Šta je novo?

i5 2500k & Corsair H100i

^
Ne razumem te covece,trazio si 5ghz dao sam ti i to sa jos nizim temp.od Dox-ovih,ovih 5.2 sam postavio cisto da vidim da li moze to u junu...inace kad se przi proc na ovim frnkvama radi se u zimu a ne skoro u julu.
Ja ovde postujem da prikazem da je vazduh bolji od gotovog vodenog sistema a ne da bi se hvalio CPU-om i to sam i dokazao ovim postovima.
Ako to ne vidis onda neznam sta da kazem.
Przim ga zato sto je to obican cip i nista vise,ja sam njega kupio ne on mene :)
EDIT:

Nisi shvatio glavno ovde,zasto sam u ovoj temi a nisam otvorio posebnu...zato sto je ovo bivsi Doxov CPU,vecina ovde to zna:) uz malu doradu eto stigo sam do 5.3ghz na vazduhu.
Nema potrebe da se zaprepastis,i ja nisam,samo sam zadovoljan onim sto sam hteo da prikazem:)
 
Poslednja izmena:
Cak i da nije, 5.2ghz linx u sred juna na vazduhu je apsurdno dobar rezultat.
 
Evo linx-a
http://prntscr.com/7jjevf

Evo i voltaze
http://prntscr.com/7jjf6l

Za sada dosta 50 kruga,ostalih 100 ostavljam za drugog vlasnika ili za zimu kad ce temperature biti oko78-80C.Moze jos koji GFlops ali necu vise da ga mucim po ovom vremenu.

Eto i tog linx-a koga svi prozivaju da ne bude da nisam hteo da odradim:).

Rezime:Zamenjeni fantexovi ventovi sa ty-143x3,zamenjeno kuciste TT aser V sa CM HAF 932 Adwanced,i umesto as i mx-4 stavljena CLP i rezultati su odlicni:)

u je.... extra!
 
nema na chemu :)
ja sa identichnim ladjenjem hladim 4790K na 4800mhz.

ne znam da li si vec to odradio, ali mozesh josh koji stepen spustiti lapovanjem i procesora i baze kulera.
 
Poslednja izmena:
Odmah to odradio,nisam ga ni montirao bio ne lapovanog:)
Uh dobar taj tvoj,jesi ga klao :)
 
Za sada dosta 50 kruga,ostalih 100 ostavljam za drugog vlasnika ili za zimu kad ce temperature biti oko78-80C.Moze jos koji GFlops ali necu vise da ga mucim po ovom vremenu.

Eto i tog linx-a koga svi prozivaju da ne bude da nisam hteo da odradim:).

Rezime:Zamenjeni fantexovi ventovi sa ty-143x3, zamenjeno kuciste TT aser V sa CM HAF 932 Adwanced,i umesto as i mx-4 stavljena CLP i rezultati su odlicni:)

Ne razumem te covece,trazio si 5ghz dao sam ti i to sa jos nizim temp.od Dox-ovih,ovih 5.2 sam postavio cisto da vidim da li moze to u junu...inace kad se przi proc na ovim frnkvama radi se u zimu a ne skoro u julu.
Ja ovde postujem da prikazem da je vazduh bolji od gotovog vodenog sistema a ne da bi se hvalio CPU-om i to sam i dokazao ovim postovima.
Ako to ne vidis onda neznam sta da kazem.

ja sa identichnim ladjenjem hladim 4790K na 4800mhz.

ne znam da li si vec to odradio, ali mozesh josh koji stepen spustiti lapovanjem i procesora i baze kulera.

Neću ništa da pitam u vezi buke, jer sam imao priliku da koristim jedan TY-143 koji sam kupio od demios-a. :)
 
^
Nista opasno,za ovakve rabote muzika odlicna:),al zato lede za sve pare :D...nadjes stabilan OC,vratis na 50-60% ventove i uzivas:D
 
Poslednja izmena:
Pa kad kupis od druga demiosa to mora da bude dobro :) meni je isto bio prodao 2500k isao je na 5ghz lagano :)
 
Isao???,vidim ti u potpisu jos stoji?

A za ventove,ko se bavi ovim "rabotama" jednostavno lede:)...ima kod "cika" Demiosa sve :)
 
Nisam bas razumeo kontekst tih ventilatora. Jel odlicno hlade ali se cuju ili su i tihi?
 
Nisam bas razumeo kontekst tih ventilatora. Jel odlicno hlade ali se cuju ili su i tihi?

Sva tri:),hlade da lede,ako se odvrnu na max naravno da se cuju,na 50-60% su skoro necujni,ja ih cujem, ovi moji ukucani ne,stvar izostrenog sluha:)
Pedja@
Ti si dobar,ja dok mi bila plojka na popravku koristio e2140 :)
 
Poslednja izmena:
Ne sporim ja da je to sve jako dobro,ali pisemo u temi u kojoj je covek imao primarak na 5GHz i 1.36v.
Ne mogu sada da se zaprepastim na 5.2 i skoro 1.5v...ja ga na toliko ne bih nikada ni przio.

Ja sam moj przio na 5ghz sa naponom 1.46 i ni jedan bsod za godinu dana, i nije mu nista falilo, stabilno bilo sve u fulu :)
 
Poslednja izmena:
Opasan primerak nema sta :) samo ja bi ga cedio jos :D uvece kad zahladni opali mu 5.4 :D i ventove na max, neka pici do 96c slobodno :)
 
Ima u temi,ne moze preko 5.384,tu mu je zid,:( za ovakav primerak
 
Aha, onda ga vozi a 5.3 i uzivaj :) al ni u jednoj igrici ti nece preci 75c veruj mi, linx ne racunamo on ga maximalno znoji :D
 
Linx i necu na 5.3,jesam lud al ne toliko :),ma ide on na zenidbu,igre bas i ne igram mnogo,sad trenutno i nemam grafu,cekam da malo padnu cene...
 
Poslednja izmena:
Cekaj jel na 2500k ima bese neka grafa integrala..?
 
Ima.
 
moji se vrte na nekom minimumu ili su iskljucheni na leru, a zavrte se mozda do max 1500 rpm u igrama i sl... samo prajm i linx teraju ih na urlanje :D
 
Pa i ja dok sam imao one TT tako sam ih furao isto, samo dok je izivljavanje u pitanju :D
 
Ja sve resetovao na stock :)

Stavim na jednu stranu OC na 4,7Ghz a na drugu apsolutnu tišinu iz kućišta, i uvek prevagne druga strana. A nekad je bilo kontra...
 
Nazad
Vrh Dno