Šta je novo?

HBO GO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel pratio neko u koje vreme se tačno pojavi nova epizoda GoT na HBO Go?
 
Pa u 3h. Kad počne world / US premijerno emitovanje.
 
Čudno bi mi bilo da je tačno u tri, da neko može da premota odmah na kraj pre nego što emituju premijerno. :d
 
Finalna je pocela u 3:05, ja gledao :)
 
Jel može neko da napiše koja je trenutno aktuelna verzija ove aplikacije?

Imam problem sa Cast-om, pa rekoh da proverim da nije do toga. Google Play je USA, pa ne mogu sam da vidim.
 
Kod mene je 5.6.0, play store naš.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Iz potpisa.
Rešio sam vraćanjem na fabrička podešavanja i apdejtom njegovog softvera.
 
Zdravo, imam problem sa HBO GO na android box-u X96 Max. Fora je sto ne mogu nikako da cast-ujem (cast recimo sa telefona na youtube radi perfektno) i uvek mi izbaci samo gresku (ne pise koja je u pitanju), a kada izaberem neku seriju ne mogu da skrolujem dole do epizoda, mogu samo da biram sezone. Pomoc je apsolutno dobrodosla.
 
Zdravo, imam problem sa HBO GO na android box-u X96 Max. Fora je sto ne mogu nikako da cast-ujem (cast recimo sa telefona na youtube radi perfektno) i uvek mi izbaci samo gresku (ne pise koja je u pitanju), a kada izaberem neku seriju ne mogu da skrolujem dole do epizoda, mogu samo da biram sezone. Pomoc je apsolutno dobrodosla.
Pa što ne skinem spona box. Što da cadtiješ kada može da se skine app.

Sent from my Huawei Y7 prime
 
Kažem skini app.za HBO GO. na box. Zašto castuješ uopšte

Sent from my Huawei Y7 prime
 
Skinut je app za box, sa Play Store-a. Problem je sto, kako sam naveo, ne mozes nikako da "skrolujes" na dole da dodjes do sadrzaja gde su epizode, jedino sto se vidi je veliki background sa slikom serije/filma, opis i ako je u pitanju serija opcija da se izabere sezona, do dela gde su epizode ne moze da se dodje ni koriscenjem tastature i misa.

Cast-uje se zato sto je mom caletu daleko lakse da ukuca sta trazi na telefonu nego da sa 5 metara gleda TV i pokusava da ubode tastaturom i misem sta trazi jer bi onda morao da nosi naocari.

Daklem, 2 su problema, cast kao i sama aplikacija na box-u. Probacu uskoro posto imam slobodnog vremena da ubacim neki drugi apk, pa javljam sta sam uradio ali ako neko u medjuvremenu ima ideju neka je ispuca :D
 
Probao si da koristis mis? Akobkoristis Kodi imas HBO Go addon. Sve lepo radi.
 
Probao si da koristis mis? Akobkoristis Kodi imas HBO Go addon. Sve lepo radi.
Neka opcija za scroll je bila iskljucena :wtf:
Moj cale se ne snalazi u Kodi-ju previse tako da je vrlo vrlo tesko da mu to objasnim :D

A zašto ne pustiš film/seriju na telefonu i onda ideš na Cast dugme?
Druze tako sam i pronasao problem :D

Probao sam par drugih APK-ova ali ista stvar se desava, cast ne radi.
Posto je HBO sa Telenora, moram da kazem da sam izrazito nezadovoljan kvalitetom slike, rekao bih da je SD, i da probao sam kroz podesavanja da promenim rezoluciju.
 
Na LG tv aplikaciji je HD
 
Da nije do interneta? Meni se nekad desi kad su svi ukućani "nakačeni" da epizoda počne u SD, i posle minut-dva pređe automatski na HD.. Isto u pitanju LG aplikacija, HBO preko Telenora (mada ne verujem da to ima neke veze).
 
Posto je HBO sa Telenora, moram da kazem da sam izrazito nezadovoljan kvalitetom slike, rekao bih da je SD, i da probao sam kroz podesavanja da promenim rezoluciju.

Da nije do interneta? Meni se nekad desi kad su svi ukućani "nakačeni" da epizoda počne u SD, i posle minut-dva pređe automatski na HD.. U pitanju je LG aplikacija, HBO preko Telenora (mada ne verujem da to ima neke veze).
 
Neka opcija za scroll je bila iskljucena :wtf:
Posto je HBO sa Telenora, moram da kazem da sam izrazito nezadovoljan kvalitetom slike, rekao bih da je SD, i da probao sam kroz podesavanja da promenim rezoluciju.

Problem sa ovim kineskim boksovima je drm, pa kada se pušta preko HBOGo aplikacije sve ide u najnižoj rezoluciji. Zaobilazno rešenje za to je da se HBOGo koristi preko Kodi addona mada tvom ocu to ne odgovara zbog malo komplikovanijeg korišćenja.
 
Kakva je sada situacija sa slikom HBO OD putem EON web app-a vs HBO GO? Gde je bolja slika?
 
Ja sam prezadovoljan kakav je kvalitet i komandama itd kada cas-tujem na cc preko hbo go aplikacije na tv.. Bolji kvalitet nego kad gledam na telefonu direkt..
 
HBOgo TV aplikacija ili cast na EON box (sa telefona), daju sličan kvalitet slike. Tu je negde i bitrate; u proseku oko 3Mbps, odnosno 4Mbps (na TV app). Možda ima veze i što je telefon Xiaomi Redmi Note serija, pa je zato nešto manji.

HBOgo TV app:
tv app.png

HBOgo cast sa telefona na EON box:
cast.png

Evo i kada se pusti iz Sbb bioskopa na Eon box (HBO OD), prosek je oko 6.5-7 Mbps
Screenshot_2019-06-15-18-11-58-381_com.mikrotik.android.tikapp.png
 
Poslednja izmena:
HBOgo TV aplikacija ili cast na EON box (sa telefona), daju sličan kvalitet slike. Tu je negde i bitrate; u proseku oko 3Mbps, odnosno 4Mbps (na TV app). Možda ima veze i što je telefon Xiaomi Redmi Note serija, pa je zato nešto manji.

HBOgo TV app:
Pogledajte prilog 271063

HBOgo cast sa telefona na EON box:
Pogledajte prilog 271064

Evo i kada se pusti iz Sbb bioskopa na Eon box (HBO OD), prosek je oko 6.5-7 Mbps
Pogledajte prilog 271065

Znači sad ono što je u HD na HBOOD ima duplo bolji kvalitet nego preko HBOGO.
 
Na d3 2.0 HBO OD daje SD kvalitet.
 
@jok: Veći bitrate ne mora nužno da znači i boljih kvalitet. I nikog ne bi preterano začudilo da SjBB re-encode--uje 3.5 Mbps source na tih 7 Mbps koji su standardni za Eon.

U praksi već imamo primer da je D3i (interlaced) stream nižeg bitrate-a a boljeg kvaliteta nego Eon (pre svega progressive varijanta) stream...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno