Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

Ako je otvorim verovatnu cu izgubiti garanciju, teracu je na default na 1600 pa sta bude ionako je placena 33k pa ako crkne dolazi druga ili pare nazad.

PA sto ne moze da radi na fabrickom kloku kako treba je razlog zasto se i salje na reklamaciju. NE otvaras nista, saljes na reklamaciju, vrate ti pare ako nemaju zamenu, naravno snimis sta se desava na DVD ili odstampas kao dokaz.
 
Od kako sam instalirao nov drajver 16.6.1, u toku otvaranja nekih fotki na netu samo se pojavio crn ekran sa vertikalnim zelenim linijama. Nakon restarta, ušao opet na sajt, otvorio drugu fotku, i ponovo isto. Posle toga sam pokušao da otvorim Heaven Benchmark da pokušam da uradim test, i ništa, onda kad treba testiranje da počne, ponovo crn ekran. Tokom rada sve je normalno, grafika drži 32C, sve na fabričkom, nikakvih problema nema. Vratio sam 16.3.2 stari drajver (prethodno obisano sa DDU), ali isto se dešava, ne znam šta mu je više. Imam modulatno 735W napajanje, FX6350 koji je malo podignut (4.5GHz), 4x4GB DDR3 HyperX Fury, i ovu grafiku, i počeo je od danas da se zaglupljuje.
Šta da radim? Ima neko predlog... Inače ovo se dešavalo pre nekih godinu dana, pa dobrih nekoliko meseci nije, i evo sad opet.
 
mozes da poneses na drugi racunar i istestiras,pozeljno na drugom napajanju?ako ne,da probas da oboris klokove (narocito memorije) pa da je opteretis.znam da sam naporan,i da si napisao da si cistio sa DDU,ali nije zgoreg da opet ocistis,predjes koji pass sa ccleanerom da ocistis registry i pustis update da svuce wddm drajver,da eliminises sto vise varijabili da je do tebe i do tvog sistema.

takodje,mozes da probas i da vratis cpu na default,ili zapisi kako si dosao do tog kloka ili ako ima (a trebalo bi) ploca da ima profile i tako sacuvas podesavanja.
 
mozes da poneses na drugi racunar i istestiras,pozeljno na drugom napajanju?ako ne,da probas da oboris klokove (narocito memorije) pa da je opteretis.znam da sam naporan,i da si napisao da si cistio sa DDU,ali nije zgoreg da opet ocistis,predjes koji pass sa ccleanerom da ocistis registry i pustis update da svuce wddm drajver,da eliminises sto vise varijabili da je do tebe i do tvog sistema.

takodje,mozes da probas i da vratis cpu na default,ili zapisi kako si dosao do tog kloka ili ako ima (a trebalo bi) ploca da ima profile i tako sacuvas podesavanja.

Procesor je podignut samo sa multiplierom, sa x19.5 fabričkih na x22. Imam GA-970A-D3 (Rev3.0) ploču, sve lepo radi, pokušaću kod drugara onda, ima on dobru mašinu. Sad instaliram Call Of Duty Black Ops III, videću da li izbacuje iz igrice, jer sa video snimcima je sve ok, fotke po fejsu i ostalo radi ok, samo na onom sajtu se zaglupi, to sam provalio. Sistem je rađen pre par dana. Windows 7 Ultimate (Hteo sam 10ku, ali nemam dobar drajver za Audio, a imam 5.1 sistem, ne radi ni sa jednim drajverom, zato sam vratio nazad 7icu.) Grafika skroz ok radi, zaglupi se baš u nekim prostim stvarima, a nekad one zahtevne stvari radi kao metak.
 
ako je tako tj da samo u 2d-u zeza,onda je cip malo degradirao i treba mu vise voltaze u 2d i UVD rezimima.prvo probaj na drugom kompu,pa ako bude isto da probas da je zakucas na fiksan napon i klokove i opet probas taj sajt,ako u tome bude caka da se bacimo na editovanje biosa.tebi svakako ne znaci predpostavljam UEFi podrska (koja se gubi editovanjem)?
 
