Šta je novo?

i5 2500k & Corsair H100i

DoX

Cenjen
Učlanjen(a)
13.10.2011
Poruke
1,933
Poena
199
Nakon nemogucnosti nabavke "prosirivog" vodenog sistema(CM Eisberg 240L, Swiftech H220...) konacno i ja da se "osvezim" malo vodom posle duzeg planiranja... :D
Jedina mana mu je ta prosirivost ali sto se tice izgleda i performansi ja sam PREZADOVOLJAN !

1.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

Pretpostavljam da se secate stare teme i poslednjih rezultata.
 
Ovog puta ista podesavanja, sve ostalo isto samo su nove temperature :)

7.jpg

Ako neko hoce pusticu sve krugove ali s obzirom da je istim setovanjima prolazilo i ranije mislim da nema potrebe, temperature se dobro vide u svakom slucaju.

Sto se tice jacih klokova za sad samo neki "Sneak Peek" na 5Ghz Prime-a od 7 sati i malo novog 0.6.5 Linx-a cisto na brzinu (nisam imao vremena da radim do kraja).
8.jpg

9.jpg

Stock kuleri su zamenjeni Coolink SwiF2-120P modelima, pasta je Gelid GC Extreme i nisam isprobavao push&pull jer je malo teze u trenutnom kucistu. Sobna temperatura uglavnom oko 21c.

Kad budem mogao probacu jos testova. Za sad ovoliko.
 
Poslednja izmena:
Daj Photoshop test sa nekom zahtevnom fotkom, x264 enkoding u dva prolaza (skini program Avidemux 2.66 x64 verziju, sa www.free-codecs.com pa nađi na drugoj stranici se on nalazi, mislim) i slične ZAHTEVNE testove.

Svaka čast, moje čestitke ! U zdravlju da te služi.
 
Hvala.

Jel si mislio na klasican encoding sa ovim Avidemux-om ili sta ?
Image 009.jpg

A Photoshop nemam niti imam neko iskustvo u koriscenju istog. Uostalom ne razumem poentu tih testova kada bi Linx i Prime trebali da budu Ultimativni test procesora.
 
Ne na klasičan enkoding, već na x264 enkoding u dva prolaza, sa BOLJIM i ZAHTEVNIJIM postavkama. Npr preset slow ili kako ti proceniš da hoćeš da testiraš.

Ali obavezno koristi 64-bitni Avidemux 2.66.
 
Cestitam na kupovini, da te dugo i odlicno sluzi :)

Kako si zadovoljan s bukom tog hladjenja, tj. pumpe? Planiram da kupim to H100i jer najbolje all-in-one Swiftech H220 je gotovo nemoguce naci...
Jesi mjenjao ventove ili koristis ove Corsairove ? (nesto mi se ne cini da su ono ventovi koji dolaze s hladjenjem)
 
I ti si još hteo da prodaš ovaj cpu,nediraj ništa,;)teraj

Ja to samo zbog toga sto mi se svidjaju ovi novi modeli Haski ploca inace ne bi ja zbog snage nikako xD

Cestitam na kupovini, da te dugo i odlicno sluzi :)

Kako si zadovoljan s bukom tog hladjenja, tj. pumpe? Planiram da kupim to H100i jer najbolje all-in-one Swiftech H220 je gotovo nemoguce naci...
Jesi mjenjao ventove ili koristis ove Corsairove ? (nesto mi se ne cini da su ono ventovi koji dolaze s hladjenjem)
Hvala. :)

Pumpa je apsolutno necujna i uvek je na istom RPM-u, dok su Corsair-ovi stock ventovi malo losiji sa te strane ali ne koristim ih, jedan mi samo sluzi da uvlaci vazduh sa donje strane kucista pod nizim RPM-om i to je to. Na radijator su postavljeni Coolink SwiF2-120P kao sto sam i napisao u drugom postu i pri max obrtajima samo suste malo glasnije, nista sto smeta a nisu ni bucni. :)

Ne na klasičan enkoding, već na x264 enkoding u dva prolaza, sa BOLJIM i ZAHTEVNIJIM postavkama. Npr preset slow ili kako ti proceniš da hoćeš da testiraš.

Ali obavezno koristi 64-bitni Avidemux 2.66.
Pogledajte prilog 127079 Pogledajte prilog 127078 Pogledajte prilog 127080 Pogledajte prilog 127081 Pogledajte prilog 127082

To je to valjda. :)
 
Poslednja izmena:
Nakon nemogucnosti nabavke "prosirivog" vodenog sistema(CM Eisberg 240L, Swiftech H220...) konacno i ja da se "osvezim" malo vodom posle duzeg planiranja... :D
Jedina mana mu je ta prosirivost ali sto se tice izgleda i performansi ja sam PREZADOVOLJAN !

Nemoj nista da zalis za tim "prosirivim" sistemima. Za to se koristi nesto ozbiljnije. Koliko mogu da vidim dobio si +200mhz za svaki dan....lepo :) Dobro hladjenje , dobar cpu i odlican rezultat. Neka te lepo sluzi! I ako te ne mrzi , pusti jedan superPi 1mb na 5ghz :smoke:
 
lepo lepo, obecava setup. nisu loshe temp.

ako nije u garanciji cpu, odradi lap, njega, corsa i turi techni metal i imash dole josh jedno 10c barem.
 
Nestale su slike za Avidemux, ne znam zasto. Evo ih ponovo:
Image 014.jpg Image 010.jpg Image 013.jpg

Nemoj nista da zalis za tim "prosirivim" sistemima. Za to se koristi nesto ozbiljnije. Koliko mogu da vidim dobio si +200mhz za svaki dan....lepo :) Dobro hladjenje , dobar cpu i odlican rezultat. Neka te lepo sluzi! I ako te ne mrzi , pusti jedan superPi 1mb na 5ghz :smoke:
Pa da je srece da nam je normalna drzava imali bi mogucnosti da uzmemo po zelji sta hocemo a ne da se patimo sa carinama i slicno...

Moze na 5.3Ghz ?
Image 019.jpg


lepo lepo, obecava setup. nisu loshe temp.

ako nije u garanciji cpu, odradi lap, njega, corsa i turi techni metal i imash dole josh jedno 10c barem.
Jeste u garanciji jos godinu dana ali s obzirom na ove klokove i temperature u nerealnim testovima (po normalno koriscenje) tipa Linx i sl. nemam zelju da pokusavam jer cu ga verovatno kasnije i prodati i preci na nesto novije pa ne zelim da eksperimentisem sa necim sto ce preci kod nekog drugog kome se to mozda ne svidja.
 
Matorac,odakle si dovukao h100i i koliko te izasao,ako nije tajna?
 
Nestale su slike za Avidemux, ne znam zasto. Evo ih ponovo:
Pogledajte prilog 127095 Pogledajte prilog 127096 Pogledajte prilog 127097

Moze na 5.3Ghz ?
Pogledajte prilog 127098

Imas opasan primerak procesora. 5.3ghz na svega 1.424 :smoke: Prosecna voltaza za tu frekvenciju je 1.65.

Pa da je srece da nam je normalna drzava imali bi mogucnosti da uzmemo po zelji sta hocemo a ne da se patimo sa carinama i slicno...

