Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Ja sam postavljao to pitanje, pa evo da ti na isto odgovorim.
Prvo skini program zvan: Driver Sweeper. Posle ukljucis komp (sa starom grafom), pozeljno bi bilo da iskljucis net da ne instalira automatski drajver, zatim uninstaliraj sve drivere vezane za staru karticu. Sledeci korak ti je restart (po mogucnosti u safe modu), i pokreni aplikaciju Driver Sweeper, odaberi (stikliraj) sve drajvere vezane za graficku, kliknes na analyse (sacekas malo da odradi) pa onda clean. Ugasis komp, prvo u windowsu, a zatim i iz struje, i stavis novu graficku (tj zamenis je sa starom). Prikacis komp, startujes ga i instaliraj nove drajvere za grafu. To ti je od prilike ceo postupak :)

Samo pazi sa Driver Sweeper-om, da ne obrises jos neki drajver (nevezan za grafu) slucajno...
 
Hvala na objašnjenju. :)
 
Da ne trpam puno postova ovde, treba mi dobra dusa i znalac IT-a da mi pomogne da instaliram novi BIOS na grafici, jer to nikada nisam radio.
Moze na PP :)
 
Jedno pitanje za stručnjake, mada mislim da unapred znam odgovor, no da pitam. Ima li smisla na konfiguraciju iz potpisa stavljati 270X, tj. može li CPU da isprati GPU.
 
zavisi od igre,mada vecina bi trebala da izbaci manje vise sve sto bi grafa dala.eventualno crysis 3,zadnji cod...

gibo2pac i petar.ostoja:

meni je display driver uninstaller bolje radio,driver sweeper je znao npr da izbrise cak i nvidia fajlove iz igara pa nevezano koja je grafa bila u sistemu igre nisu radile,pa sam morao da radim reinstall istih (vreme,zivci). DDU vec nekih god dana koristim za sve amd drajvere bez greske i problema.
 
^Igram samo WarThunder!
 
mislim da ti ne treba toliko jaka grafa.sta fali sad,ne vidim kako 7750 ne moze ovo da izbaci.
 
Interesuje šta bi na moje pitanje imale da kažu stare kajle?
 
Ne. Ali sumnjam da ces poslusati, vec imas 8gb rama, sto je jos tezi overkill od 270x za tu masinu ;)
 
Koje drajvere da ubacim, 13.10 ili 13.11 beta?
 
Ne. Ali sumnjam da ces poslusati, vec imas 8gb rama, sto je jos tezi overkill od 270x za tu masinu ;)

kolicina ram-a nikako ne moze biti overkill,sto vise to bolje.

ne bi stavljao r9 270 na to,bolje ulozi kintu u novu platformu i kasnije menjaj grafu. 7750 moze da posluzi jos neko vreme.
 
Jedno pitanje za stručnjake, mada mislim da unapred znam odgovor, no da pitam. Ima li smisla na konfiguraciju iz potpisa stavljati 270X, tj. može li CPU da isprati GPU.

Neces biti zadovoljan..jedino sa nekim jacim procesorom kojeg tvoja ploca podrzava(Q6600).
 
kolicina ram-a nikako ne moze biti overkill,sto vise to bolje.

ne bi stavljao r9 270 na to,bolje ulozi kintu u novu platformu i kasnije menjaj grafu. 7750 moze da posluzi jos neko vreme.

Isto može da se kaže i za grafičku,čak i pre nego za ram. Mašina s više rama radi bolje ako može isti da iskoristis,ako imaš 8gb a koristiš 6, dodavanje još 8 ti ništa neće doneti. vga hoće,čak i kad na slab komp staviš jaku grafiku dobićeš primetno ubrzanje; neće to biti idealno skaliranje,ali opet bolje nego sa ram-om.
 
ako ga svrbi cca 150 e a bi da ulozi u komp i ako se gleda apgrejd u smislu da bi stvar koju bi kupio odmah poceo da koristi ja glasam za SSD,iako koliko mi se cini ta ploca podrzava samo sata II.mada ima toliko stvari gde mogu da se upucaju te pare i da se odmah koristi i oseti poboljsanje,tipa bolji monitor,periferije,bolji sto,fotelja,zvucnici/monitori,kuciste...

kad krenes da napumpavas komponente ulazis u vrzino kolo i tad mora da se menja sve,i cpu,i memorija,i ploca,i napajanje,i grafika,i ssd,eventualno ako si pametno kupovao moze da ti ostane stari hdd da ga iskoristis za storidz...
 
Hvala svima na odgovorima. Prelomljeno, pošto ne biva pita od g.vana, idem na full novu platformu.
 
Instalirao sam drugaru ovu novu saphire 270 dual OC uz koju dolazi bf4 i sve je prošlo bez problema radi savršeno, samo onaj cod ghosts na low radi gore nego na high lol
Inače radi na napajanju 500w chieftech 2x12v od ukupno 440w.Nisam baš hteo da ga klokujem iako je na i5 ivy koji ne bi trebao mnogo da troši :)

Postupak zamene drajvera :unistalirati sve nvidia drivere (4 drajvera) ugasiti komp izbaciti staru i ubaciti novu grafičku, upaliti komp i instalirati katalist drajver. Stavio sam betu 4 najnoviju, deluje da radi ok za sada, no videćemo.

Samo bih dodao da količina rama na modernom OSu tipa win 8 itekako pomaže i nije bacanje ni malo. Windows sve što može keshira tako da ako retko gasite računar i imate dosta rama svi programi i aplikacije su znatno odzivnije, kao da imate manji SSD. Nemoj da vas zeznu ljudi koji misle da su 4 ili ne daj bože 2gb rama i dalje Ok količine. Ja upalim dva browsera i jednu igru već sam prešao 4gb rama da ne govorimo o nekim ozbiljnijim programima i slicno.
 
Poslednja izmena od urednika:
GiBo2pac meni ovo zvuči kao da ti kuler zakačinje nešto... Vidi je l' nemaš neki kabl da ti štrči negde ili nešto...
 
Jok ništa ne štrči, odneo sam karticu tamo u njihov servis ( od ww prodavnice :p)
Pa će mi sutra javiti šta je u pitanju.
 
Ima li neko 270X DC2T ili Gigabyte rev. 2 i ako ima, kakvi su utisci?
 
Da li neko bar ima info da li ce ih biti u skorije vreme ili do nove godine u prodavnicama? Konkretno na r9 270 mislim...
Nisam zvao prodavnice redom, samo sam gledao i video da ih na sajtovima nema...
 
Naruči u ww, za 3 dana stiže.
 
Poslednja izmena:
Danas naručio.
Valjda tako rade.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno