Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Benchmark prolazi al u igrama puca.

Posto overwatch igram sa smanjenim efektima i u pozadini je zakljucan na 60fps, jos je meni je generalno i najveci VRM przac evo screenshota iz igre (bdo je bio u pozadini pa je mozda zauzece memorije malo vece nego obicno)
overwatchOC.jpg

Jedina razlika izmedju heaven i igara je sto za heaven moze i sa manjim brojem obrtaja venta (kao sto se vidi na slikama) da se postignu klokovi jer ne greje "dovoljno" VRM kao sto to igre mogu da rade i driver puca ako VRM dodje do 70 stepeni. Afterburner bar za moju hawk ne prikazuje tacnu VRM temperaturu.

@fingon82, za 1.22V moracu da proverim ali ako se ne varam 1250-1275. Zagubio sam afterburner podesavanja pa moram da istestiram :D
 
Poslednja izmena:
Imam MSI R9 270X HAWK 2 GB i od pre neki dan(nisam menjao drajvere,sistem),jedan ventilator primetno sporije vrti(ili uopste ne vrti) u odnosu na drugi.Jedino kada u MSI Afterburner rucno podesim fan speed na 100%,on se zavrti na tih 2800-900 obrtaja.Menjao sam drajvere,ali je isto...Karta radi normalno,cak se i negreje(71-72 max,kao i dosad).Da li neko mozda zna o cemu se radi?
 
Imam ponudu da povoljno kupim powercolor pcs+ 270x, i da dodjem licno da je testiram pre kupovine. Kako bih najbolje mogao da je testiram u kratkom vremenskom roku ? Na sta da posebno obratim paznju ? Razmisljam da stavim neke test programe na flash da ponesem ali nisam siguran koje...
 
Imam MSI R9 270X HAWK 2 GB i od pre neki dan(nisam menjao drajvere,sistem),jedan ventilator primetno sporije vrti(ili uopste ne vrti) u odnosu na drugi.Jedino kada u MSI Afterburner rucno podesim fan speed na 100%,on se zavrti na tih 2800-900 obrtaja.Menjao sam drajvere,ali je isto...Karta radi normalno,cak se i negreje(71-72 max,kao i dosad).Da li neko mozda zna o cemu se radi?
Majko ti ventilator. Kod mene je isti slučaj bio. Jedan nije hteo da se vrti dok ga rucno ne podesim na 80% minimum. Pa sam zamenio u paru. Doduse kod mene je safirka. Oba bi trebalo da rade istom brzinom

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje koje me muci danima, koristim sapphire r9 270x, od igrica igram cs:go i pubg, u cs:go-u mi je temperatura bukvalno do 60c i ne vise od toga, medjutim kad udjem u pubg(koji je i dalje early acces) load mi bude 99% a temperatura ide 80+, sto se tice hladjenja imam 2x 12mm ventilatore sa prednje strane koje duvaju direkt u nju, muci me to da li je do igrice jer nije dovoljno optimizovana i da li moze nesto da joj bude ako je na toj temperaturi, inace kad ne igram nista temperatura je 35 stepeni i to ode maks na 40 ako gledam neki klip ili tako nesto, pozdrav svima i hvala unapred :)
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje koje me muci danima, koristim sapphire r9 270x, od igrica igram cs:go i pubg, u cs:go-u mi je temperatura bukvalno do 60c i ne vise od toga, medjutim kad udjem u pubg(koji je i dalje early acces) load mi bude 99% a temperatura ide 80+, sto se tice hladjenja imam 2x 12mm ventilatore sa prednje strane koje duvaju direkt u nju, muci me to da li je do igrice jer nije dovoljno optimizovana i da li moze nesto da joj bude ako je na toj temperaturi, inace kad ne igram nista temperatura je 35 stepeni i to ode maks na 40 ako gledam neki klip ili tako nesto, pozdrav svima i hvala unapred :)

Mozes da koristis program koji ima custom fan curve (afterburner ili trixx posto imas saphire) da povecas broj obrtaja ventilatora u odnosu na temperaturu, mozes da limitiras fps ili smanjis detalje (osim ako vec nisi na minimumu).

Sve UE4 igre koje sam do sada probao kao da imaju ugradjenog minera, tako da ne bi ocekivao mnogo po pitanju temeperatura
 
Da ne otvaram temu... Naime imam MSI R9 270 GAMING 2G. Naime radila je normalno i kada sam ubacio poslednje drajvere krece ses. Preko DDU izbrisem drajvere, insta te nove i nakon onog windows logoa crn ekran. Menjao sam novi sistem, jedno 7-8 drajvera i nista. Preko Safe moda podigne sistem, izbrisem drajvere i nakon toga se Windows podigne sa tim njegovim windows drajverom. Svaka instalacija vodi ka tome da je nemoguce podici sistem.

Zanima me da li je definitivno joj kraj ili ima jos nesto da pokusam. Svaki predlog je dobrodosao.

Hvala.
 
Jel si probao neku verziju drajvera pre ReLive?

Najstabilniji koji rade bez greske su 16.11.5, barem kod mene.
 
Mislim a bilo je već reči o tome da kada grafička neće da radi posle instaliranih drajvera znači da joj je blizu kraj.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
@ivanbass1 nope, nece ni oni. Izgleda da joj je kraj... A bas je potrefilabda crkne kada sam skroz ostao bez kinte...
 
Probaj rernu, da mozda dobijes jos par meseci dok ne priparis.
 
Pozdrav drustvo ..

Treba mi savet za kupovinu graficke , resio sam da malo ojacam komp i dosao sam do odabira graficke te se lomim sta uzeti , a onda natrcim i na komentare za bootleneck , ma ludilo :)
Ajmo ispocetka , ja cu vam opisati trenutnu konfiguraciju i sta jos planiram promeniti , a vi ako mozete i znate posavetujte me da li je R9 270x pravo resenje , ili pak GTX 750ti , ili nesto drugo u cenovnom rangu do nekih 100 -120e max , racunam i polovne na KP ..

Trenutno stanje :

MB MSI 880GMA-E35 (FX) - https://www.msi.com/Motherboard/880GMAE35_FX.html#hero-overview
CPU AMD Phenom II x2 550BE - otkljucan u Phenom II x4 B50 3.1ghz - https://s26.postimg.org/v5za0z1o9/CPU.png
DDR3 Kingston HiperX 8gb na 1333mhz
GPU HD Sapphire 4770 - http://www.itsvet.com/proizvod/sapphire-radeon-hd-4770-512mb-gddr5/comp_comp_vga/130/1675
PSU Chieftec CHP 500A - 500w https://s26.postimg.org/49jw6e88p/CAM00056.jpg
HDD SATA 2 WD 500gb Black

Neke stvari sam promenuo a neke jos planiram , jedna od njih je graficka a zatim nesto kasnije kad dodjem do para uzeo bih procesor FX8300 .. S obzirom da znate sta imam i da znate koji CPU bi uzeo jer je to najjaci CPU koji ova ploca podrzava ako dobro vidim , a i ne znam koliko bi dobio promenom trenutnog CPU .. Znaci , koju graficku bi vi meni preporucili u tom cenovnom rangu a da bude kako treba iskoristena sa tim nekim novim CPU ?

I da , uslikao sam i napajanje , pa me interesuje da li ono moze opsluziti grafu koju preporucujete , ima dva 6-pin , samo me interesuje jel to moze da gura sve lepo sa novom GPU i CPU koji su u planu .. Po PSU kalkulatoru ispada da mi je potrebno nekih 385w , preporuceno 430w ali opet trazim vase misljenje .. Unapred zahvalan na pomoci :)
 
Batali te polovnjake i uzmi novu u prodavnici GTX1050 za 120-125 evra. Ili ako nekim slucajem na oglasima naidjes na GTX950 za 100-110 evra sa garancijom.

Obe karte su u igrama slicne kao R9 270X, a u tvom slucaju bi zbog slabijeg procesora igre bolje radile nego s njom.
 
Poslednja izmena:
Ma opste ludilo , prvo sam mislio da uzmem R9 270x , a onda mi kum kaze da uzmem novu gtx750ti a nova se moze naci za 105e , pa onda naletim juce i na gtx 960 za 120e , ali sve te polovnjake tesko naci sa garancijom , i da video sam i tu gtx 1050 i skroz se sludim , sta uzeti . A koje je misljenje o FX8300 , hoce li taj cpu biti dovoljan za te grafe ?
Kao i sta kazes na napajanje , jel ono dovojno za ovo sto zelim ?
 
Kumu kazi da ne daje savete za kupovinu, posto ako ti neko savetuje da uzmes 750ti za 105 evra ili nema blage ili hoce da te za*ebe :D

1050 je best buy u toj klasi, do 110-115e. Vise od toga ne vredi jer za 140e imas 1050Ti koja je bolji izbor.

Najbolje bi bilo da promenis celu platformu, FX 8300 na stock nije dobar procesor, a ta ploca nema nikakvo hladjenje za vrm, pa OC ne dolazi u obzir.

Najbolje da uzmes GTX 1050, rasprodas to sto imas i predjes na G4560, H110 plocu i DDR4, ako moze da se uklopi u budzet.
 
Znaci svi se slazete da je gtx 1050 najbolje uzeti , ok jedna dilema je resena . Kako bi se 1050 ponasala sa ovom konfiguracijom koju imam i sa tim fx 8300 , pitam jer bi me prelazak na tu drugu , doduse noviju platformu , kosta dodatno.. I koliko je taj G4560 bolji od FX 8300 i sta bi tacno dobio , s jedne strane citam da je za ove novije igre bolje imati cpu sa vise jezgra a ti mi predlazes dvojezgarni pa me to dodatno buni .. Za napajnje nista ne kazete , jel ce raditi posao ili ?
 
G4560 je brzi oko 10% od FX-a, potrosnja je neuporedivo manja sa tim i zagrevanje...i jos svasta nesto.
Za igre je mnogo bolja opcija, kasnije za upgrade je bolja takodje, FX je AM3+ "mrtva" platforma.
Taj Chieftec ne moras da menjas za G4560 a ni kasnije ako upgradujes na neki i5.
 
Ako si odlučio za gtx 1050, kao što ti je i savetovano(najbolja trenutna opcija), onda ti je FX 8300 sasvim dovoljan... Sa gtx 1050 nećeš imati nikakve razlike između FX 8300 vs I3 4xxx vs I5 4xxx...(imam ove procesore i gtx 1050 TI, tako da sam to testirao). U ovo poređenje spada i G4560...Tako da gledaj bar što se procesora tiče da prođeš što povoljnije....
 
Znaci da se ne nerviram puno sto moram ici na fx 8300 , a isao sam tako jer nemam para za sve odjednom pa sam uzeo plocu koja moze bolje da se upgrade od moje stare a opet podrzava i trenutni cpu , a eto fx8300 je neki max. Sad kad bi hteo preci na taj G4560 , morao bih opet prodati plocu i memoriju , dodati jos love sto mi se bas i ne radi trenutno .Jedino dobro u toj kombinaciji je to sto G4560 kosta kao i fx8300 , ako se ne varam , ploca bi bila ddr4 a i memorija , i imao bih garanciju na plocu i moguci upgrade na jos jace kasnije . Znaci ako ne nadjem jos para za to , onda ispada da je fx 8300 + gtx1050 prihvatljiva kombinacija . Jesam li dobro skontao , bitno je da mi cpu ne gusi grafu tj da je to sve iole skladno , a to bi trebao da imam i sa fx8300 u najgorem slucaju ..
 
