo manji klokovi nego kod tebe a ipak veci rez....kontam ipak kada se porede 7970 vs 280x klok za klok je ipak 280-ka brza?:trust:

attachment.php
Evo OC 7970 na 1300/1700 istog testa cisto radi poredjenja.
Image 021.jpg

Inace Bench je VRH. Opusta Maksimalno! :D
 
Ljudi bre nema ih nigde, gde da kupim pomagajte. :d

EDIT: Ima Sapphire, medjutim 2god garancija me sekira :)
 
Poslednja izmena:
Samo jedno pitanje: kod 280X-a (Asus) jel otključan napon, jel može i npr na 1,1V da se stavi?
 
Koje drajvere koristite? Ja sam danas kupio kartu. Instalirao sam beta driver i imam cudne probleme.
 
Sapphire R9 280X VAPOR-X OC
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja koristim poslednji 13.11 beta 8 i za sad nemam problema. Kakve probleme imas?
 
amd_catalyst_13.11_betav8 . Sad sam ih skinuo sad cu probam. Igram wot i frame samo padne na 20 ... To mi treba za drugu masinu, dok ne izađe "Prava" zamena za gtx 680.
 
ja sam isto uzeo tu vaporku i sa 13.11 drajverima nemam problema
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno