Šta je novo?

LG LA 660s

  • Začetnik teme denigaj
  • Datum pokretanja
Nije, to sam i ja prvo proverio, i evo sad me podseti, kada ukljucim 3d nema razlike u slici kao ranije, da je mutnija kao pre, vec je slika sada ista sa i bez 3d-a.
 
Ako se nekom desi da mu nestane i slika i ton a radi napon, odnosno da nisu crkle led, resenje je lako, malo pipavo ali izvodljivo u kucnoj radinosti. Treba ispeci plocu ili zagrejati procesor. Ko nema profi fen, moze da iskoristi rernu, samo ako gledate klipove sa objasnjenjem, treba smanjiti temperaturu sa 200 na 160 stepeni da vam se ne otope plasticni konektori ( opticki npr).

Procedura je sledeca: izvadite iz struje, par puta pritisnite power kako bi se ispraznili kondenzatori. postavite televizor na ekran pazljivo i na nesto mekano kako ne bi izgrebali staklo. Ima dosta srafova, polako ih odvrnite i obavezno zabelezite koji gde ide. skinite cover, videcete plocu sa desne strane. Slobodno malo jace izvucite konektore jer su bas cvrsto spojeni. Ribbon konektori, ima ih 2, su malo cudni i teze se primeti poklopac jer je iste boje crne kao i dzek ali se lako skida samo se povuce na gore deo je par mm. kad skinete plocu, stavite na karton i u rernu na 15ak min na 160 stepeni. ostavite da se ohladi, spojite i testirajte, vrlo je verovatno da ce raditi :)

Ovom metodom se popravljaju i problemi sa hdmi portom i gubljenjem zvuka. Koliko sam citao po netu tv ljudima radi i 2 godine posle procedure, odnosno niko se jos nije javio da kaze da ponovo ima problem :) Za neko poredjenje, moj TV je star 5 godina tacno, od toga godinu i po je sluzio kao primarni tv kod mojih, znaci jedno 5-6 sati dnevno, a posle je bio u spavacoj sobi gde je radio retko, po par sati, sto znaci da se desava random :)

Ovo vazi i za druge LG led modele, pa bi mozda trebalo staviti kao sticky.

Naravno, ovo radite na sopstvenu odgovornost, ono sto ja mogu da potvrdim je da metoda definitivno radi i da je bezbedna ukoliko se uradi kako treba :)

Srecno :)
 
Jel radio neko popravku pozadinskog osvetljenja na lb650 seriji? Dal je isplativo, gde nositi tv?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li neko ima problema sa Dual Play opcijom?

Ranije sam sa bratancem bez problema igrao Black Ops na Sony PS3, a sada kada odem u split screen u igrici i na TV odaberem opciju Dual Play izadje poruka da ta opcija je moguca samo u igrama koje podrzavaju Dual Play mode (sto Black Ops definitivno jeste). Da li su cackali nesto sa softverom ili je to mozda do mog Sony-a?
 
ffmpeg.exe ručni update na zadnju verziju odradi pa probaj Serviio opet.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Niko nije skoro probao Dual Play?
 
Nazad
Vrh Dno