Šta je novo?

LG LA 660s

  • Začetnik teme denigaj
  • Datum pokretanja
ovako, nakon dva mjeseca koristenja, da i ja napisem iskustva, 3D zadovoljan, slika u HD odlična, duhovi koje je neko spominjao prilikom sporta su prisutni na SD kanalima(pogotovo ovim lošijim domaćim kanalima) i to me pravo nervira, jer na starom LG nisam imao tih problema pa sam se malo razocarao, interesantno da preko analogne nema duhova ili su zanemarljivi, inetrnet je dobar i fles plejer otvara haman sve video zapise npr. online serije sve idu na svim portalima(mana je kad stavis full screen, nakon nekog vremena prekine kaze nema dovoljni memorije), dok je sa online filmovima druga prica( npr.leptirica, galeb, filmovizija i dr.), uglavnom trazi da se skine neki codec,a posto tv nema mogucnost downloada ne moze se ni gledati.
jos me cudi da slike sa mobitela sony xperia ne moze da ocita, video moze ali slike ne. Zvuk je dobar, prijem WIFI-a dobar,aplikacija ima dosta ali nista posebno, uglavnom moglo je to i puno bolje za ovu cijenu.
pozdrav svima
 
To što pričaš o duhovima isključivo zavisi od kablovskog operatera,ili od loših podešavanja na tv-u (verujem da si podesio sve kako treba).
Televizija mi je preko TT-a u digitalnom signalu i apsolutno nema nikakvih duhova. Kako u SD,tako i u HD-u.
Evo sinoć je bila LŠ na RTS HD-u...besprekorno. Isto je i na Areni u SD-u.
 
ovako, nakon dva mjeseca koristenja, da i ja napisem iskustva, 3D zadovoljan, slika u HD odlična, duhovi koje je neko spominjao prilikom sporta su prisutni na SD kanalima(pogotovo ovim lošijim domaćim kanalima) i to me pravo nervira, jer na starom LG nisam imao tih problema pa sam se malo razocarao, interesantno da preko analogne nema duhova ili su zanemarljivi, inetrnet je dobar i fles plejer otvara haman sve video zapise npr. online serije sve idu na svim portalima(mana je kad stavis full screen, nakon nekog vremena prekine kaze nema dovoljni memorije), dok je sa online filmovima druga prica( npr.leptirica, galeb, filmovizija i dr.), uglavnom trazi da se skine neki codec,a posto tv nema mogucnost downloada ne moze se ni gledati.
jos me cudi da slike sa mobitela sony xperia ne moze da ocita, video moze ali slike ne. Zvuk je dobar, prijem WIFI-a dobar,aplikacija ima dosta ali nista posebno, uglavnom moglo je to i puno bolje za ovu cijenu.
pozdrav svima

Do podešavanja televizora, čačkaj opcije, i ja sam imao duhove kada sam na PCiju dok nisam napravio kako valja.
 
i ja kontam da je to do operatera, a sto se postavki tice sve moguce kombinacije sam uradio ali valja pogoditi pravu.
Zna li neko oko ove time machine, kada se prikljuci hdd je li se taj hdd moze koristiti isključivo za time machine ili kada ti zatreba skines i nabacis filmova pa vratis i koristis i za time machine i za gledanje filmova koje si prethodno prebacio.
 
Preko mu je cena bila, pre tri nedelje u MediaMarktu 760 evra, a sad je 650. "Uvoznici" ga i dalje nude po 650 kao i pre tog sniženja. Ko ima prolaz i ne plati carinu i porez i podigne afu taj televizor ga iznese oko 500 evra. Kod nas u prodavnicama nema jeftinijeg od 750 evra.
Mnogo mi to nešto niska cena za 47 inča, ja sam prošle godine kupio 47lm690s, platio sam ga 132000 hiljade sa pet godina garancije, kontaktira osam pre toga razne "uvoznike" sa kp. i cena je bila 1100€ - 1150€ sa vrlo sumnjivim računom i garancijom tako da za 50€ nisam bio voljan da toliko rizikuje.
Inače televizor je stvarno dobar a pogotovo 3D slika.
 
To što pričaš o duhovima isključivo zavisi od kablovskog operatera,ili od loših podešavanja na tv-u (verujem da si podesio sve kako treba).
Televizija mi je preko TT-a u digitalnom signalu i apsolutno nema nikakvih duhova. Kako u SD,tako i u HD-u.
Evo sinoć je bila LŠ na RTS HD-u...besprekorno. Isto je i na Areni u SD-u.

