Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Znači tvoja definicija vremenske odrednice "pre ovoga" se odnosi na period nakon što si kupio, kako tvrdiš, toliki AMD hardver (koji inače svako može da slika u bilo kom šopu)? Ili se ipak odnosi na period pre kupovine svog tog hardvera? Znači ti si kupovao AMD hardver i okolo pisao i govorio da su AMD "pilićari"? Zanimljiv način razmišljanja.
Hehe, e svašta ću ovde da pročitam i saznam...
Šta, ti se meni sad rugaš što sam kupio hardver firme za koju radiš, maltene mi braniš da kupujem nešto od ljudi koji ti daju platu? Jer ću kao ispasti nekonzistentan ako ga kupujem? Mislim, čak i da je tako, za koga ti radiš, za AMD ili protiv njega?

Ti mene sad ovde bukvalno teraš da nikad ništa više ne kupim od AMD, jer sam rekao da su pilićari, pa da ne pogazim svoju reč slučajno. Hehe, vrh.

Inače, "pre ovoga" se odnosilo na ovaj poslednji deo kada ni ljudi koji su kupili kartu od 13og nisu dobili igru.
A napisao sam da su pilićari SVE UKUPNO par puta, i sve u periodu od proteklih nekoliko dana, tj pre nego što sam saznao da čak ni oni koji su 13og naručili na kraju nisu dobili igru. I ovo par puta danas. A zašto sam napisao uzmi pa pročitaj temu kako treba ako hoćeš, ne moram da ponavljam.

Inače, imaš zanimljiv stil. Manje više svaki post ti je pokušaj diskreditacije onog koga citiraš lično, ne bi li na taj način diskreditovao sam citat. I toliko si zaslepljen time da ne možeš na vreme ni da shvatiš šta pišeš. Ovo što ti ovde radiš bi po mom mišljenju trebalo da pročita neko ko ti je nadređen u tvojoj kompaniji, kada bi znao šta radi, obv. I ovo sada kažem lično tebi, ne AMDu, jer ovo što ti konkretno radiš je i gore od onoga što je AMD uradio.
Oni su bar imali motivaciju u vidu većeg profita i uradili su u tom smislu dobar posao, bar kratkoročno. Ovo tvoje je totalna katastrofa i samodestrukcija u svakom smislu. Po mom mišljenju bar, a svako će da sudi za sebe.

Vidim doduše da si Vip, pa kapiram da neko još može da ti učini uslugu i sve ove postove pobriše kao offtopic. Što kažu matorci "izgubljen kompas".


Srdačno,
u tvom stilu ;)
 
Poslednja izmena:
Sve ok,samo uzivaj ;) ako nisi razumeo,to više govori o tebi nego o meni. To što poredis teorijsku fiziku koju igrom slučaja razumem sasvim solidno,sa marketingom,koji sam na fakultetu i postdiplomskim studijama dao sa ocenom 10.00 i gde sam imao praktičnog iskustva,kao i porodičnu firmu gde se bavim istim, je tek smejurija. Sasvim sam dovoljno kompetentan da analiziram proste brojke vezane za veličinu i rast bilo koje dve kompanije,i profite koji su nužno prethodili tom rastu,barem u odnosima veličina jedan vs drugi. Hvala vam na saradnji,došao sam do zaključka da su drugi opravdano bolji,i lepo vratim kartu i uzmem nv. Pošto vam ne valja moja logika,onda ću da je promenim ;-)
 
Poslednja izmena:
sve ove postove pobriše kao offtopic.

Mislim da bi ovo bilo pravo rešenje za dobrobit samog threada.

Koliko god da je ovo prepucavanje (diskusija?) bilo zanimljivo za pročitati, mislim da nije u redu da se R9 270/270x tema pretvori u NVidia/AMD (AMD/AMD?) prepucavanje...
 
Nema ovo veze sa nvidiom,već neko hoće da me ubedi da više verujem njemu nego sopstvenim očima, da r9 serija nema beta drajvere i probleme sa istim,neadekvatan bios koji izaziva flickering,i nefer marketing politiku i promocije. Uz to ne daje argumente već relativizuje svaki,trudi se ad hominem da diskredituje tvrdnje umesto činjenicama,i izražava sumnje u zdrav razum kupaca koji kupuju proizvode kompanije u kojoj radi :-D ovo treba ostaviti pa nek svako donese svoj sud,a i uopšte nije off topic. Ali verovatno će da padne moderacija pod uticajem amd VIP clanova
 
Poslednja izmena:
Sve ok,samo uzivaj ;) ako nisi razumeo,to više govori o tebi nego o meni. To što poredis teorijsku fiziku koju igrom slučaja razumem sasvim solidno,sa marketingom,koji sam na fakultetu i postdiplomskim studijama dao sa ocenom 10.00 i gde sam imao praktičnog iskustva,kao i porodičnu firmu gde se bavim istim, je tek smejurija. Sasvim sam dovoljno kompetentan da analiziram proste brojke vezane za veličinu i rast bilo koje dve kompanije,i profite koji su nužno prethodili tom rastu,barem u odnosima veličina jedan vs drugi. Hvala vam na saradnji,došao sam do zaključka da su drugi opravdano bolji,i lepo vratim kartu i uzmem nv. Pošto vam ne valja moja logika,onda ću da je promenim ;-)

Pa jesam li te ja lepo odmah pitao imaš li ti čime da potkrepiš svoje marketinške teorije? Što lepo nisi odmah napisao da si imao 10-ku iz marketinga na faksu i da si marketinški direktor u sopstvenoj firmi i da se sasvim solidno razumeš u teorijsku fiziku? Bezveze smo se raspravljali po tom pitanju.
Ne znam da li se meni zahvaljuješ na saradnji, jer ti i ja nismo ništa sarađivali - mi smo imali klasičnu forumašku raspravu! A što se tičetvog zaključka, zar nisi do njega došao pre pisanja svih onih postova o drajverima, ispravnošću i tako dalje?

Ne znam kakve veze moje (ne)sviđanje tvoje logike ima sa tvojim odlukama prilikom trošenja tvog novca?
 
Nema ovo veze sa nvidiom,već neko hoće da me ubedi da više verujem njemu nego sopstvenim očima, da r9 serija nema beta drajvere i probleme sa istim,neadekvatan bios koji izaziva flickering,i nefer marketing politiku i promocije. Uz to ne daje argumente već relativizuje svaki,trudi se ad hominem da diskredituje tvrdnje umesto činjenicama,i izražava sumnje u zdrav razum kupaca koji kupuju proizvode kompanije u kojoj radi :-D ovo treba ostaviti pa nek svako donese svoj sud,a i uopšte nije off topic. Ali verovatno će da padne moderacija pod uticajem amd VIP clanova

Kako očekuješ da ti bilo ko odgovori argumentovano, kada ti sam ne koristiš niti jedan jedini argument, već samo i isključivo izmišljaš? Ko je rekao da drajveri NISU beta? Ko je rekao da nema problema sa BIOS-om? Po čemu je promocija nefer? po tome što neki nisu dobro pročitali šta je AMD napisao? Po tome što nigde ne postoji da se marketinški add-in value daje retroaktivno na već prodate proizvode? Pobogu čoveče! Na kom si kažeš fakultetu postdiplomirao sa 10?
 
Zato što o meni (i svima) treba suditi po osnovu argumenata i logike,a ne škole,para ili položaja. Sigurno postoje ljudi sa osnovnom školom koji imaju veće znanje i o marketingu i o hw i o životu od obojice,tako da je to nebitna stavka. Sve što sam napisao je činjenica samim tim i argument. Drajveri beta,bios izaziva flicker,marketing promocije katastrofa,mi nismo dobili ni never settle paket. Šta ti ovde nije jasno kao argument?
 
Poslednja izmena:
Hehe, e svašta ću ovde da pročitam i saznam...
Šta, ti se meni sad rugaš što sam kupio hardver firme za koju radiš, maltene mi braniš da kupujem nešto od ljudi koji ti daju platu? Jer ću kao ispasti nekonzistentan ako ga kupujem? Mislim, čak i da je tako, za koga ti radiš, za AMD ili protiv njega?
Kako bre mogu da ti se rugam, pa ja ti ni ime ne znam? Ko ti brani da kupuješ bilo šta? Nije ovde stvar nekonzistentnosti, jer si ti veoma konyistentan u svom FUD-ovanju!
Ti mene sad ovde bukvalno teraš da nikad ništa više ne kupim od AMD, jer sam rekao da su pilićari, pa da ne pogazim svoju reč slučajno. Hehe, vrh.
Ja verujem da tebe ni tvoji roditelji ne mogu naterati da ti uradi[ bilo šta što nećeš, tako da je sama pomisao da ja pokušavam bilo šta da te nateram, u najmanju ruku smešna!
Inače, "pre ovoga" se odnosilo na ovaj poslednji deo kada ni ljudi koji su kupili kartu od 13og nisu dobili igru.

Po stilu tvojih rečenica, cenim da si dovoljno inteligentan da pročitaš ono što je AMD velikim slovima napisao, a nažalost mnogima je promaklo, a što objašnjava zašto kupci R9 kartica nisu dobili BF4 13. Novembra, po izlasku iz radnje:
BF4 kod se dobija u kutiji!

A u kutiju ga je stavio proizvođač koji je se uključio u čitavu priču i koji ima zvaničnog lokalnog distributera, koji će 13. moći da naruči te kartice!
A napisao sam da su pilićari SVE UKUPNO par puta, i sve u periodu od proteklih nekoliko dana, tj pre nego što sam saznao da čak ni oni koji su 13og naručili na kraju nisu dobili igru. I ovo par puta danas. A zašto sam napisao uzmi pa pročitaj temu kako treba ako hoćeš, ne moram da ponavljam.
Znači tvoj epitet "pilićari" ipak nema veze sa famoznim 13. novembrom!? OK, to smo barem razjasnili!
Inače, imaš zanimljiv stil. Manje više svaki post ti je pokušaj diskreditacije onog koga citiraš lično, ne bi li na taj način diskreditovao sam citat. I toliko si zaslepljen time da ne možeš na vreme ni da shvatiš šta pišeš. Ovo što ti ovde radiš bi po mom mišljenju trebalo da pročita neko ko ti je nadređen u tvojoj kompaniji, kada bi znao šta radi, obv. I ovo sada kažem lično tebi, ne AMDu, jer ovo što ti konkretno radiš je i gore od onoga što je AMD uradio.
Oni su bar imali motivaciju u vidu većeg profita i uradili su u tom smislu dobar posao, bar kratkoročno. Ovo tvoje je totalna katastrofa i samodestrukcija u svakom smislu. Po mom mišljenju bar, a svako će da sudi za sebe.
Nikoga ja lično ne mogu diskreditovati, niti mi je to cilj. Da si malo obratio pažnju video bih da ja repliciram na pojedinačno napisane stavove/izmišljotine. Ja tebi svo vreme pišem lično, potpisan ličnim imenom, tako da ne vidim zašto bi mi ti u opšte odgovarao kao AMD-u, jer ja ovo u opšte ne pišem ispred AMD-a!
Dugo sam ja na ovom forumu, mnogo duže od tebe, tako da se ne brineš oko moje samodestrukcije ;)
Vidim doduše da si Vip, pa kapiram da neko još može da ti učini uslugu i sve ove postove pobriše kao offtopic. Što kažu matorci "izgubljen kompas".
heh! Zašto misliš da bilo ko treba da mi čini neku uslugu?
Srdačno,
u tvom stilu ;)
Kom stilu? Iskrenog i činjenicama potkrepljenog razbucavanja FUD-a?
 
Zato što o meni (i svima) treba suditi po osnovu argumenata i logike,a ne škole,para ili položaja.
Onog momenta kada budeš shvatio da ja u opšte ne sudim o tebi, napravićemo napredak ;)
Sigurno postoje ljudi sa osnovnom školom koji imaju veće znanje i o marketingu i o hw i o životu od obojice,tako da je to nebitna stavka.
:D
Sve što sam napisao je činjenica samim tim i argument. Drajveri beta,bios izaziva flicker,marketing promocije katastrofa,mi nismo dobili ni never settle paket. Šta ti ovde nije jasno kao argument?

to što ti pišeš, odnosno tvrdiš nema veze sa činjenicama! Evo šta su činjenice:
1. NIKO nije tvrdio da drajveri nisu beta
2. NIKO nije tvrdio da je BIOS stvarno izvor flickeringa
3. NIKO ti nije obećao NSF paket uz R9 karitce

da li smo se sada razumeli?
 
Ne. Prvo,jesi sudio o meni,tipa ko sam ja da bolje znam bilo šta od amd gurua. Ako oni nisu svesni da je njihov marketing menadžment inferiorniji od konkurentskih u svakom bitnijem domenu (što se da zaključiti iz tvojih postova),imaju problem u prihvatanju stvarnosti,ne zato što sam ja to rekao,već ih višegodišnji rezultati demantuju. Drugo,ako se već slazes da su drajveri beta,sa problemima koje je dosta njih dozivelo, da je bios bagovit,da je ns promocija važila sve vreme do pojave r9,pa za nas glupe early adopterse nije,pa da će opet da zaživi u starom obliku plus što će biti verzija karata što idu sa thiefom i bf4, reci mi,da li je pametna kupovina r9 grafika po tebi,i da li mi što smo u prvih par nedelja kupili r9 kartu imamo razlog da se osećamo nasamareni? Beta testeri smo za drajvere i bios,i to umesto dodatno nagradjeni nekim pogodnostima u stvari smo najmanje dobili? Ne očekujem odgovor na ovo pitanje od tebe,bar ne smislen i konstruktivan- poučen tvojim postovima,pa je ovo izlaganje više ekspoziciono.
Takodje mislim da sad namerno zatrpavas temu da bi se ova diskusija obrisala jer si svestan da ti ne služi na čast,kao ni kompaniji čiju platu primas
 
Poslednja izmena:
Evo da javim da je stigao novi Asus vbios Ali kako mi je Asus rekao samo na probu, a rezultate da im posaljem do nedelje uvece.... Znaci nije oficijalni vbios, pa stoga necu ni kaciti isti, bas iz razloga da neko ne bi sprzio karticu lol.

Edit

Postovana slicica je obrisana za sada. Razlog je taj da u poruci jasno stoji da sve sto su mi poslali je njihovo i samo njihovo vlasnistvo i da je zabranjeno sirenje bilo kakvih informacija i kopiranja fajlova. Naravno ukoliko bi uradio tako nesto
verovatno bi mogli da ..... ali s obzirom da sam ostavio serijski broj karte i licne podatke vise neznam sta mogu a sta ne.
 
"kuponi" odnosno serijski brojevi, koji se dele uz HD7x00 seriju su deo "Never Settle Forever" promocije i oficijelni distributeri ih dobijaju direktno od AMD-a. Promocija sa BF4 nije deo NSF-a!


Nisam čitao šta si pisao u 780 temi, ali ako ti nije teško ponovi ovde kakav problem imaš sa robotima i "wannabe Lara Croft ribama" ne razumem!? Kvalifikovani AIB partneri su dobili BF4 kupone na vreme i odpočeli su isporuku odabranih modela 13. novembra, na dan kada je AMD prem augovoru sa EA mogao da ih deli!

