Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Ja sam uzeo danas ovu graficku i mnogo se greje , temperatura na idle mi je oko 70, kad upalim far cry 3 ide do 95 ,jel ima neko ovaj problem?

Dopuna : SpeedFun pokazuje visoke temperature a MSI Afterburn kaze da je tempreratura oko 32c
temp.jpg
 
Poslednja izmena:
Izdaja. Mi koji smo kupili jace i bolje karte ostajemo kratih rukava. KnezLazar76 je lepo reko - krš. Još flicker majko mila. Manje od nedelju dana ima kako sam je kupio. Joooj!

Nedjo (AMD nas vred'o), Never Settle my ass - eto to je za nas.
Prodajem ceo komp i vracam se na vidiju i intel ako ne dobijemo kljuc za BF4. ;)
Ionako smo to platili kupujuci rebrand i to sa "namigujucom" manom. :( taman da se iskupe.
Jbt istripovao sam se da mi je monitor feler.

Bar će na batmenu plašt da mi leluja zbog fizike ako ništa drugo. :D
Ostaje samo da se nadamo da će ovo da isprave.

Treba da budemo srecni sto smo uopste i dobili ovako skupocenu igru uz mainstream karte. ;)

To sto si zakasnio sa kupovinom, nije njihov problem. Isto je vazilo i za one never settle promocije koje su pocinjale samo od odredjenog datuma. krastavac i ja sam ispusio 4-5 kljuceva tada pa se ne zalim.
 
Ma nisam ja zakasnio. Ja sam je kupio ranije. Ma neću da se nerviram oko toga.
Nema veze možda bude neki popust na samu igru pa se pazari ona kad se već nije dalo više para za grafiku.


Prijatelju kad ti vidim mašinu jasno mi je zašto se ti ne zališ.

A lepo sam mislio da uzem GTX 760 ali je skupa. Bar uz nju idu isto igre ali izgleda da su Batmana: AO ostavili za 770 i 780.
Skuplja je taman za 2-3 ključa koliko se dobija i eto.
 
Poslednja izmena:
Izdaja. Mi koji smo kupili jace i bolje karte ostajemo kratih rukava. KnezLazar76 je lepo reko - krš. Još flicker majko mila. Manje od nedelju dana ima kako sam je kupio. Joooj!

Nedjo (AMD nas vred'o), Never Settle my ass - eto to je za nas.
Prodajem ceo komp i vracam se na vidiju i intel ako ne dobijemo kljuc za BF4. ;)
Ionako smo to platili kupujuci rebrand i to sa "namigujucom" manom. :( taman da se iskupe.
Jbt istripovao sam se da mi je monitor feler.

Bar će na batmenu plašt da mi leluja zbog fizike ako ništa drugo. :D
Ostaje samo da se nadamo da će ovo da isprave.

Stvarno nikad gora karta... Ventilator mi sam od na 100% a komp u mirovanju ili padne ispod 20% a gpu temp 70c.
 
Ja sam uzeo danas ovu graficku i mnogo se greje , temperatura na idle mi je oko 70, kad upalim far cry 3 ide do 95 ,jel ima neko ovaj problem?

Dopuna : SpeedFun pokazuje visoke temperature a MSI Afterburn kaze da je tempreratura oko 32c
Pogledajte prilog 128087

Vidis tih 31c u Afterburner-u, to ti je tacna temperatura, taj speedfan nemoj ni da gledas.

Mozes da skines GPU-Z za pracenje temperature, ili HWMonitor.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma kakve vi karte dobijate, ali drugar mi je uzeo istu kartu kao i ja i i njemu radi bez greške
 
Evo skinuo sam ovaj TechPowerUP i on kaze da je temperatura 34c na idle sto bi bilo normalno :))
 
Heaven i 3d mark sam testirao zadnji put pre nedelju dana kada sam je i klokovao 1100 1550, kartica radi bez greške, ne greje se nema flickere na običnom 39 biosu sa zadnjim beta drajverima... Inače u međuvremenu je maltretiram kako stignem war thunder path of exile bf4 fc blood dragon Guild wars 2 mech warrior online dota2, sve radi stabilno na win 8 mašina iz potpisa

Drugar je uzeo grafiku samo zato što mu stara nije mogla da izvuče bf4 igra igru po ceo dan i uživa
 
Poslednja izmena:
Da li je neko mozda probao CF sa 7870 kartom? Koliko shvatam, trebalo bi da radi bez problema.
 
