Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Ova tema je sve samo ne 270/270X. Otvori novu temu pa pricaj koji ces racunar. Gubi se poenta teme :/
 
I ja bih molio da mod prebaci ovu poslednju priču u novu temu jer se ovde o svemu pričalo osim o 270/270x.
 
Da li moze link za stabilnu verziju drivera za MSI R9 270X Gaming 4gb?
Imam neki problem sa zakucavanjem slike,u temi gde sam izlozio mi je predlozeno da krenem od drivera. Do sada sam preko amd aplikacije uvek prekucavao zadnje dostupne,trenutno je 17.10.1 verzija.
 
Ljudi, moze li mala pomoc?
Nisam u svetu igara vec dobre dve godine, i htedoh da odigram wolfenstein new order. Secam se da sam sa istom konfiguracijom igrao na prosecnih 45 FPSa sa high podesavanjima.
Medjutim sad sam instalirao igru koju sam ranije igrao (isti iso fajl) sa istom konfiguracijom i ne moze da predje 19 FPS na medium i low podesavanjima. Sta moze da bude u pitanju?

Konfiguracija je sledeca:
Intel i5-2500K
MSI radeon R9-270x 2 GB
8 GB DDR3
WD black
 
Problem sa driverom ili sa sistemom...Kod mene se dešavalo da kada eksperimentišem sa drajverima, pobrljavi i sistem...Pa sve proradi sa reinstalaciom sistema...
 
Ja sam dugo vukao problem da mi monitor pocrni na sekund-dva i vrati na staro. Nekad se uopste ne desava a nekad bas cesto. Zatim sa istom frekvencijom mi se desavalo i da se driver crash-uje nakon cega samo restart pomogne. Pokusavao sam sa raznim verzijama driver-a, cistio sam pre svake instalacije drivere sa DDU i safe mode-a i na kraju odustao.
Pre nedelju dana sam flesovao bios graficke i od tad mi se problem nijednom nije desio.
Imam saphire r9 270 2GB
Eto, mozda nekome pomogne
 
Thnx za info... imam nekoliko kom pa mi se isto desavalo. Probacu ja taj bios


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E ovako. Od sinoc izgleda da je graficka club3d r9 270 pri kriju. Naime dok sam igrao pojavilo se na monitoru braon preko celog ekrana. Posle restarta proso je prvu fazu ali kada treba da ucita pocetni ekran blokira i ostane samo crna slika. Ponovo instalirao win 10 i kada su se instalirali drajveri opet crna slika. Imali neke pomoci i sta da se radi. Svaki predlog dobrodosao.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako baca sliku bez drivera(samo win generički) a sa ATI driverima neće onda je kartica na izdisaju.Teško da joj ima pomoći.
 
Ništa te ne košta da probaš.
 
Pocelo sve vise igara da se zali da im je malo 2gb video rama, sad poslednja Forza Horizon, ne mogu da dignem sa 720p i very low detalja. Ima li smisla da metnem jos jednu ovu u kuciste da rade zajedno, posto moze jeftino da se nadje, ili da prodam ovu moju i da kupim neku potpuno drugu grafiku?

Ako treba druga, koju da kupim a da ne treba da puknem puno para sada u ovom ludilu oko grafickih? Nisam neki igrac, igram par igara i poneki AAA naslov ako mi bude zanimljiv, ali volim da imam komp koji moze da zavrti sve sto pozelim.
 
ako staviš i još dve, količina vrama se ne sabira. ukupna dostupna količina je jednaka kartici sa najmanje vrama u krosfajer konfiguraciji.

prodaj karticu i kupi rx 560 4gb, ili još bolje 1050ti 4gb.
 
ako staviš i još dve, količina vrama se ne sabira. ukupna dostupna količina je jednaka kartici sa najmanje vrama u krosfajer konfiguraciji.

prodaj karticu i kupi rx 560 4gb, ili još bolje 1050ti 4gb.

rx 560 i nije neki upgrade, dok je 1050ti egal sa 280x. Po meni licno, sve ispod rx 470 i 1060 3gb je bacanje para ako vec ima 270x.
Naravno, sve to diktira dzep.
 
Ja sam uzeo polovnu RX 560 4GB na KP za 100eu. Sa garancijom u winwin 3 god manje 4 meseca. Tu R9 270 može da utopi za 80eu.
 
Nije mi problem da uzmem tu, ali da li dobijam i nesto vece performanse ili samo jos 2gb rama?
 
U DX12 igrama dobijaš i veće performanse i dodatnih 2GB. U DX11 igrama performanse su iste. Ali dobijaš karticu koja troši trostruko manje plus karticu u garanciji.
 
Imam cudan problem za koji ne mogu da nadjem resenje. Normalno mi racunar radio, na njega imam povezan monitor preko DVI kabla a TV preko HDMI. Nesto sam malopre citao na netu i resim da upalim malo Witchera. Pri paljenju igrice samo se ugasi monitor. Ja reko zakucala igra. Resetujem racunar, ono nema slike i dalje, crn ekran, nema biosa, nema nista. Iscupam kabal, ono na monitoru pise da je izvadjen. Upalim tv, na njemu redovno daje sliku. Udjem u opcije displaya, uopste ne prepoznaje monitor, TV normlano prepoznaje i baca sliku na njega. Probam monitor na internu graficku preko istog kabla, monitor radi normalno. Znaci nije monitor i nije kabal. Probam reinstal drivera, probam vadjenje graficke, nista ne pomaze. Preko hdmi na tv baca sliku, dok monitor ne prepoznaje preko oba dvi porta. Sta mi je ciniti?
 
nosi na drugi komp i isprobaj,ako je zveknuo DVI port kupi miniDP na DVI adapter (oko 300nak din) i vozi dalje dok ne skvikne grafika.
 
Je l ima neko da proda ili da mi makar kaze gde mogu da uzmem ventilatore za R9270X karticu? Levi mi ne radiu uopste, a desni previse tandrce..
 
na aliju,oko 9 dolara su originali ali nema baš za sve karte.ovo viđenije - asus,msi itd ima.
 
Nazad
Vrh Dno