Kakve veze ima AMD sa nereferentnim modelima grafičkih kartica od strane proizvođača, kao i sa njihovim BIOS-ima? Beta drajvere izbacuje i NVIDIA, prema tome u čemu je tu problem? Beta drajveri će uvek postojati, obzirom na način i količinu vremena potrebnu za WHQL sertifikaciju. Otkud ti to da AMD nema bazu vernih kupaca? Pa šta misliš ko kupuje AMD bazirane proizvode? samo preletači iz drugog tabora? Mislim da apsolutno nisi upoznat sa stanjem na tržištu. Što se tiče tržišnog učešća, to se ne događa preko noći, ali biće: http://www.digitimes.com/news/a20131030PD207.html?mod=2

Nađi mi primer promotivne marketinške akcije koja je retroaktivnog tipa? Da li po tebi činjenica da AMD nije mogao da isporučuje kupone pre 13. Novembra znači da ne treba u opšte ni da ih poklanja sada?

matori, dzabe se cimas :) ja sam iz te diskusije izasao cim sam video koliko je sati :)
 
Ako moze mala provera onih koji su fleshovali svoju karticu (Sapphire, Msi). Da li vam i dalje u GPU-z postoji odstupanje core/mem? To izgleda da kazemo ovako :) a mozete primetiti da oznaceno mesto na core odstupa.
Capture 2.JPG
 
Šta ti je to "u zadnje vreme" sve konfuzno u vezi sa AMD-om?

Pa ne može AMD da diktira tempo uvoza distributerima! Ne znam šta imaš da se nerviraš. Lepo reci kupcu da dodje za 10 dana kad na stanje udje novi uvoz!

Vidiš koliko je čitava stvar zapravo jednostavna. ;-)

Niko nije pominjao diktiranje uvoza distributerima, vec to da ni sami distriji nisu znali do 2-3 dana pre 13.11 da ce BF4 biti uz 270X a npr sam sapphire je vaucere poceo da bundluje u pakovanje sa kartom tek 14 ili 15.11.
Problem je sto je izaslo PR saopstenje o dobijanju igara uz grafiku od strane AMD-a kupci shvatili da ce vec 13.11 dobiti vaucere (koje distriji nemaju za postojeci lager non BF4 modela) a sami proizvodjaci su tek par dana kasnije dobili kodove i poceli pakovanje i slanje karti pa se stvorilo kasnjenje. Konfuzno jer se desavaju sitni propusti u koordinaciji sa proizvodjacima grafika, koji su ih trebali dobiti par dana ranije. ko nije bilo moguce da proiyvodjaci dobiju kodove par dana pre 13.11 trebalo je onda samo pr saopstenje odloziti par dana dok svi oni ne budu spremni. Ovako su svi krivi i niko a kupcima deluje da su namerno obmanuti od strane prodavaca. Deluje jednostavno ali nije uvek tako jer ti recimo stize uvoz od ranije koji nema BF4 u paketu a porucen je par dana pre 13.11 i naravno da se nece prodavati bez vaucera. a u isto vreme imam potraznju za modelom sa vaucerom BF4 koji da ispunis zahtev trzista moras imati onda imas problem prethodno porucenog modela bez BF4. Nedjo ne napadam tebe ni AMD samo ovakve stvari treba malo bolje koordinirati sa vecim proizvodjacima zbog tajminga :)
 
Nisam citao bas svaku stranu ove teme, pa imam par pitanja.
Narucio sam ovu karticu (MSI Gaming), pa me sada interesuje par stvari:
1) Da li je potrebno obarati sistem, jer je stara Nvidia prisutna sa svojim drajverima (naravno kad dodje AMD ova leti iz kucista)?
2) Odakle skidati najnovije drivere, tj sa kog zvanicnog sajta?
3) Koliki FPS mogu ocekivati u npr AC IV? Sada mi je na mizernih 15, a to je jos jedan razlog kupovine nove.
4) Kakva podesavanja da teram sa ovom kartom (posto nisam igrao igre poprilicno dugo)?

Unapred se izvinjavam ako sam postavio pitanja o kojima je vec bilo reci, jer stvarno ne provodim previse vremena na kompu ovih dana...
 
Nisam citao bas svaku stranu ove teme, pa imam par pitanja.
Narucio sam ovu karticu (MSI Gaming), pa me sada interesuje par stvari:
1) Da li je potrebno obarati sistem, jer je stara Nvidia prisutna sa svojim drajverima (naravno kad dodje AMD ova leti iz kucista)?
2) Odakle skidati najnovije drivere, tj sa kog zvanicnog sajta?
3) Koliki FPS mogu ocekivati u npr AC IV? Sada mi je na mizernih 15, a to je jos jedan razlog kupovine nove.
4) Kakva podesavanja da teram sa ovom kartom (posto nisam igrao igre poprilicno dugo)?

Unapred se izvinjavam ako sam postavio pitanja o kojima je vec bilo reci, jer stvarno ne provodim previse vremena na kompu ovih dana...

samo treba da obrises nvidijin drajver i to je to, ne treba da obaras sistem :D
 
Nisam citao bas svaku stranu ove teme, pa imam par pitanja.
Narucio sam ovu karticu (MSI Gaming), pa me sada interesuje par stvari:
1) Da li je potrebno obarati sistem, jer je stara Nvidia prisutna sa svojim drajverima (naravno kad dodje AMD ova leti iz kucista)?
2) Odakle skidati najnovije drivere, tj sa kog zvanicnog sajta?
3) Koliki FPS mogu ocekivati u npr AC IV? Sada mi je na mizernih 15, a to je jos jedan razlog kupovine nove.
4) Kakva podesavanja da teram sa ovom kartom (posto nisam igrao igre poprilicno dugo)?

Unapred se izvinjavam ako sam postavio pitanja o kojima je vec bilo reci, jer stvarno ne provodim previse vremena na kompu ovih dana...

1) Nije neophodno, mozes driver sweeperom da ocistis ostatke od nvidia drajvera
2) Sa official AMD sajta, imas tacno da odaberes model karte i sistem koji imas
3) Radice ti lepo AC 4, nije prezahtevan
4) Radice ti na high, zavisi od igrice do igrice, verovatno ces morati da iskljucujes AA u nekim igrica,a u nekim ce raditi i sa ukljucenim AA
 
Hvala druze, a je'l moze sa CCleaner-om da se ociste svi NV driveri i registry, ili bas da koristim driver sweeper?
 
Ne moze. Prvo driver sweeper ili display driver uninstaller(ovo bi najbolje bilo iz safe mode-a), pa onda ccleaner.
 
Aha, OK odradicu tako.
Samo sto ne znam kako da udjem u safe mode, na P8P67 ploci. Na F8 mi izbacuje bootabline uredjaje :S:
 
To zavisi od OS-a. Na Win8 drzis 'shift' uz restart i onda, od ponudjenog, izaberes 'troubleshoot', pa 'advanced options', pa 'windows startup options' i udaris mu po restart dugmetu...
 
Sto se tice asus R9 270X korisnika, novi bios koji mi je prosledjen na testiranje nije zadovoljio. Naime flikering je smanjen, ne pojavljuje se vise cesto kao pre ali ga opet ima, najvise u avi fajlovima. Ovaj put nisam primetio isti u mkv ili mp4 fajlovima. Iscekujem novu verziju, nadam se da ce ga doraditi :D
I jedna molba za vlasnike Sapphire karti kojih ima najvise, da testiraju avi fajlove sto duze i ako se pojavi flike da jave :)
 
Kada ce vise doci R9 270 kod nas?
 
Ja uzeo 270x asus, nisam primetio nikakav flickering. Gledao sinoc film neki (ne znam koj format je bio u pitanju tacno), probao malo igre i cini mi se da je sve ok bilo.
 
@ stevan83

Ako mozes testiraj malo duze, probaj HD 1080p razne formate a pogotovo avi fajlove manje rezolucije, i obrati paznju na titl, koji se pomeri gore dole, nekada primetno a nekada toliko brzo i jedva primetno. U slucaju da ne budes imao takvih problema, onda moze i biti nesto drugo sto nama pravi ili je pravilo problem, neka nekompatibilnost , ali otom potom.
 
Poslednja izmena:
Hvala druze, a je'l moze sa CCleaner-om da se ociste svi NV driveri i registry, ili bas da koristim driver sweeper?

Na burazerov komp sam nabacio staru 7770 koja je zamenila 9600gt, samo redovan unistal svih nvidija drajvera i cleaner uz restart kompa i instalaciju katalista i sve je prošlo ok. Isto sam uradio i na ovom kompu kada sam ubacivao R9 270X, samo unistal katalista cleaner i ubacio ove nove beta drajverima i sve radi ko podmazano, probacu kako rade mint i Ubuntu pa cu i za njih da javim . Na mom kompu je osmica win kod burazera sedmica.
 
1) Nije neophodno, mozes driver sweeperom da ocistis ostatke od nvidia drajvera
2) Sa official AMD sajta, imas tacno da odaberes model karte i sistem koji imas
3) Radice ti lepo AC 4, nije prezahtevan
4) Radice ti na high, zavisi od igrice do igrice, verovatno ces morati da iskljucujes AA u nekim igrica,a u nekim ce raditi i sa ukljucenim AA

Kao sto sam vec napisao, ja sam samo unistal sve nvidija drivers i ugasio komp. Ubacio novu grafičku i instalirao katalist drajver i sve radi ko podmazano.

Pošto sam u praksi dosta puta to video mislim da je česta greška koju mnogi prave da pre unistaliranja starih drajvera odmah ubace novu grafiku i da to stvara probleme.

Pravilno radite ovako.
Kupite novu grafiku dodjete kući upalite komp unistalirate sve drajvere, ugasite komp, zamenite grafiku i instalirate nove drajvera.

Nema potrebe za registry cleanerima driver sweeperima i ostalim glupostima. A ako strpate grafiku odma pa unistal onda vam uglavnom i dolazi do komplikacije od kojih je nastalo ovo da "mora" da se koristi driver sweeper itd. Ustvari to je glupost ni na jednom osu za 10 godina i mnoštva grafika tako nesto nisam morao da radim.
 
Poslednja izmena:
I jedna molba za vlasnike Sapphire karti kojih ima najvise, da testiraju avi fajlove sto duze i ako se pojavi flike da jave :)

Ima već 10 dana kako sam flešnuo novi BIOS na Dual-X karticu, ali bukvalno nijednom se nije pojavio flicker od tad, tako da mislim da je Sapphire definitivno popravio novim BIOSom, šta god da je bio problem.
Što se tiče AVI fajlova, rado bih istestirao, ali ih nemam, apsolutno sve što skidam je .mkv, ponekad 720p ali uglavnom 1080p. :)
 
@ stevan83

Ako mozes testiraj malo duze, probaj HD 1080p razne formate a pogotovo avi fajlove manje rezolucije, i obrati paznju na titl, koji se pomeri gore dole, nekada primetno a nekada toliko brzo i jedva primetno. U slucaju da ne budes imao takvih problema, onda moze i biti nesto drugo sto nama pravi ili je pravilo problem, neka nekompatibilnost , ali otom potom.

Nisam trenutno kraj kompa, probacu pa cu da javim cim budem mogao.
 
Nazad
Vrh Dno