Šta je novo?

LG LA 660s

  • Začetnik teme denigaj
  • Datum pokretanja
pozdrav svima, imam pitanje vezano za time mashine. Moze li se npr.snimati program sa jednog ulaza npr. sa obicne kablovske, a dok to snima neometano gledati tv sa drugog ulaza npr. satelitsku preko hdmi? hvala svima

bezveze ,citiram sam sebe ali eto, nabavio sam hdd i testirao sve ove opcije sto su me interesovale, znaci moze se snimati sa kablovske, a istovremeno gledati tv preko HDMI, nece se prekinuti snimanje samo te obavijesti da je pocelo i zavrsilo snimanje. Nece se prekinuti snimanje ni kada se isključi tv, samo te pita hoces li da nastavi ili da prekine snimanje.Snimanje ne radi jedino preko HDMI ali to sam nasao i da pise u uputstvu, nesto autorska prava itd. Uglavnom s te strane sam zadovoljan. pozzz
 
Kakav je slucaj kada je IPTV u pitanju kod Time Mashine, on je sa TVom povezan preko HDMI?
 
ne radi snimanje preko hdmi, ali spojis istovremeno i preko scarta , onda radi, doduse samo tajm šift onoga sto gledas
 
juce dosao update 04.20.29, zavrsio ali zasada ne vidim nikakve vece promjene, jedino su malo veci naslovi i stanje memorije prikazuje drugacije
 
Poslednja izmena:
Od pre 15-ak dana sam se ponovio ovim modelom u 42" velicini. Uz tv je na poklon u pakovanju bila i LG skype kamerica.
Uradjen poslednji update 04.20.29 i jedino sto sam primetio je da mi sada stoji da je polovina interne memorije zauzeta.. sto pre ovog update-a nije bio slucaj.
Sto se rada tice, ide sve fluidno, nema kasnjenja, kocenja... desi se posle poprilicno mnogo cackanja da mu treba malo da se povrati, ali generalno nema velika usporenja.
Kanale gledam preko kablovske radijus vektor i uz CAM modul slika je poprilicno dobra.
Sve u svemu, kao prosecan korisnik imam samo reci hvale za ovaj model.
 
Gde stoji taj podatak o internoj memoriji?

@sencobih - Na koje naslove misliš? Ja nisam primetio nikakvu razliku.

podatak o memoriji je kada udjes u moje aplikacije, a naslovi kad udjes u meni pa, zvuk,postavke i sl, mi se cini da su veca slova, a mozda mi se i ucinilo
 
U bilo koji meni sa aplikacijama kad udjes (smart world, moje aplikacije...) u gornjem desnom uglu imas podatak za memoriju... ispod strelice za povratak na prethodni meni i X tastera...
 
Da, nisam obraćao pažnju. I tako imam samo jednu instaliranu aplikaciju - lg cloud. Samo u my apps vidim memoriju. Kod mene je 1,5GB slobodno.

Što se naslova tiče, možda su promenjeni, nisam primetio.
 
Juče sam uzeo ovaj model. HD slika otkida, SD prema očekivanju, 3D još nisam ozbiljnije odgledao. E sad, povezao sam ga sa HDMI kablom sa PC i služi mi i kao monitor, no sad imam problem da podesim rezoluciju. Grafička mi je NVidia GeForce 9800 GT. Ovde su mi sad slova totalno mutna, kad idem na Net preko PC. Da li može da se podesi da prilikom paljenja PC odmah prepozna TV i da li može da se isključi opcija koja me upozorava da skeniram zemaljske i satelitske kanale pošto me to ne zanima.
 
Drugari, primetio sam da mi se na nekim kanalima pojavile crne linije gore-dole ili sa strana... u pitanju je format slike... medjutim danas u opcijama vidim da mi je format slike AUTOMATSKI zatamnjen i da ne mogu da ga izaberem... trenutno je na 16:9 iako sam 100°% siguran da je stajalo na automatski i da tih linija nije bilo ranije...
da li neko zna zbog cega je to zatamnjeno i kako da vratim ?
 
ne znam sta bi moglo biti pa da vas pitam. TV mi ne cita slike sa mobitela Xperia arc, konektuje se regularno, vidi ih kao male ( dole u traki ili mozaik u folderu) ali kad kliknes na jednu sliku ili oznacis vise njih, nista. Probao sam i okolo, otvorim sliku pa idem na dijeli , rerproduciraj na uredjaju itd. otvori se regularno program, ali slika ne. Probao i smanjivati slike, isto ne moze, probao sa druge xperie neoV ista situacija, video ide bez problema, ne znam u cemu je stos?
 
@Argentto Kod mene je isto 16:9,a opcija automatski je zatamljena. Nisam obraćao pažnju da li je bila zatamljena pre poslednjeg update-a.
Naravno nemam te pojave kao kod tebe. :) Kapiram da ti je do kablovskog operatera.
 
Da li ovaj model ima aplikaciju Medialink, koja je povezana sa Plexom, ja na mom tv-u iz 2012 imam medialink, a moj prijatelj koji je kupio ovaj model nema medialink, meni je to malo čudno???
 
@Argentto Kod mene je isto 16:9,a opcija automatski je zatamljena. Nisam obraćao pažnju da li je bila zatamljena pre poslednjeg update-a.
Naravno nemam te pojave kao kod tebe. :) Kapiram da ti je do kablovskog operatera.

