Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Izasli su AMD Catalyst™ 13.11 Beta9.2 for Windows®​​ Last Updates: 11/7/2013 Article Number: RN-WIN-B13.11 ​
 
Nadam se da ce doneti neku promenu jer dizanje memorije nije urodilo plodom...I dalje fliker u 2D ... Na svu srecu forumi su zadnjih dana puni ovakvih tema vezano za R9 seriju i fliker, stoga su Gigabyte i MSI vec izbacili novi VBIOS koji ispravlja ovaj bug... Ako zadnji drajver ne pomogne evo link pa mozete experimentisati i pronaci odgovarajucu idle freq memorije koja ce spreciti fliker.

http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=117633
 
Na zalost i najnoviji Catalyst 13.11 Beta9.2 u mom slucaju nije resio fliker. Razmisljam se da da vratim karticu prodavcu i zamenim za neku nvidu GTX660ti ili uz doplatu GTX760....
 
Hmm... da doplatiš 9k za 760?

Mislim da se to definitivno ne isplati...
 
@ Exodusbgd
Moja je Asus karta pa je i stoga razlika u doplati manja, nekih 4k dinara... Varijanta menjanja 2D kloka radi posao(link u mom proslom postu), ali i povecava idle temp za nekih 10 stepeni sto ipak kao neki fix i nije normalno. Trenutno sam vratio u masinu staru HD 7850 koja ima isti 2D klok 300/150 i sve radi kao ludo bez flikera :D
 
Upravo sam flešnuo karticu, trebalo je celih 5 sekundi. :)

270x.gif

BIOS je bio 015.039, sad je 015.041. Videćemo hoće li biti flickera.

Evo kako to rade Korejanci, brzo i efikasno (uz malu pomoć Google Translate plugin-a) :)

updatebios.png

Otaku, svaka čast. ;)
 
@hiSSteria

Extra, eto testiraj preko vikenda koliko mozes pa javi rezultate :)
 
Pozdrav svima.Kupih i ja pre dva dana Sapphire R9 270x DulaX.Kod mene se problem javlja u vidu (ne znam pravi naziv) belih horizontalnih talasa koji se krecu od donje ivice monitora ka gornjoj.Nesto slicno kao kad kamerom snimamo monitor,samo dosta blaze.
Ovo se desava samo u igrama (na primer WoT,u garazi se najbolje primecuje zbog tamne pozadine).
Nadam se da ce neko razumeti na sta mislim,jer ovo mi je prvi put da se srecem sa problemom na grafickoj.
Hvala.
 
da jaca je dosta od 650ti. A u tom su cenovnom ranku.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.Kupih i ja pre dva dana Sapphire R9 270x DulaX.Kod mene se problem javlja u vidu (ne znam pravi naziv) belih horizontalnih talasa koji se krecu od donje ivice monitora ka gornjoj.Nesto slicno kao kad kamerom snimamo monitor,samo dosta blaze.
Ovo se desava samo u igrama (na primer WoT,u garazi se najbolje primecuje zbog tamne pozadine).
Nadam se da ce neko razumeti na sta mislim,jer ovo mi je prvi put da se srecem sa problemom na grafickoj.
Hvala.
Isti problem kao i sa serijom 7800. Imas monitor samo sa analognim izlazom i zbog toga ti se javlja problem. Ja sam u vise tema pisao ljudima koji su hteli da kupe 7800 seriju a imali stariji monitor, jer sam i sam imao problem i nisam uspeo da ga resim.
U radnji u kojoj sam kupio su mi rekli da pokusam preko programa RadeonPro da moze da resi problem, ali nisam pokusavao vec vratio graficku.
 
Poslednja izmena:
Imao sam ja prosle godine 7950 koja je pravila iste ove probleme, ali sam koristio HDMI, tako da prica o "analognom" monitoru nije pravilo.
 
Ako moze neko sa fleshovanim biosom da procita 2D klok iz GPU-Z. Da li je i dalje idle 300/150 (core/mem) ili je doslo do neke promene?
 
I dalje je na 300/150, a problem je definitivno rešen novim BIOS-om. :)

Jedna stvar mi nije jasna, kako su uopšte mogli da dozvole da KOMPLETNU seriju kartica proizvedu i isporuče sa izbagovanim BIOS-om?
Zar niko tu karticu nije uključio, probao, rekao, ej ljudi, imamo problem, daj da vidimo šta je u pitanju, pa da popravimo? Pa sve i da se to nekako desi, zar nije do sad trebalo da se oglasi neko, bilo od proizvođača,
bilo iz AMD, da se saopšti da postoji problem, i obezbedi update za korisnike? Tačno mesec dana je prošlo od izlaska kartica na tržište, a još uvek ni reči?

Meh, pretpostavljam da je to nužno zlo ukoliko se želi najbolji "bang for buck", što je AMD definitivno u odnosu na NVidia kartice. Malo izbagovanog BIOSa, malo izbagovanih drajvera, al kad se to sve ispegla,
dobijemo zverku od kartice, što je i bio glavni motiv za nabavku iste... :)
 
I mjesec dana nakon izlaska kartice nisu izbacili zvanicni driver samo beta ovaj pa beta onaj ima 10 verzija beta drivera, dzaba dobra karta bez optimizacije upravljackog programa.
 
Juče se polomih prespajajući žice i budžeci kućiste ne bih li napravio nečujan kompjuter bar za idle, surf i sličan nezahtevan rad. I odradio sam relativno ok posao, bar što se tiče ventilatora i hdda, ali zamislite, čujem grafičku da tiho cvili, cvrkuće, kako hoćete. Gledam po netu, vidim da ljudi pričaju da zavojnice na grafičkoj prave takve probleme.

Ako bas ništa ne radim na kompu, ne čuje se, ali npr kada u firefoxu otvorim neku stranicu i počnem da skrolujem, počne i da cvili, kad prestanem da skrolujem, prestane i da cvili. Nije nešto glasno, dok nisam raskupusao napajanje bilo je glasnije od kartice, ali sada pošto mi odvraa pažnju na to svaki put kad surfujem netom jer sam postao kao jeb**i šišmiš otkad sam poceo da obraćam paznju na buku kompa, sada mi je lakše da pojačam ventilatore do nivoa gde ce da nadglasaju cviljenje, jer naviknem na konstantan šum i manje obracam paznju, a ispada da sam juče "džaba krecio".
Trenutno nije strašno/nije glasno, i kapiram da pažnju na ovo obraća Betmen, neke životinje, par likova sličnih meni i ja. Ali ako planira da cvili glasnije vremenom, neće biti dobro po nju.

U svakom slucaju, da skratimo jadikovku, interesuje me da li još neko od vlasnika čuje ovo na svojoj DualX?
 
Ima li neko info da li će akcijske cene od 17k biti i sledeće nedelje?
 
Da li se isplati par crvenih doplatiti za kupovinu MSI 7950 ili kupiti ovu kartu?
 
Mozda je i do adaptera sa VGA na DVI ili do kabla.Ako je vezano za monitor (jeste stariji model) onda nije opasno,plasio sam se da nije do graficke,mada sa HD5670 nisam imao ovaj problem.
Sva sreca pa ne smeta u svakodnevnom radu vec samo u igrama,ali i to se da izdrzati do promene monitora.
 
Juče se polomih prespajajući žice i budžeci kućiste ne bih li napravio nečujan kompjuter bar za idle, surf i sličan nezahtevan rad. I odradio sam relativno ok posao, bar što se tiče ventilatora i hdda, ali zamislite, čujem grafičku da tiho cvili, cvrkuće, kako hoćete. Gledam po netu, vidim da ljudi pričaju da zavojnice na grafičkoj prave takve probleme.

Ako bas ništa ne radim na kompu, ne čuje se, ali npr kada u firefoxu otvorim neku stranicu i počnem da skrolujem, počne i da cvili, kad prestanem da skrolujem, prestane i da cvili. Nije nešto glasno, dok nisam raskupusao napajanje bilo je glasnije od kartice, ali sada pošto mi odvraa pažnju na to svaki put kad surfujem netom jer sam postao kao jeb**i šišmiš otkad sam poceo da obraćam paznju na buku kompa, sada mi je lakše da pojačam ventilatore do nivoa gde ce da nadglasaju cviljenje, jer naviknem na konstantan šum i manje obracam paznju, a ispada da sam juče "džaba krecio".
Trenutno nije strašno/nije glasno, i kapiram da pažnju na ovo obraća Betmen, neke životinje, par likova sličnih meni i ja. Ali ako planira da cvili glasnije vremenom, neće biti dobro po nju.

U svakom slucaju, da skratimo jadikovku, interesuje me da li još neko od vlasnika čuje ovo na svojoj DualX?

Znam na sta mislis, isti problem sam imao sa GTX 260. Vidi da li vsync iz CCC resava taj problem, ali sumnjam

@petar.ostoja po meni ne, uzasno je bucna, topla, a samo par procenata brza. I skuplja 3500 naravno. Odavno se taj MSI model ne proizvodi, tako da je pitanje uopste otkud im.
 
Poslednja izmena:
Znači sa ovom nemaš taj problem.
Hvala na predlogu btw, ali ne pomaže vsync.

A i čitao sam ranije o ovome na nekim forumima gde su ljudi sklapali fanless kompjutere pa je svejedno nešto našlo da im zuji na pasivnoj grafičkoj :D Izgleda da nije ni toliko retko.

Glupost neopevana, pokvari mi utisak.


Da li imam pravo da je menjam pod onim, kupljena je na daljinu, nisam zadovoljan? Kupljena online i stigla pre tačno nedelju dana.
 
Sad mi pade na pamet-drugar je pre par godina sklapao fanless masinu, i onda mu se malo culo zavijanje na MB. Resio sam mu to tako sto sam smanjio voltazu za CPU samo za par koraka, imao je i3 i Asrock Extreme 4 ili 6 plocu. Ali ne znam da li je jos moguce otkljucavanje voltaze na ovoj, ali takodje, mala je sansa.
 
Danas povezao na TV preko hdmi kabla a talasi u igrama su i dalje prisutni.Problem nije resen ni sa novom Bios verzijom.
 
Sad mi pade na pamet-drugar je pre par godina sklapao fanless masinu, i onda mu se malo culo zavijanje na MB. Resio sam mu to tako sto sam smanjio voltazu za CPU samo za par koraka, imao je i3 i Asrock Extreme 4 ili 6 plocu. Ali ne znam da li je jos moguce otkljucavanje voltaze na ovoj, ali takodje, mala je sansa.

c6 zna da zeza i pravi coil whine ... kod grafika se to moze resiti sa force constant voltage ... veca potrosnja ali bar ne zavija :)
 
Nazad
Vrh Dno