Drže ti si srećan što imaš TT, ja nemam tu mogućnost, kod mene je monopolista najlošiji, najbezobrazniji i najskuplji kablovski operater u zemlji "kopernikus",1200 dinara za analogni signal iz kamenog doba, već 2 meseca eksperimentišu i pokušavaju da puste digitalni signal sa parolom "analogno platiš - digitalno grastis" ali nepravi se pita od g....a, sinoć nisam moga ni košarku da gledam analogno, slika se zamrzavala svakih 5-10 sekundi kao da sam na severnom polu.
 
Zna li neko oko ove time machine, kada se prikljuci hdd je li se taj hdd moze koristiti isključivo za time machine ili kada ti zatreba skines i nabacis filmova pa vratis i koristis i za time machine i za gledanje filmova koje si prethodno prebacio.

Ako prikačiš HDD u ulaz HDD in on će ti služiti isključivo za time machine. Ako hoćeš posle da povežeš sa računarom imaćeš jedan problem jer ga računar neće prepoznati,zato što se formatirao za time machine i izgubićeš sav sadržaj sa diska. To se meni desilo,obrisalo mi se preko 80 filmova. U drugim ulazima normalno kao USB flash,možeš da ubacuješ i brišeš sadržaj diska.
 
Poslednja izmena:
Da li neko koristi LG 42LA 660s i kao monitor, i kakva su iskustva? To pitam pošto će mi televizor stojati pored kompjutera, a imam kupca za monitor koji sad koristim (ViewSonic 27" full HD).
 
Da li neko koristi LG 42LA 660s i kao monitor, i kakva su iskustva? To pitam pošto će mi televizor stojati pored kompjutera, a imam kupca za monitor koji sad koristim (ViewSonic 27" full HD).
Nemas prikljucak za pc na ovom tv-u, jedino ako imaš grafičku sa hdmi izlazom...
 
Ja koristim TV za igranje video igara,preko HDMI kabla,drugačije ne može. Funkcioniše sasvim ok,možeš da podesiš i FULL HD rezoluciju i manje naravno. Kao monitor je sasvim OK!
 
Postovanje,novi sam ovde,pa ako sam okacio post na pogresnu temu unapred se izvinjavam. zamolio bih za jesnu informaciju i savet.
planiram ovih dana da kupim tv i izbor je otprilike pao na ovaj model la660s.Posto sam laik u ovim novim tehnologijama interesuje me vise detalja oko ovih smart funkcija.
Naime kada zelim preko interneta da gledam ove tv kanale koji uzivo idu preko neta mogu li ja to da radim sa ovim modelom.Isto tako mogu li ja da na ovom tv-u gledam filmove sa sajtova koji nude filmove za gledanje,nesto sam procitao negde da nemoze pa me to zanima,da i za skupe da bi se koristio preko ovog tv-a sta treba. Ima li neki tv koji ovo sve moze ako ovaj nemoze.Hvala,laicki jeste,ali ko pita ne skita!!!
 
Postovanje,novi sam ovde,pa ako sam okacio post na pogresnu temu unapred se izvinjavam. zamolio bih za jesnu informaciju i savet.
planiram ovih dana da kupim tv i izbor je otprilike pao na ovaj model la660s.Posto sam laik u ovim novim tehnologijama interesuje me vise detalja oko ovih smart funkcija.
Naime kada zelim preko interneta da gledam ove tv kanale koji uzivo idu preko neta mogu li ja to da radim sa ovim modelom.Isto tako mogu li ja da na ovom tv-u gledam filmove sa sajtova koji nude filmove za gledanje,nesto sam procitao negde da nemoze pa me to zanima,da i za skupe da bi se koristio preko ovog tv-a sta treba. Ima li neki tv koji ovo sve moze ako ovaj nemoze.Hvala,laicki jeste,ali ko pita ne skita!!!

ja bar nisam ni na jednu stranicu potrefio da se moze gledati film,uvijek trazi da se instalira nekakav dodatak, a tv ne podrzava download(barem tako kaze poruka koja izadje kad kliknes), online serije mogu ali kad ukljucis preko cijelog zaslona, nakon 15-20 minuta, prekine i kaze nema dovoljno memorije, a onako kada gledas bez full screena onda nema problema. Utakmice preko raznih linkova idu bez problema. E sad na pitanje koji tv moze, to ti ne bih znao reci.
 
