Šta je novo?

LG LA 660s

  • Začetnik teme denigaj
  • Datum pokretanja
Da li se neko zanimao kako pustiti ace stream fajlu...Tako sam blizu a tako daleko...Pratio sam uputstvu jednog rusa na yt ...ja na kompu pustim tu listu...ali na tv nece...Tu fajlu ace stream sam prebacio na flesku+ace stream listu ali je tv ne vidi...takodje preko smart aplikacije SS IPTV,tv vidi sve te kanale al nece da ih pusti...kucao sam ace stream adrese,moju itd itd...ako neko nesto vise zna,nek napise...Ja mogu jos bolje sve napisati
 
Kako da znam koji je OS na LA660s, da li je webOS?

U podešavanjima TV-a sam našao da je verzija 04.28.14 ali ništa više od toga.
 
Večeras sam se posle dužeg vremena igrao sa DLNA servisima, instalirao na kompu najnovije verzije Twonky, Serviio i Plex i prva dva su bez problema prepoznali film i sve super. Treći plex ne vidi računar, piše No file. Pogledao sam na računaru postavke i vidim da je u Plex-u omogućen DLNA. Ranije je radio kako treba Plex.

1. Da li je do novije verzije Plex-a?
2. Da li je do novije verzije LG softvera 04.28.14?

Ako nije ni jedan od ova dva šta može biti problem?

Da li vama sve radi kako treba preko Plex-a?

Edit: možda nešto treba u Windows-u 10 da se podesi?
 
Poslednja izmena:
Evo slike, kada se instalira Plex na kompu odmah ga TV prepozna ali ne prepoznaje folder:

VQeQwR2.jpg
 
Još nešto sam primetio ali ne znam da li ima veze sa tim:

Kada se uđe u SmartShare Connecting Guide, prikaže:

Select the IP address below in network menu of mobile device.

Pa ispod piše

TV Network: Wired Network (192.168.1.2)

Zatim kliknem na Next i pojave se Twonky i Serviio ali ne i Plex.

Kada odem preko računara na Plex vidim da pristupa preko adrese:

http://192.168.1.3:32400

Možda trebam da namestim da ide preko dvojke na kraju a ne preko tri. Zna li neko kako se ovo namešta? U pitenju je ruter ZXHN H267N.

Edit: igram se sa podešavanjima (možda i uspem sam pre nego što neko pomogne :)), došao do:

ZCmD9RU.png
 
Poslednja izmena:
Kada se podesi ista IP adresa u Port Forwarding i aplikaciji SmartShare tada se pojavljuje i treće kockica "Plex" tako da ima napretka ali i dalje se ne vidi mkv film u folderu.

Edit: kada vidim da nema mkv-a i vratim se u SmartShare tada se više ne vidi Plex pored dve aplikacije, tako da nešto zeza a ja ne znam da podesim...
 
Poslednja izmena:
Evo nakon tačno četiri godine upotrebe počeo je da se sam od sebe isključuje. Ne baš tako često ali dešava se da se sam isključi i uključi. Sreća pa ima još godina garancije, ali mi se ne nosi u servis još dok ne bude malo izraženije.
 
Sinoć mi TV ponudio ažuriranje na verziju 4.28.17. Odavno nije bilo nekih update-ova. Mislio sam da nas je LG totalno zaboravio. Trenutno, ovako na prvi pogled, ne vidim neke promene...

Sent from my Honor 8
 
I ja sam dobio na svom LGu,iskreno ima ovde negde u topicu koji je model,zaboravio sam :D Koliko sam primetio samo je izbacio neke novosti po pitanju promene privatnosti,trazio je da se prihvate nova pravila (koja nisam ni citao :D )
 
Jel neko uspeo da gleda HBO GO na tvu, onaj fabricki ugradjen(u premijim aplikacijama). Meni se pokrene, ulogujem se, pusti film ono upozorenje i onda izbaci gresku...
 
Ja stvarno ne znam šta je sa aplikacijama na ovom TV-u. YouTube čas radi dobro čas ne, HBO Go sam probao da koristim par puta i na kraju odustao. Isti slučaj kao kod tebe, radio mi npr. u početku dobro,a kasnije ni jedan jedini film nisam mogao da gledam. Samo bi učitavao video u nedogled. Sve se više razmišljam da dam pare za neki dobar Android box i totalno odustanem od ovog LG nedorađenog sistema. Žao mi samo što dadoh tolike pare za nešto što nikako da proradi kako treba od samog početka...
 
Meni je radio HBO GO u vreme dok sam imao probnih mesec dana pristupa na telenoru. Nije me to zanimalo pa nisam ni produžio pretplatu.

YouTube mi radi korektno, osim što posle nekoliko videa neće da pusti sledeći pa moram da izađem i ponovo uđem u app.
 
I meni YouTube radi isto tako. Malo je bolje nego ranije, jer umeo je ponekad da bude skoro pa neupotrebljiv. Još kada mi ne bi iskakali ovi naši političari, na svaki pušteni video, bilo bi još bolje. Hehehehe... [emoji23]

Sent from my Honor 8
 
Ne znam da li je slučajnost, ali danas mi je YouTube radio bez ikakvih problema, a gledao sam puno kraćih i dužih videa. To je prvi put da ga koristim nakon apdejta.
 
Ja ne stigoh još da vidim ima li nekih značajnijih promena. Možda sad stvarno YT radi bolje nego ranije.

Sent from my Honor 8
 
I meni se čini brži YouTube. Doduše, nije mu teško. Do sad je bio neupotrebljiv. Sad već može da se koristi.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Evo ja sad pustio klincu na YT par crtaća za redom bez ikakvog kočenja i izbacivanja. I meni se čini da je malo brži u smart meniju,a i pri samom startovanju TV-a. Sećam se ranije kako je bilo, da nisam mogao po minut-dva da uđem u smart meni čim upalim TV...

Sent from my Honor 8
 
Da li je neko primetio drugačiji interfejs na Youtube? Naime, uključim YT i zateknem taj skroz drugačiji interfejs, a onda sam uradio ponuđeni update i posle toga opet stari interfejs YT :(
 
Neki dan sam kupio externi hard disk za snimanje sa TV-a, i video sam sam da se može snimiti samo onaj program koji se trenutno gleda na TV-u, jel to tako zaista radi?
Ako je tako serem im se na smart tehnologiju, pa moj video rekorder pre 30 godina je snimao šta je hteo.
 
Mozes ti da snimas sta hoces, ali dok snima ne mozes da gledas nesto drugo na TVu preko tog ulaza-antene...mozes da gledas snimljeno, YT, preko kompa itd.
TV ipak ima samo jedan tuner ;)
 
Evo posle 4 godine korišćenja TV-a počelo je da se dešava sledeće:
kad upalim TV, tj. prvo kad ga ugasim ne ugasi se i logo LG nego ostane da svetli i onda kad upalim pojave se rešetke preko celog ekrana, onda ga iskopčam iz struje, sačekam par minuta, upalim, i onda ostane samo jedna debela linija koja se jedva vidi, i posle par puta vađenja kabela iz struje nestane i ta debela linija.
Jel crkava panel ili je nešto do kablovske, inače koristim samo digitalnu kablovsku.
IMAG0560.jpg
IMAG0561.jpg
 
meni se to dešavalo više puta, i to prvi put pre nekoliko godina. TV još uvek radi bez problema, tako da mislim da nemaš razloga za brigu
 
Problem ti nije u Plex aplikaciji za TV(klijent strani) nego u Plex serveru koji se vrti na tvom qnap uređaju. Plex server, kada mu se obratiš sa tvog TV, pokušava da uradi transkoding videa. Za ovaj posao tvoj qnap nema dovoljno procesorske snage (osim ako ga nisi platio 1000+ €).
U Plex serveru imaš opcije da isključiš transkoding, i onda je zauzeće procesora minimalno, ali... problem ostaju titlovi.
Naime, kada Plex pušta titlove on bez obzira na tvoja podešavanja radi transkoding jer "lijepi" titlove na video.

Rješenje je da obrišeš Plex i koristiš tau qnap Media server i onda biraš njega za input signala.
Gubiš fancy izgled Plex-a, ali dobijaš to da NAS lagano odrađuje onaj posao zbog koga je kupljen ;)

Izvlacim ovaj post iz naftalina. :)

Elem, mali dodatak na ovo, i moje pitanje nakon toga:

elem, Plex klijent na PS4 i Plex klijent koji sam instalirao na ovaj komp funkcionisu na isti nacin, opisan gore - bez titlova radi Direct play, kad ukljucim titlove radi transcoding videa.
s druge strane, ovaj klijent (drzim ga vec par godina na USBu koji je nakacen na TV) NE zahteva od servera da radi transcoding videa kada su ukljuceni titlovi, uopste ne znam kako/zasto (tj. zasto app razvijen od strane plexa radi transcoding)
http://playz.sithari.com.au/

E sad dolazimo do problema.. nakon sto sam zamenio komp (sa Core2Duo na i5) i instalirao najnoviju verziju Plex servera, app sa linka gore mi ne prepoznaje Plex server. Aplikacija instalirana na TV sa store-a, kao i app na PS4, rade bez problema.

Da li je neko imao ovakav slucaj ili ima neku drugu preporuku za Plex klijent na ovom TVu?
 
I da odgovorim sam sebi, a mozda i drugima pomogne:

izgleda da sam kreirao usera za plex home prilikom instalacije, pomoglo je ovo:

Set "List of networks that are allowed without auth" in "Settings -> Network (Advanced)" to 10.0.0.0/255.255.255.0 (so can allow all my home network).
 
Od pre par dana sam dobio vodoravne linije, caskom budu deblje pa onda tanje. Vadio sam strujni kabel par puta i vracao, ali rezultat je isti. Pustim ga da odmori cele noci, ukljucim ujutru, isto? Sta moze biti, korsitim ga vec 4god i 3meseca. Da li je flet, ili poceo da crkava ekran? Ima li zamenskih delova za ovaj tv?

20180730_130838.jpg
 
Izvini, možda je glupo pitanje, ali da ti nije ostao uključen 3D mod? Jer kada je uključen 3D primećuju se blage vodoravne linije...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Nazad
Vrh Dno