Šta je novo?

LG LA 660s

  • Začetnik teme denigaj
  • Datum pokretanja
Jer vam reko tata da ne dirate ništa dok se on ne vrne!:)
Evo još jednom za sve! Postavke slike koja je odlična za ljubitelje sporta.
Prebacite na Engleski jezik

Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert 1
Backlight: 40
Contrast: 81
Brightness: 52
H Sharpness: 10
V Sharpness: 10
Colour: 50
Tint: 0
Expert Control -
Dynamic Contrast: Off
Super Resolution: Off
Colour Gamut: Standard
Edge Enhancer: Off
Colour Filter: Off
Gamma: 1.9
Colour Temperature: Warm
Method: 2 points
Points: High
Red 0
Green 0
Blue -3
Points: Low
Red: 0
Green: 0
Blue: -14
Method: 20 Point IRE
IRE: 100
Luminance: 130
Red: 26
Green: 0
Blue: 0
IRE: 90
Red: 28
Green i Blue: 0
IRE: 80
Red: 18
Green i Blue: 0
IRE: 10
Red: 1
Green i Blue: -1
Blue: 13

Colour Management:
Red
Saturation 0
Tint 18
Luminance -4
Green
Saturation 1
Tint 11
Luminance -6
Blue
Saturation 0
Tint 0
Luminance 3
Cyan
Saturation 0
Tint 2
Luminance -9
Magenta
Saturation 0
Tint 0
Luminance -7
Yellow
Saturation -6
Tint 0
Luminance -1

3D

Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert 1
Backlight: 80
Contrast: 80
Brightness: 51
H Sharpness: 10
V Sharpness: 10
Colour: 50
Tint: 0
Expert Control -
Dynamic Contrast: Off
Super Resolution: Off
Colour Gamut: Standard
Edge Enhancer: Off
Colour Filter: Off
Gamma: 1.9
Colour Temperature: Warm
Method: 2 points
Points: High
Red 0
Green 0
Blue -3
Points: Low
Red: 0
Green: 0
Blue: -17
Method: 20 Point IRE
IRE: 10
Red: -14
Green: -11
Blue: 2
IRE: 90
Red: 23
Green: 0
Blue: -2
IRE: 100
Luminance: 130
Red: 7
Green: 0
Blue: -20

Colour Management:
Red
Saturation 0
Tint 0
Luminance -18
Green
Saturation 0
Tint 14
Luminance -2
Blue
Saturation 0
Tint 0
Luminance 3
Cyan
Saturation 0
Tint 0
Luminance -1
Magenta
Saturation 0
Tint -2
Luminance -3
Yellow
Saturation -11
Tint 0
Luminance -6

SMART

Podešavanja->Slika->Ekspertsko upravljanje->tu sve ISKLJUČITE!A Skala boja na standard
Podešavanja->Slika->Opcije slike->sve ISKLJUČITE->Led.lok.zat na nisko
TruMotion->Korisnik->De-Judder na 2->De-Blur na 0
Svima kome nije jasno javite se na PP
 
Poslednja izmena:
Evo meni nije jasno, ali pitam ovde. Ne vidim zašto bi išlo na PM. Šta će ti TruMotion u bilo kom obliku? Osim toga, H i V sharpness je (za moj ukus) prenizak. Okačiću moja podešavanja kad budem kod kuće. Gamma 1.9 daje nešto svetliju sliku, meni je lepše na 2.2 ili 2.4, šta je već moguće (ne znam napamet).
 
Slažem se sa tobom,to je samo stvar ukusa. Probajte sve kombinacije i ostavite koja vam se najviše svidja.
 
Nemamo svi isti ukus... sto je i normalno... :)
Najbolja varijanta je da lepo sednes, skuvas kafu, caj, otvoris pivo, sok... ko vec sta voli, daljinac u ruke i krenes redom... podesavas, cackas... najbolje na nekom HD kanalu... ne mozes nista da zeznes jer imas opciju povratka na fabricki set up. Pa iz 2-3 puta naci ces sliku koja najvise prija tvom oku...
 
Slažem se. Teško će se poklopiti da svima isto odgovara. :) Ipak, ostaje pitanje za denigaja - zašto trumotion? Ozbiljno pitam, nije nikakva provokacija.

Evo mojih podešavanja. Sors je u 99% slučajeva HDTV (Sky UK), Vu+duo, DVB-S2 risiver.

Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert 1
Backlight: 60
Contrast: 75
Brightness: 52
H Sharpness: 45
V Sharpness: 45
Colour: 62
Tint: R2

Expert Control -
Dynamic Contrast: Off
Super Resolution: Medium
Colour Gamut: Wide
Edge Enhancer: Off
Colour Filter: Off
Gamma: 2.4

White balance:
Colour Temperature: Warm1
Method: 20 point IRE
Pattern: Outer
IRE: 10
Red 0
Green 0
Blue -1

Colour management:
Sve je na default, nisam primetio nikakav problem sa bojama

Picture control:
NR: Off
MPEG NR: Auto
Black level: Low
Real cinema: Off
Led local dimming: Low
TruMotion: Off
 
Da se ubacim u temu sa jednim pitanjem. Da li neko zna koji je kod za telekomov iptv, za daljinski, da se upravlja sve upravlja jednim daljinskim? Možda je malo konfuzno, ali valjda ste me razumeli. Probao sam milion kodova i iz uputstva i sa neta, ali ništa...
 
Ipak, ostaje pitanje za denigaja - zašto trumotion? Ozbiljno pitam, nije nikakva provokacija.

Ja sam ovu kalibraciju skinuo sa neta.Nije ovo moja postavka. TruMotion je tamo pisalo De-Judder 2.
Nisam isprobavao da ga isključim,ne znam čak ni čemu služi.
 
Evo sad sam probao da ugasim TruMotion,imam utisak da na full HD filmovima hoće slika da zaštuca u nekim momentima ili mi se samo čini.
Vratiću na De-judder 2,tako sam navikao.
 
Imam par pitanja, pa THANKS unapred na informacijama :)
1. svi govorite o uputstvima, pa me zanima jel pricate o "knjizi" koju ste dobili ili o samom uputstvu na tv-u (help) - bilo kako bilo, dosta stvari koje me zanima, ja tu ne mogu naci (tipa, konfigurisanje magic-a za glasovne komande i sl.)
jel postoji neko pdf uputstvo (sem onog na LG sajtu), jer u ovome sto sam ja dobio uz TV ima najvise o samim delovima koje smo dobili, kako se sklapa tv, montira i uopsteno o nekim funkcijama, a ne nesto detaljnije, npr. kako koristiti magic remote i sl.
2. na lg sajtu stoji novi update (04.22.11) - jel ga neko probao i video/osetio neku razliku? vidim da je tezak 613 MB, pa me zanima (niko nije odgovorio na konstataciju ARGETTO-a gde je rekao da mu je novi update zauzeo pola interne memorije) da li nakon njegove instalacije zaista zauzme "vise" interne memorije (pojede pola?!?)? kontam da ga skinem na usb (u kreiran LG_DTV folder), pa da ga odatle update-jem, ali opet me zanima da li ce zauzeti pola interne memorije (sada stoji slobodno onih 1,5 GB)
3. i (meni) najvaznije pitanje: koji TACNO model "obicnog" daljinskog ide za ovu nasu LA660s seriju?!? jel ga neko dobio uz magic prilikom kupovine?!? ako jeste, neka napise TACNO koji je model, jer ih ima raznih...
izguglao sam (po izgledu obicnog daljinskog iz uputstva-za nasu seriju 66.., a ne drugi koji je za 64..) neki AKB73715601, pa me zanima jel samo taj odgovara, posto ima i da je na kraju 603, 606, 608, ali oni imaju razlicit izgled/raspored dugmica...
definitivno bi ga hteo, jer bi neke funkcije (npr. pokretanje teleteksta i ukucavanje npr. stranice 707) uradio milion puta brze nego sa magic-om (bar moj utisak). o stvarima koje sa magic-om inace ne mozes uraditi (npr. spomenuto prebacivanje liste kanala) necu
ni da pricam, tako da... KOJI TACNO MODEL "OBICNOG" DALJINSKOG IDE ZA LA66.. ?!?
HVALA UNAPRED NA POMOCI
 
Daljinski broj AKB73756523 kupljen u ovlastenom servisu u sarajevu i kosta 20.5KM oko 10 eura
 
@Aleninjo

Sto se uputstva tice, i ja sam dobio ista kao i ti... uglavnom mi je ono na samom TV-u pomoglo oko najosnovnijih stvari. Ostalo mozes pronaci na netu sigurno...
Vezano za upgate, nije on meni pojeo memoriju... pre tog update-a prikaz memorije nije radio kako treba, jer je pokazivao da FE tv-a zauzima 0mb... nakon novog update-a pokazao je realno stanje.
Kada instaliras novi update, on jednostavno pregazi onaj stari, tako da ako ti je prosli bio 500 mb a ovaj 600 nece ti zauzimati sad 1100... vec 600...
Za daljinski ne znam da ti kazem ali evo imas iznad navedene modele koji sigurno odgovaraju...
 
Ovo su praktično isti daljinci, čini mi se da su samo dve funkcije međusobno zamenile mesta - info i settings. Da li neko zna kako se na LA660 gleda koliko dugo je tv radio i uopšte, kako se ulazi u neki servisni meni?
 
Da, ova dva sto su naveli roadracer i sencobih su zaista slicni (da ne kazem isti), ali... ono sto mene brine je to sto, ako pogledate u tom uputstvu sto smo dobili, gde stoje slike daljinskih (nazalost, nisu stavili i model(e)), ova dva modela su IDENTICNA ovom drugom modelu iz uputstva, gde lepo pise da je SAMO ZA MODELE LA62.. I LA64...!!! Slicne su mi nudili u jednoj prodavnici, kao, verovatno ce sve raditi i verujem ja da sa njim sve obavljate, ali mozda jos niste bas sve istestirali (ili npr. nece raditi prilikom nekog novog update softvera), tj. mozda ipak neke funkcije tv-a ne mozete obaviti sa ovim daljinskim (sto je slika iz uputstva za LA62.. I LA64..), vec zaista treba IDENTICAN, kao sa prve slike daljinskog iz uputstva, koji je za nasu LA66.. seriju - zato sam i rekao da sam izguglao taj neki model AKB73715601 koji ima identican raspored dugmica (kao i tekst na njima) kao i ta slika daljinskog iz uputstva sto "traze" za nasu LA66.. seriju.
Ajd, da ne smaram vise - uostalom, kraj je godine - uzivajte veceras i svima sve najbolje - svakako cu u novoj gledati, da nekako (trazenjem bas tog AKB73715601 ili uzimanjem nekog "slicnog" koje ste ovde naveli) razresim ovu problematiku...
 
Druže, kako god hoćeš. Ja već 4 meseca koristim onaj koji sam ti rekao i apsolutno sve radi, a ne primećujem da mu neki taster nedostaje. Probao sam manje-više sve na njemu i zato ti sa sigurnošću to kažem.
 
Jer zna neko zašto na LG sajtu piše da je najnovija verzija softvera 4.22.11. A na TV-u mi je 4.20.29 i kaže da je to najnovija verzija. Zašto ne može da se preuzme direktno sa TV-a?
 
Ja sam na ovom televizoru pre neki dan skinuo ponuđenu verziju 04.04.07 i mislim da je to zadnja.
 
Jel se možda neko pokajao što je kupio baš LA660, ajde malo iskrenosti, pre nego što ga naručim.
 
Na sajtu je zadnja verzija sw 4.22.14, dostupno od 2.1.2014, tezak 628MB.
Ne znam da li da pokusam preko usb-a da je instaliram, jer kad pokrenem automatsko azuriranje, tv izbaci da imam zadnju verziju tj 4.4.07
 
Sudeći po datumu i broju verzije 04.04.07 ne može biti zadnja.
Ja imam 04.20.29,a na sajtu od drugog januara postoji 04.22.11
Kada ti je tv ponudio opciju da azuriras verziju 04.20.29 ?
Inace pokusao sam preko usb-a da instaliram sw 04.22.11 koji sam skinuo sa sajta, ali tv ne vidi fajl :-(
 
Ok, jer ja sam uzeo tv 25.12 , cim sam ga ukljucio ponudio mi je zadnju verziju 04.04.07 i od tada bez novih verzija.
 
Uspeo sam da instaliram 04.22.11
Samo sam trebao na fles memoriji da napravim folder sa imenom LG_DTV i tu raspakujem sw koji sam skinuo sa sajta.
Kad se ubaci fles mem, tv sam odradi azuriranje.
Za sada nisam primetio nikakvu razliku.
 
Ok, jer ja sam uzeo tv 25.12 , cim sam ga ukljucio ponudio mi je zadnju verziju 04.04.07 i od tada bez novih verzija.

I ja ga uzeh oko dvadesetog decembra i tada sam isto išao na update ponuđene verzije i to je zadnja kao i kod tebe 04.04.07. Inače da ogovorim i kolegi na pitanje da li sam zadovoljan, Ja sam zadovoljan u potpunosti, ali odmah da napomenem, gledam isključivo HD programe sa satelita, slika je fantastična i gledam 3D filmove skinute sa neta, ili fudbal na Sky UK u 3D, za mene vrhunsko uživanje, ne zamara, mogu da se odgledaju i dva filma jedan za drugim bez problema internet solidan. E sad, ko se bazira na SD programima, ne verujem da će biti oduševljen. Jednostavno televizor je urađen i predviđen za full HD rezoluciju i tu dolazi do punog izražaja. Ja lično full HD televizore, bilo koje marke,takve veličine i veće, ne bih nikad uzimao da gledam SD programe.
 
@James odlican opis tv.
Sto se tice sw ja bih ti preporucio da ga ručno ažuriras, ne moze da skodi ;-)
 
Gde si preuzeo? Ako može adresa. OK našao sam.
 
Poslednja izmena:
Nude i ovo za ažuriranje-SmartShare PC SW(DLNA). Da li je neko to instalirao?
 
Nazad
Vrh Dno