Ortak mi je probao cf sa 7870 i radi ali stavi catalyst 13.11 beta 9.2 drajvere ili novije ako su izašli.
Ispravljaju probleme sa cf-om. Isti čip pa u principu treba da radi.

Mene brine onaj 2d flicker više nego temperature. Prosto kao da grafika "štucne" što i jeste.
AMD treba ovo da reši drajverom da ne moram da fleshujem bios ako baš ne moram.

More, dacu ja njoj cf sa jednim gtx760 ili r9 280(x) samo ako me iznervira. :D
 
Poslednja izmena:
Ortak mi je probao cf sa 7870 i radi ali stavi catalyst 13.11 beta 9.2 drajvere ili novije ako su izašli.
Ispravljaju probleme sa cf-om. Isti čip pa u principu treba da radi.

Mene brine onaj 2d flicker više nego temperature. Prosto kao da grafika "štucne" što i jeste.
AMD treba ovo da reši drajverom da ne moram da fleshujem bios ako baš ne moram.

More, dacu ja njoj cf sa jednim gtx760 ili r9 280(x) samo ako me iznervira. :D
Hvala.Probacu te najnovije drivere cim budem imao vremena.Verovatno ce za nedelju i po jos tri bete izaci hehe.
 
Upravo igram bas tu istu igru :D

Nema nikakvih problema , koristim sa DVI monitorom. Bice da je problem VGA jer kad prebacim na VGA kabal i meni se pojave ti ''talasi''.
Ma kabal zeza nego sta.Prikacio danas opet preko hdmi na TV i nema talasa.Ko mi je kriv kad nemam savremen monitor :D
 
Posle koliko dana karta moze da se vrati od on line kupovine, 7 ili 15? Vratim lepo i uzmem ponovo uz Never Settle paket, to je vrlo ruzno od njih sto ne vazi za ranije kupce. Ako ne budem mogao, nikad u zivotu necu da kupim novu Radeon kartu
 
Slažem se, vrlo ružna strategija AMD-a.

Šta sad, svi mi lojalni AMD kupci smo ispali glupi što smo kupili kartice čim su se pojavile? :mad: Nije da me zanima BF4, ali ovo je samo takav srednji prst za sve nas.
To je otprilike: "Ma ovi zaluđenici će svakako da kupe kartice, a za sve ostale, koji se premišljaju, nakon mesec dana ubacimo kupončić, i lova ima samo da pršti."

Zbog ovakvih stvari se gubi lojalnost, ozbiljno razmišljam da iz čistog revolta bojkotujem AMD kartice odsad. Problem je, što je NVIDIA još gora, tek oni deru kožu s leđa svojim kupcima...
 
Sutra lepo vracam firmi gde sam je kupio, pa ponovo od njih uzimam po 1600 din visoj ceni, posteno, oni nisu krivi za to. A Amd osisam za BF4.
 
Ma dobro, bar za sebe ću da kažem da iako trenutno u kući imam 3 AMD CPU-a, 2 ploče i 2 kartice, nijedna nije kupljena iz lojalnosti, već zbog toga što sam mislio da je bolja ponuda od konkurentne u trenucima kupovine, kao i za ovu poslednju karticu.

Ali se generalno slažem sa svima koji se ljute zbog ovoga, doduše, ne mislim da je stvar izneverene lojalnosti, nego što je generalno loš osećaj kad si ovca za mužu, i to ona koja je već izmužena pa je sad ćuškaju u stranu da dođu do drugih. Znači, izmuzli su već koliko su procenili da je optimalno za prvi talas, i sada udarili još jaču ofanzivu, i misle kao to je sve ok mi našim kupcima nudimo pogodnosti, svi smo srećni.

Mislim, ono, poznata je to stvar u ekonomiji od davnih dana. Slično funkcionišu povlašćene cene za npr. određene kategorije stanovništva gde kompanije procenjuju da tim kategorijama nikako ne bi uspele da prodaju svoju robu bez popusta, pa onda maksimiziraju svoj profit smanjenjem marži za njih.

