Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Ako neko resi da testira evo moje rezultate iz serije 7850 pa cemo videti koliko su pojacani ovi novi modeli
 

Prilozi

  • Screenshot - 29.10.jpg
    Screenshot - 29.10.jpg
    182.8 KB · Pregleda: 269
  • Screenshot - 29.10 (1).jpg
    Screenshot - 29.10 (1).jpg
    144 KB · Pregleda: 267
sutra preuzimam svoj primerak dualX verzije, pa ce pasti neki test ovih dana ^^
 
Sapphire Dual-X R9 270x, provozan 3DMark11, 1170/1600, bez podizanja voltaže. Graphics score: 9022

http://www.3dmark.com/3dm11/7413425

270x.png

Temperatura ne prelazi 64°C, kartica je nečujna. U jednom momentu sam se uspaničio, misleći da sam u CCC ostavio manuelnih 20% na fan. :p


Za 17k, apsolutni šampion cena/performanse kategorije. Da ne pričamo o tome da u CF-u ostavlja 780OC u prašini...
Da zaključim - grabite dok ima, vredna je svake pare. :)
 
Svaka im cast za ovu seriju 40% poboljsanje u odnosu na 7850 e sad neko da izvrti i onaj bench od crysis da vidimo kako se ponasa u igrima dali ima i tamo dobitak od 40%
 
Poslednja izmena:
r9 270x menja hd 7870
 
Svaka im cast za ovu seriju 40% poboljsanje u odnosu na 7850 e sad neko da izvrti i onaj bench od crysis da vidimo kako se ponasa u igrima dali ima i tamo dobitak od 40%

I ti ga pretera :)

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_270X/11.html

29% po ovom testu daje bolje performanse u fullHD od 7850. Sto je i logicno, jer je 7870 bio brzi nekih 20-tak procenata, a r9 je 6-8% brzi. 40% nema sanse da donese, mozda klokovana 270x protiv deff 7850. I ovoliko je dovoljno
 
Ma dobro to je isti chip sano jedan malo osakaćen, ali sve je to mala razlika, bitno je da je jeftin i cenovno tamo gde pripada, ja sam veoma zadovoljan, a i Saphire me iznenadio kvalitetom, definitivno plus :)
 
Uzeo sam i ja jednu danas.

Trenutno imam samo Battlefield 3, i to naravno radi na ultra u full hd rez. savrseno tecno.

Sto se buke tice, sto je meni dosta vazna stavka, moze se reci da je ovo sasvim solidno. Na idle je ocigledno tisa od napajanja, pa je i ne cujem. Pri opterecenju moze da se cuje ako se iskljuce zvucnici, ali zaista nista dramaticno niti moze da smeta u igranju. Znaci, za value model je cak i iznenadjujuce tiha, po mom misljenju.

U kompu su jos xigmatek gaia fan + jedan manji AC pwm fan i 14 cm u napajanju. Dakle, kartica ima relativno tiho okruzenje, mogao bih bez problema da cujem i prepoznam da pravi dosta buke da je tako.
 
Poručio sam još jednu R9 270x, pa ću odraditi mali review, da vidimo kako to radi. Videću da li ću u ovoj temi, radije bih napravio novu zbog preglednosti. Ako neko ima neku posebnu želju vezanu za testove, nek mi napiše ovde ili na pp.
 
merkao sam ja 290x ali sad kad videh ove dve sta rade nesto se premisljam,samo ne znam dali je ovo moje napajanje dovoljno za dve :)
 
merkao sam ja 290x ali sad kad videh ove dve sta rade nesto se premisljam,samo ne znam dali je ovo moje napajanje dovoljno za dve :)

Imaces i lufta, nisu neki potrosaci te karte... Po meni nisu los izbor te dve karte pogotovo sada kad je AMD ozbiljno poradio na CF i frame pacing-u.
 
Poslednja izmena:
tomasbg

logično, te dve su kao GTX780, ako ne i malo brže, i jeftinije su 200-300e (naravno, single karta uvek radi bolje, tu diskusije nema). Napajanje ti je dovoljno, dok je za moje već povuci potegni: klokovan i7 920 na 4.2-4,3 troši mnogo. Moraću da ga spustim na 3.8
 
tomasbg

logično, te dve su kao GTX780, ako ne i malo brže, i jeftinije su 200-300e (naravno, single karta uvek radi bolje, tu diskusije nema). Napajanje ti je dovoljno, dok je za moje već povuci potegni: klokovan i7 920 na 4.2-4,3 troši mnogo. Moraću da ga spustim na 3.8
Moja preporuka je da kupis napajanje jer u cf/sli konfiguraciji svaki mhz to znaci I mozda bi bilo knap za karte.
 
Ne, nije mi to za stalno, samo za test. Jedna karta je moja a druga kumova.
 
Jel ima neko problema sa flickerom na Dual-X kartici (kartica uzeta kod popularne online prodavnici, na akciji)?

Flicker je kratkotrajan, možda delić sekunde, gotovo neprimetan, kao neki trzaj kompletne slike na ekranu, i dešava se isključivo na desktopu
(nisam još primetio da se u nekoj igri desilo), i to bez nekog pravila, nekad na 15 min, nekad na mnogo duže, čak i par sati prođe.

Čak se u komentarima na ITsvetu javio neki dečko, koji kaže da je već tri kartice zamenio, takođe i kablove je probao menjati, OS-ove, monitore, i uvek isto.
Problem u drajverima možda, ili falična serija kartica (da to nije razlog zašto su tako jeftino išle na akciji)? :mad:

Mislim, ne potresa me to previše, imam garanciju, naravno, ali opet iritira...

Takođe, primetio sam neke čudne boje pri promeni rezolucije u fullscreen-u. Za momenat se pojave neke ljubičaste fleke i tačke, ili kompletno crven ekran.
Opet, kažem, to je delić sekunde, gotovo neprimetno. Osim toga, kartica radi perfektno. Ne znam dal brinuti zbog tih pojava... :trust:
 
Septembra 2012 imao sam Sapphire 7950 Flex Dual-X i iste je brljotine imala. Resio sam ih vrlo jednostavno, vratio sam karticu, uzeo pare i kupio drugu. Iste probleme je jedan drug primetio sa jos 4-5 kartica iz te "serije". posle je stizalo jos 7950 Dual-X kartica i nisu imale probleme. Doticna firma jeste poznata po prodaji robe sumnjive ispravnosti.
 
I ja sam taj flicker primetio, desi se po nekad, na pola sata-sat, obicno kad svitch-ujem izmedju programa/prozora, pretpostavljam da je do drajvera. Sto se boja tice, nikad se nisu menjale, gubile ili tome slicno.
 
Daj boze da je do drajvera , treba u sredu da mi stigne pa javljam utiske :D
 
Problem sa treperenjem ekrana, citiram:

Ko ima problema sa treperenjem ekrana sa novim ili starim drajverima a koristi AfterBurner, neka uradi sledece.
C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\MSIAfterburner.cfg (standardna lokacija fajla, moze da varira od korisnika do korisnika)

UnofficialOverclockingEULA = I
UnofficialOverclockingMode = 2 da se promeni umesto 1 u 2
AccessibilityCheckingPeriod = 0
UnifiedMemoryUsageMonitoring = 1


1 ili 2 menja ULPS podesavanja.
Ukoliko se postavi UnofficialOverclockingMode na 1, tada je "Power Play" ukljucen i dozvoljava da GPU klok padne kada se graficka malo koristi, i to upravo stvara prloblem sa treperenjem ekrana.
Ukoliko se postavi UnofficialOverclockingMode na 2, tada AF radi premoscavanje i gasi Power play ( ili ti ULPS-Ultra Low Power State) , i tada GPU klok ne pada , vec radi na zadatim podesavanjima sve vreme, cak i kada je u stanju mirovanja (IDLE)

Ovo mora da se uradi nezavisno od podesavanja za ULPS u registru
 
Pozdrav svima, ja sam postovao na ITSvetu kako je napisao gore hiSSteria. Moram da napomenem da moja kartica nije Sapphire nego Asus OC verzija a postovao sam tamo,jer je bilo dosta ljudi koji su ostavili svoje komantare. Znaci posto i Sapphire ima iste simptome mozemo reci da je do drajvera :D Ili mozda do samog chipa u sta sumnjam. Ja sam problem resio sa programom Lucid virtu MVP 2.0 zadnja beta verzija. Za one koji ne znaju sta je, opcija u Biosu otkljucava mogucnost zajednickog rada graficke i integrisane graficke a program Lucid Virtu im omogucava da se ispomazu na pravi nacin. U mom slucaju to su Intel HD4000 i Asus R9 X270X. Opcija Virtual VSinc resava problem sa treperenjem ekrana. U mom slucaju je to ok sto se tice win 8.1 ali posto koristim i osx 10.9 tu imam problem, jer se osx ne moze podici sa ukljucenom opcijom za Lucid Virtu u samom biosu...
 