Jel ti ta karta u garanciji?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
ako jeste (a tesko da jeste) onda neka ceka izlazak 480. :)
 
Probao kod drugara na 990FXA Sabertooth ploči i drugom napajanju, sve radi ekstra. Izgleda da se zaglupeo moj sistem i drajveri. Mrtvi AMD, kod nVidie nikad u životu takve probleme nisam imao. Kad radi - radi, kad ne radi - ne radi, a ovo nije ni tu ni tamo, 20 puta sam gasio komp zbog zabadanja.
 
Зато ја не мрдам са 13.12 драјвера :)


Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 
Ako ces da je prodas posalji ponudu na PM

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Crklo mi plavo svetlo na Vapor-X logou, da li neko zna gde bih mogao da naručim ovu zamensku pločicu ili još bolje kad bih mogao da zamenim samo ovu lampicu? Varijanta karte je Sapphire Vapor-X Tri-X.
 

Prilozi

  • 20160628_011630.jpg
    20160628_011630.jpg
    1 MB · Pregleda: 125
Pa zameni diodicu samo, ne vidim mala mi je alika

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Pa zameni diodicu samo, ne vidim mala mi je alika

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
Gde mala? dioda (1.0/06) je crkla ali @Gizmo ima da zivi 120 godina kao Pantelija...kolika linija zivota! :D
 
Recite mi koji je najbolji (najstabilniji) drajver za asus r9 280x dcu2 top, instalirao nov win, ubacio novo kvalitetno napajanje i prilikom igranja wot-a krenu artefakti ili mi izbaci poruku grafic driver not responding. Nemam zadnji drajver vec onaj od nove godine. Artefakti se ne javljaju uvek. Misliosam da je mem. cip ali sad ko bi ga znao. Testirao sam je furmarkom na ultra i prolazi ga bez problema a temp mi je najveca bila 86 stepeni.
 
artifakti nemaju veze sa drajverom (inače, najstabilniji je najnoviji drajver sa www.amd.com)
nego sa visokim klokom , koji kartica više ne može da izdrži.

što će reći da treba da uključiš amd overdrive (gaming/global settings/global overdrive) u katalist control panelu, i da oboriš takt gpu-a i video memorije za po 150 MHz.

nakon toga uđi u 3d aplikaciju (igru na primer) i artefakti bi trebalo da nestanu. ako ih i dalje ima, smanji za 200, 250... i tako dalje.
nakon toga smanji samo memoriju za pronađenu vrednost a gpu ostavi na default,
ukoliko se artefakti ponove, smanji samo gpu takt.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je problem bio u drajveru, instalirao sam sa amd sajta zadnji drajaver i za sada nema nista da se desava.
 
Sta mislite koliko bi se mogla kloknuti (u sigurnom podrucju) sapphire tri-x r9 280x trenutno je stock gpu clock 1000mhz i memory clock 1500mhz 0.850v stock takodje.
 
Ljudi, treba mi potvrda da budem siguran da mi je otisla graficka :( ili jos nesto da mogu da odradim sa njom. U pitanju je R9 280x PowerColor, izasla je iz garancije, nikada klokovana, igrao sam se umereno samo je otkazala poslusnost. Probao sam i preko hdmi prikljucka, odneo kod druga probao i kod njega samo crn ekran pokazuje. Imam je negde oko 3 god. Mislio sam kod nekih elektronicara u NS-u da odnesem ako ima smisla.
 
Probaj da je ispeces u rerni ako ne pomogne otisla u vecna lovista nazalost :(
 
To sam mislio kao zadnja solucija. Ali uglavnom kako sam cuo i ako proradi retki su slucajevi koji su dugo radili posle tog tretmana.
 
Crni ekran - otišli vrm kondenzatori ili mosfeti.

Rerna (fen još bolje, dakle - reflow) pomaže ako imaš takozvani "solder whiskas" problem, tojest linije i artefakte po ekranu. Pošto ie reflow kratkog trajanja, Reball je u tom slučaju idealan.

Ako imaš crn ekran (a nije posledica lošeg bios fleša), uzrok je stradala naponska. Raspitaj se kod "rudara". ima servisera koji to sređuju.
 
Poslednja izmena:
Nisam fleshovao bios, bukvalno nista nisam ceprkao sa karticom od kada sam je kupio. Jel zna neko u NS-u ko sredjuje ovaj problem, kolko se krece cena i da li daju garanciju?
 
Nazad
Vrh Dno