Znam dobro o cemu pricas :)
 
Poslednja izmena:
Matorac,odakle si dovukao h100i i koliko te izasao,ako nije tajna?
Imas PM. :)

Imas opasan primerak procesora. 5.3ghz na svega 1.424 :smoke: Prosecna voltaza za tu frekvenciju je 1.65.
Ta voltaza je samo za po neki 3D Mark test, nista vise. Nisam probao da li pri normalnom radu "stuca" na toj voltazi, ali prolazi SuperPi i tako te male testove bez problema. Nemam nesto puno vremena da trazim tacnu voltazu na kojoj hoce da bootuje na 5.3Ghz jer bi mozda bila i malo niza, a na Linx i Prime ne zelim ni da pomisljam, to je ipak previse :D ... Mislim da je 5Ghz neki max koji bi drzao za 24/7, ovo ostalo samo za Bencheve bez Stress testova. :p


Evo i gotovog Linx-a na 4.8Ghz, ventovi ovog puta na 50% RPM tj. Auto Mod, bukvalno necujno, dok je sve odradjeno u zatvorenom kucistu i na malo nizoj sobnoj temperaturi za razliku od prethodnih testova.
Image 020.jpg
 
Poslednja izmena:
Pazi,nisam mogao da vidim prosečan FPS u dva prolaza, što se tiče Avidemux-a i x264 enkodinga. Samo si postavio slike prilikom enkodinga, što meni ustvari ništa ne govori. Daj nam poređenje koliki je dobitak na 4.9 GHz u odnosu na default, dakle traži se prosečan FPS u dva prolaza. Valjda znaš da to uradiš, nadam se.

Možeš li enkoding da poteraš i na 5.3 GHz ili ti tu krahira sistem ? Ako nisi probao probaj, čisto da vidimo koji su limiti tvog primerka procesora. Ako nije problem, naravno. :)
 
Imas PM. :)
Ta voltaza je samo za po neki 3D Mark test, nista vise. Nisam probao da li pri normalnom radu "stuca" na toj voltazi, ali prolazi SuperPi i tako te male testove bez problema. Nemam nesto puno vremena da trazim tacnu voltazu na kojoj hoce da bootuje na 5.3Ghz jer bi mozda bila i malo niza, a na Linx i Prime ne zelim ni da pomisljam, to je ipak previse :D ... Mislim da je 5Ghz neki max koji bi drzao za 24/7, ovo ostalo samo za Bencheve bez Stress testova. :p

Naravno za to ti i kazem. To je prosecna voltaza samo za Testiranje ;) :-devil-: zvuci 5ghz za svaki dan :D
 
Pazi,nisam mogao da vidim prosečan FPS u dva prolaza, što se tiče Avidemux-a i x264 enkodinga. Samo si postavio slike prilikom enkodinga, što meni ustvari ništa ne govori. Daj nam poređenje koliki je dobitak na 4.9 GHz u odnosu na default, dakle traži se prosečan FPS u dva prolaza. Valjda znaš da to uradiš, nadam se.

Možeš li enkoding da poteraš i na 5.3 GHz ili ti tu krahira sistem ? Ako nisi probao probaj, čisto da vidimo koji su limiti tvog primerka procesora. Ako nije problem, naravno. :)

Kako nema FPS, pa ima ga na trecoj slici, pise 18FPS. Inace se vrlo malo bavim ovim programima tako da, izvini. :)

Ovo na 5.3 Mozda probam sutra pa postavljam ako prodje.

Naravno za to ti i kazem. To je prosecna voltaza samo za Testiranje ;) :-devil-: zvuci 5ghz za svaki dan :D

Bombonica! :)
 
Kako nema FPS, pa ima ga na trecoj slici, pise 18FPS. Inace se vrlo malo bavim ovim programima tako da, izvini. :)

Ovo na 5.3 Mozda probam sutra pa postavljam ako prodje.

Ok, probaj pa ako prođe postavi. Ako ne prođe na 5.3 GHz x264 enkoding, probaj na 5.1 GHz (tu bi trebalo da radi valjda).

Nisi me izgleda dobro razumeo, u TOM TRENUTKU je bilo 18 FPS-a enkoding, a ne znam koji je prosečni enkoding niti koja podešavanja si u kodeku koristio. Jer za ovako visok overklok, 18 FPS-a je izuzetno niska vrednost. Da mu nisi nabio sve opcije na maksimum ili kako si to radio ? Koristiš li x64 verziju Avidemux-a 2.66 ili ne ? Jer 64-bitni x264 kodek ima oko 20-25 % ubrzanja u većini situacija u odnosu na 32-bitnu verziju, pa ako hoćeš da saznaš krajnje limite onda se UVEK koristi 64-bitna verzija (ne samo kodeka već bilo čega, naravno).