U vezi onog pojavljivanja čudnih boja pri promeni rezolucije, ili alt-tabovanju, snimio sam klip mobilnim, možda ću tako najbolje uspeti da objasnim šta se dešava.

http://sdrv.ms/1iIeBqr

Moram napomenuti da ovako mnogo dramatičnije izgleda nego uživo. :d

E sad, ako je flicker do drajvera, do čega li je ovo, ja ne znam... Elem, nije me mrzelo, uradio sam screencapture, frejm po frejm, tu negde oko 14-15 sekunde sa klipa.
To ovako ide:

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

E sad, pošto je limit 5 slika po postu, samo od petog zamislite da idu isti frejmovi, ali unazad. :) Peti frejm je posebno veseo, pink noise! :D

Da je ovo normalno, baš i nije... Da li se ovo još nekom dešava?
 
Taj pink noise je sigurno do drajvera, kada bolje razmislim, kartica je novijeg datuma pa shodno tome toliko toga primecujemo, jer i sami ocekujemo da azdaja mora da bude savrsena. Bojim se da cemo malo pricekati na to savrsenstvo :D U mom slucaju sve tri kartice su imale taj pink noise ali ne toliko izrazen kao kod tebe. Prva je bila sa flikerom, noisom i pravila je neku vrstu duhova, ona je bila defektna 100%. Ali druge dve su potpuno identicne samo problem sa flikom i blagim pink noisom koji se lako koriguje. Probacu sutra ovu varijantu koju je GoranM naveo, mada mu to dodje kao tvikovanje, sto bas i ne volim da radim.
 
WTF?? Sad ste me zbunili :D koji od vas ima Asusa a koji Safir :D

na slikama meni lose izgleda, da je meni tako bilo vratio bih u roku od odmah. A koji su vam drajveri instalirani, beta 8 ili oni sto idu uz grafiku?
 
Dual-X je kod mene. :)
Inače, drajveri su 13.11 Beta 8. Kontam, čim se to dešava sa svim karticama, čak i različitih proizvođača, mora biti do drajvera. Sačekaću još malo, ne bi trebalo dugo do sledeće bete, a dotle pogledati po netu...
Mada, zasad nisam ništa našao da se ljudi žale na ove probleme, što me čudi... :trust:
 
Svi znamo šta je u pitanju, rebrand 78xx serije sa malo izmena, ali je bolje da serija ima svoju temu a da se o njoj ne piše u 78xx temi zbog preglednosti.
270 obična još nije dostupna, ali jeste 270x (poboljšana 7870). Dobar test referentnog modela

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_270X/

Danas mi je dopala šaka ova karta, Sapphire R9 270x Dual-X OC:

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=2037&lid=1

Pogledajte prilog 126829

drajveri su još beta koliko mogu da vidim, igrao sam se malo BF3 i SC2, kao i Skyrim. Nije prešla 63C sa 40% venta, meni lično skoro nečujna. Ako neko hoće da provrtim neki test, nek javi koji. Večeras ću da se igram sa OC-om da vidim koliko može, dok izvrtim testove. ASIC 75%

Jedno pitanje ? Jel njoj zakljucan volt. ili treba tek da izadje msi afterbruner da prepozna nju?
 
U vezi onog pojavljivanja čudnih boja pri promeni rezolucije, ili alt-tabovanju, snimio sam klip mobilnim, možda ću tako najbolje uspeti da objasnim šta se dešava.

http://sdrv.ms/1iIeBqr

Moram napomenuti da ovako mnogo dramatičnije izgleda nego uživo. :d

E sad, ako je flicker do drajvera, do čega li je ovo, ja ne znam... Elem, nije me mrzelo, uradio sam screencapture, frejm po frejm, tu negde oko 14-15 sekunde sa klipa.
To ovako ide:

Pogledajte prilog 127280Pogledajte prilog 127281Pogledajte prilog 127282Pogledajte prilog 127283Pogledajte prilog 127284

E sad, pošto je limit 5 slika po postu, samo od petog zamislite da idu isti frejmovi, ali unazad. :) Peti frejm je posebno veseo, pink noise! :D

Da je ovo normalno, baš i nije... Da li se ovo još nekom dešava?

Druze karta ti je ispravna, to je do drajvera, nemoj da brines.
Meni se to desava sa 7770 kada igram recimo FM 12 i onda alt-tabujem u Windows. Nije situacija preko celog ekrana kao kod tebe vec samo u delu gde je taskbar i to se desi samo tad i na sekundu bukvalno.
Kod tebe je hardcore, preko celog ekrana. :d Verujem da koristimo razlicite drajvere, pa je kod tebe situacija (preko celog ekrana) izrazenija nego kod mene (samo taskbar kad se alt-tabuje), a moze biti i da je u Win 8.1 izrazenije nego u Win 7 (kod mene).
Uglavnom, karta je ispravna, probaj sa nekim drugim drajverom ako ti bas bode oci ili jednostavno volis da alt-tabujes tokom igranja. :D
 
Nazad
Vrh Dno