Šta je novo?

Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop

zeroIndex

Cenjen
Učlanjen(a)
21.10.2013
Poruke
12
Poena
154
Pozdrav,

Ima li neko iskustva sa ovim kompletom?
lKFQrJ4.png


Planirao sam da pazarim, pa čisto da vidim koliko su ljudi zadovoljni pre nego što puknem ~ 100e na ovo.


Edit: Btw, koristim trenutno MS Natural Ergonomic 4000, pa mi konfiguracija tastature nije problem! :)
2IXiCzq.png


Hvala! :)
 
Poslednja izmena:
Nemam iskustva sa tom tastaturom a i ja imam ms 4000. Sto se tice te tastature verovatno je laptop verzija ms 4000 a koliko vidim sa sredjenim space-om. Ono sto mi se nesvidja jeste sto je plitak hod, gumicarka, funkcijski tasteri svedeni na neupotrebljivost svojom velicinom, bez "kurzorskog/home" segmenta. Sve u svemu po meni je pomodni experiment pokusavajuci da spoji ms 4000 i laptop tastature u wireless varijanti. E sad sve to zavisi od licnih afiniteta i koliko koristis tastaturu i za sta. Pre nego sto odlucis procitaj thread na linku o mehanickim tastaturama kao i da se mozda pridruzis projektu ergodox-a koji @LedZeppelin zeli da realizuje. Po meni to je daleko bolje i dugotrajnije resenje za kvalitetnu tastaturu nego ova tastatura ali ce verovatno biti i skuplja.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?306056-Mehanicke-Tastature

Sto se tice MS ergo tastatura jedina prava bez problema je bila prva microsoft natural elite pro tastatura i to prva verzija, sve ostale su imale neke problem mada i neke prednosti narocito na ms 4000. A sto se tice MS 4000 glavni problem je space gde se mora modifikovati da bi bio relativno upotrebljiv. S obzirom da su gumicarke za ozbiljniju upotrebu dugotrajnost je jedno 2-3 godine pre nego sto pocne praviti probleme sto se tice kvaliteta gumice mada ista je veoma losa i los osecaj daje ali opet to je kod nas doskora bila jedina split tastatura bar za nas sa KTS problemima...
Procitaj taj thread detaljno i tu mozes naci dosta stvari sto se tice tastatura i fizickih karakteristika istih.
Jedini nacin da znas dali ce ti leci neka tastatura jeste da je probas, iskustva drugih u mnogocemu zavisi od licnih afiniteta i zasta se upotrebljava....
 
Hvala na odgovoru.
Meni je MS 4000 fantastična tastatura, jedina mana joj je taj space bar, koji je po meni suviše bučan prilikom korištenja i to mi jako na živce ide. Ostatak tastature, pa nemam ni jednu zamerku.
Baš zbog space bara bih hteo da je zamenim nekim ekvivalentom, ali barem malo tišim.

Prolistaću taj thread da vidim šta je taj ergodox projekat. Može biti zanimljivo! :)
 
Evo nekih resenja za ms 4000 sto se "krecu" po netu, nisam probao nijedan mada sam planirao da odradim stavljajuci neku gumicu da se necuje toliko (kao na 2gom linku ako se nevaram). Imam jos jednu ms 4000 a sa njom je bas problem stiff space dok ova trenutna je samo problem "glasnoca" i ostarela gumica...
http://us.generation-nt.com/answer/ms-natural-ergo-keyboard-4000-sticky-stiff-spacebar-fix-help-122339801.html
http://www.emtek.net.nz/blog/2009/12/27/fix-loud-or-stiff-space-bar-microsoft-ergonomic-keyboard-4000/
http://www.paulstravelpictures.com/MS-Natural-Ergo-Keyboard-Sticky-Spacebar-Fix/

Inace ms 4000 i slicne tastature su samo "siromasne" verzije pravih ergonomskih resenja koje su nazalost skupe. Nacices sve na tom linku sa mog prvog posta da steknes sliku o tome, uz google naravno :D....
 
Poslednja izmena:
E vidiš,

Ja nemam problema sa stiffnesom, sasvim lepo ide. Samo što zbog velikog hoda je jako glasna kad je puknem sa palcem.
Moram da probam to sa gumicama. Ako uspem štogod, javiću :)
 
Neke imaju problema sta "stiff-nesom" a neke nemaju. Kao sto sam rekao imam dve tastature ms 4000 i jedna je bas ubistveno problematicna a druga koju koristim nema nikakvih problema osim zvuka (a gumica je losa za sve ms 4000 jer nema karakteristicnu taktilnost nego neku vrstu otpora razlicite snage kako gde na tasteru pritisnes i zavisno koji taster).
Dao sam te linkove ne samo za tebe nego i za druge kad vec govorimo o ms ergo tastaturama...
 
zainteresovan sam za ovu tastaturu (na Amazonu se prodaje samo tastatura za oko 70ak $)
sudeci po testovima, glavna mana joj je f-prekidac. meni licno smeta sto je osnova reflektivna
po ergonomskim pitanjima je navodno bolja od ms 4000
 
Poslednja izmena:
Svako ima svoje afinitete, ono sto meni na njoj smeta sam vec rekao a to su F tasteri (za programere vazni a i za druge), plitak hod i gumicarka (iskreno neznam kojeg je kvaliteta gumica, verovatno scissor system), nema home/end/kurzorski deo, jedino sto mi se svidja u odnosu na ms4000 je split space sto ako se dozvoli reprogramiranje moze iskoristiti za razlicite tastere osim ako nisu hardwerski isto spojeni da moraju biti space samo. Radije bih skupio pare za ergodox tastaturu/projekat i da mi traje narednih 10 godina pa i duze sa odrzavanjem nego bilo koju "ergonomsku" gumicarku. Ono sto od ergonomije ova ima jeste mala zakrivljenost linije tastera i to samo na 2D "razini", nagnutost za zglobove/saku u odnosu na ravninu stola, kao i delimicni split pod uglom za zglobove/ruke/ramena kao i sve MS ergo/natural. Posto radim na sopstvenom projektu tastature nisam bas spreman da ulozim u ergodox trenutno mada po meni kao sto sam rekao to je u tom cenovnom rangu najbolji izbor narocito za ergonomiju/kvalitet.
Sto se tice kako izgleda to mi nije u nekom smislu uopste interesantno osim njene funkcionalnosti, da ima dve tastature sa istim funkcionalnim osobinama onda bih gledao izgled....
Ova tastatura po meni je samo jos jedan ergo/natural MS koji je pogorsao neke stvari ali i popravio space, znaci manja evolucija tipa "grandovaca/pinkovaca" sto po meni u ozbiljnoj upotrebi je samo pogorsana verzija MS4000 kad se sve stavi na papir. Doduse dizajnerski super izgleda ali tastatura se nekupuje zbog izgleda nego zbog upotrebe.....
Ali to sam samo ja i kao sto sam rekao svako ima svoj ukus/potrebe....
 
Poslednja izmena:
jeste scissor sistem
mislim da se spejs tasteri ne mogu reprogramirati :(

vise infoa na sajtu proizvodjaca
 
Nazad
Vrh Dno