Šta je novo?

LG LA 660s

  • Začetnik teme denigaj
  • Datum pokretanja
Evo ja sam sad ubacio najnoviji softver 04.22.11. Probao sam i taj SmartShare PC SW(DLNA),Mnogo je lepo odradjen samo kad sam hteo da obeležim ( share-ujem ) foldere iz kompa,desi se neki Crash i program pukne. Neka proba još neko.
 
Vidjao sam pre na KP da su bile po ceni 15 e. Tamo su nudili 4 para po toj ceni. Verovatno i u ovim radnjama ide ceo paket za te pare.Piše na kutiji Party pack (4 kom).
 
Poslednja izmena:
Inače da ogovorim i kolegi na pitanje da li sam zadovoljan, Ja sam zadovoljan u potpunosti, ali odmah da napomenem, gledam isključivo HD programe sa satelita, slika je fantastična i gledam 3D filmove skinute sa neta, ili fudbal na Sky UK u 3D, za mene vrhunsko uživanje, ne zamara, mogu da se odgledaju i dva filma jedan za drugim bez problema internet solidan. E sad, ko se bazira na SD programima, ne verujem da će biti oduševljen. Jednostavno televizor je urađen i predviđen za full HD rezoluciju i tu dolazi do punog izražaja. Ja lično full HD televizore, bilo koje marke,takve veličine i veće, ne bih nikad uzimao da gledam SD programe.

+1, s tim što bih dodao da i sd kanali izgledaju vrlo lepo. Nisam do sada video tako dobar upscale ni na jednom televizoru. Naravno hd je prava stvar, pogotovo sa satelita i tu je ovaj televizor fantastičan.

Ukratko rečeno, nisam se pokajao ni najmanje. Možda je jedino trebalo da uzmem 55, a ne 47, ali ne žalim previše.
 
Ja da sam uzeo veći morao bih da ga gledam iz dvorišta, kroz prozor, hehehehe...
 
... s tim što bih dodao da i sd kanali izgledaju vrlo lepo....
Mogu se složiti, donekle. Ima SD kanala sa solidnom slikom, ali ima i kanala blagi očaj, kao vodenim bojicama da ga crtaju. Evo, na primer, SK1 u Max paketu(preko satelita), sad ide Live Mančester-Svonsi, slika loša do bola, a nije ni čudo, rezolucija 720x576, protok jedva 3Mb/sec. Ponavljam, jednostavno to nije kvalitet transmisije koji je potreban ovakvom Full HD televizoru.
 
Mislio sam na sd kanale sa kablovske. Sa satelitske upscale najviše zavisi od kvaliteta risivera, a nekad (poput tvog primera) ništa ne pomaže.

Svakako prva namena za ovaj tv treba da bude hd.
 
Složio bih se i ja sa vama. Za ovaj TV je podreban samo FULL HD sadržaj. Ja sam verovatno najgori od svih vas,ja gledam na nekakvoj lokalnoj analognoj kablovskoj sa snegom. To mi sliži samo za sport i ne smeta mi loš kvalitet. Zato skidam sa neta sve HD i 3D najnovije filmove,čak sam se naložio i na Američke serije u FULL HD. Svakog dana jedan film i po 2-3 epizode omiljene serije.
Meni je ovaj TV pravi kućni bioskop.
 
Ma jasno.Ja kad koristim magic remote imam utisak kao da kasnije odradi ono što pritisnem i odradim. Skrolujem jedno pola kruga,a onda moram da pričekam da mi stranica sidje do tih zadatih pola kruga skrola:)
Dovoljno sam precizan na virtuelnoj tastaturi,ali kad sa strelicom stanem na neko slovo moram da sačekam da posvetli kako bih mogao da pritisnem na njega. Ne kažem da je to neka velika greška i mana TV-u ali mene to malko nervira.

Druze, jesi li resio svoj problem YouTuba, interneta i skrolovanja? Pitam jer imam ISTE simptome. Kada kucam slova ja upisem neku rec a on se nesto gnjavi pa polako...svoga posla . Takodje mi se desava da pri pustanju videa na YouTube, slika se zamrzne a ton, ide i tako stoji neko vreme i onda se kao popravi ili se TV sam iskljuci. Kada ucitava bilo koju stranicu, treba kafu da skuvas dok se on seti da je ucita celu, a onda nastaje problem sa skrolovanjem - kao kad radunaru fali RAM memorije dok si na Facebook-u. Po nekad radi i normalno i normalno ucitava 1080p sadrzaj sa YT, i onda je sve OK neko (kratko) vreme.
Inace, TV sam kupio pocetkom decembra i problemi su se javili od samog starta. 42LA660s je moj model. Zvao sam i ovlastene LG servise i svaki tese svoje, kao to je do interneta, slaba konekcija, ovo ono. Pa ako mi je slab net od 20Mb/s i ping 18ms , ja onda ne znam sta njemu treba.
Update-ovao sam software na poslednju 4.22.11 verziju, kao i sto sam uradio na prethodnu, i nista se nije promenilo. A pise mi da imam 1.5GB slobodnog prostora od moguca 4GB.
Ima li neko neku pametnu rec da mi predlozi?
 
ali na televizoru je to neuporedivo sporije i lošije

I.... Nista nisi resio?
Tacno mi krivo, sto mi nijednog dana nije normalno radio, nego me od samog starta nervira. Jos kad mi dodje neko drustvo a on zablokira... ah majko, hocu u zemlju da propadnem, a imam takvu zelju da ga otresem od asfalt :mad:
 
I ja imam takav net sa takvim pingom, na PC to leti, stranice se očitavaju u sekundi, ali na televizoru je to neuporedivo sporije i lošije

meni net ide preko tudjeg WIFI-ja ( covjek ima brzinu 5mbs), i ucitava relativno normalno, nije kao na racunaru ali eto, mada scrol ide sporije, opet to je tv nije racunar pa kontam da i ne moze bolje
 
Pitanje za sve korisnike ovog tv, koji player se najbolje pokazao za pustanje hd i 3d filmova?
 
Što se tiče tog interneta.
Nije bitan protok već je to do Tv-a. Moraćemo da se pomirimo sa tim da ne može brže. To je ipak samo Tv,a ne računar. :(:(:( Kada bi imao malo više ram memorije radio bi mnogo brže.
A za player.
Ja koristim MPC-HC (Media Player Classic-Home Cinema). Skinuo sam sa torrenta ,,K-Lite Mega Codec Pack v7.6.0,, i prilikom instalacije ovih codec-a dobijate MPC-HC. Učitava sve moguće formate video i audio fajlova.
To je samo stvar ukusa,ko šta voli.
 
Što se tiče tog interneta.
Nije bitan protok već je to do Tv-a. Moraćemo da se pomirimo sa tim da ne može brže. To je ipak samo Tv,a ne računar. :(:(:( Kada bi imao malo više ram memorije radio bi mnogo brže.
A za player.
Ja koristim MPC-HC (Media Player Classic-Home Cinema). Skinuo sam sa torrenta ,,K-Lite Mega Codec Pack v7.6.0,, i prilikom instalacije ovih codec-a dobijate MPC-HC. Učitava sve moguće formate video i audio fajlova.
To je samo stvar ukusa,ko šta voli.

Vec 6 meseci koristim LG 620S i jako sam zadovoljan ali ovo gore sto si napisao malo me buni.Nisam previse cackao po televizoru ali ako sam dobro razumeo ,ispada da mogu k- lite da instaliram na tv sa sve MPC plejerom? Ako moze,kako se to instalira?
 
Nisi dobro razumeo, instalirao je na kompjuter na kojem pušta filmove koje gleda preko tv-a. :)
 
Da, ili usb, ili hdd, ili lg cloud, svejedno... Čisto me zanima da li postoji neka prednost ako se pušta sa kompjutera.

Upravo mi je tv ponudio update na 4.22.11, inače.
 
Postoji prednost u pustanju 3D filmova. Mozes prevod da napravis da bude 3D i tako izgleda bolje. Preko servera TV ne prepoznaje 3D prevod.
 
Meni je bolje da puštam filmove sa nekim od plejera sa PC zato što mi tada ide zvuk u sistemu zvučnika 5.1 koji su mi spojeni sa zvučnom karticom. Ako puštam direktno sa plejerom u TV, putem bežične mreže, tada imam samo stereo zvuk preko zvučnika u televizoru.
 
Ja sve filmove pustam preko USB-a i nemam ni najmanju zamerku, 3D 1080p mi savrseno radi, i nisam primetio cak ni onaj "duh" da se desava.
 
Ja sam za klinca nasao preko torenta crtaci Turbo, preko media servera mi prepoznaje samo italijansku sinhronizaciju, dok preko vlc playera mogu da izaberem englesku ili italijansku.
James koji player ti koristis?
 
Mislim da u opcijama postoji mogucnost da se odabere audio jezik ukoliko ih ima vise. Jednom sam ja pustio film na kome je Nemacki bio prvi,a Engleski drugi audio. Pa sam promenio naravno.
 
Ne preko audio podesavanja. Pustis film,pa u OPCIJA-PODEŠENA VIDEO REPRODUKCIJA-JEZIK ZA ZVUK
 
Ne znam onda,kazem ti da se moze promeniti jezik za zvuk. Ne bi postojala ta opcija. Ja sam je upotrebio. Mozda je nekakav zeznut format videa pa zato nece preko tv-a
 
Nazad
Vrh Dno