Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Powercolor, msi i sapphire ce dobiti kodove, ostali nece. Makar su tako napisali na fb stranici ljudi iz emmija.

Ti brendovi su uvozni program Altija. SVI brendovi će dobiti BF4 u novom uvozu!
 
AMD je u zadnje vreme prilicno konfuzan pa svima pravi probleme ovakvim stvarima.
Šta ti je to "u zadnje vreme" sve konfuzno u vezi sa AMD-om?
Mene je danas vec 10 ljudi napalo sto nece dobiti BF4 vaucere kao da je to do nas a ne do AMD-a i proizvodjaca koji prvo posalju pr saopstenje a onda se sete da robu obezbede na vreme i poslaju distributerima.
Pa ne može AMD da diktira tempo uvoza distributerima! Ne znam šta imaš da se nerviraš. Lepo reci kupcu da dodje za 10 dana kad na stanje udje novi uvoz!
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1227&pid=2088&psn=&lid=1&leg=0 model koji dolayi sa stikerom na kutiji jasno istice da sadrzi kod za igru. Standardni modeli koji su trenutno na lagerima nemaju igre u pakovanju.
Vidiš koliko je čitava stvar zapravo jednostavna. ;-)
 
Zna li neko kada će početi kod nas prodaja R9 270 modela (običan 270, a ne 270X), i koja će otprilike biti cena?
 
posto sam imao iskustva sa vracanjem grafickih kartica da vam kazem nesto :D
ja sam vratio moju hawk 760 i ja samo mogao da vratim posle 6 dana i povracaj novca da dobijem, kartica je prvo morala da se odnese u servis da se vidi sta nevalja i onda se dobijaju pare nazad, i sve to je trajalo oko 30 dana ( ja sam odneo odma u njihov servis, a da sam odneo u prodavnicu pa da oni posalju u servis onda bi to trajalo jos par dana )
ja sam uzeo r9 280x 30og i ne mogu da uzmem igrice za dz mada je to stvarno glupo i samo ce biti ljudi koji ce se razocarati u amd i to moze samo da im skodi, ja naprimer nemam nameru da vracam jer i onako ne bi igrao bf4 mnogo mozda par dana (valjda ce biti na tunngle-u server pa cu mozda tramo moci da igram :D)

ko hoce da vraca bplje da ima neku "vezu" da bi brze dobio pare inace ce cekati minimum par nedelja za pare kao ja

Ne mora da ide u servis, ako si kupio "na daljinu", dakle poručio preko telefona, neta, poštom itd. U tom slučaju imaš pravo da BEZ OBRAZLOŽENJA vratiš robu, koja može biti potpuno ispravna, a prodavac je dužan da ti u roku od 30 dana od dana vraćanja vrati novac (inače možeš da ga tužiš).
 
Moram takođe primetiti da je flickering problem jako iritantan, makar meni. Javlja mi se jednom u 15-ak minuta u 2D modu, a s' obzirom da ja 90% vremena provodim u 2D, izuzetno me iritira...
 
Ne mora da ide u servis, ako si kupio "na daljinu", dakle poručio preko telefona, neta, poštom itd. U tom slučaju imaš pravo da BEZ OBRAZLOŽENJA vratiš robu, koja može biti potpuno ispravna, a prodavac je dužan da ti u roku od 30 dana od dana vraćanja vrati novac (inače možeš da ga tužiš).

pa oni pre nego sto su mi vratili pare odleli su graficku u servis i sve jedno sam cekao vise od 30 dana i morao sam da zovem par puta da bi ih naterao da mi vrate pare ali dobro je sto su mi tad vratili pare jer bi onda uzeo 760 a ne r9 280x :D
mada ne bi da skrecem sa teme :D

taj 270x hawk mi izgleda kao dobar izbor ako malo smanje cenu :D
 
Šta ti je to "u zadnje vreme" sve konfuzno u vezi sa AMD-om?

Pa ne može AMD da diktira tempo uvoza distributerima! Ne znam šta imaš da se nerviraš. Lepo reci kupcu da dodje za 10 dana kad na stanje udje novi uvoz!

Vidiš koliko je čitava stvar zapravo jednostavna. ;-)

Koliko ja znam nigde nije bilo ni pomena da se dobija bf4 ili da ide never settle bundle sa r serijom grafika
 
Corvus Corax je pomenuo da se priča o tome još na početku teme,što je meni zvučalo previše dobro da bi bilo istinito. Ali tako je ispalo na kraju. I novi Thief će takođe ići uz R9 grafike ali on već toliko ne obećava,bar po najavama
 
Moram takođe primetiti da je flickering problem jako iritantan, makar meni. Javlja mi se jednom u 15-ak minuta u 2D modu, a s' obzirom da ja 90% vremena provodim u 2D, izuzetno me iritira...

Ja sam imao isti problem sa MSI karticom.
Pratio sa ovo uputstvo i rešio tu muku: http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2351498 - post br 17

Sada vidim da ima i ovde rešenje za flickering, strana 7 (http://forum.benchmark.rs/showthread.php?316454-AMD-Radeon-R9-270-270x-tema/page7)
 
Poslednja izmena:
Sa AMD foruma:

This specific promotion of R9 Series products and Battlefield4 is operating slightly differently.

The coupon-codes for the game are coming inside the product's box. That means the AIBs (Sapphire, XFX, MSI, etc..) have the codes to begin with. Not every single version of R9 Series product from every single AIB will have a coupon-code. Not every single retailer will carry those products that have the codes. Products with the coupon-codes are shipping now, and it is my understanding that we are coordinating with the retailers so they will know (and be able to sell/promote) the products that do come with the coupon-code.

;Marc

I kako onda šta je AMD zeznuo?

Kako možeš da pustiš promociju i da tu istu promociju izreklamiraju svi mogući gaming/HW sajtovi u svetu, a da taj HW tek treba da krene ka distributerima? Lepo je rečeno u promociji da počinje 13.novembra. Kako nešto može da krene 13.novembra kada realno ni 20-og neće biti robe na stanju? Totalni fail od AMD-a...
 
Sa AMD foruma:



I kako onda šta je AMD zeznuo?

Kako možeš da pustiš promociju i da tu istu promociju izreklamiraju svi mogući gaming/HW sajtovi u svetu, a da taj HW tek treba da krene ka distributerima? Lepo je rečeno u promociji da počinje 13.novembra. Kako nešto može da krene 13.novembra kada realno ni 20-og neće biti robe na stanju? Totalni fail od AMD-a...

Znači po tebi je AMD trebalo da izračuna vreme potrebno za transport robe do Srbijie, na to doda zadržavanje na carini za grupno carinjenje ili možda neku peripetiju i onda tu brojku sabere sa 13, da bi ti dobio datum kojim bi bio zadovoljan? A pri tome da mu polazna baza bude raspored naručivanja robe domaćih uvoznika, odnosno stanje njihovog bilansa, ugovora sa proizvodjacima, dodatnim dilovima i svim ostalim promenljivama koje utiču na naručivanje neke robe!
 
Zašto komplikovati,trebao je uz svaku kartu da naloži proizvodjacima da isporuče kupon. Ako nije još bio dogovoren dil za bf4 i thief,onda je trebalo da isporuci stare kupone koji su išli uz 7xxx seriju. Kao što sam pisao u nvidia 780 temi,amd može mnogo toga da nauči o marketingu od nvidie,počevši od izbacivanja robota i wannabe Lara Croft riba sa propagandnog materijala i kartica,pa sve do pravovremene isporuke kupona uz karte-a to je u trenutku isporuke gpu čipova proizvodjacima. Tad im lepo daju kupone i kažu da nema isporuke karti bez njih jer je to deo AMD experience-a. Takodje da karte na tržište ne izbacuju sa beta drajverima i BIOS flicker problemima (razumeo bih do nekle da je nova serija karata u pitanju ali je u pitanju čist rebrand). Zbog ovakvih stvari deluju kao diletanti u poredjenju sa nvidiom i nije ni čudo što nemaju bazu vernih kupaca niti što ne mogu da prestignu njeno tržišno učešće i ako u glavnom imaju bolje price/performance proizvode (dakle to bi trebalo da bude lako). Dakle nije problem u inžinjerskom delu, već u top menadžmentu koji odredjuje kad će se izbaciti (nedovršeni i nezaokruzeni) proizvodi. Nije samo stvar u tome što i bez tog kupona karte predstavljaju dobru kupovinu,postoji nešto što se zove poštena poslovna praksa. A ona definitivno nije takva da ljudima koji su neki proizvod kupili u trenutku izbacivanja da manje nego onima što su kupili par nedelja kasnije. Opet,razumeo bih da je u pitanju zreo proizvod,dugo prisutan na zasicenom tržištu,ali ovde to nije slučaj. Ja se osećam prevarenim.
 
Poslednja izmena:
koja kuknjava oko jedne igre,spustite malo loptu zivimo u srbiji :)
 
Kakve veze ima gde živimo sa ovom konkretnom temom? Možda nisi u toku,ali ovo o čemu sam ja (a i ostali) pisao važi globalno,nema nikakve veze (samo) sa Srbijom.
 
Poslednja izmena:
Ma poenta je samo da se kupci ne dovode u zabludu, a nema nikakve sumnje su mnogi dovedeni u zabludu. I može sada ovde koji god zaposleni u AMDu da izvrće činjenice na koji god hoće način, isitina će ostati istina, a to je da ko god je pročitao ponudu, video je i da piše da se uz karticu kupljenu od 13. novembra, dobija i Battlefield 4.

I zar se nisu do skoro igre delile tako što su se kodovi slali preko e-maila? Zašto bi neko odjednom očekivao da će sada biti u posebno reklamiranom pakovanju sa nalepnicom, ako nije unapred naglašeno?

Ja inače nemam nikakvu dilemu da je to namerno i smišljeno urađeno, ali ono, ja baš i nemam naročito dobro mišljenje o AMD-u, štaviše, i pre ovoga sam mislio da su pilićari što sam više puta i napisao.