I da uzmeš FX 6300 u kombinaciji sa gtx 1050, bilo bi ti ok(mada bolje da ubaciš fx 8300)...U suštini gledaj da što manje platiš FX...50-60e...Kao što sam ti pomenuo i Fx 8300 i I5 4590, daju iste rezove sa 1050 Ti...E već sa RX 470 i GTX 1060, FX 8300(4 ghz) primetno zaostaje u poređenju sa I3 4160...U poređenju sa i5 4590, razlika je još veća...Tako da ako hoćeš jaču grafičku, onda bi bilo poželjno da menjaš sve u kompletu... Baci pogled na poređenje za BF1

http://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/battlefield-1-vo-imya-tsarya-test-gpu-cpu

bf.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo narucio sam GIGABYTE GV-N1050D5-2GD GeForce GTX 1050 2GB GDDR5 za 13.315 din ( 112e ) + postarina , 3g madjarske garancije od lika koji ima 368 pozitivnih .. Za sada ostaje CPU Phenom II x4 B50 na 3.1ghz pa cemo videti sta ce moci da pokrene i da se igra s njim .. Za sada mi ne treba jaca grafa , hteo sam samo malo da nadogradim racunar ali da to bar nesto vredi , pa sad , kad slusam sve vas bice to meni sasvim dovoljno , s tim da cu pri kupovini fx8300 gledati da uzmem i neki bolji kuler tj da nije stock ..
 
Zavisi mnogo od igara koje zelis da igras.

Svakako ces imati poboljsanje u odnosu na Athlona, samo ce ST biti preslab jer je klok 3.3GHz+slabo jezgro, neke igre ce ti jedva raditi, one starije sto rade na thread-dva.

Ploca i napajanje nisu za OC, inace bi mogao neki FX 8300 uz OC na 4.2-4.3GHz da bude odlicno jeftino resenje.

Koristio sam FX dugo, kako stok tako i klokovan, ali izmedju stock FX-a sa taktom od 3.3-3.5GHz, sporom memorijom i stock NB-om i G4560 bih izabrao G4560 bez razmisljanja.
 
Videh link sa newegg, gde je fx8350 dosta jeftiniji nego kod nas? Mada ni dalje nista preterano jeftin, sa obzirom na to koji je to metuzalem.

I kako se uopste odrzavaju cene kod nas za te mrcine od procesora? Ko to uopste kupuje za te pare?

Ja u jednom kompjuteru imam asus m5a97 evo2, i od odavno sam nesto razmisljao da stavim neki fx83xx, ali pre bih zamenio celu platformu nego sto bih dao pare koje u radnjama traze za te procesore.

Mozda neki polovan, ali nesto ih ni ne vidjam ovde na oglasima (bacim pogled jednom u 15 dana mozda, usput, ne trazim aktivno)

Da li to uopste i gledati sada, ako mi nije hitno, kao sto nije?

Kapiram da mi je svejedno da li cu 8300, ili bilo koji, jer bi bio overklokovan.

Kako se uopste krecu cene za polovne, tj. koliko je lako naci za cenu koja nije van pameti?
 
Poslednja izmena:
Nek ostane zasad ovako , videcu sta mi je ciniti kad krenem i zamenu CPU , da li cu samo uzeti fx8300 i to ako natrcim na polovni , ili cu prodati ovu plocu i preci na intela , nisam pametan . Doduse nisam ja neki gejmer samo zelim da dobijem pristojan racunar a koji moze pokrenuti danasnje naslove , pa nek traje dok traje a to bi trebalo da sljaka u bilo kojoj opciji koja se nudi .

I da , ajd kad smo vec u prici oko intela , koji CPU je sledeci bolji od tog G4560 a da ima vise jezgra tj da je u fazonu bestbuy nakon njega ..
 
I da , ajd kad smo vec u prici oko intela , koji CPU je sledeci bolji od tog G4560 a da ima vise jezgra tj da je u fazonu bestbuy nakon njega ..

Pa bilo koji I5, I7...Samo su ti sada oni daleko od "bestbuy-a"...
 
Kako se uopste krecu cene za polovne, tj. koliko je lako naci za cenu koja nije van pameti?

Uđi na KP, sve će ti se "samo kazati", kako polovnih, tako i najniže cene novih...
 
Nazad
Vrh Dno