Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Ljudi kupio sam danas ovu kartu. Prvo mi je bilo cudno pakovanje, drugo nigde nema zastitne plastike na karti, trece kod sa kartice vec iskoristen, cetvrto u svim igrama pokazuje da je slabija od gtx 560ti ( Isto podesavanje), peto hdmi problem, sesto taj rozi ekran...

Sta da radim, da vratim kartu ili da cekam cuvene drivere?
 
Poslednja izmena od urednika:
1. Pakovanje ne moze da bude cudno, to je ljubicasta kutija sa slikom robota u kojoj je druga kutija, gde je karta i konektori
2. Kakve zastitne plastike? Celofana ili one na CF mostu? Ili na pcie? To sa nekima ide sa nekima ne
3. Uz kartu ne ide nikakav kod.
4. U svim igrama je jaca od 560Ti minimum 40%, nesto nisi odradio kako treba, verovatno su ostali repovi od starih drajvera
5. Konkretno kakav problem?
6. Za taj roze ekran vec ne znam sta da ti kazem, ja bih vratio kad bi mi se desavalo cak i da znam da je do drajvera. Probaj par resenja sa prosle strane pa ako ne pomognu, zameni/trazi novac nazad
 
Poslednja izmena:
Na pcie, hdmi, dvi, cf mostu. Ceo sistem sam podigao ponovo. Ide kod za "sapphireselectclub " glupost ali ponovo.
 
Mozda si dobio neku koju je neko drugi vratio. Inace, ni na mojima nije bilo zastitnih plastika, mada nije bila koriscena pre.
 
I kod mene isti problem sto se tice flicker-a. Sto se tice boja nisam primetio nikakav problem.

EDIT:
Ipak imam problem sa bojom sad tek primecujem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Playing video with a player that uses the GPU to accelerate decoding changes the memory clock speed, which is what causes the screen jump.

"There are two options to prevent it, if it really bugs you:

1) Disable GPU video acceleration in the video player. For Flash in a web browser, right-click, choose options, and uncheck acceleration. For a desktop video player, choose a renderer that doesn't involve GPU processing (options will vary from program to program).

2) Set an overclock with MSI Afterburner on the memory, which will prevent it from being changed."
 
Playing video with a player that uses the GPU to accelerate decoding changes the memory clock speed, which is what causes the screen jump.

"There are two options to prevent it, if it really bugs you:

1) Disable GPU video acceleration in the video player. For Flash in a web browser, right-click, choose options, and uncheck acceleration. For a desktop video player, choose a renderer that doesn't involve GPU processing (options will vary from program to program).

2) Set an overclock with MSI Afterburner on the memory, which will prevent it from being changed."

Gde to mogu da nadjem u google chromu?
 
deluje mi kao problem sa drajverima , koristite ova beta drajvere? Ja na opera next nemam nikakvih problema ...
 
Moze biti, ja moje 7950 i onako nikada nisam drzao na defaultu, mislim jesam, 5 minuta posle instalacije drajvera koliko je trebalo da instaliram afterburner. Onda sam disejblovao ULPS (tako nesto, uglavnom low power state), namestio napon, target na +20% i taktove. Sve radi kako treba, nema nikakvog skakanja slike. Nema razloga da se cekaju tamo neki drajveri kad je R9 270X i R9 280X vec prisutan 2 godine, to su 7870 i 7970 karte.
 
Stigla sestri kartica R9 270 i odlicno radi.Nema flickering il slicno.Nemam pojma.Inace kartica je mnogo dobra za cenu po kojoj se prodaje.Provrteo sve moguce testove i igre i bogme kida.
Razmisljam dal da joj uzmem jos jednu dok je na akciji pa da joj CF nabudzim ,ali videcu.
Inace driveri su najnoviji beta8 i windows je 7 64-bitni.
Ono sto me nervira je sto nije dala da je stavim u CF mod sa 7870 ,ne znam jel to moze uopste,posto je obe karte iscitao sistem ok ali je CF bio disabled.
 
Poslednja izmena:
Druze karta ti je ispravna, to je do drajvera, nemoj da brines.
Meni se to desava sa 7770 kada igram recimo FM 12 i onda alt-tabujem u Windows. Nije situacija preko celog ekrana kao kod tebe vec samo u delu gde je taskbar i to se desi samo tad i na sekundu bukvalno.

Znači, nisam jedini kome se ovo dešava. Dobro je ako to zaista nije neki ozbiljniji problem, preživeću malo ljubičastog flešovanja pred očima, barem do izlaska novih drivera. :d

Evo koristan link na AMD forumu vezano za flicker itd .... Moze se reci da cela R9 serija boluje od flickrea.

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=440&threadid=168806&enterthread=y

http://forums.amd.com/game/categories.cfm?catid=440&entercat=y

Definitivno se iz ovih threadova može zaključiti da je cela serija R9 pogođena problemom, nevezano za proizvođača i tip kartice. Nije da mi je to neka uteha, ali opet je to dobar znak, jer je vrlo verovatno da nismo zapatili
falične primerke (ili seriju), nego je nešto što je vrlo verovatno softverski rešivo, na ovaj ili onaj način. Za sad neću raditi one tweakove sa Afterburner-om, ali ako se nakon sledeće verzije drajvera problem i dalje bude
javljao, moraću nešto izeksperimentisati, jer mi moj OCD neće dozvoliti da trpim ovakve bagove, ma koliko sitni bili. ,)
 
Ne znam da li ima drajvera za linux. Treba probati tamo, ako se na linuxu ne desava, onda je do drajvera definitivno
 
To za Linux bi zaista bilo extra ako je neko u mogucnosti da ga podigne i prenese iskustva . Inace, imacu malo vremena veceras za test, tako da cu ostati nekoliko sati na Mac osx 10.9, a potom cu preneti utiske. Za sada opazam neke razlike ali otom potom :D da nesto ne izbaksuziram...
 
Stigla sestri kartica R9 270 i odlicno radi.Nema flickering il slicno.Nemam pojma.Inace kartica je mnogo dobra za cenu po kojoj se prodaje.Provrteo sve moguce testove i igre i bogme kida.
Razmisljam dal da joj uzmem jos jednu dok je na akciji pa da joj CF nabudzim ,ali videcu.
Inace driveri su najnoviji beta8 i windows je 7 64-bitni.
Ono sto me nervira je sto nije dala da je stavim u CF mod sa 7870 ,ne znam jel to moze uopste,posto je obe karte iscitao sistem ok ali je CF bio disabled.

Moze bez problema.
 
Za sad neću raditi one tweakove sa Afterburner-om, ali ako se nakon sledeće verzije drajvera problem i dalje bude
javljao, moraću nešto izeksperimentisati, jer mi moj OCD neće dozvoliti da trpim ovakve bagove, ma koliko sitni bili. ,)

Skines poslednji MSI afterburner beta. U njemu ima podesavanje za "disable ULPS" i namestis neki blagi OC za GPU i za mmeoriju, bukvalno podigni za 10 MHz ako ti vec nije do overkloka. Nemoras dalje nista budziti u configu programa je beta je 3.0 a zvanicne verzije su 2.nesto i razlikuju se upravo po ovome sto su odmah imaju taj ULPS da se iskljuci.
 
Evo da javim utiske posle 3 sata testiranja u osx 10.9. Drajveri su znatno bolji i nema pink noise kao na winu. Imam utisak da drajveri lepo rade u samom desktopu, klizi... sto ne mogu da kazem za win, nekako imam vecu kontrolu. Jedan fliker kao i na winu mi se pojavio bukvalno pred kraj testiranja :( i to pri gledanju HD filma u MPlayerX plejeru.
Generalno misljenje je da ce drajveri da se vremenom ispeglaju, kako ja kazem da klizi bolje nego sto vec klizi :D no medjutim sto se tice flikera, mislim da je tu mrka kapa, mislim da je GoranM verovatno u pravu sto se tice njegovog vidjenja stvari.
 
Upravo tako. Sada ne bi trebalo da imas "poskakivanje" slike i slicne fore.
 
@GoranM

Ja sam digao core i memoriju za 10 Mhz, cisto testa radi i okacicu sliku da pogledas da li je sve podeseno kako treba. Za sada nema flickera. Zanima me da li MSI AB treba podesiti da se dize kada i windows, jer ako je ta opcija iskljucena kartica radi na defaultu, koliko sam gledao slicice na internetu ljudima je ova opcija iskljucena. I da li treba da bude ukljucena opcija u katalistu AMD Overdrive ili MSI AB preskace katalist i radi svoju pricu?Capture 1.JPG
 
da, stavis da se podize pri dizanju windowsa i stavis na 1. ekranu "apply overclocking at system startup" (da se vidi mala zelena tackica) bas kao na slici koju si stavio. ;)

E da, ne palis nikakav "overdrive" u CCC, samo teras Afterburner.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno