Šta je novo?

HBO GO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni nije jasno zašto ne mogu da omoguće HBO i na LG televizorima i kada se uzme direktno kod njih???
 
  • Like
Reagovanja: M J
Meni ate urekli HBO GO na LGu.
Radio je normalno pre cca mesec dana, sads nikako da pokrene video.
Provera konekcije, sve ok. Upali plejer za video i samo stoji. Ništa se ne dešava.
Ima neko ideju?
Telenor licenca, SBB internet, LG web os neki.
 
Probaj sa ponovnim logovanjem u aplikaciju. Meni se jednom nešto slično desilo i rešio sam problem tako što sam TV isključio iz napajanja desetak sekundi. To mu dođe kao neki soft restart da ne moram baš na fabrička podešavanja da ga vraćam [emoji6]
 
Probaj sa ponovnim logovanjem u aplikaciju. Meni se jednom nešto slično desilo i rešio sam problem tako što sam TV isključio iz napajanja desetak sekundi. To mu dođe kao neki soft restart da ne moram baš na fabrička podešavanja da ga vraćam [emoji6]
Hvala.
Pomoglo. Nakon paljenja se čak i Update-ovao na 04.71.00 iako proverom da li postoji update pre gašenja, nije davao da je update dostupan.
 
Da li se zna kada će napraviti Android TV aplikaciju za naše tržište? Ova sa Google play-a je samo za Usa.
 
Nema veze sto je 720p daj da vidimo kako se koristi.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
HBO sarađuje sa LG jer da nije tako otkud bi se po default-u na njima već nalazila preinstalirana HBO Go aplikacija?! Pitao si za rešenje i napisali smo ti ili taj uređaj ili pretplata preko provajdera npr Telenor.

Nisam tražio pomoć. Izneo sam konstataciju. Postojanje aplikacije u okviru WebOS-a ne predstavlja punu već delimičnu saradnju HBO-a i LG-a a ovde je reč o nemogućnosti direktnih pretplatnika da prate sadržaj preko te aplikacije. Ogroman minus za HBO i naravno, ostajem pri svome da ne treba kupovati dodatnu opremu niti koristiti 2 i više provajdera u cilju praćenja jednog sadržaja. 2018. je godina a ne 90 i neka...
 
Chromecast 2 sada zvanično dostupan i na domaćem tržištu...
 
Ja koristim MiraCast sa aliexpressa i već 6 meseci castujem sliku sa tableta i telefona na TV i uživam, isto važi i za zvuk.
Ne znam što se toliko cimate oko aplikacija na smart TV-u kad nema potrebe za tim. Mirroring je zakon !
 
I dalje na Iphonu ne rade titlovi, pojave se na pocetku i posle nestanu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na upravo gledam film. Rade titlovi najnormalnije

5d308e5814516e56e099daa81d8f122d.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lol je na tvoju izjavu/konstataciju da je SmartTV aplikacija nebitna i nepotrebna kad već postoji mirroring koristeći buđavi Miracast protokol sa kineskim fake "chromecast" uređajem.

Mirroring može biti samo prinudno rešenje da se pogleda nešto na brzinu 2-3x mesečno a ne da svaki dan uništavaš bateriju na tabletu/telefonu...
 
Poslednja izmena:
Pogrešno si me shvatio, nisam rekao da je nebitna ali sam predložio drugo rešenje.
Osim toga nemaju svi smart TV.
Jako bezobrazno i nevaspitano sa tvoje strane da uređaj zoveš buđavim. Sve komponente uređaja se prave u Kini, vrlo verovatno da Google naplati više sam naziv uređaja ali to ne tvrdim, pretpostavljam.
Inače prodaje se i kod nas i radi jako dobro.
Što se tiče baterije, koristim drugi stariji telefon, 6meseci svaki dan i ne primećujem pogoršanje. Ponekad i glavni telefon i sve je ok.
 
Ja koristim MiraCast sa aliexpressa i već 6 meseci castujem sliku sa tableta i telefona na TV i uživam, isto važi i za zvuk.
Ne znam što se toliko cimate oko aplikacija na smart TV-u kad nema potrebe za tim. Mirroring je zakon !

Pogrešno si me shvatio, nisam rekao da je nebitna ali sam predložio drugo rešenje.
Osim toga nemaju svi smart TV.
Jako bezobrazno i nevaspitano sa tvoje strane da uređaj zoveš buđavim. Sve komponente uređaja se prave u Kini, vrlo verovatno da Google naplati više sam naziv uređaja ali to ne tvrdim, pretpostavljam.
Inače prodaje se i kod nas i radi jako dobro.
Što se tiče baterije, koristim drugi stariji telefon, 6meseci svaki dan i ne primećujem pogoršanje. Ponekad i glavni telefon i sve je ok.

Boldovani deo prvog citata se ne slaže sa tim ta nisi rekao da je nebitna aplikacija (nema potrebe + ovo drugo je zakon !!!!!!!!!!! = ma kakva aplikacija, bolje je ovo drugo rešenje).

A što se tiče mog "bezobraznog" komentara trebalo bi malo pažljivije pročitaš. Ja buđavim nazivam sam Miracast protokol(koji taj uređaj koristi za mirroring funkcionalnost) a sam uređaj koji ti nahvali sam nazvao "fake chromecast" što je 100% tačan opis te klase kineskih uređaja... koji se reklamiraju i plasiraju sa takvim opisima da obmanu neupućene da taj uređaj pokriva 100% funkcionalnosti koju nudi original Chromecast što je laž... ti uređaji ne podržavaju "Cast" protokol ( ne sećam se da li podržavaju i "Dial" protokol ??) koji koristi Google Chromecast pa samim tim ih "ne vide" ni aplikacije koje podržavaju slanje na Google Chromecast uređaj. Tako da ne, ti "better than Cromecast" kinezi nisu "isto što i Chromecast".

Što se tiče "sve se pravi u Kini"... da to je tačno i čisto da napomenem da mi je glavni telefon Xiaomi i da posedujem i "android box" uređaj tako da definitivno nemam predrasude na temu šta se gde pravi i koliko košta... osnovno merilo je kvalitet i funkcionalnost. Moj "android box" kinez takođe nudi Miracast funkcionalnost tako da ne pričam napamet na temu koliko "dobro" to sve radi i kakav je "kvalitet" slike kad se radi mirroring.

No da skratimo diskusiju: tebi je to rešenje ok i niko ti ne brani da ga koristiš. Samo nemoj da ga ovde plasiraš kao optimalno i preporučljivije od alternativa koje su sve bolje od tog "bolje išta nego ništa" rešenja.

Pogotovo nema smisla kad dolaziš u diskusiju nakon što je već više puta spomenut Chromecast kao opcija za one koji nemaju SmartTV.
 
Poslednja izmena:
Džaba ljudima objašnjavaš kada ne kapiraju razliku običnog screen mirroring-a sa tih kineskih uređaja i cast protokola koji omogućava Google Chromecast.
 
  • Like
Reagovanja: M J
shamanNS, rekao sam da nema potrebe za cimanjem.
U redu je probaću i chrome cast, kada stigne kod nas, tada nije bio.

Meni samo smeta vređanje.
Što se tiče priče da je sličan kao Chrome cast, opet nigde nisam naveo a ni pročitao. Ima razlike čak i u ponašanju telefona, tokom strimovanja.
A što se tiče razlika mirroring opcija, istražiću detaljnije, ono što znam je da Kineski su do 1080p, što daje sasvim dobru sliku ako aplikacija daje.
Međutim čitao sam da HBO GO daje max 720p.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Aminujem sve
Boldovani deo prvog citata se ne slaže sa tim ta nisi rekao da je nebitna aplikacija (nema potrebe + ovo drugo je zakon !!!!!!!!!!! = ma kakva aplikacija, bolje je ovo drugo rešenje).

A što se tiče mog "bezobraznog" komentara trebalo bi malo pažljivije pročitaš. Ja buđavim nazivam sam Miracast protokol(koji taj uređaj koristi za mirroring funkcionalnost) a sam uređaj koji ti nahvali sam nazvao "fake chromecast" što je 100% tačan opis te klase kineskih uređaja... koji se reklamiraju i plasiraju sa takvim opisima da obmanu neupućene da taj uređaj pokriva 100% funkcionalnosti koju nudi original Chromecast što je laž... ti uređaji ne podržavaju "Cast" protokol ( ne sećam se da li podržavaju i "Dial" protokol ??) koji koristi Google Chromecast pa samim tim ih "ne vide" ni aplikacije koje podržavaju slanje na Google Chromecast uređaj. Tako da ne, ti "better than Cromecast" kinezi nisu "isto što i Chromecast".

Što se tiče "sve se pravi u Kini"... da to je tačno i čisto da napomenem da mi je glavni telefon Xiaomi i da posedujem i "android box" uređaj tako da definitivno nemam predrasude na temu šta se gde pravi i koliko košta... osnovno merilo je kvalitet i funkcionalnost. Moj "android box" kinez takođe nudi Miracast funkcionalnost tako da ne pričam napamet na temu koliko "dobro" to sve radi i kakav je "kvalitet" slike kad se radi mirroring.

No da skratimo diskusiju: tebi je to rešenje ok i niko ti ne brani da ga koristiš. Samo nemoj da ga ovde plasiraš kao optimalno i preporučljivije od alternativa koje su sve bolje od tog "bolje išta nego ništa" rešenja.

Pogotovo nema smisla kad dolaziš u diskusiju nakon što je već više puta spomenut Chromecast kao opcija za one koji nemaju SmartTV.

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
Ljudi da li neko nema problema mozda sa geoblockingom oko hbo go?Juce mi nesta struja na pola sata i od tad nemogu da udjem na hbo go,eon sljaka ko i do sada.Verovatno je nesto oko ip adrese ali sam resetovao ruter par puta i dalje isto.Isto mi izlazi i preko aplikacije i preko browsera
 
Koja verzija app je aktuelna. Sad sam probao na boksu da gledam i koji god film ili seriju pokusavam da pustim javlja mi gresku. Zadnji put kad sam koristio pre par meseci sve radilo kako treba.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako neko hoce dva meseca da proba HBO Go, donesi.com "deli" vaucere ;)
http://donesivaucer.com/

Ne znam na koji fazon dva meseca, kad krenes sa registarcijom pise "jedan mesec besplatno".

edit "Svi vaučeri su u ovom trenutku preuzeti" , nisam provalio u prvom trenutku. Ovo ko u Lidl-u :)

Jel bese ako hocu da imam HBOGo preko aplikacije za smart tv ne mogu da kupim nalog sa HBO sajta nego mora preko nekog provajdra (Telenor, MTS)?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno