Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Која је разлика између R9 270X i 270? Вреди ли платити разлику од 4-5 хиљада?
 
Ima već 10 dana kako sam flešnuo novi BIOS na Dual-X karticu, ali bukvalno nijednom se nije pojavio flicker od tad, tako da mislim da je Sapphire definitivno popravio novim BIOSom, šta god da je bio problem.
Što se tiče AVI fajlova, rado bih istestirao, ali ih nemam, apsolutno sve što skidam je .mkv, ponekad 720p ali uglavnom 1080p. :)

Gubi li se garancija flešovanjem BIOS-a? Gde si našao BIOS, ja ga ne vidim na Sapphire-ovom sajtu?
 
R9 270 moze da se OC na taktove R9 270X i tu je negde maximu, mozda do 1100 ali jako tesko. R9 270X ide na 1150-1200. Da li to vredi razlike od 20% u ceni, naravno da ne vredi.
 
OC ме у принципу не занима, тако да ћу уштедети 4 хиљаде ,) Хвала на брзим одговорима :)
 
Zar je stigla kod nas? Nema je po lagerima, bar gde sam ja gledao
 
Bice valjda do kraja meseca, mene zanima hoce li ikad izaci 280-bez X :)
 
За сад је нема, надам се да ће ускоро. Јел АМД објавио до када ће да траја акција за БФ4? И хоће ли уопште да буде тога код нас?
 
Gubi li se garancija flešovanjem BIOS-a? Gde si našao BIOS, ja ga ne vidim na Sapphire-ovom sajtu?
Ne vidim što bi se gubila garancija, u pitanju je officijelni Sapphire BIOS. A i sve da se gubi, uvek možeš preflešovati stari BIOS. Download je ovde, drugi tab.
Naravno, u pitanju je BIOS za 270X Dual-X Karticu.

Inače, 270-ka ni u snu snova nije 4-5 hiljada jeftnija od 270X, ne znam odakle vam taj podatak. Ja sam moju 270X platio maltene tačno 200$, prevedeno u dinare. Preporučena cena 270-ke je 180$, dakle razlika je oko 1700 din.
E sad, dal se isplati, to već nek svako proceni za sebe. Ja iskreno ne bih sitničario za hiljadu-dve, jer baš tih nekoliko frejmova po sekundi razlike može da prevagne između stabilnih 60fps, i npr 55fps. Ako je nekom baš zapelo da uštedi, neće pogrešiti ni sa 270-kom. :)
 
Poslednja izmena:
Није ми баш запело да уштедим, не желим да се зезнем и узмем лошију, а не желим ни да дам више пара за џ. Иначе, цену сам видео на тесту на овом сајту, а то је 15000 дин.
 
To je pretpostavljena cena. Bice 20e jeftinija, ne vise
 
Sad malo gledam, trenutno su najjeftinije 270X oko 19500, to je 2500 više nego što sam ja dao. Onako, nije baš zanemarljiva razlika onda za 270X i 270, zaista dođe na 4500, pogotovo ako je u pitanju MSI Gaming kartica koja je bila na testu, ona je vrlo solidna.

Ne znam šta reći, razlika je bukvalno 1-5fps u igrama. Kakve su trenutno cene, 270 deluje ipak kao bolja kupovina...

EDIT: To naravno važi u slučaju da je zaista ta razlika u ceni. Ukoliko bude kao što je fingon82 rekao, dakle 20€, onda je opet vrlo izjednačeno. :)
 
Poslednja izmena:
Ma nece biti 15 000, to je bila pretpostavka. 20USD je zvanicna preporucena razlika u cenama izmedju 270 i 270x, nemoguce je da nasi trgovci naprave razliku vecu od toga. Jedino ako zacepe 270x :D bice 16-17 000 pa navise, pretpostavljam
 
Poslednja izmena:
260x je 14k, 270x 19k, nema šanse da 270 bude samo 1k skuplja od 260x od koje je 30% brža
- neka realna cena je 17k, možda 1k manje na akciji
- preskupo je amd zacenio rebrand produkte, ja se nadam da će za black Friday (29 nov.) spustiti cene za 20-30$ i da su zato 270, 260 i 250 kartice nenormalno skupe, pogotovo ove poslednje
 
Ipak mi se cini da ima tog flickeringa, primetio sam u dva navrata dok sam pustao neke video fajlove. Medjutim ja sam corav, nosim naocare :p i verovatno nemam tu ostrinu vida kao nekad pa mozda je i cesce ali ne primecujem.
 
Stevane ako nosis naocare, bolje vidis nego vecina ovde. :D
 
@Stevan83

Jeste bas to sto si primetio je u stvari taj flker o kome sam i pricao. Moze se reci da je na asus karticama mnogo manje primetan nego na sapphire, s obzirom da je moj drugar kupio Dual X kartu, medjutim posle fleshovanja on vise tih problema nema. Ja sam kao sto sam vec i rekao pisao Asusu u vezi toga i oni su mi posle par dana poslali novi bios na probu 015.041............ medjutim on i dalje ne radi posao t.j fliker se pojavljuje kao i pre. To sto si ga primetio ovaj put 2x nije pravilo je se pojavljuje nasumicno. Mozes ga videti 2x u 15 minuta ili 5x u 5 minuta, nema pravila. Ja volim jako da gledam serije, anime itd pa kada zaredjam to traje i traje , tako da mogu da potvrdim :D Vec sam poslao rezultate testiranja asusu i ocekujem brz odgovor, u toku dana , t.j sta dalje i kako. Nemam nista protiv da testiram i dalje beta bios koji mi salju, medjutim nadam se da to nece trajati u nedogled. U tom slucaju bih verovatno zamenio istu za neku drugu kartu u ovom rangu, mozda GTX 760 naravno bez doplate :D ako moze jer su me namucili sa ovom zadnjih 20 dana.
 
Naravno, cim bude nekih novosti za Asus kartice, javicu se ponovo.
 
u E***-ju daju Silver Never Settle vaučer uz MSI 270X Hawk karticu.

wtf.png

Za ovako nešto čuo nisam. Koliko znam, ovo ide uz 260X kartice. Takođe nigde na netu ne mogu naći informacije o ovakvoj vrsti bundle-a. Jel ima neko ideju šta je posredi?
 
Ja sam to dobio uz asus 270x. Upakovano unutra. Fabricki tako idu. Doduse na listicu pise da je to reward za kupovinu grafike iz 78xx serije :)
 
Muljaju li, muljaju. Da već nisam kupio karticu, uopšte se ne bih obazirao na ove poluponude, i čekao bih BF4 bundle koji je kupcima R9 serije obećan davnih dana. Za lager kartica koje ne spadaju u bundle, mi tačno zvoni. Opet kažem, ne bi bilo loše ako je neko upućen u ovu priču da nam malo razjasni pakovanje vaučera od 78XX serije sa novim karticama....
 
Garant im je ostalo od 7xxx serije pa ubacili. Bolje ista nego nista, nije to nefer sto su uradili, cim su kuponi bili zaduzeni za 7xxx seriju. To su verovatno "vakum" kartice koje su na trziste dospele bez icega, posle 7xxx NS akcije, a pre akcije za R9.
 
Шта тачно муљају? Речено је да се уз све Р9 добија БФ4. И што сви пишете Е***? :D
 
Pozdrav narode, jel moze neko da mi objasni kako da resim "screen flicker" problem? Video sam da treba neko flesovanje biosa ali se uopste ne razumem u te stvari pa ako moze uputstvo za "dummies" :)

Inace imam Sapphire R9 270X DualX 2GB DDR5 koju sam kupio u radnji na E. Narucena je 06.11. a kupljena 13 ili 14.11. jel se dobija igra ili patka? :D
 
Stevan83, s obzirom da imas asus karticu, da li bi mogao da vidis koliki su ti parametri u GPU-z konkretno za VRM Temperature 1 i VRM temperature 2?
 
Pozdrav narode, jel moze neko da mi objasni kako da resim "screen flicker" problem? Video sam da treba neko flesovanje biosa ali se uopste ne razumem u te stvari pa ako moze uputstvo za "dummies" :)

Inace imam Sapphire R9 270X DualX 2GB DDR5 koju sam kupio u radnji na E. Narucena je 06.11. a kupljena 13 ili 14.11. jel se dobija igra ili patka? :D

Ovo ti je BIOS. Skini ATI Flash ili ATI Winflash imas na 100 mesta, da ne kacim.

EDIT: Evo i ATI Flash...
 

Prilozi

  • 271X0400.zip
    40.7 KB · Pregleda: 37
  • ati flash.zip
    1,005.9 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno