Šta je novo?

LG LA 660s

  • Začetnik teme denigaj
  • Datum pokretanja
I radi, ali tv mora da bude na tjuneru, a ne na HDMI pa sam i zbog toga imao problem. :)

Hteo sam i ćaletu da sredim listu na LH3000, ali maler... sa hama daljinskim ne može da se uđe u "in start" meni u kom su te opcije, a nokia 6260 koja ima IR je odlučila da neće da se pokrene...
 
Pozdrav svim forumasima,
negde oko NG bih trebao da se pocastim jednim ovakvim lepotanom :)
Trebala bi mi objasnjenje oko razlika izmedju LG42LA660s i LG42LA620s i LG42LA640s ?

Sta je to VESA velicina? Kod 620 je 200x200, dok je kod 640 i 660 400x400?
620 je direktni led, dok su 640 i 660 edge led. da li je to velika razlika?
620 i 640 nemaju optimizator kontrasta, dok 660 poseduje tu funkciju, isto vazi i za lokalno zatamnjenje.koliko je ovo primetno u nekom "obicnom" gledanju tv?
Videh u predhodnim postovima da postoji razlika i u panelima ?!?

Samo bih zeleo da naglasim da sam novajlija u ovoj oblasti, tako da se za svaki dobornamerni savet unapred zahvaljujem.
 
Društvo,nabavio sam eksterni hard disk od 80 Gb i kada ga uštekam u zadnji ulaz za usb sa oznakom HDD in TV neće da ga inicijalizuje za opciju Time Machine II. A moj stari eksterni od 500 Gb je bez problema inicijalizovao. Čitao uputstva ali ne nadjoh rešenje. Molim za pomoć!
 
VESA se odnosi na velicinu nosaca za zid koji odgovara TV-u.. dakle nebitno koji je...

Meni lokalno zatamnjivanje daje primetnu razliku, mada ce mnogi reci da to nema veze, testiranjem na mom tv-u se jasno vidi razlika kada je dimming ukljucen i kada nije, a pogotovo je to bitno ako slucajno imas
negde probijanje onda dimming moze da lepo zamaskira da to bude minimalno...

Razlika izmedju direktnog leda i edge je jako mala, sem sto su edge led televizori po pravilu tanji i ne pate od halo efekta ali imaju "probleme" sa kontrastom... U praksi je po meni svejedno...

Optimizator kontrasta ces i onako drzati iskljucen ako ga budes kalibrirao sto ti svakako preporucujem...

Sto se tice razlike u panelima nisam se udubljivao u konkretne modele, imam model za klasu iznad, ali imas na puno mesta o tome...
 
Vidim da nema pomoći i odgovora na moje postavljeno pitanje u vezi HDD-a od 80 GB i korišćenja Time Machine II sa ovim hard diskom. Zači da nije istina da treba minimalni HDD od 40 GB da bi se koristila ova funkcija,treba mnogo,mnogo više. TV sam prepoznaje, USB od 4 i 8 GB isto kao i HDD od 80 GB,a HDD od 500 GB odmah aktivira za Time Machine II.
 
Poslednja izmena:
Nije problem da li ga prepoznaje, vec mora da bude iniciran od strane TV-a kako bi koristio Time Machine...

Meni je problem pravilo to sto mi je hdd imao vise particija, kada sam ih izbrisao, stavio da je sve unlocated, i pustio TV da inicijalizuje radilo je... Ako i pored svega, promene nacina formatiranja, uklanjanja particija, stavljanja novog fw nece da radi, onda je moj savet da nadjes nekog ko ima isto LG sa TM II i kod njega da ga inicijalizujes i radice kod tebe...
 
HDD od 80GB mi ja kao Removable Disk,a ostali su kao Hard diskovi. Možda je tu problem. Kako da ga napravim da bude Hard Disk?
 
Ja mislim da sve u vezi HDD i TM II piše u uputstvu samo "vlasnik" treba da pročita.
 
U port na kome piše HDD in. Taj HDD kad ubacim u komp pojavljuje se u My Computer u grupu Removable Storege,a od 500 GB u grupu Hard Disk Drives. Tu nešto ne štima.
 
Ne znam na kom modelu ovo piše. Na modelu LA660S je slično uputstvo. Ali ne mogu neka podešavanja da odradim.
Evo pokazaću.
DSCN0037.JPG
DSCN0039.JPG
DSCN0040.JPG
E sada kad odem po uputstvu ono SMART-> TIME MACHINE II -> OPCIJA->USB uredjaj se učitava.
Tu mi izbaci:
Da biste snimali digitalni prenos emisija,povežite se sa Time Machine II HDD,stvorenim za tu svrhu.
DSCN0041.JPG
 

Prilozi

  • DSCN0042.JPG
    DSCN0042.JPG
    70.3 KB · Pregleda: 212
Poslednja izmena:
Pokusaj da vratis na fabricke postavke tv pa ponovo.
 
Mislim da znam gde je greška,ali ne znam kako je odkloniti. Ovako, imam 80Gb eksterni 2.5" disk (Transcend) koji se spaja preko USB-a, disk radi ok, i windowsi ga prepoznaju kao 'Removable Disk' meni bi trebalo, ako je moguce, srediti nekako da windowsi prepoznaju ovaj disk kao standardni HDD(isto kao da je spojen direktno na matičnu), ima li itko ideju kako to nparaviti...
Mislim da će ga onda TV spremiti za Time Machine II
 
pozdrav svima, imam pitanje vezano za time mashine. Moze li se npr.snimati program sa jednog ulaza npr. sa obicne kablovske, a dok to snima neometano gledati tv sa drugog ulaza npr. satelitsku preko hdmi? hvala svima
 
Ne može. Možeš gledati samo ono što se snima. Kad hoćeš da prebaciš kaže da će prekinuti snimanje.
 
Ne može. Možeš gledati samo ono što se snima. Kad hoćeš da prebaciš kaže da će prekinuti snimanje.

onda je to bezveze, prije sam imao LG i u sebi je imao hard disk 80gb, podesim sa kablovske neke emisije u razna vremena da snima a ovamo nesmetano gledam tv preko resivera. mislim kakva je fora snimati ono što mogu gledati i uživo, fakat bezveze
 
Za to bi mu trebala dva tjunera, a poenta je da snimiš ono što ne možeš da gledaš i pogledaš kad stigneš.

bice da je to jer ovaj moj stari LG imao je dva tjunera i integrisan HDD, vjerovatno je zato i mogao snimati jedno, a gledati drugo, krastavac.s tim nisam racunao kad sa kupovao ovaj 660S, konto sam da se to podrazumjeva, hvala na "losim" vijestima
 
U principu, moglo bi da radi i sa jednim tjunerom, s tim što bi onda bio ograničen tako da snimaš i gledaš kanale koji su u istom mux-u, tj. koji se emituju na istoj frekvenciji. Ovo je analogija sa satelitskih boxova, a nisam siguran da radi na lg televizorima. Nisam mu uopšte povezao HDD, ne treba mi...
 
Na LG sajtu se pojavio firmware 04.00.49.
Kada radim check preko TV-a prijavljuje novu verziju 04.04.07.

Da li je neko odradio update na najnoviju verziju?
 
Na LG sajtu se pojavio firmware 04.00.49.
Kada radim check preko TV-a prijavljuje novu verziju 04.04.07.

Da li je neko odradio update na najnoviju verziju?

meni je došao update, odradio sam, ali nema nikakve vidljive promjene, koliko sam vidio a teska je preko 500mb
 
Nazad
Vrh Dno