Ali to je po mom mišljenju totalno dripački i ponižavajuće.
 
Poslednja izmena:
Meni su rekli "Graficka mora da se posalje u servis". Prvi dana posle kupovine graficke, kad sam premitio da "flicker-a" .
 
Evo kako stoje stvari. Poslao sam pismo asusu i posle prvog su mi odgovorili da koristim drajvere sa njihovog sajta 13.10 whql. Medjutim ja sam odgovorio da sam to vec i probao i da postoji problem sa celom R9 serijom itd. Naravno postovao sam sve linkove cak i prema biosu sapphire i MSI kartica. Sledeci odgovor je potrajao nepunih 48 sati gde sam dobio odgovor :

Dear Valued Customer,

Root cause is AMD R9270X ASIC + ELPIDA memory timing setting issue. We will provide bios through Support Site in few next working days. Thanks for patience and sorry for inconvenience.

Eto i ja da docekam novi bios lol...
 
Poslednja izmena:
posto sam imao iskustva sa vracanjem grafickih kartica da vam kazem nesto :D
ja sam vratio moju hawk 760 i ja samo mogao da vratim posle 6 dana i povracaj novca da dobijem, kartica je prvo morala da se odnese u servis da se vidi sta nevalja i onda se dobijaju pare nazad, i sve to je trajalo oko 30 dana ( ja sam odneo odma u njihov servis, a da sam odneo u prodavnicu pa da oni posalju u servis onda bi to trajalo jos par dana )
ja sam uzeo r9 280x 30og i ne mogu da uzmem igrice za dz mada je to stvarno glupo i samo ce biti ljudi koji ce se razocarati u amd i to moze samo da im skodi, ja naprimer nemam nameru da vracam jer i onako ne bi igrao bf4 mnogo mozda par dana (valjda ce biti na tunngle-u server pa cu mozda tramo moci da igram :D)

ko hoce da vraca bplje da ima neku "vezu" da bi brze dobio pare inace ce cekati minimum par nedelja za pare kao ja
 
Realno hocete "leba preko pogachu" ,uzeli ste kartu kada ste uzeli jer ste mislili da je dobra ponuda(a ponuda je i bila i jos uvek jeste odlicna) i sada jos hocete i BF4 preko toga, a da nisu ponudili BF4 sve bi i dalje bilo ok.

Tako mogu da se bune i ljudi koji su uzeli grafiku CIM se pojavila pre akcije u emmiju za 19999. Znaci oni su se ispalili za 2000 dinara i BF4? Ne ide to tako. Hoces odma, hoces brzo uglavnom moras da platis ekstra, sve je to luksuz nije da ce familija da ti gladujes bez BF4 ili R9 :)

Ako vas je interesovao BF4 mozete da kazete da niste imali srece to je sve, tako je to u zivotu.
Sve jedno je vrh grafika, uzimajuci u obzir cenu po kojoj se prodaje... sa bf4 ili bez bf4 :)
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam Storm, ne mogu baš da se složim sa tim stavom, i mislim da je generalno loš za tebe kao kupca.

Probaću malo da isfilozofiram i zbog čega tako mislim:

Znaš, pre nekog vremena je bilo potpuno suludo i pomisliti da ti u Srbiji možeš da kupiš nešto i da drndaš 14 dana, a posle toga vratiš jer ti se nešto ne svidja. Ej NE SVIĐA TI SE, znači nije pokvareno, nego, eto, nisi zadovoljan.
Pa si dobio i besplatan prevoz na to.
Neki nasumični sugradjanin bi ti npr 2006. godine verovatno lupio šamarčinu kad bi mu rekao nešto tipa "ali mora da se čeka 3-4 nedelje da ti vrate pare". Rekao bi ti "šta koj moj hoćeš više od toga, vidiš kako nam je 2006.".

Ali kad bi ljudi uvek bili zadovoljni kad dobiju jednu povlasticu, to bi najverovatnije bila poslednja koju su dobili.

Pravo pitanje je zašto ne bi neko bio nezadovoljan što mora da čeka 4 nedelje, kad u npr. Kanadi ne mora. Zašto se ne bi bunio i osnivao udruženja i vršio pritisak da stvari idu dalje u njegovu korist. Pa nisu nam ti prodavci ni žene ni prijatelji pa da moramo da obraćamo pažnju na njihovu dobrobit.
Gledaj ti kako sebe da zaštitiš i da sebi obezbediš što bolji položaj, oni neka se snalaze za sebe.

Ovo ovde je slična situacija. AMD je planski lansirao karticu po ok ceni u odnosu na konkurenciju, da se metaforički izrazim, namamio je ovce sa malo soli. One ovce koje su ostale malo dalje i koje nisu htele da se navuku na malo soli su gledale svoja posla i nisu obraćale pažnju. E ovaj sad zagrabi dublje u džak i izvuče još ne bi li i njih namamio, a za ove prve ga bole jaja, njih je već ošišao, sad nek čekaju da im izraste novo runo pa će da dobiju so. A sve vreme je znao da će u jednom trenutku zagrabiti dublje u taj džak, prosto je plan bio takav da se ovce ošišaju pod najboljim mogućim uslovima po njega.

I šta, ti sad misliš da ja treba da budem srećan što su mi išta "dali"? Ma nisu oni meni dali ništa, jednostavno je to bio jedini način da me uopšte nateraju da razmislim o kupovini i dam njima ono što oni hoće.


Ne mislim da sam prošao nešto preterano loše, niti mislim da je nekakva kosmička nepravda u pitanju, ali imaju profitersku strategiju i po mom mišljenju je dobro da se to napiše javno ne bi li nekome ostalo u glavi kad bude pravio sledeću kupovinu. Prosto mislim da treba da budu kažnjeni što pokušavaju da iscrpe svaku mrvicu od moje strane. Jer ja sam na jednoj strani, a oni su na drugoj, i ja hoću najbolje uslove za sebe i svoju stranu.

Treba da se glasno kaže šta su pilićari uradili, da bi sledeći put neko razmislio pre nego što se zaleti. Prosto im treba sledeći put čekanjem naplatiti sve ono što su ovaj put oteli, dok ne daju i više nego što su planirali da je maksimum.


Dakle, AMD što se mene tiče ovim potezom gradi imidž nekog koga se treba čuvati, ko će te na ćelavo ošišati ako ne budeš pazio. Jer ne treba zaboraviti da su oni generalno u inferiornom položaju u odnosu na nVidiu, jer se tretiraju kao lošiji brend. Oni MORAJU da navlače ovce solju, a ne daju to zato što su dobri. A na nama je da izvučemo što više.
Da je dao igre retroaktivno ja bih bio zadovoljan i uopšte ne bih imao preteranog razloga za oprez pri sledećoj kupovini. AMD bi kao brend dosta porastao u mojim očima, neko ko se trudi da mu kupci budu zadovoljni. Ovako hoću da pomognem da svi budu oprezni, time što ću da kažem da su mene ošišali za malo soli.


p.s. Nadam se da nikome ne smeta što pišem za kupce da su ovce... to pišem iz njihove perspektive. Ja sam isto među jeftino ošišanim.
 
Rio, svaka čast za inspirativan i kvalitetan post, vidi se da je ovo bilo baš onako iz duše, uživao sam čitajući. Zaista sjajne paralele si povukao, mogu samo da kažem da se slažem 110%. :d

Ovo mi je zaista olakšalo malo muke Tantalove, što nas je AMD tako izradio. Respect. :)
 
Rio, svaka čast.
Pogodio si sve 100%. Rekao si sve što i mene, veoma lepo ošišanog, muči već ceo dan.
Sada mogu, rasterećen, da odblejim u noć.
 
Uzeo sam AMD Radeon R9 270X Sapphire DualX OC 2GB i temperatura graficke u idle se krece oko 50C. Takodje GPU Memory Clock mi je zakucan na 1400 MHz. Postoji li nacin da se ovo smanji na neku razumnu vrednost dok je graficka u idle.

cpm.png
 
Da ti nije uključen neki stream, ili nešto slično? Ja sad pogledao moju karticu, kad ono isto 39C, 1400mem. Proverim malo bolje, a u Firefox-u ostao stream sa Twitch.tv.
Isključio ga, i vratilo se na 300/150 najnormalnije. :)
 
Nazad
Vrh Dno