Izvinjavam se ostalima što smaram na temu enkodinga (ne zamerite mi ) ali ova tem,a mene lično vrlo interesuje pa zato sam je i pokrenuo.
 
Da, verzija ja 64-Bitna samo mi reci gde tacno da podesim to sto te interesuje i koje prozore da slikam.
 
Bas si napucao cpu dobro :D

Ako imas vremena prowrti ovaj x264 FHD Benchmark v1.0.1

Test traje svega 2 minuta.

Hvala
 
Ok, probaj pa ako prođe postavi. Ako ne prođe na 5.3 GHz x264 enkoding, probaj na 5.1 GHz (tu bi trebalo da radi valjda).

Nisi me izgleda dobro razumeo, u TOM TRENUTKU je bilo 18 FPS-a enkoding, a ne znam koji je prosečni enkoding niti koja podešavanja si u kodeku koristio. Jer za ovako visok overklok, 18 FPS-a je izuzetno niska vrednost. Da mu nisi nabio sve opcije na maksimum ili kako si to radio ? Koristiš li x64 verziju Avidemux-a 2.66 ili ne ? Jer 64-bitni x264 kodek ima oko 20-25 % ubrzanja u većini situacija u odnosu na 32-bitnu verziju, pa ako hoćeš da saznaš krajnje limite onda se UVEK koristi 64-bitna verzija (ne samo kodeka već bilo čega, naravno).


Izvinjavam se ostalima što smaram na temu enkodinga (ne zamerite mi ) ali ova tem,a mene lično vrlo interesuje pa zato sam je i pokrenuo.
Evo na 5.3Ghz, mislim da je sad ok, inace pratio sam tokom celog enkodinga FPS i mogu reci da je prosek 52-56 FPS.
Image 022.jpg

Bas si napucao cpu dobro :D

Ako imas vremena prowrti ovaj x264 FHD Benchmark v1.0.1

Test traje svega 2 minuta.

Isto na 5.3Ghz

Image 023.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala za test, ti DoX imas odlicana fps to se zove "Real time encoding of 1080p"
 
Test je već bolji ali što si stavio da ti enkoduje x264 u AVI container ? To nije baš dobro jer po defaultu x264 kodeku daleko više odgovara MKV ili MP4 container.

Svaka čast kako je stabilan na 5.3 GHz,nisam očekivao da na ovoj brzini ostane stabilan pro x264 kompresiji. Kaži mi koji izvor si koristio za x264 kompresiju, nekompresovani video ili kako ? Koja podešavanja x264 kodeka si imao jer sada ti je enkoding značajno brži čim kažeš da si u proseku imao oko 52-56 FPS-a ? To je jedan prolaz ili si stavio kompresiju iz dva prolaza ?
 
Hvala za test, ti DoX imas odlicana fps to se zove "Real time encoding of 1080p"
Drago mi je da sam pomogao. :)

Trenutno sam na 5.3Ghz, proveravam stabilnost u normalnom radu bez Linx-a itd, samo malo Gaming, obican browsing, poneki program i tako...


Test je već bolji ali što si stavio da ti enkoduje x264 u AVI container ? To nije baš dobro jer po defaultu x264 kodeku daleko više odgovara MKV ili MP4 container.

Svaka čast kako je stabilan na 5.3 GHz,nisam očekivao da na ovoj brzini ostane stabilan pro x264 kompresiji. Kaži mi koji izvor si koristio za x264 kompresiju, nekompresovani video ili kako ? Koja podešavanja x264 kodeka si imao jer sada ti je enkoding značajno brži čim kažeš da si u proseku imao oko 52-56 FPS-a ? To je jedan prolaz ili si stavio kompresiju iz dva prolaza ?
Postavio sam tako jer stvarno ne znam sta cemu odgovara u video encodingu, ne bavim se time. :D
Video je standardni 1080p koji imam u racunar, RAW verzija, nijednom "preradjivana".
Encoding Mode: Video Size (TwoPass) sam postavio. I Multithreading sam postavio 4 Jezgra umesto 2 koliko je default.


A sta bi dobio da si recimo isao na h110?
Pa razmisljao sam i o tom modelu ali sam dobro proverio kuciste i video da ima mount samo za 240mm Radijator, tako da 280mm nije mogao biti izbor nikako. Mozda bih dobio par stepeni nize ali mislim da sam taj gubitak nadomestio postavkom boljih ventilatora od fabrickih i koriscenjem jedne od boljih pasti a da nije Liquid Ultra ili Pro. Uostalom H100i definitivno izgleda lepse kroz providnu stranicu kucista zbog LED osvetljenja. :)
 
Eh, pa necemo da se vredjamo sad :)
 
A šta je sa bukom celog sistema, jesi li probao da mu staviš sve ventove na 100 % ? Nisam te baš najbolje razumeo, jesi li mu stavio bolje i tiše ventove ili si još na fabričkim ventovima ? Ako nisi, moja preporuka je da staviš Phanteks ventove najnovije generacije, pogledaj im sajt i videćeš zašto baš njih preporučujem.
 
Eh, pa necemo da se vredjamo sad :)
:D :D
Nikako druze, samo neko objektivno misljenje bez omalovazavanja drugih kulera! :D

A šta je sa bukom celog sistema, jesi li probao da mu staviš sve ventove na 100 % ? Nisam te baš najbolje razumeo, jesi li mu stavio bolje i tiše ventove ili si još na fabričkim ventovima ? Ako nisi, moja preporuka je da staviš Phanteks ventove najnovije generacije, pogledaj im sajt i videćeš zašto baš njih preporučujem.
Pa pise u drugom postu sve, fabricki Corsair ventovi zamenjeni Coolink-ovim SwiF 120P modelima koji se cuju na 100% ali ne prave buku nego samo imaju glasniji shum kretanja vazduha, dakle nema zvrcanja, zavijanja il sta vec, sve je to opet objektivno misljenje, jer nema svako istu toleranciju na buku. Za sad sam zadovoljan njima, mozda cu kasnije eksperimentisati sa nekim od novijih modela sa drugacijim dizajnom pa cu pisati i o tome.
 
I meni stigao H100i,medjutim kod mene temp katastrofa!! Tri puta ssm skidao i namestao pumpu,sve leglo kako treba,medjutim temp kao na box kuleru!!!! Nista mi nije jasno!! Neznam dali mozda treba da se instalira onaj Link program preko koga se steluju parametri kojekakvi za hladjenje? Pumpa se cuje da zuji ali jako jako tiho,skoro necujna,pa mi pade na pamet da mozda ona neradi punom parom? Nisam pametan stvarno...
 
I meni stigao H100i,medjutim kod mene temp katastrofa!! Tri puta ssm skidao i namestao pumpu,sve leglo kako treba,medjutim temp kao na box kuleru!!!! Nista mi nije jasno!! Neznam dali mozda treba da se instalira onaj Link program preko koga se steluju parametri kojekakvi za hladjenje? Pumpa se cuje da zuji ali jako jako tiho,skoro necujna,pa mi pade na pamet da mozda ona neradi punom parom? Nisam pametan stvarno...
Javi ako se resi problem onako kako mislim da jeste. :)


Evo i gotovog Prime 95 Custom Blend testa sa iskoriscenjem RAM-a od 90% posle 24 sata na 5Ghz i voltazi od 1.36v.

Image 000.jpg
 
Nazad
Vrh Dno