A zasto bi neko uopste i gledao online tv na ovakvo tv-u???

Sigurno je bolje skinuti film u full rezoluciji i gleddati preko flesa, npr...
 
Nikad mi nisu bili jasni ljudi koji gledaju filmove online,seckaju,čekanje da se učita.Bez uvrede molim,ne mislim ništa loše. Hvala bogu postoje ovi torrenti i mogu se skinuti full HD i 3D filmovi i da se gledaju bez problema preko bilo čega :USB-a,eksternog,lan-om,HDMI kablom... Ja pretraživač koristim za streaming nekih utakmica,a filmove isključivo full HD i 3D preko torrenta.
 
Ljudi moji dali i kod vas ove smart funkcije rade užasno sporo? Na Youtube-u treba mi više od večnosti da upišem nekakav naslov. Na internet pretraživaču takodje sporo, kada skrolujem neku stranicu,slika mi kasni i sporo se spušta dole - gore.
 
Nikad mi nisu bili jasni ljudi koji gledaju filmove online,seckaju,čekanje da se učita.Bez uvrede molim,ne mislim ništa loše. Hvala bogu postoje ovi torrenti i mogu se skinuti full HD i 3D filmovi i da se gledaju bez problema preko bilo čega :USB-a,eksternog,lan-om,HDMI kablom... Ja pretraživač koristim za streaming nekih utakmica,a filmove isključivo full HD i 3D preko torrenta.
Slažem se sa tobom u potpunosti. Ali kada bi znao koliko ljudi nema pojma šta je to torent a tek kada kreneš da im objašnjavaš kako se to radi odmah okreću oči i odustaju. Zato pribegavaju lakšim metodama. "Jedan klik" pa šta mogu time da dobijem.
 
Znam baš puno drugara i prijatelja koji razmišljaju baš tako.Gde da se cimam da skidam kad ovo samo jedan klik i gledam. Ne znaju šta sve propuštaju kada se gleda neki Full HD,ne na ovom na bilo kojem full HD TV-u
 
Džabe bacati pare i kupovati ovakve dobre televizore da bi se gledali filmovi online.
 
Kako koji softver? Ažurirao sam najnoviji 04.04.07. A i sa starim nije ništa bolje bilo
 
Šta je to normalno,kao da koristiš računar? Mislim tom brzinom skroluje,pisanje teksta i otvara stranice. To je kod mene na jako lošem nivou.
 
Normalno je to da me ne nervira dok ga koristim. Inače kompjuter koristim jako brzo, odnosno oni koji su slabiji poznavaoci često ni ne vide šta sam uradio. TV mi je za odmor i opuštanje, uopšte ne obraćam pažnju koliko je brz, ali me definitivno ne nervira - tj. nije mi prespor. Ne znam na koji način bih mogao egzaktno da ti objasnim...

Pisanje teksta sam upravo probao i zavisi samo od brzine "pogađanja" tastera na virtuelnoj tastaturi...
 
Ma jasno.Ja kad koristim magic remote imam utisak kao da kasnije odradi ono što pritisnem i odradim. Skrolujem jedno pola kruga,a onda moram da pričekam da mi stranica sidje do tih zadatih pola kruga skrola:)
Dovoljno sam precizan na virtuelnoj tastaturi,ali kad sa strelicom stanem na neko slovo moram da sačekam da posvetli kako bih mogao da pritisnem na njega. Ne kažem da je to neka velika greška i mana TV-u ali mene to malko nervira.
 
Ma jasno.Ja kad koristim magic remote imam utisak kao da kasnije odradi ono što pritisnem i odradim. Skrolujem jedno pola kruga,a onda moram da pričekam da mi stranica sidje do tih zadatih pola kruga skrola:)
Dovoljno sam precizan na virtuelnoj tastaturi,ali kad sa strelicom stanem na neko slovo moram da sačekam da posvetli kako bih mogao da pritisnem na njega. Ne kažem da je to neka velika greška i mana TV-u ali mene to malko nervira.

isto je i kod mene, skrolujem onda cekaj da pomakne , bas nervira
 
Nazad
Vrh Dno