Meni je automatski zatamnjeno preko analogne, preko hdmi nije opcija automatski ali jeste opcija potpuno siroko
 
Lista kanala

Jer zna neko kako da sredim listu kanala, nekako da prebacim na komp pa da upišem nazive kanala.
Ovaj postupak što je u podešavanju TV-a je veoma zamarajući,jedan po jedan,treba mi 7 dana da sredim 100 kanala.
Za metodu kod klasičnih daljinaca znam (držiš dugme settings i upišeš nekakav broj...)
A šta mi što smo uz TV dobili samo magic remote? Osudjeni smo na propast i mučenje?
 
@nenadjow - Ima. Šljaka Plex savršeno.
@sencobih - Kod mene je automatski zatamljeno ali na digitalnom signalu.
 
Jer zna neko kako da sredim listu kanala, nekako da prebacim na komp pa da upišem nazive kanala.
Ovaj postupak što je u podešavanju TV-a je veoma zamarajući,jedan po jedan,treba mi 7 dana da sredim 100 kanala.
Za metodu kod klasičnih daljinaca znam (držiš dugme settings i upišeš nekakav broj...)
A šta mi što smo uz TV dobili samo magic remote? Osudjeni smo na propast i mučenje?

Uvek možeš da dokupiš klasičan daljinski preko ovlašćenog servisa ukoliko ti je potreban.
 
@nenadjow - Nije kao na TV-u iz 2012. pa da imaš ikonicu sa appom,već je instalirana po defaultu. Ali plex radi bez ikakvih problema.
Bilo je neke priče od strane LG-a da će ga vratiti kao app,pa sam mislio da ga ima (krastavac. nisam obraćao pažnju na to).
 
@Šoba ubih se tražeći i na tv-u kod prijatelja i na netu, znam da plex funkcionše i preko smart shera, ali mnogo mi je bolje kod mene na medialink-u, app je savršena sa opisima i slikama! Hvala u svakom slučaju.
 
@nenadjow - Kapiram te:) Slažem se potpuna... Možda je i vrate,kažem ti čitao sam da će je vratiti na Televizore iz 2013.
 
Pitanje je za model 640, ali pretpostavljam da nema razlike(da ne otvaram bez veze novu temu).

Jel zna neko kako da sliku na internom plejeru prebacim na odnos 16:9? U podesavanjima mi samo stoji "original" i "full". Nadam se da ima negde drugde ta opcija, posto mi zvuci nemoguce da je nema(s obzirom da je svaki dvd pre 10 godina imao tu opciju). Neverovatno bi bilo da mozes titlove da podesavas na 100 nacina, a da nema osnovno podesavanje slike. Jer me ubija kada mi na materijalu koji je 4:3(obicno divx) ili na hd koji nisu u punoj rezoluciji(1280x600 ili 1920x800) ostane dobar deo ekrana neiskorisen.

Ubio sam se sinoc trazeci i nigde nisam nasao tu opciju. Presao sam sa Panasonikove plazme na kojoj su opcije za menjanje odnosa strana potpuno iste na svim izvorima(analogna, dtv, plejer), tako da pretpostavljam da i LG mora da ima ista podesavanja bar ko na digitalnoj, samo sam izgleda ja slep pa nikako ne nalazim tu opciju.

Hvala unapred.
 
Da li je neko od korisnika LG zainteresovan za Blu-ray/DVD 3D kucni bioskop BH4530D?
Prodao bih isti za 20% nizu cenu od prodajne cene iz prodavnice koja u svom nazivu ima ime 2 x pobednik : )
Uređaj je nov.
Dogovor preko pp
 
Mozda nekome bude interesantan citat preuzet sa instranog foruma, posto se vodila polemika da li je panel na 60 ili 120 Hz:

"Increased the quantity of models LA660-LA691 with new matrices 120 Hz.
From early July matrices real frequency of 120 Hz are placed in the following models:

42LA660S-ZA.BPDZLJG 42LA660S-ZA.BEEZLJG 42LA660S-ZA.BEUZLJG 42LA660S-ZA.BPIZLJG 42LA660S-ZA.BFPZLJG 42LA660V-ZA.BRUZLJU 42LA660V-ZA.BDRZLJU 42LA660V-ZA.BENZLJG
42LA662V-ZC.BDRZLJU 42LA662V-ZC.BRUZLJU
42LA667S-ZB.BEEZLJG 42LA667S-ZB.BEUZLJG 42LA667S-ZB.BPDZLJG 42LA667S-ZB.BPIZLJG 42LA667V-ZB.BDRZLJU 42LA667V-ZB.BRUZLJU 42LA667V-ZB.BENZLJG
42LA669V-ZE.BDRZLJU 42LA669V-ZE.BRUZLJU
42LA690S-ZB.BEUZLJG 42LA690S-ZB.BPIZLJG 42LA690S-ZB.BEEZLJG 42LA690V-ZB.BENZLJG 42LA690V-ZB.BDRZLJU 42LA690V-ZB.BRUZLJU
42LA691S-ZA.BPIZLJG 42LA691S-ZA.BEEZLJG 42LA691S-ZA.BEUZLJG 42LA691V-ZA.BENZLJG 42LA691V-ZA.BDRZLJU 42LA691V-ZA.BRUZLJU"
 
Nazad
Vrh Dno