Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Karta iz potpisa, imao sam flicker u proseku na pola sata rada. Flesh-ovao sam BIOS sa .39 na .41, i za sada flicker-a nema, ali jos je rano dati definitivan zakljucak.
 
Jel vam se bolje klokuje sa novim biosom? Mislim da je memorija vestacki ogranicena u biosu na oko 1550-1600, zato pitam
 
Slabo sta dobijas dizanjem memorije ako ne dizes i gpu paralelno.
 
Karta iz potpisa, imao sam flicker u proseku na pola sata rada. Flesh-ovao sam BIOS sa .39 na .41, i za sada flicker-a nema, ali jos je rano dati definitivan zakljucak.

Ja sam je flešnuo još u petak, i mogu da potvrdim, problem je rešen, nijedan flicker mi se nije pojavio od tad. :)

Od problema još mi preostaje pojavljivanje artefakta po celom ekranu u CoD Ghosts. Pojavljuju se isključivo kad držim oružje sa ACOG ili Holographic nišanom (???), i to ne uvek, nego samo u pojedinim momentima.
Čim promenim oružje, artefakti nestanu. :trust: To mi nekako miriše na problem sa drajverima, budući da se pojavljuje samo u toj igri, i samo u tim specifičnim okolnostima.
Videćemo već šta se događa, kad stignu sledeći drajveri, i eventualno update za igru...
 
Ode cena Safirki na 18.099... Dok meni stignu pare do srede-četvrtka, ima da ode i na dvaes' :mad:
 
Poslednja izmena:
Danas povezao na TV preko hdmi kabla a talasi u igrama su i dalje prisutni.Problem nije resen ni sa novom Bios verzijom.

Imam istu graficku i iste te talase primetio u igri Civ 5 kad ukljucim game menu pa se malo zatamni slika. Koristim DVI na VGA adapter (probao sam 3 komada) i sa svakim je isto. Novi Bios ne resava problem. Probao sam i na drugom monitoru koji isto ima samo VGA ista situacija. Nisam ima gde da probam preko DVI ili HDMi. Situacija se poboljsava jedino kad se ukljuci opcija vsync tad su linije vidljive samo u gornjoj trecini monitora i to samo nekoliko njih.
 
Ja sam danas probao i u Assassin's creed revelations,isto se javljaju talasi,al kad u opcijama igre iskljucim Multisampling onda ih nema.
Bice da je tu do drajvera problem.
 
meni radi savrseno bez flickera i na 039 biosu ... necu da diram dok radi ali ste mi zagolicali mastu sa boljim klokovanjem na novijem biosu :D
 
Da li je neko uspeo posle flashovanje novog biosa uopste da ovclockuje ovu kartu?
 
Nisam znao da postoji problem sa OC-om na 041 biosu?

Meni je najnormalnije kloknuo na iste vrednosti kao i sa starim biosom (1170/1600). To je maksimalan stabilan rezultat, bez podizanja voltaže... E sad, možda zaista sa novim biosom može i više, nisam probao...

oc.png
 
Nisam znao da postoji problem sa OC-om na 041 biosu?

Meni je najnormalnije kloknuo na iste vrednosti kao i sa starim biosom (1170/1600). To je maksimalan stabilan rezultat, bez podizanja voltaže... E sad, možda zaista sa novim biosom može i više, nisam probao...

Pogledajte prilog 128006

Nije stabilno. Puca posle 2sec u igrama.
 
Poslednja izmena:
Vid' stvarno, puče posle par sekundi. :trust:

Hm, 3DMark mi je savršeno radio na 1170/1600, igre iskreno nisam ni probao.

Evo sad sam spustio na 1150/1550, i opet je stabilno, i grafa je hladna. Meh, i da ostane tako, neću se potresati, 1,5% razlike u maksimalnom clocku, a flicker je rešen. :)
 
I moja takodje ide 1150-1550 bez dizanja voltaze. Inace, podizanje power limita uopste ne utice na klok. Morace da se ceka na nove drajvere/novu verziju Afterburnera, mada nema veze, sve sto imam instalirano mi radi na max
 
Vid' stvarno, puče posle par sekundi. :trust:

Hm, 3DMark mi je savršeno radio na 1170/1600, igre iskreno nisam ni probao.

Evo sad sam spustio na 1150/1550, i opet je stabilno, i grafa je hladna. Meh, i da ostane tako, neću se potresati, 1,5% razlike u maksimalnom clocku, a flicker je rešen. :)

Sad cu da probam.
 
Ja sam danas probao i u Assassin's creed revelations,isto se javljaju talasi,al kad u opcijama igre iskljucim Multisampling onda ih nema.
Bice da je tu do drajvera problem.

Upravo igram bas tu istu igru :D

Nema nikakvih problema , koristim sa DVI monitorom. Bice da je problem VGA jer kad prebacim na VGA kabal i meni se pojave ti ''talasi''.
 
Poslednja izmena:
Izašao je opis R9 270 (bez X) kartice kod Ananda:

http://www.anandtech.com/show/7503/the-amd-radeon-r9-270x-270-review-feat-asus-his

Čip je identičan onom u R9 270X, znači ni jedna stvar nije dirana niti onesposobljena.
Razlika je u oborenim taktovima za oko 100MHz za procesor (memorija je ista) i potrošnja je spuštena na maksimalnih 150W pa kartica zahteva samo jedan 6-pin PCIe konektor.

Savršena kartica za Crossfire. :)
 
http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_r9_270_review,1.html

Najcudniji roadmap do sada. Prevelike rupe u performansama izmedju pojedinih karti.

R9 270X ~ 7870 XT
R9 270 ~ 7870

Uglavnom, za ove pare je odlicna karta, u BIOS-u je clock limitiran do 1050Mhz ali verujem da moze barem do 1100 da ide. Potrosnja ~130W max u testovima. :)
 
Gledao sam AMD-ov sajt, čini mi se da nije ograničeno na neki poseban brend. Ja upravo poručio sebi safirku.

Ludilo, uštedeli mi nenadano 50 evra. Hteo sam do kraja meseca da kupim BF4 original :)
 
I to samo neke karte. BF4 će navodno dolaziti upakovan u kutiju sa grafičkom kartom, posebno izdanje karte.
 
Pfff, eto moše onda...
 
A neke ostale igre iz Never Settle?
 
Neće biti Never Settle Forever za one koji su već kupili grafičku kartu.
 
Izdaja. Mi koji smo kupili jace i bolje karte ostajemo kratih rukava. KnezLazar76 je lepo reko - krš. Još flicker majko mila. Manje od nedelju dana ima kako sam je kupio. Joooj!

Nedjo (AMD nas vred'o), Never Settle my ass - eto to je za nas.
Prodajem ceo komp i vracam se na vidiju i intel ako ne dobijemo kljuc za BF4. ;)
Ionako smo to platili kupujuci rebrand i to sa "namigujucom" manom. :( taman da se iskupe.
Jbt istripovao sam se da mi je monitor feler.

Bar će na batmenu plašt da mi leluja zbog fizike ako ništa drugo. :D
Ostaje samo da se nadamo da će ovo da isprave.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno