Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Nista, restartovan racunar i otovren jedan tab u firefoxu. Racunar nov tek instaliran os, GPU load 0%. Ako ima neko ideju za neki downclock software posto mi afterburner nudi minimum 300/700 (tada je temperatura oko 45C).
 
Poslednja izmena:
Da li su ti možda povezana dva monitora na karticu?
 
Dva monitora jesu, iskreno zato sam je i kupio posto nameravam treci pa mi treba eyefinity (igrice me ne zanimaju). Ali mi je cudno da se kartica greje na 50C u 2D radu. Edit: ako nesto znaci oba monitora su na DVI portovima.
 
Poslednja izmena:
Ugasi u driverima jedan monitor i videćeš da će pasti takt memoriji i temperatura.
 
Hvala Corvus Corax, sa jednim monitorom su clockovi 300/150. Mada mi tek sada nista nije jasno...
 
Kada aktiviraš multi-display, takt memoriji se podiže zbog efikasnije sinhronizacije izmeðu više monitora.
 
41-42C kod mene po AMD overdrive, ista situacija sa taktovima. Sa 2 monitora.
 
Ja cekam u subotu da mi stignu dve asus 270x za crossfire, da li imam pravo da trazim bf4? Nije placeno, fiskalni i garancija ce ici na subotu pretpostavljam. U pitanju je emmi.
 
Sad gledam ponovo e**i sajt, njima se baš osladio ovaj Sapphire. Bila je cena 16300, pa su digli na 1700, pa na 18100, a sad je već 18600. Tipično srpsko poimanje biznisa...

@stevan

Fiskalni ide uvek na datum slanja robe, ne na datum prijema.
 
Poslednja izmena:
U principu ovo su normalni taktovi i temperatura u konfiguraciji sa dva monitora. Nista, ostavicu ga kako jeste i staviti jos jedan ventilator da duva... Hvala svima na pomoci.
 
Toliko o tome...

Poštovani Marko, Vaučeri dolaze u pakovanju sa grafikama koje su posebno označene na kutiji da sadrže kod i u nazivu stoji BF4. Obične grafike ne sadrže kod. Prve kolicine Sapphire R9 270X sa BF4 nam stizu tek krajem sledeće sedmice.
 
pa u em*iu su napisali da daju bf4 od 13.11.
 
bas me zanima posto ce biti ta tura sa bf4 ... da ne ispadne posle kao poklon, a kartice sa bf4 30e skuplje.

edit:
sad gledam cena za 270 je oko 155e, a 270x 165e...
 
Poslednja izmena:
Ako se vodimo logikom sa R9 290, varijanta sa BF4 je bila 1000din skuplja. Pretpostavljam da će i kod ostalih modela biti takva situacija.
 
Sad gledam ponovo e**i sajt, njima se baš osladio ovaj Sapphire. Bila je cena 16300, pa su digli na 1700, pa na 18100, a sad je već 18600. Tipično srpsko poimanje biznisa...

@stevan

Fiskalni ide uvek na datum slanja robe, ne na datum prijema.

Zvanicna akcijska cena nikad nije bila 16300 vec 16999, kolega koji je radio najavu je permutovao cenu vec sutradan je bila ispravljena u najavi. Sad kad je akcija gotova cena se vraca na staru (inace ne bi bila akcijska ako ostane za stalno) koja je bila >18k pre akcije. Tako da tu nema nista nelogicno a sto se tice 18600 koliko je trenutno to je nivelacija cena u skladu sa trzistem na koju svaki prodavac ima pravo i svakodnevno da radi ako zeli. Ne vidim da se zalite kad cene idu dole u akcijama, zasto se sad zalite kad se po zavrsetku iste vraca na stari nivo? i onda ''tipicno srpsko poimanje biznisa'' pa i jeste jer ne treba večito raditi za šaku pirinča da bi se širokim masama udovoljilo samo zato da te ne pljuju posle kada akcija prodje i hoces bar par % da zaradis što je i normalno.. A verovatno nisi cuo za start-up marketing? Ne vidim da se žalite na 300% maržu koliko Delta Sport ima na Nike patikama.. :d
 
Poslednja izmena:
Dobro, nebitno...nemamo iste vizije "domaćinskog" poslovanja....


