Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Ja montirao obicne 8mice...rade odlicno.
Ko ce narucivati i cekati sa alija


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
super je to varijanta kad imaš prostora,meni su na jednoj dve 12tice,špricer,ali ima kombinacija gde ne može bilo šta drugo (tipa slim fabrički ventovi a malo kućište i zauzeti slotovi).
 
Poceo je malo da mi tandrce jedan vent na MSI modelu. Da li neko zna kako mogu to da popravim ili gde mogu da uzmem drugi vent?
 
mozes da probas da kanes loz ulje ili drugi lubrikant,ali po mom iskutvu to nije nekog veka...sa druge strane,ventovi sa alija su 10tak dolara i uz oprez i citanje komentara teorije nema da mozes da se zeznes.ja jos nisam lose uzeo,niti sam cuo da je neko bio nezadovoljan,a resio si problem na duze staze.
 
Imam ulje za masinicu za sisanje, jel moze to? :D

Pogledacu ventove na aliju. Zar kod nas nema nista da se uzme?
 
Poslednja izmena:
Zar kod nas nema nista da se uzme?

sve ti je budzevina a izadje te skoro isto.ako bas neces da cekas uvek mozes da skines shroud i privezicama dobudzis obicne ventove (ja sam stavljao cak i 12tice) ali vredi staviti original ventove.ako ne pomogne to ulje dobudzi kakve imas dok ne signu original.

imas na vecini ventova rupice na osovini koje sluze bas za lubrikaciju,najcesce budu ispod nalepnice koja i sluzi da pokrije otvor zbog prasine,ne zaboravi da ih detaljno i najbolje sto mozes ocistis.
 
Primetio sam jedan mali problem pri pajenju komp radi oba kulera nakon 30 sec prestaje da radi drugi kuler uopse nece da radi,samo prvi radi
Uvek moram da idem u podesavanja da povecam speed fan da bi upalio drugi kuler
Sta moze da bude taj problem?
 
Drugar malo pre bio kod mene, ima sledeci problem sa grafikom, model je Gigabyte 270X..

Pre neki dan mu odjednom pocelo prikazuje `no signal` i crn ekran, monitor ne reaguje..

Kupio nov hdmi, nista, stavio drugu grafiku nista, doneo kod mene grafu, nista, probali sve ulaze nista, a grafika radi, tj. vent. se okrecu..

Ne znam u cemu je problem, jako cudno.. CPU mu je 6300 amd, tako da nema opciju da upali integrusu, reinstalira drivere i slicno, kako po netu pisu da to resava, ja mislim da je nesto do grafike, ali opet cudna pojava da druga grafa mu se ponasa isto kada je ubaci u komp...???

Da li se neko susreo sa slicnim ili istim problemom i da li ima nekog resenja?
 
Ta njegova je crkla ako ne radi ni kod tebe ni kod njega.E sad ta druga koja ne radi kod njega da li ste i nju probali kod tebe?Možda i ona nije ispravna.Ako je ispravna probajte sa vađenjem baterije i clear cmos na ploči,takođe probajte da povadite memorije i vratite ih nazad.Ništa mi drugo ne pada na pamet ako je ta druga grafika ispravna,tj.radi na tvom kompu.
 
Tu drugu nismo probali, nije je poneo, a navodno radi, uzeta iz drugog kompa.. Bateriju je vadio ali nista, ostalo jos ram, pa ce to kad stigne kuci.. Ako je gpu, jel ima popravke ili ide u staro gvozdje?

EDIT - Druga grafika hoce da radi, ali kad stavi komp u sleep onda nece da se digne iz sleep moda, mora da ga restaruje pa onda radi.. Sad ce ram da zameni pa cemo da vidimo...
 
Poslednja izmena:
Tu drugu nismo probali, nije je poneo, a navodno radi, uzeta iz drugog kompa.. Bateriju je vadio ali nista, ostalo jos ram, pa ce to kad stigne kuci.. Ako je gpu, jel ima popravke ili ide u staro gvozdje?

EDIT - Druga grafika hoce da radi, ali kad stavi komp u sleep onda nece da se digne iz sleep moda, mora da ga restaruje pa onda radi.. Sad ce ram da zameni pa cemo da vidimo...
Sleep mode nema veze sa grafikom, ramom itd.
 
Kako da resim drugi kuler da radi
Radi samo prvi
Drugi kuler je ispravan cim upalim komp drugi kuler samo zavrti i stane prvi radi aktivno
Cim povecam 100% fan speeer pali se drugi,Cim smanjim na 50% on se gasi
U cemu je problem?
 
Kako da resim drugi kuler da radi
Radi samo prvi
Drugi kuler je ispravan cim upalim komp drugi kuler samo zavrti i stane prvi radi aktivno
Cim povecam 100% fan speeer pali se drugi,Cim smanjim na 50% on se gasi
U cemu je problem?
Pa ocigledno je namesteno u BIOS_u same kartice fabricki, da se drugi kuler pali samo kada ima potrebe tj. kada je temp visoka i onda se on upali. Ne znam sta drugo moze da bude. Tako rade neke kartice.
 
Verovatno tako i treba.Pregreva li se karta kada ne radi drugi kuler?
 
Ljudi nije mesto ovde da pitam ali sta da radim hitno je, ne mogu da koristim racunar :d Stradao mi je jedan kuler za Asusovu R9 280x DCU2 pa bih hteo da kupim ako neko mozda prodaje. Ako ima neko nesto neka pusti poruku u PM :)
 
Skini plasticni poklopac sa ventilatorima skroz, samo da ti ostane aluminijumski heatsink. Kupi preko madjara 2-3 ARCTIC COOLING F9 PWM PST (ili pak "Value Pack:" paket od 5 sto najeftinije ispadne),
1 komad je 6 evra, paket je 19 evra, paket se najvise isplati.

Kupi zipe-ties, plasticne vezice 100 komada u wobyhouse, viphouse,gembird, ili elementa prodavnici (najeftinije su u elementa ili wobyhouse, i ima izbor crnih i belih svuda osim wobyhouse).
Veoma su jeftine 80-100 dinara bele 100xkomada od 100 mm duzine i 2.5 mm sirine.
Ako ne mozes da nadjes neka od imena pod kojima mogu da stoje su "kablovske vezice", "najlonske", plasticne", "zip vezice", "zip-ties", izaci sa nekom kombinacijom prvih reci i reci vezice/vezica.

Gledaj da budu 2.5mm sirine maksimum da bi mogao da ih provuces izmedju aluminijumskih listova ako nema heatpipe-a bakarnog blizu da se oko njega obavije, i ja sam licno uzeo 150mm
duzine umesto 100mm najeftinijih da dam sebi lufta da lakse izvucem/provucem, ali 100mm je sasvim dovoljno za graficke karte, uvek mozes 2 da stavis jednu kroz drugu. Ako mislis da ces
da se cimas, i nemas tanke i spretne prste bolje uzmi duze od 150mm onda.

I to je to namestis ventilatore kako hoces, malo zarotiras da kabl ide oko njih da skratis ili povecas duzine, PST ventilatori od Arctic-a imaju ugradjene spliter-e i 3 da stavis na jedan 4-pin kabl
ce da izadju i ubodes u maticnu i teras. vec na 1400-1500RPM su tihi, a i na 1800-1900RPM obrtaja ako se desi da ne mozes da ih usporis iz maticne je sasvim odnos buke i brzine.

Imas bolje, jace, tise hladjenje od bilo kod koje vec dolazi na grafickama, i sam kontrolises brzinu ili stavis automatski da maticna kontrolise preko pwm iii voltage signala, i neke maticne cak
omogucavaju da se stavi gpu temperatura da se u odnosu na nju kontrolise umesto na cpu ili mobo.

Edit: Meni je bilo lakse za ovu 5850 da skinem ceo heatsink jer nije bilo lakih mesta za provlacenje, ali za 7970 recimo je bilo laganica. Ako sam dobro video koju imas graficku, tebi ce biti jos lakse,
jer imas heatpipes cevi i iznad i ispod, i najverovatnije moze lako oko njih da se zategne.

IMG_20190804_210107 - Copy.jpg
 
Poslednja izmena:
koje drivere koristite za 270x ?
zadnje oficielne ili neke druge ?
 
zadnje oficijelne whql.
 
znaci 20.2.2
 
jea
 
Jel na ovim modelima ventilator radi non stop ? Nema ona fora da se pali kada dostigne 50 stepeni.. koliko vidim u afterburneru ne mogu da spustim brzinu ispod 25 pa pretpostavljam da moraju da rade non stop ?
 
pozz drugari , pojavilo mi se sledece , naime kada pokrenem racunar pojave se dve crvene trake preko ekrana, probao sam grafu i na drugom racunaru takodje isto baca, moze li nesto da se resi na njoj >!?
karta defekt.jpg
 
Moze, da se skinu ventilatori, prodaju, i da se karta zameni za ispravnu :) to joj je kraj
 
Nazad
Vrh Dno