Šta je novo?

i5 2500k & Corsair H100i

sinda:

I koja je glupost bila u pitanju? Kako si resio problem?
 
sinda:

I koja je glupost bila u pitanju? Kako si resio problem?
Poravnanje backplate-a bas kao sto je na slici, samo sto retko ko obraca paznju na to jer nije naznaceno i onda se backplate postavi nepravilno.
Image 001.jpg

Prime na 5ghz , pri svega 1.36 :) Vrhunski. Zlatan primerak
Probacu malo vise hercaze da dodam cisto iz razonode jer su temperature bas fine, pa cu eventualno postaviti jos nesto. :) Mada definitivno ovo ovako je ok skroz kako i jeste. :)
 
Poslednja izmena:
Stvarno fenomenalan primerak. Ne verujem da te moze stici ni jedan 4670k. Po rezltatima naravno, a ne po kloku.
 
DoX:

Onda to nije glupost, nego veoma koristan savet, resenje, da ne bi jos neko lupao glavu, (gde li sam pogresio pri instalaciji):d.

Dobro je da si stavio sliku i objasnjenje.:)
 
DoX:

Onda to nije glupost, nego veoma koristan savet, resenje, da ne bi jos neko lupao glavu, (gde li sam pogresio pri instalaciji):d.

Dobro je da si stavio sliku i objasnjenje.:)
Pa tehnicki gledano je sitnica ali dosta znaci sto se tice temperatura, trebalo je biti naznaceno malo detaljnije na samom uputstvu da udubljenja moraju da se poravnaju sa onim na backplate-u na samoj ploci.

Inace nikakav problem za objasnjenje. :)
 
Pa ono, kod temperature/clocka nemaju sta da trazecak ni skalpirani a dobri primerci. A i kod bencheva retko koji moze da te stigne ja mislim. Mozda 4670k 4.5ghz+ ali takvi su retkii.
 
Ja recima nebih znao da opisem,pa me hebi! :d
 
Ja sam uvideo problem prilikom prvog montiranja, ali je backplate od h100i toliko traljavo odradjen, da sam se pitao jel moguce to kod corsaira. Malo sam samo smirglom poravnao i uglavio fino izmedju dva sarafa.

Inace, i5 4670k treba da ide na 4,4 Ghz minimum da bi te stigao. Odlican primerak stvarno.
 
Stvarno unikatan primerak. Ja sa tom voltazom mogu 4.6 plafon, doduse sa HT...
 
Ajde da se i ja oglasim zvanicno,znaci onako na brzaka,3770k HT-off,4.6GHZ@ 1.33V,ventovi na H100i na PERFORMANCE modu,tj 1700rpm max....

attachment.php


E sad,sta je meni jako interesantno,cak i pri ovakvim temperaturama,radijator je HLADAN,pumpa takodje,creva takodje......znaci skalp pomaze da se temp uspesno prenese na povrsinu hladnjaka,ovako hladnjak kulira dok se cpu "kuva" ispod IHS-a.....
 

Prilozi

  • 3770k.JPG
    3770k.JPG
    389.9 KB · Pregleda: 385
Poslednja izmena:
sinda:

Kolika ti je temperatura pumpe u Performance modu na 4.6 GHz?
 
Poslednja izmena:
sinda:

Kolika ti je temperatura pumpe u Performance modu na 4.6 GHz?

30,1 stepen,to je ona "H100i" temp,ali to mu je valjda temperatura vode u sistemu.....evo ga sa upaljenim HT-om,4.5 ghz,ventovi na MAX modu:

attachment.php
 

Prilozi

  • Capture zz.JPG
    Capture zz.JPG
    424.4 KB · Pregleda: 460
Mislio sam u load-u, pod Prime-om? To je onda prilicno niska temeperatura pumpe.
 
Da,to je temp u loadu....ja sam u svakom slucaju PREZADOVOLJAN hladjenjem!
 
Taj procesor pri tom naponu i takvom temperaturom sa Prime "mucenjem" je odlicna stvar. Nemas brige. Samo mozes provrteti 12+ sati cisto da odradi malo vise da bi bio sigurniji u stabilnost. Ako ti nesto znaci proverio sam svoj radijator u Linx-u sada na brzaka i blago je vruckast, nista specijalno, temp bloka je 40c. Dakle temperatura samog bloka utice na radijator.
Inace svi rezultati koje sam postavljao su u zatvorenom kucistu.
 
Evo poređenja radi. Komentari.
 
Koje je hladjenje i zasto ne Maximum Stress test u IBT-u ?

Minimalna temp 13c ? :D
 
Poslednja izmena:
Evo i Linx-a cisto da ne bude "a gde je taj test" :) Po meni on samo dodatno greje procesor, dok je 20+ sati Prime-a sasvim dovoljno za utvrdjivanje stabilnosti (bar se kod mene tako pokazalo).
Image 002.jpg

A evo i voltaze da ne bi bilo nesporazuma jer ne uhvatih SS preko noci.
Image 003.jpg
 
Dox svaka cast odlican primerak,zanima me da li si probao da ga testiras u igrama I da li si dobio neko poboljsanje?
 
Dox svaka cast odlican primerak,zanima me da li si probao da ga testiras u igrama I da li si dobio neko poboljsanje?

Naravno da sam probao i mislim da definitivno ima razlike u FPS-u (ne znam koliko tacno, nisam radio tacne proracune) ali ipak mislim da je GPU tu i dalje glavni i da igre izvlace vise snage iz tog cipa nego iz procesora, samo je bitno napraviti dobar balans da ne bi doslo do neiskoriscenja snage jednog od komponenti ali sa ovim klokom tu nema brige. :)

Inace, i5 4670k treba da ide na 4,4 Ghz minimum da bi te stigao. Odlican primerak stvarno.

Brutalno dobro, nestvarno....

Stvarno unikatan primerak. Ja sa tom voltazom mogu 4.6 plafon, doduse sa HT...

Hvala! :)
 
Imam pitanje Dox,koji je batch # taj tvoj 2500k?Pise na samom procu ili kutiji..
 
Kako ti je podesen BIOS? Interesuje me LLC i ostalo... Klok na offset?
 
LLC Ultra High, Offset voltaza naravno -0.070, CPU PLL voltage 1.75, DDR Voltage 1.5, PLL Overvoltage Enabled, CPU Voltage Frequency 360, Power Duty T-Probe, Current Capability 140%, Power Phase Control Extreme.. I ostalo ne znam napamet.

Mrzelo me da slikam.
 
A one power save opcije c1e,c3,c6?
Ajde molim te uslikaj tih par strana u cpu configuration,takodje me interesuje i disable hardware bit i ostalo..
 
Nazad
Vrh Dno