Šta je novo?

Snaga napajanja za CF

face

Čuven
Učlanjen(a)
06.05.2002
Poruke
1,003
Poena
650
Cao svima,

Citam vec neko vreme po netu i ovde ali nalazim oprecne odgovore. Dakle koje napajanje je potrebno da potera i7 npr 4770 i 2xr280x? Jel ima sanse sa ovim mojim iz potpisa (koje je staro vec 5-6 godina) - TT Toughpower 600w il je vreme za nesto novo?

Tx.
 
slabo je to , 280x povuče do 300w po komadu . da je single-card, pa i djene-djene .

power_maximum.gif


nemoj na niže od ovog
http://www.itsvet.com/proizvod/raidmax-rx-1000ae/comp_comp_powersupply/1172/834
 
Poslednja izmena:
Cao svima,

Citam vec neko vreme po netu i ovde ali nalazim oprecne odgovore. Dakle koje napajanje je potrebno da potera i7 npr 4770 i 2xr280x? Jel ima sanse sa ovim mojim iz potpisa (koje je staro vec 5-6 godina) - TT Toughpower 600w il je vreme za nesto novo?

Tx.

700W minimum, ali pravih, na primer CM V700 ili neki Seasonic.
 
Pa ovaj od 1000w je super za oko 100e s'ozbirom da sam gledao neki CM Vanguard 850w mislim za oko 16-17 hiljada. To mi naravno odmah sumnjivo, vise vati, a manje kosta. Fora u kvalitetu pretpostavljam ili nesto drugo?

Edit:
Sad citam
http://www.hardocp.com/article/2011/02/23/raidmax_rx1000ae_1000w_power_supply_review/9
i deluje sasvim pristojno, posto meni ne treba za nista drugo sem da pogura gore navednu kombinaciju, a da ne ostane bez struje u nekom trenutku (dakle bez oc i slicno). Mada mi neverovatne onakve cenovne razlike.
 
Poslednja izmena:
Pa ovaj od 1000w je super za oko 100e s'ozbirom da sam gledao neki CM Vanguard 850w mislim za oko 16-17 hiljada. To mi naravno odmah sumnjivo, vise vati, a manje kosta. Fora u kvalitetu pretpostavljam ili nesto drugo?

Edit:
Sad citam
http://www.hardocp.com/article/2011/02/23/raidmax_rx1000ae_1000w_power_supply_review/9
i deluje sasvim pristojno, posto meni ne treba za nista drugo sem da pogura gore navednu kombinaciju, a da ne ostane bez struje u nekom trenutku (dakle bez oc i slicno). Mada mi neverovatne onakve cenovne razlike.

Ja bih pre isao na kvalitet nego na sirovu snagu, taj Raidmax uopste i nije 80+ gold kako pise zato toliko i kosta, a i kvalitet izrade nije bas na nivou sto mozes da vidis i iz tog review-a koji si okacio.
 
Pa ok razumem al ne znam dal taj manji kvalitet uopste mene tangira. Nivelacije napona i sl mi deluje da je bitnije za neke druge primene, ja hocu da gura cf gore navedenih kartica na kompu koji ce biti za igrice i surf.
Ako to moze meni sasvim dovoljno. I koliko vidim ima 3 godine garanciju.
 
Hehe mislis da na puknes 600e na dve grafike i 4770 i plocu za njega sto je jos oko 400e, dakle hiljadarka evra, a pitas dal te tangira kvalitet napajanja od 100e za sve to??? Hoces li sve to da stavis u kuciste od 20e?

Dakle, kupi neko ozbiljno napajanje od 850W, bar neki Chieftec nitro 850W ili 950W, imas za malo vise para od tog Raidmaxa koji nije u stvarnosti gold vec bronza, ako i toliko.
 
Zasto Chieftec kad ima boljih u toj snazi ? A i cena je ok... Pa cak i taj Raidmax je slabiji...
 
Ma daj bre sta se zezas, uzmi lepo V850. Kupis sad napajanje u gurace ti minimum 5 godina, neces da razmisljas u skorije vreme o napajanju.
 
+1 Za neko kvalitetnije napajanje.

Raidmax nije los ali daleko je to od kvalitetnog napajanja kao sto je Seasonic, itd... (i po ceni naravno).

Tako da i moj glas ide za minimum 850W napajanje. Cooler Master V850 je odlican izbor.
 
Zasto Chieftec kad ima boljih u toj snazi ? A i cena je ok... Pa cak i taj Raidmax je slabiji...

Za stotinak evra koliko ocigledno hoce da da za napajanje, mozda malo vise, meni neko ubedljivo bolje napajanje od tog Chiefa ne pada na pamet. Ima boljih od 650W, ali njemu za to treba 850W da ne bi razmisljao jel mu je dovoljno snage. Koje je bolje do 120e od Nitro-a 850W?
 
Poslednja izmena:
@Face Uzmi kao ja sto sam uzeo Be qutet Dark Power 10 750w na 12v-744w imas termo elktranu da napajas:) ili ako se plasis uzmi 850w i miran si 10god
 
Ajd i ja da pitam... Razmisljam da dodam jos jednu gtx760 pa me interesuje smem li se upustati u tu avanturu sa konfiguracijom iz potpisa
 
gledaj sto kvalitetnije i naravno sto DUZU GARANCIJU. moj glas ide za neki Seasonic
 
Nazad
Vrh Dno