Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Ko zna ima li i beta drajver ulogu u tome,zato me i nervira sto jos nije final...dok nemas finalne sertifikovane drajvere, nista ne moze da se tvrdi pouzdano
 
ne verujem da je problem do hardwara
 
Hteo sam da flesujem bios ali kada skinem bios sa onog sajta i kada raspakujem zip pored ostalih fajlova imam ovaj 271X400.o45. Zar ne bi trebao bios da ima produzetak .rom? Zbunjen sam >.<
 
Samo pokreni fajl BIOSUP,sacekaj,odradi restart racunara i to je to.
 
Lol, uputstva... Ja išao samo po intuiciji, otvorio exe fajl, učitao prvi fajl iz foldera i završio flešovanje.
 
Stigla danas Sapphire 270X BF4, pa da vidim uveče jel čemu.
 
@hiSSteria, probao i nece.. prvi put sam otvorio kao obican korisnik ali mi je trazilo da otvorim kao admin sto sam i u radio. nakon toga se pojavi CMD na sekund i nestane. Restartovao sam i otvorio GPU-Z, i dalje stoji stari bios. Windows 8.1 64bit Enterprise...
 
Hmm, čudno. Probaj Shift+Desni klik na folder gde si ekstraktovao update BIOS-a, pa Open command window here, pa kucaj biosup, enter. Vidi koja će ti poruka tačno izaći.
 
Hmm, čudno. Probaj Shift+Desni klik na folder gde si ekstraktovao update BIOS-a, pa Open command window here, pa kucaj biosup, enter. Vidi koja će ti poruka tačno izaći.

Nije htelo tako ali sam se snasao File > Open Comand Prompt > Open Command Prompt as Administrator i fleshnuo bios, cheers cheers
 
Izgleda je osnovni uzrok pojave filkera memorija na samoj karti. Sapphire i MSI su izbacili dve serije kartica jedne sa Elpida a druge sa Hynix memorijom. One kartice koje imaju Hynix, one ne zahtevaju flesovanje, one ne prave problem pa otuda i ljudi koji su prijavili da nemaju flicker i probleme slicne tome. Dobro bi bilo da svi zajedno proverimo nasu memoriju i napisemo ovde. Ja cu okaciti alat sa kojim se to moze utvrditi ( pokrenite exe file, prihvatite sve sto kaze i dobicete informaciju o svojoj memoriji.elpida.JPG http://

http://www.mediafire.com/download/voj4j1rlk0ucfz4/MemoryInfo+1005.rar
 
Poslednja izmena:
Ja imam istu kao tvoju :)
Kartice asus 270x dc2t x2

Inace flicker je jedva primetan ali pojavi se ponekad, kolko sam primetio uglavnom got gledanja filmova, na igricama nisam primetio.
 
Meni potpuno ista memorija ko tvoja.
Kartica 270x Sapphire Dual-X, problem flickera sam resio novim biosom od tad ni jedan flicker.
 
Pa izbacice valjda i asus kad tad bios...s obzirom na renome ocekivao sam da to vec bude reseno...
 
Samo da se javim, nakon fleshovanja nisam primetio flicker. Za sad je dobro, ispraticu jos stanje. Jel to zvanicni bios ili je neko smuckao ovako? :D
 
Evo ponovio se i ja Sapphirkom iz Emmija sa BF4. Nema flickera. Sad cekam da se skine BF pa da vidim za sta je sposobna. Koliko ste je dizali bez promene napona? Fabricki mi je na 1070/1400.
 
Sumnjam da ces uspeti preko 1150-1580. Koji ti je ASIC?
 
Asic je 79,9
 
Solidan. Probaj sa 1130-1550, pa ako prodje,dodaj 10 na gpu,pa proveri testove ponovo. I sve tako dok ne udaris u zid za gpu. Memoriju dizi po 20, ista procedura
 
Dobio sam i zvanicno obavestenje od Asusa da zaista jesu problemi tajminzi sa Elpida memorijom... Ne znam sta da radim, imam dovoljno materijala u mailovima koji bi mi omogucili zamenu za neku drugu karticu, ali sve cekam asus ce resiti problem ... Nekako mi je glupo da se posle 2 meseca pojavim kod nekoga i trazim zamenu. Inace sutra ce biti mesec dana od kupovine, ali da je drzim jos mesec dana i cekam,neznam. Uh :D
 
Poslednja izmena:
Izgleda je osnovni uzrok pojave filkera memorija na samoj karti. Sapphire i MSI su izbacili dve serije kartica jedne sa Elpida a druge sa Hynix memorijom. One kartice koje imaju Hynix, one ne zahtevaju flesovanje, one ne prave problem pa otuda i ljudi koji su prijavili da nemaju flicker i probleme slicne tome. Dobro bi bilo da svi zajedno proverimo nasu memoriju i napisemo ovde. Ja cu okaciti alat sa kojim se to moze utvrditi ( pokrenite exe file, prihvatite sve sto kaze i dobicete informaciju o svojoj memoriji.Pogledajte prilog 129190 http://

http://www.mediafire.com/download/voj4j1rlk0ucfz4/MemoryInfo+1005.rar

Elpida. Imao sam fliker koji je otklonjen nakon flasha.
 
meni nije bilo flickera i danas ga spazih,nekoliko puta i rekoh 'aj' da proverim i meni je elpida.samo sto nisam uspeo da flesujem bios sa atiwinflash,drugu metodu nisam isprobavao,elem,izbaci neki error i kod i nista se dalje ne desava.sutra kad nadjem vremena ponavljam proces i kacim skrinsot sta winflash kaze.
 
meni nije bilo flickera i danas ga spazih,nekoliko puta i rekoh 'aj' da proverim i meni je elpida.samo sto nisam uspeo da flesujem bios sa atiwinflash,drugu metodu nisam isprobavao,elem,izbaci neki error i kod i nista se dalje ne desava.sutra kad nadjem vremena ponavljam proces i kacim skrinsot sta winflash kaze.

Pazi samo da ti ne obrise stari bios na grafickoj. Meni prvo isto izbacilo error pa kad sam restartovao komp nije graficka htela da pusti sliku na monitoru. :) Onda sam podigao sistem sa integrisanom grafickom pa opet probao atiwinflash i uspesno ubacio nov bios na graficku.
 
Mnogi brendovi na ove nereferentne stavljaju elpida memoriju dok je na referentnoj hynix... cak je i voltera menjan jer je na referentnoj chil regulator...

PCB referentne:
ACC_3682_DxO.jpg

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/amd-r9-270x-review/3/
 
Poslednja izmena:
Kakvi su utisci iz MP BF4 sa kartom koju prodaju u e. na full HD?
 
Isti kao za kartu bez bf4 kupona. Inače,mislim da je trenutno nema u emmiju
 
Na mojoj konfi, sve stock, sve na high bez AA oko 80fps.
 
Nazad
Vrh Dno