Šta je novo?

Nokia Lumia 1320

Instalirao sam ja 8.1 na fon iz Telenora, sve je ok, super radi samo aplikacija kamere ne radi(ja i onako koristim nokia camera, mnogo je bolja). Baterija mi drzi 2 dana, ali mi je sve zivo ukljuceno u pozadini(lociranje, viber, skype, facebook, privatni i poslovni email, vremenska prognoza ...). Jedino sto me nervira kada preko onedrive uploadujem 10-ak slika odjednom ili veci video fajl ili sl. telefon se restartuje. Vidim na netu da mnogi kukaju na 8.1 oko toga, valjda ce biti sredjeno.

dobio si zvaničan update? I moj je sa telenora ali nema ponudu za up.
 
Нема још званичног ажурирања на 8.1 , то је верзија за девелопере ....требало би да је питање дана или недеље кад ће стићи званичан 8.1
 
Stigao zvaničan update na 8.1 :) (prvo neki mali,pa onda na 8.1)
 
Čisto da potvrdim, DP uređaji ne dobijaju update za sada, mora downgrade na 8.0 pa onda tek update na 8.1 Cyan.
 
Zasto o ovako dobrom telefonu niko ne ostavlja komentare? Verovatno zato sto je bez greske:). Ja sam ponosni vlasnik vec 5 meseci i za sada sam prezadovoljan. Uz karticu od 32 gb class 10 sve je savrseno.
 
Pozdrav svima.
Planiram da pređem sa androida (Note 2) na WP i kako sam navikao na veći ekran, svideo mi se 1320, a i uklapa mi se u budžet koji je oko 200 e.
Pošto ne znam baš ništa o wp, potrebna mi je neka vaša preporuka ili savet oko izbora telefona.
 
Sa N2 na ovu Nokiu? Nemoj,zajebaćeš se.
Ekran-zadovoljava
Baterija-oduševljava
Kamera-krš
Windows-smara
Veličina-zavisi koliku šaku imaš. Zimi može u džep od jakne (ako je dubok), leti je torbica neophodna.
Težina-preterali su sa gramažom (stavim ga u džep od prolećne jakne, iskrivi se jakna na meni :) )
Samo sam ga u onoj klasičnoj "pederuši" nosio
 
Poslednja izmena:
Slažem se sa Brankom.
Nisam koristio Note 2, pa ne mogu da ga uporedim sa 1320.
Ja telefon koristim u poslovne svrhe, najviše za mailove, i Win platforma je u tom smislu fantastična. Pogotovo ako su mailovu na exchange-u ili Office 365. Čak mi se više dopada i od Blackberry-ja koga sam koristio 4-5 godina.
Za ne poslovne potrebe, radije bih koristio Android.
Ekran je sasvim okay, baterija mi drži dva dana (nekad i do 10 sati duže, uglavnom vikendom, kada ga manje koristim). Pri tom primim dnevno izmedju 20-30 mailova, surfujem po netu, proveravam na svaka dva dana poruke na tapatalk-u, dva tri sata whats-app poruka, 20-25 minuta razgovora dnevno .
Kamera je zaista loša, iako sam probao sve moguće aplikacije. Uradi posao, ali recimo na dnu niže srednje klase. U loše osvetljenim uslovima skoro beskorisna.
 
Stigao Denim update za ovaj telefon, samo iskljucite Pfd. Posle 2 dana koriscenja na denimu ne primecujem nikakvu razliku u radu.
 
Malo se kasno ukljucujem u temu al ajde. Fon sam kupio odma kad je izasao, papreno ga platio nekih 380 eura. Ni jednom se nijesam pokajao. Ako uskoro ne izadje neki jaci MS fablet definitivno cu da uzmem 1520.

Stigao Denim i kao sto neko rece nema neke razlike osim sto je dosla Cortana regularno.

Ne znam samo zasto se ljudi zale na kameru, za taj cjenovni segment meni je prilicno dobra. Kod low lighta bi stvarno moglo bolje... Evo i par mojih fotki pa prosudite, prije svega oni koji bi ga mozda kupili da nije te "lose kamere".

WP_20140804_006.jpg WP_20140804_002.jpg WP_20140808_029.jpg WP_20140809_024.jpg
 
Meni najvise smeta kamera kod tvoje trece slike, kad slikam "zelenino" na placu, slike su ocaaaaaj. Kao da nije trava, nego plastika.
 
Mislim da te "vara" zbog zalazeceg sunca sa lijeve strane. Evo jos zelenila.
.WP_20140812_005.jpg
 
Kamera ja za dvevne potrebe sasvim solidna i upotrebćjiva. Za low light sigurno da nije nesto kao i sve kamere tog ranga. Imace l1320 za 200€ je super fablet koji nema puno zamerki. Ceka se l1330 sa 5,7 i 14mp kamerom. Bice isto jako dobra kupovina ali ce sa cenom preterati prvih par meseci. ko bude posle oko 250-60€ onda ce biti extra
 
Danas mi je 1320 pa sa 1.5m visine direktno na asfalt.
WP_20150310_14_08_25_Pro.jpg
Ekran pukao na par mesta(bar sam tako mislio). Skinem tempered glass a ispod njega ekran bez tackice, kao nov, malo udaren okvir oko ekrana ali nista strasno. Mnogo je dobra stvar ovaj tempered glass, danas narucen novi.
 
Hteo sam da pitam ako ima neko da je kupio ovaj model u nekoj nasoj proverenoj prodavnici(Gigatron, WinWin itd) da li ste dobili 3G ili LTE model?
 
Nije svaka LTE, postoji azijska varijanta samo 3g. Ali to kod nasih legalnih prodavaca (gig, winwin) ne bi smelo da bude. Jedino ovi online prodavci, koji dobavljaju telefone iz inostranstva mozda mogu imati 3g. Tako da nema brige ako kupujes u proverenim prodavnicama.
 
Od skoro koristim ovaj fablet uredjaj i utisci su skromni nakon odlaska sa Androida.
Medjutim stabilnost je na prvom nivou.
Pitanje samo da l je neko pokusao da preko Windows instalera postavi WIN 10 i
kako on radi jer zvanicnog updejta jos nema ? I da li je u WIN 10 uopste resena
podrska za video pozive u Viberu ?
 
Od skoro koristim ovaj fablet uredjaj i utisci su skromni nakon odlaska sa Androida.
Medjutim stabilnost je na prvom nivou.
Pitanje samo da l je neko pokusao da preko Windows instalera postavi WIN 10 i
kako on radi jer zvanicnog updejta jos nema ? I da li je u WIN 10 uopste resena
podrska za video pozive u Viberu
?


To nema veze sa sistemom, do aplikacije je. Još nije izašla viber windows 10 app, tek kad izađe možemo reći da li radi. Trenutno u 8.1 verziji ne postoji. Ako i ubace , ubaciće u novoj aplikaciji .
 
Hoces reci da nijedan mobilni sa WIN 10 nema podrsku za Viber video call ?
 
Poslednja izmena:
Hoces reci da nijedan mobilni sa WIN 10 nema podrsku za Viber video call ?
To je onda veliki MINUS i za Viber i za WIN 10
 
Hoces reci da nijedan mobilni sa WIN 10 nema podrsku za Viber video call ?
To je onda veliki MINUS i za Viber i za WIN 10

Čim viber omogući onda će svaki telefon imati podršku . Dakle veća verovatnoća je da će to omogućiti u svojoj novoj aplikaciji za win 10 nego u postojećoj za win 8.1 .
 
Kako da instaliram windows 10 na ovaj tel?
Imam jednu cudnu situaciju. Kada je net upaljen a tel zakljucan, na viber mi ne stizu poruke. I kada otkljucam i udjem u viber, tek onda se poruke pokazu.
A drugima stoji da sam offline a meni samo zakljucan telefon. Znate li kako to da sredim?
 
Za instalaciju W10 idi na XDA, možda možeš tamo potražiti rešenje... Što se tiče vibera, vidi da li imaš upaljenu uštedu baterije, a ako imaš... Tu stavi da viber može raditi u pozadini, i inače ako nije upaljena ušteda baterije, stavi da može raditi u pozadini...
 
Krenem jutros da vidim ovaj tel.
Kad on je mrtav, a do jutros radio sve ok.
Nemogu ga upaliti, sam se ugasio.
Nista mu nisam cackao. Probao sam wolume down + power key ali nista. Dali imate savete?
 
Nazad
Vrh Dno