Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Nece da baca sliku. Kad stavim moju 270x u prvi slot a nju u 2., nece da udje u Win, ili zamrzne racunar...kad je zamenim sa trecom 270x, dakle da rade dve 270x (bez cf crossa) upali bez ikakvih problema. Znaci, nece da radi ni u jednoj kombinaciji. Jednom je dala sliku sama, ali je bacala artefakte i opet restart. Dao sam drugu da proveri kod njega, ali sanse da radi su 0.0001%

Tek sad vidim ovu poruku.

Ja sam isti problem imao sa Powercolor R9 270X PCS+. U primarnom slotu uopste ne daje sliku na DVI. Na HDMI je bila razmrljana kao da je memorija otisla u vecna lovista.

Kada je ubacim kao sekundarnu ili tercijalnu, nece win da se bootuje.

Problem je bilo do BIOS-a ploce na MSI H61M-P23. Posto je karta nova, ploce nisu imale podrsku za njih. Ali kad sam je ubo u maximus vi extreme, odmah je prepoznao.

Pa eto, probaj to. :)
 
Danas naručio.
Valjda tako rade.

O misa im poljubim, ja zvao kol centar preko skajpa ww i pitao kad ce da dobiju, posto vidim da na sajtu nemaju, ova kao za nedelju dve, kontam da je njihova firma i e**i a od njih sam mailom dobio odgovor da dobijaju krajem januara... :/
Koji si model porucio i po kojoj ceni? a ako neko ima nesto da doda dobro jeste... :D
pusti pm da ne spamujemo temu
 
Tek sad vidim ovu poruku.

Ja sam isti problem imao sa Powercolor R9 270X PCS+. U primarnom slotu uopste ne daje sliku na DVI. Na HDMI je bila razmrljana kao da je memorija otisla u vecna lovista.

Kada je ubacim kao sekundarnu ili tercijalnu, nece win da se bootuje.

Problem je bilo do BIOS-a ploce na MSI H61M-P23. Posto je karta nova, ploce nisu imale podrsku za njih. Ali kad sam je ubo u maximus vi extreme, odmah je prepoznao.

Pa eto, probaj to. :)

Probao i na novoj z87 platformi,neće. Mada,nisam ni mislio da će hteti. Kad rade dve 270x bez obzira u koji od 4 pciex slota ih ubacim, a neće ista karta samo downclockovana,kvar je što posto. To je prvi put da sam kupio komponentu i da ne radi out of the box
 
Ja imam dve 270x dc2t. Extra rade, tihe. Crysis3 pici sve na max leti :) Asus je izbacio i novi bios koji resava onaj flicker problem koji je bio.

Hvala druze. :) Imao sam Asus 7870 V2 koja je bila sablasno tiha (isti hladnjak deli sa GTX 670), a sve mi na fotkama lici da 270X DC2T ima isti hladnjak kao i GTX 760 (koja inace nije bas tiha) pa mi je info o tisini bitan. :)
Procitao sam da su imali problem sa flicker-om, drago mi je da cujem da je resen.
Hvala jos jednom. ;)
 


E, muko moja :(
Stigla mi danas druga R9 270 kartica i ima baš isti problem kao ovaj na klipu, to je klip koji je postavio i Dusan94...
Tačno od 34% pa do 64% bruji, na manje i više od toga normalno radi...

Šta da radim sad?
Da li kartica može normalno da radi?
 
Za sta ce ti ta kartica? Ako je za rudnik, mijenjaj za sledeću, ako je za igranje drzi vent ispod tih vrijednosti i igraj :)
 
Ma za igrice je, ali bojim se da ne budu visoke temperature...
Klokovao sam je na 1050/1460, da li bi mogla tako raditi sa ventovima na 30%?
 
Na 30% teško,jedino sa 70+ stepeni. Da nije malo mnogo,entry level grafika+klokovana+niski obrtaji ventova+niske temperature??? To teško da moze i kod Asus dc2 varijanti
 
Ma uzeću ja pare nazad, pa ću naći nešto na oglasima.
Sad sam radio metro LL benchmark max temperatura 63 stepena, a ventovi na 65%
To bi na 30% temperatura išla možda i 80 stepeni.
 
Sigurno. Meni sa otvorenim kucistem i 12-15C sobnom temperaturom klokovana 270x ide na 64C i 52% vent.
 
Izgleda ću kupiti Asus gtx660, našao sam novu na oglasima, još treba da se čujem sa čovekom, ali teško da ću naći nešto bolje...
 
I koliko poena u 3D Marku 2013 profesional u Fire Strike testu ne stiklirano extreme,bez demo-a i ne klokovana default klokovi da vidim koliko je jaca od ASUS-ove R7 260X OC koja je inace najnaca u seriji R7.Posto je ova jaca malo od 7850 sa 1GB memorije koju sam isto imao.R7 260X.jpg
Hvala na rezulatima unapred.
 
Ako moze savet? Planiram da uzmem R9 270X e sad ne znam da li da uzmem Gigabyte koji je 2.000din. skuplji od Sapphire-a? Neka razlika velika sem sto Gigabyte daje godinu dana garancije vise ili na kraju krajeva mozda MSI?
 
Uzmi onu koja je najjeftinija
 
Ako moze savet? Planiram da uzmem R9 270X e sad ne znam da li da uzmem Gigabyte koji je 2.000din. skuplji od Sapphire-a? Neka razlika velika sem sto Gigabyte daje godinu dana garancije vise ili na kraju krajeva mozda MSI?

Ako ti znaci duza garancija i nesto bolje hladjenje, idi na Gigabyte.
 
Pa to i ja razmisljam opet zbog garancije mozda bolje, ipak bi mi znacili ako bih hteo za nekih mozda godinu, dve dana da je prodam pa bih mogao vise para da dobijem za tu koja ima duzu garanciju. Taj MSI je inace 1.000din. jeftiniji od Gygabite-a, a za MSI mi par drugara kazu da je los bas!??
 
Pa to i ja razmisljam opet zbog garancije mozda bolje, ipak bi mi znacili ako bih hteo za nekih mozda godinu, dve dana da je prodam pa bih mogao vise para da dobijem za tu koja ima duzu garanciju. Taj MSI je inace 1.000din. jeftiniji od Gygabite-a, a za MSI mi par drugara kazu da je los bas!??

Pa sta znam, ja licno nisam odusevljen Gaming izvedbom od MSI-a kod 270X a procitao sam da ni kod GTX 760 nije bolja situacija, dok je recimo Hawk izvedba obe karte dobra, ali I skuplja od Gaming serije. Ja bih isao na Gigabyte, Asus ili MSI Hawk, ti vidi sta ti je najisplativije. Po meni je Gigabyte rev. 2 bolja od MSI Gaming 270X. Pogledaj testove na netu pa preseci. :)
 
A gde to imaju da se uzmu 270x karte?
Može i na PM...
 
Sigurno. Meni sa otvorenim kucistem i 12-15C sobnom temperaturom klokovana 270x ide na 64C i 52% vent.

Brate mili, kako se ne smrznes u sobi? Jel namerno otvaras prozor samo da bi ti soba bila hladnija i time komponente bile hladnije? wtf
Za onaj zujeci problem sa Sapphire, podmetnuti nekakav stubic , npr pakla cigareta, na koju ce se plasticni deo hladnjaka osloniti, to ce ukloniti vibracije.
 
Poslednja izmena:
To je jer rudare kartice,plus su blizu jedna druge,plus klokovane. Kad je toplo,odu na 70+, a to mi se ne svidja jer je onda naponska na oko 80. Inače,nije otvoren prozor :)
 
Otvoreno kuciste?
Koliko kartica imas ? Ako je 2 i dalje je to visoko, ako je 4 onda je razumljivo :)
 
Nije visoko,prva mi radi na 64, druga na 59. Treća je vraćena neispravna
 
Ja samo da kažem, fina ova ministrova tetka :D
Ahem, safirka r9 270 dual-x, lepo radi, ladna kartica, kompaktna, fina baš :)
 
Razgrabili su sve, a negde gde su jos ostale se uopste ne isplati uzimati. Sta da radim, mozda neki drugi put, ali mi danas stize Asus 7870 :)
 
Čestitam na kupovini! :D
Hajde samo ako nije problem odradi 3DMark11 sa podešavanjima kao na slici. :)
3dmarkpodesavanja.png
 
Nazad
Vrh Dno