Ali na kraju krajeva, imate pravo da prosto vratite kartice, a onda i razmislite dva puta da li ćete ih uopšte kupiti ponovo, bez obzira da li je ponuda dobra ili ne. Radnja u kojoj su skoro svi kupili bi po mom mišljenju trebala da "izađe u susret" i bar za kupce od 13og vrati novac po ubrzanoj proceduri jer snose svoj deo odgovornosti u tome kakva je reklama osvanula na njihovoj fb stranici. Ja mogu da poverujem da prodavnica nije namerno to uradila, ali bez obzira na nameru ovo je korektno rešenje.
 
Poslednja izmena:
Ja sam doveden u zabludu.

Letos sam uzeo promo kod kad sam kupio 7770, dobio sam ga preko e-maila.


13.novembra sam video da je akcija za BF4, a uporedo sam gledao i jednu polovnu 7950 na oglasima. Znači bukvalno je BF4 prevagnuo da naručim i kupim R9 270x.

@ Nedjo
Stekao bi čovek utisak da radiš u AMD-u :)

Recimo da bih ja odredio za datum 27.novembar a ne 13., jer bi većina uvoznika uspela da dobavi kartice kroz dve nedelje. Drugo, mogli su da napomenu da od 13.novembra kartice tek kreću ka distributerima/uvoznicima odnosno da će dostupnost zavisiti od zemlje do zemlje, a takođe su mogli da spomenu da su u pitanju "Special edition" kartice sa promo-kodom u samom pakovanju.
 
da su lepo dali ove kodove u decembru niko se nebi bunio ovako se neki osecaju osteceno a i sta ako nekom ostane neki komad r9 2xx bez tog koda i posalje taj primerak nekom koji naruci preko neta i posle taj koji je dobio treba da se cima o5 da salje nazad, a takvih slucajeva ce najverovatnije biti
 
Zašto komplikovati,trebao je uz svaku kartu da naloži proizvodjacima da isporuče kupon. Ako nije još bio dogovoren dil za bf4 i thief,onda je trebalo da isporuci stare kupone koji su išli uz 7xxx seriju.
"kuponi" odnosno serijski brojevi, koji se dele uz HD7x00 seriju su deo "Never Settle Forever" promocije i oficijelni distributeri ih dobijaju direktno od AMD-a. Promocija sa BF4 nije deo NSF-a!

Kao što sam pisao u nvidia 780 temi,amd može mnogo toga da nauči o marketingu od nvidie,počevši od izbacivanja robota i wannabe Lara Croft riba sa propagandnog materijala i kartica,pa sve do pravovremene isporuke kupona uz karte-a to je u trenutku isporuke gpu čipova proizvodjacima.
Nisam čitao šta si pisao u 780 temi, ali ako ti nije teško ponovi ovde kakav problem imaš sa robotima i "wannabe Lara Croft ribama" ne razumem!? Kvalifikovani AIB partneri su dobili BF4 kupone na vreme i odpočeli su isporuku odabranih modela 13. novembra, na dan kada je AMD prem augovoru sa EA mogao da ih deli!
Tad im lepo daju kupone i kažu da nema isporuke karti bez njih jer je to deo AMD experience-a. Takodje da karte na tržište ne izbacuju sa beta drajverima i BIOS flicker problemima (razumeo bih do nekle da je nova serija karata u pitanju ali je u pitanju čist rebrand). Zbog ovakvih stvari deluju kao diletanti u poredjenju sa nvidiom i nije ni čudo što nemaju bazu vernih kupaca niti što ne mogu da prestignu njeno tržišno učešće i ako u glavnom imaju bolje price/performance proizvode (dakle to bi trebalo da bude lako).
Kakve veze ima AMD sa nereferentnim modelima grafičkih kartica od strane proizvođača, kao i sa njihovim BIOS-ima? Beta drajvere izbacuje i NVIDIA, prema tome u čemu je tu problem? Beta drajveri će uvek postojati, obzirom na način i količinu vremena potrebnu za WHQL sertifikaciju. Otkud ti to da AMD nema bazu vernih kupaca? Pa šta misliš ko kupuje AMD bazirane proizvode? samo preletači iz drugog tabora? Mislim da apsolutno nisi upoznat sa stanjem na tržištu. Što se tiče tržišnog učešća, to se ne događa preko noći, ali biće: http://www.digitimes.com/news/a20131030PD207.html?mod=2
Dakle nije problem u inžinjerskom delu, već u top menadžmentu koji odredjuje kad će se izbaciti (nedovršeni i nezaokruzeni) proizvodi. Nije samo stvar u tome što i bez tog kupona karte predstavljaju dobru kupovinu,postoji nešto što se zove poštena poslovna praksa. A ona definitivno nije takva da ljudima koji su neki proizvod kupili u trenutku izbacivanja da manje nego onima što su kupili par nedelja kasnije. Opet,razumeo bih da je u pitanju zreo proizvod,dugo prisutan na zasicenom tržištu,ali ovde to nije slučaj. Ja se osećam prevarenim.
Nađi mi primer promotivne marketinške akcije koja je retroaktivnog tipa? Da li po tebi činjenica da AMD nije mogao da isporučuje kupone pre 13. Novembra znači da ne treba u opšte ni da ih poklanja sada?
 
Poslednja izmena:
Ma poenta je samo da se kupci ne dovode u zabludu, a nema nikakve sumnje su mnogi dovedeni u zabludu. I može sada ovde koji god zaposleni u AMDu da izvrće činjenice na koji god hoće način, isitina će ostati istina, a to je da ko god je pročitao ponudu, video je i da piše da se uz karticu kupljenu od 13. novembra, dobija i Battlefield 4.

Istina je da to što si ti ovde napisao NIJE tačno! Ali obzorm da si u svom postu lepo elaborirao tvoj odnos prema AMD-u, nije ni čudo što pišeš izmišljotine!

Ovo je ORIGINALNO obaveštenje, koje je očigledno pogrešno protumačeno usled tri mogućnosti a) čitanje onoga što želiš da pročitaš, b) površno čitanje c) ne poznavanje Engleskog jezika:

AMD je napisao(la):
First, if a gamer purchases any AMD Radeon™ R9 Series product starting 11/13, they will get a copy of Battlefield 4 with that purchase. As with any game bundle, buyers must first check availability, which they will easily be able to do at www.amd.com/battlefield4.

Dakle, akcija počinje i važi od 13. i kupac treba da se informiše o raspoloživosti na navedenoj adresi (a može i kod prodavca)
I zar se nisu do skoro igre delile tako što su se kodovi slali preko e-maila? Zašto bi neko odjednom očekivao da će sada biti u posebno reklamiranom pakovanju sa nalepnicom, ako nije unapred naglašeno?
Nije stvar navike i očekivanja, već jasnih pravila vezanih za deljenje BF4 kodova! Pravila jesu u napred naglašena - kodovi se dobijaju u kutiji sa karticom!!
Ja inače nemam nikakvu dilemu da je to namerno i smišljeno urađeno, ali ono, ja baš i nemam naročito dobro mišljenje o AMD-u, štaviše, i pre ovoga sam mislio da su pilićari što sam više puta i napisao.
Sasvim si lepo objasnio uzroke tvoje neobjektivnosti i FUD-ovanja! Nema šta da se doda i oduzme
Ali na kraju krajeva, imate pravo da prosto vratite kartice, a onda i razmislite dva puta da li ćete ih uopšte kupiti ponovo, bez obzira da li je ponuda dobra ili ne. Radnja u kojoj su skoro svi kupili bi po mom mišljenju trebala da "izađe u susret" i bar za kupce od 13og vrati novac po ubrzanoj proceduri jer snose svoj deo odgovornosti u tome kakva je reklama osvanula na njihovoj fb stranici. Ja mogu da poverujem da prodavnica nije namerno to uradila, ali bez obzira na nameru ovo je korektno rešenje.
Heh! naravno, zašto bi bilo ko iskoristio dobru ponudi i umesto nje poslušao savet samopriznatog mrzitelja AMD-a!?
 
Ja sam doveden u zabludu.

Letos sam uzeo promo kod kad sam kupio 7770, dobio sam ga preko e-maila.
to što si letos dobio je deo druge promocije koja nema veze sa BF4 promocijom!
13.novembra sam video da je akcija za BF4, a uporedo sam gledao i jednu polovnu 7950 na oglasima. Znači bukvalno je BF4 prevagnuo da naručim i kupim R9 270x.
Pre kupovine, da li si pitao prodavca da li ćeš sa karticom dobiti kod za BF4, kao što je AMD EKSPLICITNO rekao da se uradi?
@ Nedjo
Stekao bi čovek utisak da radiš u AMD-u :)
Ili to, ili da čitam onako kako je stvarno saopšteno ;)
Recimo da bih ja odredio za datum 27.novembar a ne 13., jer bi većina uvoznika uspela da dobavi kartice kroz dve nedelje. Drugo, mogli su da napomenu da od 13.novembra kartice tek kreću ka distributerima/uvoznicima odnosno da će dostupnost zavisiti od zemlje do zemlje, a takođe su mogli da spomenu da su u pitanju "Special edition" kartice sa promo-kodom u samom pakovanju.

Pogedaj slajd koji je AMD poslao medijima i partnerima 11. oktobra: http://hardware.benchmark.rs/hardware_vesti/amd_razjasnio_battlefield_4_promociju

tu lepo piše da se akcija realizuje sa odabranim ritejlerima i da se kupon dobija u kutiji. Pri tome, AMD je saopštio da kupac pita prodavca da li učestvuje u toj akciji i da li na kutiji kartice koju želiš da kupiš ima naznaka da je u dotičnoj kupon za BF4!
 
Mrzi me da tražim primere za takve marketing situacije ali sigurno postoje (šta sve ne postoji na svetu,ko potrazi moze da nadje primer za bilo šta) ali mogu koliko hoćeš da ti nadjem primera da prvi kupci koji kupe proizvod na startu treba da dobiju više od onih koji kupe kasnije. Eto ti baš primer Bf 4,koji je poklanjao DLC u preorderu,a oni nisu dali ni običan never settle paket,čak su išle priče da se ukida. A za drugo pitanje odgovor je-zavisi. Mogao je zvanično da objavi da se na tome radi ali naravno nije hteo,jer bi pokvario prodaju karata na izlasku.
Kakav problem imam sa robotima i wannabe Larama imaš objašnjeno u mom poštu,ukratko-nezreo marketing u odnosu na konkurenciju. Čak i konzole koje služe isključivo za igre (za razliku od grafika) ne koriste te detinjarije.
Kupone za Bf4 mogao je da deli i ranije,u smislu da ih daju uz grafike pri kupovini,a da mogu da se aktiviraju posle 13. Ili neki univerzalni kupon koji to resava-lako,samo ako se hoće.
Ovo za bios-e i beta drajvere ti uopšte nije tačno. Prvo,karta koja izadje sa beta drajverima kod nvidije-koja je to izašla,i da su trajali mesec dana pride uz to? Za sve nv karte uz beta drajver postoji i zvaničan,uz r9 ne,tu ti argument potpuno pada u vodu. Drugo,problemi sa bios-ima imaju i referentni modeli,a ako je sapphire 270x sa 20mhz većim klokom od fabričkog referentnog modela nereferentni model,onda svaka čast. Imao sam Rivu tnt još kad je izašla,i dizao sam gpu jezgro sa 90 na 110 mhz i nije imalo nikakve glitcheve. A u pitanju je bilo 20 % povećanje,a ne 1.8%. Ta njihova verzija je čist referent po svemu sem po tome,a i druge karte imaju isti problem koliko čujem. Ali priznajem da u tih 20mhz razlike od referentne imaš slamku za koju možeš da se držiš.
 
Poslednja izmena:
Mrzi me da tražim primere za takve marketing situacije ali sigurno postoje (šta sve ne postoji na svetu,ko potrazi moze da nadje primer za bilo šta) ali mogu koliko hoćeš da ti nadjem primera da prvi kupci koji kupe proizvod na startu treba da dobiju više od onih koji kupe kasnije.
Postoji sva[ta na svetu, tu se slažemo, tako da jedino ima smisla da se držimo ove branše: Ko je retroaktivno delio bilo koje parče softvera - igru ili aplikaciju za bilo koji od svojih prozvoda za koje je imao fokusiranu marketinšku kampanju? Intel sa i5 i GRID 2? Ne! Nvidia sa GTX-ovima i Batman origins? Ne! Što se tiče kupaca na početku, oni koji su bili najbrži i kojima je to bilo bitno mogli su na početku da kupe 290-ke sa BF4.
Eto ti baš primer Bf 4,koji je poklanjao DLC u preorderu,a oni nisu dali ni običan never settle paket,čak su išle priče da se ukida. A za drugo pitanje odgovor je-zavisi. Mogao je zvanično da objavi da se na tome radi ali naravno nije hteo,jer bi pokvario prodaju karata na izlasku.
Da li je Intel najavio nešto za GRID 2? Da li je NVIDIA najavila nešto za AC4? Da li je Folksvagen najavio 4 zimske gume sa felnama, kada je proletos lansirao Golf 7?
Kakav problem imam sa robotima i wannabe Larama imaš objašnjeno u mom poštu,ukratko-nezreo marketing u odnosu na konkurenciju. Čak i konzole koje služe isključivo za igre (za razliku od grafika) ne koriste te detinjarije.
Prihavatiću tovoju "argumentaciju" samo ako mi pokažeš neki tvoj uspešni marketinški program koji je dao konkretne rezultate? Da li ti zaista misliš da si pametniji, kreativniji i maštovitiji od tamo nekih ljudi koji su pozavršavali silne škole i radili na raznim marketinškim programima po različitim belosvetskim kompanijama? Dakle iz tebe može da izlazi argumentovano znanje ili naš klasični sprski "fičer" - pametovanje na svaku moguću temu od marketinga do kosmologije i nuklearne fizike, gde smu uvek najpametniji i baš mi sve znako kako treba! nema treće.
Kupone za Bf4 mogao je da deli i ranije,u smislu da ih daju uz grafike pri kupovini,a da mogu da se aktiviraju posle 13. Ili neki univerzalni kupon koji to resava-lako,samo ako se hoće.
Cenim dakle, da tebi argument da AMD prema zakonski obavezujućem ugovoru sa Electronic Artsom nije SMEO da deli i najavljuje deljenje bilo kakvih kupona i kodova, apsolutno ništa ne znači?
Ovo za bios-e i beta drajvere ti uopšte nije tačno. Prvo,karta koja izadje sa beta drajverima kod nvidije-koja je to izašla,i da su trajali mesec dana pride uz to? Za sve nv karte uz beta drajver postoji i zvaničan,uz r9 ne,tu ti argument potpuno pada u vodu. Drugo,problemi sa bios-ima imaju i referentni modeli,a ako je sapphire 270x sa 20mhz većim klokom od fabričkog referentnog modela nereferentni model,onda svaka čast.
NE POSTOJE REFERENTNI 270/280 modeli!
Imao sam Rivu tnt još kad je izašla,i dizao sam gpu jezgro sa 90 na 110 mhz i nije imalo nikakve glitcheve. A u pitanju je bilo 20 % povećanje,a ne 1.8%.
Da ne bude zabune - respect za tvoj decenijski staž u hardverskoj branši - ovo mislim ozbiljno i sa poštovanjem... ali...
Ta njihova verzija je čist referent po svemu sem po tome,a i druge karte imaju isti problem koliko čujem. Ali priznajem da u tih 20mhz razlike od referentne imaš slamku za koju možeš da se držiš.
...to što si ti "stara kuka" kada je u pitanju priča sa grafičkim karticama apsolutno ne znači da znaš o svemu što pišeš, što dokazuje i ova poslednja rečenica! Dozvoli mi zato da ponovim, bez zaglavljenog caps locka: ne postoje referentne 270/280 kartice!
 
Istina je da to što si ti ovde napisao NIJE tačno! Ali obzorm da si u svom postu lepo elaborirao tvoj odnos prema AMD-u, nije ni čudo što pišeš izmišljotine!

Ovo je ORIGINALNO obaveštenje, koje je očigledno pogrešno protumačeno usled tri mogućnosti a) čitanje onoga što želiš da pročitaš, b) površno čitanje c) ne poznavanje Engleskog jezika:

First, if a gamer purchases any AMD Radeon™ R9 Series product starting 11/13, they will get a copy of Battlefield 4 with that purchase. As with any game bundle, buyers must first check availability, which they will easily be able to do at www.amd.com/battlefield4.

Dakle, akcija počinje i važi od 13. i kupac treba da se informiše o raspoloživosti na navedenoj adresi (a može i kod prodavca)

Nije stvar navike i očekivanja, već jasnih pravila vezanih za deljenje BF4 kodova! Pravila jesu u napred naglašena - kodovi se dobijaju u kutiji sa karticom!!

Sasvim si lepo objasnio uzroke tvoje neobjektivnosti i FUD-ovanja! Nema šta da se doda i oduzme

Heh! naravno, zašto bi bilo ko iskoristio dobru ponudi i umesto nje poslušao savet samopriznatog mrzitelja AMD-a!?

LOL, nisam ja nikakav večiti mrzitelj AMD-a, niti sam mislio da ikada mogu da budem. Već sam ovde negde ovih dana i napisao da imam u kući 3 AMD procesora, jedan stoji u kutiji, 2 ploče i 2 grafičke karte, od kojih je jedna kupljena pre 2 nedelje, i to upravo ova. Imam čak i tipa 5 kutija koje mogu da fotografišem kao dokaz, ako neko hoće da vidi čije to kupce nervira vaš pilićarluk. Čak i nemam ama baš ništa Intelovo. Imam jednu nVidia grafiku. Uvek do sad sam kupovao po odnusu performansi i cene u datom momentu.

Sav moj animozitet prema AMD potiče upravo od ovog jajarluka koji sada radi. I realno, nema ničega što ćeš ti kao predstavnik i branitelj svoje kompanije da napišeš i ne znam kako da dubiš na glavi i budeš arogantan i agresivan što će da promeni činjenicu da ste kupce izvarali i izmuzli nekakvim bednim smicalicama i sitnim slovima ili zloupotrebom njihovih navika.

I ja mogu i hoću da ponavljam dokle budem imao volje i mogućnosti šta je AMD postao, jer sam ja tamo neki nezadovoljni kupac koji to hoće da pokaže. A i nemam generalno ništa protiv da ti kao predstavnik AMD-a ovde meni pomažeš svojom arogancijom i agresivnošću i nekakvim neveštim pokušajima cepkanja posta radi izvrtanja stanja stvari. Mada, ono, iskreno nisam još video takvu praksu.

I nema ovde ništa veze sa vašom konkurencijom, nisam ni obraćao pažnju na njih kad praktično ništa nisam ni kupovao. Možda su i oni vaćaroši, možda nisu, ja stvarno ne znam. Poenta je da me vi terate da počnem da obraćam pažnju na više od prostog performanse/cena odnosa.
 
Poslednja izmena:
@rio
Potpuno se slažem sa svim što si napisao

@Nedjo
Zanimljiva zapažanja imaš,da ne upotrebim neki vise adekvatan termin. Po tebi moram da imam dokazani marketing uspeh da bi mogao da analiziram marketing amd-a u svetlu konkurencije???? LOL. Ta nemojte molim Vas,to je takav atak na elementarnu logiku da nemam reči. Po boljoj logici od tvoje, mogu da oborim tvoje mišljenje kao subjektivno vs mog objektivnog, budući da radiš za kompaniju koja je u pitanju,kao i po osnovu poredjenja koja sam napravio-amd marketing vs nvidia marketing. Dokaz-daleko uspešniji nvidia marketing koji ima mnogo veće profite,lojalnije kupce,veći tržišni udeo,manje probleme sa proizvodima sveukupno,iako ima 10-20% lošiji price/performance odnos??? Na zapadu,gde kupac gleda price/perf. odnos još i više nego mi iako mnogi ovde veruju suprotno,sama ta činjenica znači nesposobnost u nekom stepenu-kompanije koja nije u stanju takav proizvod da proda u količinama koja izazivaju tržišnu dominaciju. Reci da nisam u pravu slobodno,da nvidia tu prednost ima jer ona ima bolji odnos cena-kvalitet,i samim tim zaslužuje to vodjstvo,nije problem,to znači da je po tebi konkurentski proizvod bolja kupovina.
Dalje. Sam tvoj nastup vezan za ovu temu uopšte ne služi na čast kompaniji za koju radiš,i koliko vidim,samo izaziva ogorčenje. Još jedan dokaz neadekvatnog marketinga-konfrontacija sa kupcima. Nvidia pr bi naspisao nešto slično ovom-"jako nam je žao što ste iskusili bilo kakav problem u korišćenju našeg proizvoda i bili žrtva bilo kakve dezinformacije u medijima koja se tiče budućih sadržaja naših prodajnih pakovanja(kojoj smo možda i mi doprineli nejasnim ili nepravovremenim objasnjenjima),obećavamo da se to ubuduće neće dešavati. Izvolite uz ovaj mail poslužiti se kodovima iz našeg nvs seta sa tri koda igara po izboru koja niste dobili iako ste trebali. Da bi smo popravili stanje vezano za loše biose kompanija proizvodjaca kartica,koji su radili sa problemima,priznajemo nas deo krivice-nismo smeli da dopustimo da u svoja nereferentna izdanja stavljaju bios koji je felerican i izaziva probleme pri radu,to je u ugovoru sa njima moralo da bude precizno definisano,posebno sa kompanijama sap. I pow. jer su najbitniji partneri-kao i penali za njih i benificije za vas ukoliko bude problema. Sramota za nas je da nas premium partner nije u stanju da modifikuje blago bios bez problema.Dakle,priznajemo nas deo odgovornosti i još jednom,mnogo nam je žao. Takodje se izvinjavamo zbog drajvera koji su više od mesec dana u beta fazi,i u znak izvinjenja za ove dve stvari izvolite kod za xyz AAA naslov. Mi smo tu zbog vas,ne vi zbog nas. Još jednom hvala na kupovini"
 
Poslednja izmena:
LOL, nisam ja nikakav večiti mrzitelj AMD-a, niti sam mislio da ikada mogu da budem. Već sam ovde negde ovih dana i napisao da imam u kući 3 AMD procesora, jedan stoji u kutiji, 2 ploče i 2 grafičke karte, od kojih je jedna kupljena pre 2 nedelje, i to upravo ova. Imam čak i tipa 5 kutija koje mogu da fotografišem kao dokaz, ako neko hoće da vidi čije to kupce nervira vaš pilićarluk. Čak i nemam ama baš ništa Intelovo. Imam jednu nVidia grafiku. Uvek do sad sam kupovao po odnusu performansi i cene u datom momentu.

Sav moj animozitet prema AMD potiče upravo od ovog jajarluka koji sada radi. I realno, nema ničega što ćeš ti kao predstavnik i branitelj svoje kompanije da napišeš i ne znam kako da dubiš na glavi i budeš arogantan i agresivan što će da promeni činjenicu da ste kupce izvarali i izmuzli nekakvim bednim smicalicama i sitnim slovima ili zloupotrebom njihovih navika.

I ja mogu i hoću da ponavljam dokle budem imao volje i mogućnosti šta je AMD postao, jer sam ja tamo neki nezadovoljni kupac koji to hoće da pokaže. A i nemam generalno ništa protiv da ti kao predstavnik AMD-a ovde meni pomažeš svojom arogancijom i agresivnošću i nekakvim neveštim pokušajima cepkanja posta radi izvrtanja stanja stvari. Mada, ono, iskreno nisam još video takvu praksu.

I nema ovde ništa veze sa vašom konkurencijom, nisam ni obraćao pažnju na njih kad praktično ništa nisam ni kupovao. Možda su i oni vaćaroši, možda nisu, ja stvarno ne znam. Poenta je da me vi terate da počnem da obraćam pažnju na više od prostog performanse/cena odnosa.
Znači tvoja definicija vremenske odrednice "pre ovoga" se odnosi na period nakon što si kupio, kako tvrdiš, toliki AMD hardver (koji inače svako može da slika u bilo kom šopu)? Ili se ipak odnosi na period pre kupovine svog tog hardvera? Znači ti si kupovao AMD hardver i okolo pisao i govorio da su AMD "pilićari"? Zanimljiv način razmišljanja.
Rio je napisao(la):
Ja inače nemam nikakvu dilemu da je to namerno i smišljeno urađeno, ali ono, ja baš i nemam naročito dobro mišljenje o AMD-u, štaviše, i pre ovoga sam mislio da su pilićari što sam više puta i napisao
 
