Šta je novo?

Vaš prvi miš

Carnex

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
971
Poena
619
Baš me zanima sa kojim mišem ste počeli. Ja sam sa Genius Mouse Series 6000, iliti fabriče koznake GM6. Nekada su ih pravili kao da ćeš u srednovekovnu bitku sa njima. Čak su i svoj držač imali. Na kraju, kada je totalno odapeo i koristio sam ga kao mlat doduše sa čeličnom sajlom umesto kabla. I dan danas bi ga kupio da izbace "classic" liniju sa optičkim senzotom ali starim telom. Čisto iz nostalgije razume se jer mu udobnost nije vrhunska u najmanju ruku rečeno.
gm6.jpg

Da ne zaboravim, ovo se odnosi na vašeg prvog miša, bez obzira na platformu na koju je bio nakačen.
 
Poslednja izmena:
Onaj sa 2 dugmeta od Atari ST
 
Microsoft serial mouse :) sta je taj sve preziveo, samo kad bih ga nasao gde mi je
 
Bio je sa DTK logo, to je bio neki brendirani Logitech. Kuglicni, ps2, 2 tastera i tockic. Ako neko mozda prepozna po opisu koji je to bio mis neka postavi sliku za nostalgiju ;)
 
Kada mi je lik preko kojeg sam kupio prvi konp pokazao miša, moja prva reakcija je bila: "Čoveče, pa miš ima točkić!" :d

jl89tXy.jpg
 
mx300.jpg
nisam imao komp kao mali, ali sam kupio misha kog sam vucarao po svakoj igraonici u gradu. posle 9 godina sluzbe sam morao da ga sahranim i bas mi je bilo krivo :)
 
Microsoftov sa dva dugmeta i velikom "kuglom u sredini :D
 
Ona kocka sa Amige 500...mislio sam da se posle c64 i dzojstika nikada necu navici na prokletu spravu ali sam se prevario :)
 
@Carnex
Ladno sam imao isto cudoviste kao ti :) Nije da sam ga nesto preterano koristio ali bio je tu... Za PcTools i NortonCommander mi nije bio nesto mnogo potreban a i igre koje sam igrao su mogle da se ganjaju samo na tastaturi.
E da, nikad necu da zaboravim onaj "chuk chuk" zvuk kada klikces dugmicima :)
 
Poslednja izmena:
MX 518... Kupljen pre 5 godina i jos radi, ali je zamenjen Sensei varijantom pa hvata prasinu. :)
 
2001 kad sam uzeo prvi komp ,uz njega sam dobio ovog logitecha
115550.jpg


al onda drugar iz italije dolazi i donosi mi trust wifi kuglicni mouse koji je trosio baterije od 1,5v kao besan al je bio atrakcija na lan partijima :)

eh ta nostalgija
 
Za Atari 512.ST
 
E ovako neki je bio logitech...
old-logitech-3-button-ball-mouse.jpg
Znam da me nervirala kuglica...
Ili je cak bio neki Microsoft ovog tipa... vise nisam ni siguran ko je bio stariji...
new-microsoft-9-pin-serial-mouse-ibm-pc-xt-no-germs-nib-765e.JPG
 
Amiga_Mouse.jpg
 
Logitech MouseMan Dual Optical Wired Mouse.
I dalje neprevazidjen.

Log Dual Opt.jpg
 
A4 Tech cable-free 4D Mouse.

I dalje rola. :D

4d320.jpg
 
Koji god da je bio morala je kuglica da se čisti
 
1992. Highscreen. Mislim da je kostao 63 DEM.

mouse-1_large.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno