Šta je novo?

HBO GO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa za adrija regiju ne treba vpn
 
Ima li nekoga da mu radi HBO GO na android TV-u / android box-u sa VPN-om?



Probao Nord, probao SurfShark i uvek javi da je lokacija problem, dok npr. EON i iris rade bez problema.
Meni u Holandiji ne radi ni sa Express VPN ni sa Nord-om ni na Android TV-u, ni na telefonu. U Londonu isto. Takođe lokacija problem. Letos mi je radio normalno u Hrvatskoj na iPad-u i telefonu bez VPN-a. Inače imam Telenor HBO. Radi samo Adria regija, za druge lokacije, zaboravite. HBO prepoznaje VPN i blokira. Ostale (Hulu, Netflix, Amazon Prime…) mogu da gledam preko VPN-a.
 
To mi nije jasno na koji foru HBO prepoznaje da ja koristim vpn?!
 
Zanimljivo uključim Hrvatsku u vpn-u, pokrene HBO GO aplikaciju, odaberemo Hrvatsku i dobije se opcije aktivacija ili preskoči.
Normalno u modu preskoči ne može ništa da se gleda, ali se sve vidi šta je dostupno :)

Onda se ide u podešavanja, stavi jezik srpski i zemlja Srbija i ide na prijava.
Odradim aktivaciju na hbogo.rs/activate preko TeamViewer-a iz Srbije i to prođe ok :)

Radi sve ok, ali kada se zatvori aplikacija i pokrene ponovo opet geolock :D
 
I to baš ima samo hbo, a nema recimo Netflix? Zanimljivo.
 
Zavisi od servisa. Oni blokiraju te poznate IP adrese koje pripadaju VPN servisima. Ali uglavnom je nemoguće blokirati sve moguće VPN servise pa se neki VPN provuče, neki ne.
Generalno od svih streaming servisa mislim da najjaču "zaštitu" od VPN-a ima hrvatski RTL PLAY. bilo mi je gotovo nemoguće pronaći VPN koji otvara tu stranicu.
 
I to baš ima samo hbo, a nema recimo Netflix? Zanimljivo.
Za Netflix ti uopšte ne treba VPN. Gde god da si, sa svojim nalogom možeš da gledaš program koji je u ponudi za region na koji si se registrovao i platio. VPN korisiš ukoliko hoćeš da gledaš neki drugi, na pr. američki, jer tamo možda ima nekih serija i filmova koje želiš da pogledaš, a nemaš ih u ponudi za tvoj region.
HBO funkcioniše drugačije.
 
Upravo za to i koristim vpn što se tiče Netflixa. Opet mi ne ide u glavu kako HBO zna da ja nisam u Srbiji.
 
Za Netflix ti uopšte ne treba VPN. Gde god da si, sa svojim nalogom možeš da gledaš program koji je u ponudi za region na koji si se registrovao i platio. VPN korisiš ukoliko hoćeš da gledaš neki drugi, na pr. američki, jer tamo možda ima nekih serija i filmova koje želiš da pogledaš, a nemaš ih u ponudi za tvoj region.
HBO funkcioniše drugačije.
Ne. Netflix gledaš program za region u kojem se nalaziš, a ne u kojem si registrovan.
 
Da, permutovao sam, izvinjavam se.
 
Ne. Netflix gledaš program za region u kojem se nalaziš, a ne u kojem si registrovan.

Zapravo to važi za nas korisnike van EU.

A prema EU regulativi korisnik plaćenih servisa može gledati bilo gde unutar EU sadržaj namenjen svojoj državi. Tako npr. neko ko je registrovao Netflix (ili bilo koji drugi servis) u Nemačkoj, moći će npr. u Hrvatskoj, Španiji, Francuskoj gledati sadržaj namenjen za Nemačku. Ali ako ode van EU sadržaj se menja.
 
Zapravo to važi za nas korisnike van EU.

A prema EU regulativi korisnik plaćenih servisa može gledati bilo gde unutar EU sadržaj namenjen svojoj državi. Tako npr. neko ko je registrovao Netflix (ili bilo koji drugi servis) u Nemačkoj, moći će npr. u Hrvatskoj, Španiji, Francuskoj gledati sadržaj namenjen za Nemačku. Ali ako ode van EU sadržaj se menja.

Čisto sumnjam.

Sadržaj se reguliše autorskim pravima a ne regulativama.
Ali, ovo nije Netflix tema.
 
Možeš da sumnjaš ali takva je situacija već 2-3 godine. I to se odnosi samo na plaćene streaming servise, ne na besplatne. Što znači da se odnosi i na korisnike HBO GO u Hrvatskoj i Sloveniji koji putuju unutar EU.

 
Rekoh ajde da probam HBO MAX i zanimljivo npr. prijatelji imaju srpske titlove, dune got ili npr. ovaj novi sex&city nemaju.

hbomax.png


hbomax2.png
 
Mail koji su poslali iz HBO Go

Kako bismo pružili najsigurniju i najstabilniju striming uslugu našim pretplatnicima, HBO GO aplikacija više neće biti podržana na starijim verzijama određenih operativnih sistema. Možete da ažurirate sistem na Vašem uređaju kako biste nastavili s korišćenjem HBO GO usluge.

Od 19. januara 2022. godine, usluga neće biti podržana na sledećim OS verzijama određenih uređaja:
  • Samsung - verzija OS Tizen 2015
  • LG – WebOS stariji od verzije 3.5
 
Zasto je HBO Go ogranicen samo na ove dve marke uredjaja, odnosno njihove OS? Pretpostavljam da ce tako biti i za HBO Max sto je sra*e.
 
Kad stiže Max u Srbiju?
 
Mislim da niko ne zna tacan datum, ali u svakom slucaju bi trebao tokom sledece godine.
 
Možeš da sumnjaš ali takva je situacija već 2-3 godine. I to se odnosi samo na plaćene streaming servise, ne na besplatne. Što znači da se odnosi i na korisnike HBO GO u Hrvatskoj i Sloveniji koji putuju unutar EU.

Potvrdjujem ovo.
U Austriji mi ne radi moj HBO GO koji je registrovan u Srbiji a kolegi koji ima hrvatski HBO GO - radi. I na netfliksu nam je malo razlicita ponuda jer on ima hrvatski katalog i titlove a kod mene je austrijski jer sam registrovao izvan evropske unije.
 
Zasto je HBO Go ogranicen samo na ove dve marke uredjaja, odnosno njihove OS? Pretpostavljam da ce tako biti i za HBO Max sto je sra*e.

The following phones and tablets are supported:
Android phone and tablets (with Android OS 5 or later)
Apple iPhone, iPad, and iPod Touch (with iOS 12.2 or later)

The following computers and browsers are supported:
PC with Windows 7 or later
Mac with macOS X 10.10 (Yosemite) or later
Google Chromebooks with Chrome browser version 95 or later

The following browsers are supported:

The latest version of Chrome or Firefox
The latest version of Microsoft Edge for Windows
Safari version 12 or later

The following TV devices are supported:
Android TV with Android OS 5 or later
LG Smart TV with webOS 3.5 or later
Samsung TV (2016 models and later)
PlayStation 4 and PlayStation 5
Xbox One and Xbox Series X|S

If you don't have one of the devices listed above, here are some other ways to stream on your TV:
Chromecast: Cast HBO Max from your phone, tablet, or computer to your TV.
AirPlay: Stream HBO Max to your AirPlay 2-compatible device.
HDMI cable: Connect your computer, phone, or tablet to your TV
 
The following phones and tablets are supported:


The following computers and browsers are supported:


The following TV devices are supported:



If you don't have one of the devices listed above, here are some other ways to stream on your TV:
Malo je to Smart TV-ova.
Dosad nisam uspeo da castujem HBO GO sa njihove apk na TV.
 
Jel zna neko hoće biti matrixa 4. deo na HBO go? Vidim da su ga najavili za HBO max ali tek sledeće godine dolazi kod nas.
Hvala na odgovoru
 
The following phones and tablets are supported:


The following computers and browsers are supported:


The following TV devices are supported:



If you don't have one of the devices listed above, here are some other ways to stream on your TV:
Ovo za telefone nije tačno. Ja imam android 6.0.1 i ne radi mi HBO GO od leta. Zvao sam podršku i na kraju mi rekli da je zbog stare verzije Androida i da ako hoću da gledam moram da promenim telefon (jer nema Samsung Note 4 nema podršku za novije verzije Androida).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno