Šta je novo?

LG LA 660s

  • Začetnik teme denigaj
  • Datum pokretanja
Mozda nekome bude interesantan citat preuzet sa instranog foruma, posto se vodila polemika da li je panel na 60 ili 120 Hz:

"Increased the quantity of models LA660-LA691 with new matrices 120 Hz.
From early July matrices real frequency of 120 Hz are placed in the following models:

42LA660S-ZA.BPDZLJG 42LA660S-ZA.BEEZLJG 42LA660S-ZA.BEUZLJG 42LA660S-ZA.BPIZLJG 42LA660S-ZA.BFPZLJG 42LA660V-ZA.BRUZLJU 42LA660V-ZA.BDRZLJU 42LA660V-ZA.BENZLJG
42LA662V-ZC.BDRZLJU 42LA662V-ZC.BRUZLJU
42LA667S-ZB.BEEZLJG 42LA667S-ZB.BEUZLJG 42LA667S-ZB.BPDZLJG 42LA667S-ZB.BPIZLJG 42LA667V-ZB.BDRZLJU 42LA667V-ZB.BRUZLJU 42LA667V-ZB.BENZLJG
42LA669V-ZE.BDRZLJU 42LA669V-ZE.BRUZLJU
42LA690S-ZB.BEUZLJG 42LA690S-ZB.BPIZLJG 42LA690S-ZB.BEEZLJG 42LA690V-ZB.BENZLJG 42LA690V-ZB.BDRZLJU 42LA690V-ZB.BRUZLJU
42LA691S-ZA.BPIZLJG 42LA691S-ZA.BEEZLJG 42LA691S-ZA.BEUZLJG 42LA691V-ZA.BENZLJG 42LA691V-ZA.BDRZLJU 42LA691V-ZA.BRUZLJU"
 
@ roadracer

To se desava na DTV ulazu. Imam CAM modul, radijus vektor je u pitanju.
Prilikom preuzimanja modula rekli su mi da za region stavim one 2 crtice -- (ostali) posto u izborniku nemam Nemacku.

Evo konkretnog primera:
Na bilo kom od FOX kanala kada su reklame slika je preko celog ekrana.. ali kada je neka serija, crne linije debljine oko 3-4 cm su sa strana ili gore i dole zavisi od serije...
opet, to nije slucaj na svim kanalima....
E sad... na svim kanalima je opcija AUTOMATSKI zatamnjena, ali na HD kanalima (discovery, Net Geo, Animal...) je otkljucana opcija automatski...

Nisam siguran da li se to promenilo od ovog poslednjeg update-a, ali sam siguran da sam prvi dan kada je stigao TV odmah stavio na automatski... mozda je to bio neki HD kanal gde je ta opcija otkljucana.. nemam pojma..
 
Aha, sad kapiram o čemu pričaš. Evo gledam kod mene i nemam uopšte tu opciju. Ja, inače, držim na original jer ne volim raširenu sliku tako da mi linije sa strane ne smetaju. I tako retko gledam kablovsku.

Ne znam da li se to "automatski" možda izgubilo u prevodu... Ja imam 16:9, just scan, original, full wide, 4:3, 14:9, zoom i cinema zoom. Tako je i na sd i na hd kanalima.

Edit: @giga545 - ja sam to kačio pre dosta vremena, doduše u drugoj temi.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svim forumasima:)Kao novajlija imam jedno pitanje za vlasnike ovog modela lg televizora.Posto sam isti nabavio pre nekoliko dana bio sam odusevljen njegovim mogucnostima koje pruza za ulozeni novac,međutim čačkajući ga danas primetio sam jedan disbalans u zvuku levog i desnog zvučnika.Naime kada balans u meniju prebacim samo na levi zvučnik on daje zvuke kao radio iz 1952. (na kojem penzioneri slusaju prenos fudbalskih utakmica) bez imalo basa i punoće zvuka , dok opet sa potpunim balansom na desnom ovo sve nestaje i zvuk je potpuno drugaciji i neuporedljiviji sa levim zvucnikom.Sad me zanima da li je to normalno (u sta sumnjam) ili je levi zvucnik crkao što znači da ću morati servisirati tv.
Pozdrav :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svim forumasima:)Kao novajlija imam jedno pitanje za vlasnike ovog modela lg televizora.Posto sam isti nabavio pre nekoliko dana bio sam odusevljen njegovim mogucnostima koje pruza za ulozeni novac,međutim čačkajući ga danas primetio sam jedan disbalans u zvuku levog i desnog zvučnika.Naime kada balans u meniju prebacim samo na levi zvučnik on daje zvuke kao radio iz 1952. (na kojem penzioneri slusaju prenos fudbalskih utakmica) bez imalo basa i punoće zvuka , dok opet sa potpunim balansom na desnom ovo sve nestaje i zvuk je potpuno drugaciji i neuporedljiviji sa levim zvucnikom.Sad me zanima da li je to normalno (u sta sumnjam) ili je levi zvucnik crkao što znači da ću morati servisirati tv.
Pozdrav :)
Probaj na više kanala, najbolje strani neki. Ako ti na svakom tako, vidi pod podešavanjima zvuka da nije neka glupost uključena/isključena.
 
Probaj na više kanala, najbolje strani neki. Ako ti na svakom tako, vidi pod podešavanjima zvuka da nije neka glupost uključena/isključena.

U suštini svuda je isto,proverio sam sva podešavanja i sve je ok.Generalno zvuk nije los kada je jednako podeljen između levog i desnog zvučnika,ali prebacivanje na samo levi je katastrofa,prosto ne mogu da verujem da tako jadno zvuči:wall: Stvar koju sam primetio je da pomeranjem balansa ka desnom zvučniku punoću zvuku počinje da daje treći zvučnik koji se nalazi iznad desnog donjeg zvučnika na tv-u,a koji je zadužen verovatno za reprodukciju dubljih tonova s obzirom da se radi o 2.1 zvučnom sistemu.Neverovatno je da se sa favorizovanjem levog zvučnika ovaj uopšte ne čuje i stoga se verovatno javlja ovaj problem.Moguće je da se tako jadno čuje i desni zvučnik samo se to ne može oceniti zbog tog nazovi woofera koji dominira kada je balans u potpunosti pomeren u desno.
 
U pravu si, sw radi samo uz desni zvučnik. Ukupno gledano, zvuk je korektan za pojmove televizora.

Nisam do sada imao potrebu da menjam balans, a verovatno neću ni ubuduće.
 
U pravu si, sw radi samo uz desni zvučnik. Ukupno gledano, zvuk je korektan za pojmove televizora.

Nisam do sada imao potrebu da menjam balans, a verovatno neću ni ubuduće.

Zvuk nije los daleko od toga,a sto se tice balansa pomerio sam ga bez ikakve posebne namere vec iskljucivo iz radoznalosti,a kada sam cuo levi zvucnik odmah sam pomislio da je nesto riknulo i da to treba da reklamiram.
 
Gde na TV mogu da se provere i vide oni silni brojevi za oznaku serije što je navedeno u postu 151. Kod mene ima samo 42LA660S-ZA. I još jedno pitanje. Internet na ovom televizoru mi je stravično spor. Imam kablovski internet 20Mbt/sec i na PC mi leti, na mobilnom i laptopu bežično, preko rutera isto dabro ide, a na televizoru preko rutera, bežično ili kad spojim ruter i TV mrežnim kablom, internet je katastrofa, faktički neupotrebljiv, koliko je spor.
 
Poslednja izmena:
Brojevi su vidljivi na nalepnici koja se nalazi na kutiji i na zadnjoj strani tv
 
Da, a internet kod mene radi bez problema. Prvo sam ga koristio na wi-fi, a posle sam ga povezao kablom na ruter. Dobro radi u obe varijante.
 
I kod mene net na TV-u radi odlicno...

jedino mi aplikacija za YT radi katastrofalno lose... mislim na samu aplikaciju, ne vezano za net... kilava, spora, tv-u treba nekad i po par minuta da se oporavi kad izadjem sa YT...
 
Našao sam, moj je 42LA660S-ZA.BEEZLJG. Nema veze sa Korejom, Evropska unija brale, Made in Poland.:)

Moj nosi istu oznaku.
Kupljen juce.
Ali imaj jedan mali problemcic, slika kao da je ubrzana tj kao da preskoci neki frejm.
Sta treba iskljuciti?
I da li mozes da mi das tvoju postavku tj kalibraciju?
Hvala
 
Evo imam ove dve varijante:

Postavke 1

Ušteda energije: isključeno
Način slike: standardan korisnik
Pozadinsko osvetljenje: 77
Kontrast: 85
Osvetljenje: 54
Oštrina: 33
Boja: 52
Nijansa: G1
Temperatura boje: C4
-Unapređeno upravljanje-
Dimanički kontrast: srednje
Dinamička boja: nisko
Clear white: nisko
-Željena boja (novo u zadnjem softveru)-
Boja teme: 2
Boja trave: -1
Boja neba: -3
Super rezolucija: uključeno
Gama: srednje
-Opcija slike-
Smanjenje šuma: srednje
Smanjenje mpeg šuma: srednje
Pravi bioskop: isključeno (po želji uključeno)
Zaštita očiju: nisko
Lokalno LED zatamnjenje: nisko
Tru motion: isključeno (ili korisnik de juder 2)


Postavke 2

Energy Off
Expert 1
Backlight 50
Contrast 80
Brightness 50
H V Sharpness 10 10
Colour 50
Tint 0
Dynamic Contrast Off
Super Resolution Off
Colour Gamut Standard
Edge Enhancer Off
COlour Filter Off
Gamma 2.2
Colour Temp: Warm2
WP 2 points
Low R -4 G -4 B -2
High R -6 G -5 B +1
20 point:
10 28,21,0
20 3,0,0
30 -1,0,-7
40 -5,-3,-5
50 -6,-6,-5
60 -13,-8,-6
70 -9,-7,-4
80 -14,-7,-1
90 +18,-3,0
100 -26,0,0

CMS
Red 0 0 -5
Green -8 0 4
Blue 0 0 0
Cyan 1 5 2
Magenta 0 0 12
Yellow 7 -7 -5
Black Level Low

PS.
Pitanje-Nisam išao na update softvera zato što je 500 mb, a ne znam šta dobijam.
 
Iskreno, ja ne mogu da ti kazem nista, jer sam ja odmah instalirao novi softver, pa ne znam kako je bilo sa starim.
 
Ne znam što se bojite da ažurirate softver? Samo možete da dobijete poboljšanja. Jer sve što se korisnici žale,to se popravi novim update-om.
 
A sta sam sada pokvario, pa kod naziva kanala npr fox hd, sk hd sa vremena na vreme dolazi do treperenja loga tj slike?
Da sam znao da je ovolika zajebancija ostao bih na crt
 
Za par dana ćeš sve srediti, samo budi strpljiv. Uradio sam update, 7-8 minuta.
 
@james @denigaj da li kod vas dolazi do titranja?
Kazem najlakse se to primeti kod loga tv programa.
Fokusirajte se samo jedan min, i prenesite mi utiske.
Mogu da zamislim koliko sam dosadan, ali...
 
Greši sinak,ovaj mnogo grešiš. Za par dana kad ga savladaš nećeš hteti više CRT. Uradi onako kako sam ti poslao u PP. Mislim postavke slike. Nema nikakvih preskakanja frejmova.
 
@denigaj, preskakanje reseno prema tvojim uputstvima, a do malopredjasnjeg titranja je doslo jer je ****** stisnuo dugme 3D na daljinskom :-(
Kad sam iskljucio 3D, sve se vratilo u normalu.
Malo da vas sve nasmejem u kasne sate :-D
 
Nazad
Vrh Dno