@rio
Potpuno se slažem sa svim što si napisao

@Nedjo
Zanimljiva zapažanja imaš,da ne upotrebim neki vise adekvatan termin.
slobodno upotrebi, tome služi forum.
Po tebi moram da imam dokazani marketing uspeh da bi mogao da analiziram marketing amd-a u svetlu konkurencije???? LOL. Ta nemojte molim Vas,to je takav atak na elementarnu logiku da nemam reči.
Po tvojoj liniji rezonovanja mi mogao da napišeš i "da bih analizirao teoriju relativiteta, NE treba da budem teoretski fizičar - dovoljno je moje poznavanje abecede, jer znam da napišem slova "e", "m", "c" i broj 2.
Po boljoj logici od tvoje, mogu da oborim tvoje mišljenje kao subjektivno vs mog objektivnog, budući da radiš za kompaniju koja je u pitanju,kao i po osnovu poredjenja koja sam napravio-amd marketing vs nvidia marketing.
Ti ne možeš da oboriš moje mišljenje, jer sam te ja pitao imaš li ti čime da potkrepiš svoje poznavanje marketinga ili ne? Ti mi nisi odgovorio da imaš, tako da ništa nisi oborio!
Dokaz-daleko uspešniji nvidia marketing koji ima mnogo veće profite,lojalnije kupce,veći tržišni udeo,manje probleme sa proizvodima sveukupno,iako ima 10-20% lošiji price/performance odnos???
Ti znaš kolko profita generiše marketinško odeljenje NVIDIA-e? Kako? Imao si uvid u njihov bilans? Ti znaš da NVIDIA ima lojalnije kupce? Kako to znaš? Na bazi kog parametra? jel' onog o kretanju mkt sharea?

http://jonpeddie.com/press-releases/details/amd-winner-in-q2-intel-up-nvidia-down/

Kojom metodologijom određuješ broj "problema" sa proizvodima?

Imaš li ti čoveče bilo kakav konkretan argument ili samo sopstveno mišljenje, odnosno predrasudu, koju ima svako i na koju svako ima pravo?
Na zapadu,gde kupac gleda price/perf. odnos još i više nego mi iako mnogi ovde veruju suprotno,sama ta činjenica znači nesposobnost u nekom stepenu-kompanije koja nije u stanju takav proizvod da proda u količinama koja izazivaju tržišnu dominaciju. Reci da nisam u pravu slobodno,da nvidia tu prednost ima jer ona ima bolji odnos cena-kvalitet,i samim tim zaslužuje to vodjstvo,nije problem,to znači da je po tebi konkurentski proizvod bolja kupovina.

Iskreno ništa nisam razumeo šta si ovde napisao i hteo da kažeš, tako da uz najbolju volju ne mogu da ti odgovorim.
Dalje. Sam tvoj nastup vezan za ovu temu uopšte ne služi na čast kompaniji za koju radiš,i koliko vidim,samo izaziva ogorčenje. Još jedan dokaz neadekvatnog marketinga-konfrontacija sa kupcima.
Pa gde si ti video da ovaj moj nastup ima veze sa AMD-om. Koliko sam ja pročitao na naslovnoj strani benchmarka, AMD je izdao zvanično saoštenje u kome je izrazio svoj stav. Ja ovde pišem svoje lično mišljenje, pod svojim ličnim imenom - dok ti recimo pišeš postove pod nekim nickom!
Nvidia pr bi naspisao nešto slično ovom-"jako nam je žao što ste iskusili bilo kakav problem u korišćenju našeg proizvoda i bili žrtva bilo kakve dezinformacije u medijima koja se tiče budućih sadržaja naših prodajnih pakovanja(kojoj smo možda i mi doprineli nejasnim ili nepravovremenim objasnjenjima),obećavamo da se to ubuduće neće dešavati. Izvolite uz ovaj mail poslužiti se kodovima iz našeg nvs seta sa tri koda igara po izboru koja niste dobili iako ste trebali. Da bi smo popravili stanje vezano za loše biose kompanija proizvodjaca kartica,koji su radili sa problemima,priznajemo nas deo krivice-nismo smeli da dopustimo da u svoja nereferentna izdanja stavljaju bios koji je felerican i izaziva probleme pri radu,to je u ugovoru sa njima moralo da bude precizno definisano,posebno sa kompanijama sap. I pow. jer su najbitniji partneri-kao i penali za njih i benificije za vas ukoliko bude problema. Sramota za nas je da nas premium partner nije u stanju da modifikuje blago bios bez problema.Dakle,priznajemo nas deo odgovornosti i još jednom,mnogo nam je žao. Takodje se izvinjavamo zbog drajvera koji su više od mesec dana u beta fazi,i u znak izvinjenja za ove dve stvari izvolite kod za xyz AAA naslov. Mi smo tu zbog vas,ne vi zbog nas. Još jednom hvala na kupovini"
:D brilijantno! Ako već ne radiš u NVIDIA-inoj PR agenciji, ja ću te zbog ovog posta svakako preporučiti ljudima - znam ih cool likovi, ali mislim da ni jedan nije toliko kreativan da napiše ovoliku količinu FUD-a o konkurenciji, zamotano u oblandu saopštenja! Definitivno imaš talenta i kreativnosti, tako da sve moje sumnje u vezi sa tim su sada nestale. Ostaje još sanmo onaj deo u vezi nekog konkretnog znanja, ali to se da naučiti
:wave:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno