Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

fingon82

Slavan
Učlanjen(a)
17.05.2009
Poruke
7,254
Poena
435
Svi znamo šta je u pitanju, rebrand 78xx serije sa malo izmena, ali je bolje da serija ima svoju temu a da se o njoj ne piše u 78xx temi zbog preglednosti.
270 obična još nije dostupna, ali jeste 270x (poboljšana 7870). Dobar test referentnog modela

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_270X/

Danas mi je dopala šaka ova karta, Sapphire R9 270x Dual-X OC:

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=2037&lid=1

270x.jpg

drajveri su još beta koliko mogu da vidim, igrao sam se malo BF3 i SC2, kao i Skyrim. Nije prešla 63C sa 40% venta, meni lično skoro nečujna. Ako neko hoće da provrtim neki test, nek javi koji. Večeras ću da se igram sa OC-om da vidim koliko može, dok izvrtim testove. ASIC 75%
 
Poslednja izmena:
Svaka cast za temu da se odvoji iz gomile drugi postova.
provrti heaven ako imas ili 3dmark11, fire strike, po mogucnosti... ostavi otvoren MSI afterburner da se vide temp, broj okretaja venta, ako ima ocitanje VRm-a, Gpu_z otvoren.
Performanse su poznate manje vise, posto si uzeo taj najpristupacni model na trzistu dobro bi bilo da opises hladjenje( temp/buka)
Opet kazem performanse su poznate i super su za cjenu koliko kosta ta karta, tako da akcenat treba stavit na hladjenje.
Nek te dugo i srecno sluzi ;)
 
buka koju generišu ventilatori je subjektivna, ono što je za nekoga nečujno, drugoga može da iritira, srećom postoje načini da se kontoliše br. obrtaja vent. jedan od njih je program
GPUTool_CTP1.exe

- može li se on koristiti na ovoj kartici?
 
Skor u Heavenu 4 27.3 FPS, 62C, 46% vent, meni licno jedva cujno. Sva podesavanja na max, od prilike kao 7870, verovatno zbog drajvera (270x baca oko 29-30). Drajver je jako star, 6.5.2013, sa 7870 bez sumnje. A najnoviji sa amd sajta mi ne radi. Cudno. Probacu da nadjem negde drugde
 
Stigla je i meni Sapphire R9-270x DualX OC na idle su temperature 26 stepeni 0.85v, 1.2v je default voltage pod opterecenjem. 1070 je core a 1400 memory clock. U igrama sa standardnim fan profilom temperatura je 62 stepena.
Klokovanjem cu se pozabaviti kasnije. Ventilatori na default su tihi, pod punim igrackim oprecenjem jedva da se cuju tj samo ako igrate u totalnoj tisini i bas osluskujete onda mogu da se cuju, veca je sansa da ce se kao kod mene vise cuti napajanje nego grafika.

Instlairao sam catalyst 13.11 beta8 drajver, pa cemo da vidimo kako radi. Saphire TRIXX software je djubre ne prepoznaje pola stvari, jer nije updateovan 100 godina.
Skidam nazad MSI afterburner.

Od zahtevnijih igara imam samo FC blood dragon i Mechwarrior online (koji je tehnicki raspad od igre ali je cry engine ipak) pa cemo da testiramo. Prvi utisci poizitivni FC blood dragon radi tecno na high. MWO cu kasnije da probam.

09VLrJ1.jpg

[/IMG]

Inace jel ovo treba da bude pokriveno never settle akcijom?
 
Poslednja izmena od urednika:
Koja su ti tacna podesavanja za FC BD?
Okaci SS ako ti nije tesko.
 
Trenutno testiram na stock voltage 1150 core clock i 1500 memory clock... za sada je stabilno.
OK nije stabilno na default voltazhi. Ali je stabilno na 1100 i 1500 core/memory bez velikih promena temperature. Prilicno slab klok, mada se to dalo ocekivati.

Koliko znam, ne. Ali mora da se proveri

zvacu emmi ovih dana da proverim ... nije mi nesto stalo do onih igara pre bi sacuvao kupon pa uzeo bf4 za par meseci ;D
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
kombustor pola sata sat , i 3dmark, ako prodje udjem u igru pa igram :D
 
sve na high, kakav screenshot hoces, podesavanja? Nisam nesto mnogo, samo sam stavio sve na high i usao da vidim kako radi...

Da. :D Aj poslacu ti ja moj SS za FC3 za podesavanja, pa cisto da uporedimo iskustva posto sam igrao na 7870. Zanima me fps i uopste dropovi i fluidnost.
 
Dropovi u full fajtu postoje, ali nije strasno ... kada prsti na sve strane sa desetak i vise protivnika sa zapaljenom travom sa zmajevima koji bljuju lasere padne do 40-43fps, inace ovako kada trckaram po svetu do 65 (75 u zatvorenom prostoru ali retko i kada se rade takedowns obaranje neprijatelja) ide, a u proseku ide od 50 do 60 fps.
Rekao bi (ovako od oka) negde 50fps mi je prosek sva podesavanja na high. Savrseno bi bilo da je zakucano na 60fps i mislim da nisam sve na brzaka stavio na high moglo bi lako da se sredi to spustanjem nekih efekata no mrzi me da se cimam sada :) Igra je vrh ali presao sam je i nemam sada sta da radim u istoj :D

GPU je na 1100 core i 1500 memorija i procesor na 3.9ghz. Catalyst je 13.11 beta8 i kao sto rekoh sve na high i 90FOV
Temperature kao sto se vidi iz slika ne prelaze 63 stepena a stavio sam custom profil u Afterburneru na 35% obrtaja se vrti i necujan je bar za moje standarde.


evo ga album

http://imgur.com/a/era3G
 
Ni ova sto je kod mene nije neki kloker. 1130-1500+ bez dizanja voltaze. Greje se za stepen vise tako blago klokovana. Ne znam zasto, ali beta drajver sa maticnog sajta nece da mi radi. Ima li negde beta 7 da se skine?
 
ne znam, meni osmica radi ok za sada
 
Ni ova sto je kod mene nije neki kloker. 1130-1500+ bez dizanja voltaze. Greje se za stepen vise tako blago klokovana. Ne znam zasto, ali beta drajver sa maticnog sajta nece da mi radi. Ima li negde beta 7 da se skine?

Meni osmica radi doduse nisam pokrenuo ni jednu igru nemam vremena :wall:
 
Pošto je bilo pitanja na pošloj strani, samo da kažem. R9 grafičke karte ne spadaju u Never Settle akciju. Barem ne još.
Mislite da će biti ubačen Battlefield 4 u Never Settle Forever?

Inače, odlična je R9 270x Dual-X. Najverovatnije je i ja kupujem. :)
 
Momci, recite da li na Dual-X modelu telo kulera naleze na memorijske cipove i da li vrm ima svoj hladnjak?
 
Za te pare nemoj ni da pomisljas da ce iko da stavi, ni Sapphire ni Asus, niko. To je rezervisano za premium modele (mislim na VRM). Za memoriju ne znam
 
Poslednja izmena:
naleze na memoriju ali ne i na vrm
 
^ Mislio je na Never Settle Forever kupon. Ali, kao što rekoh, ne idu uz R9 grafičke karte.
 
Uostalom, ne znam kako je moguce dobiti BF4 pomocu njega, cak i kasnije...sansa je minimalna
 
Bilo je kao priče da će BF4 biti dodat u NSF bundle. Ali koliko je to istina... ne znam.
 
Ma kakvi, takav blockbuster moze da ide samo uz najjace karte, kao sto i ide uz 290x. Mozda za 6+ meseci, ranije nema nade.
 
I meni takodje. Mada se time ne dobija mnogo, od prilike 5-6% veci radni takt memorije za 1% performansi vise
 
mislio sam da sacekam malo sa kupovinom dok ne vidim sta i kako sa raznim modelima/proizvodjacima, al posto vam se vec pokazala kao dobra, a cena je trenutno bas ok, kupujem odmah!!!
 
Daj bre nategnite malo te zverkice,neki 3dmark 11 shotic,moze i Warhead....sta ste se stisli!;)
 
Nazad
Vrh Dno