Back to the story:
Zašto ste onda na FB stavili informaciju da će uz kartice kupljene od 13.11. sa oznakom BF4 u imenu biti dobijan BF4 kod, a to tek ide od kraja sledeće nedelje?
 
Poslednja izmena od urednika:
Dobro, nebitno...nemamo iste vizije "domaćinskog" poslovanja....


Back to the story:
Zašto ste onda na FB stavili informaciju da će uz kartice kupljene od 13.11. sa oznakom BF4 u imenu biti dobijan BF4 kod, a to tek ide od kraja sledeće nedelje?

AMD poslao zvanicno saopstenje koje partneri treba da objave a zaboravio da nam vise ne salju vaucere posebno kao do sada sto je bio slucaj vec u pakovanju sa kartama koje tek proizvodjaci treba da posalju distributerima i one su krenule tek ovih dana ka nama. A kolega koji je slepo preveo saopstenje AMD je dobio ispravku od mene sto se ovoga tice. AMD je u zadnje vreme prilicno konfuzan pa svima pravi probleme ovakvim stvarima. Mene je danas vec 10 ljudi napalo sto nece dobiti BF4 vaucere kao da je to do nas a ne do AMD-a i proizvodjaca koji prvo posalju pr saopstenje a onda se sete da robu obezbede na vreme i poslaju distributerima.. http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1227&pid=2088&psn=&lid=1&leg=0 model koji dolayi sa stikerom na kutiji jasno istice da sadrzi kod za igru. Standardni modeli koji su trenutno na lagerima nemaju igre u pakovanju.
 
Poslednja izmena:
Ma gledam sad strane forume, ljudi pošizeli. Kupovali juče masovno 270x i 280x i dobili ovakvu ispalu (kapiram ja, nije uvoznik kriv, kriv je AMD zbog lažnog reklamiranja).
 
Powercolor, msi i sapphire ce dobiti kodove, ostali nece. Makar su tako napisali na fb stranici ljudi iz emmija.
 
Može jedno pitanje? Treba li postojeći kupci Golfa 7 da pljuju Folksvagen i da traže da im da 4 zimske gume sa Alu felnama, jer iste dobijaju novi kupci "sedmice"? Ne postoje igde marketinske akcije retroaktivnog tipa - npr. uzeli ste mobilni aparat kod operatera i niste dobili futrolu i autodržač, kao što to u datom momentu dobija novi korisnik, sigurno je necete dobiti retroaktivno! Ili nešto sličnije - niko ko je na početku prodaje GTX-a 780\770 kupio karticu, nece sada dobiti Batmana i AC4! Pričati o prevari bi imalo smisla u hipotetičkoj situaciji da je AMD na početku prodaje R9 kartica svkom kupcu obecao BF4, pa da sad nece da mu da kod! Svako ko je kupio neku R9 karticu, kupio je izvanredan proizvod, po odlicnoj ceni, cak i bez tog 50€ vrednog kupona. Naravno, niko ne može da mu zabrani da je vrati nazad u zakonskom roku i uzme pare nazad!
 
Poslednja izmena od urednika:
Problem je i sto sad da odes kupis neku amd grafiku kod nas, neces dobiti kod iako je krenula akcija :-/
 
Ma gledam sad strane forume, ljudi pošizeli. Kupovali juče masovno 270x i 280x i dobili ovakvu ispalu (kapiram ja, nije uvoznik kriv, kriv je AMD zbog lažnog reklamiranja).

Šta je to "lažno" AMD reklamirao?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno