Šta je novo?

HBO GO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bas sam poredio protoke na HBO NOW i nas HBO GO. Iskreno mislio sam da u Americi imaju bolji protok i kvalitetniju sliku od našeg lokalnog HBO GO. Ne razumem zašto imaju najslabiji protok od svih streaming aplikacija?
 
HBO Go/Now nikada nije podrzavao 4K (sto najvise utice na protok) niti HDR. U sustini u pitanju je identican servis, samo sto je Now standalone subscription, a Go ide uz neku postojecu pretplatu (kablovsku, Amazon...). Kod nas Go ide kao premium servis/benefit uz Telenor pakete, SBB...

Kruzi dosta informacija na netu, da njihove fensi kamere nisu "kompatibilne" sa 4K, pa do specificnosti kodeka za strimovanje, ali sustina je verovatno u tome da bi 4K dosta povecalo njihov trosak za datu i da je biznis odluka da se na tome skresu troskovi.
 
Poslednja izmena:
Daleko smo mi barem od 4k jer vecina ovih sto imaju 4k televizore imaju smece, drug skoro uzeo neki 50" 39k ga platio pa jos smart al sta vredi kad moj 32" 720p vivax od 15k dinara ima lepsu sliku, taj 4k bi samo upropastio dozivljaj jer vecina ima raspali internet i jos raspalije modeme\rutere
 
Daleko smo mi barem od 4k jer vecina ovih sto imaju 4k televizore imaju smece, drug skoro uzeo neki 50" 39k ga platio pa jos smart al sta vredi kad moj 32" 720p vivax od 15k dinara ima lepsu sliku, taj 4k bi samo upropastio dozivljaj jer vecina ima raspali internet i jos raspalije modeme\rutere
Još je lepša slika na 24". A tek na mobilnom kad se gleda, tad je najlepša.
Mislim da bi trebalo da upoređuješ kvalitet slike na panelima istih dimenzija pa tek onda da donosiš zaključke. Mada, taj vivax od 32" i drugarov 4k od 50" i 39k su negde u istom rangu po kvalitetu slike.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
HBOgo ima otprilike isti bitrate kao i ranije. Sada veći i od Netflix-a za FHD. Šteta što ne radi u 4K.
Što se tiče sadržaja, koliko ljudi-toliko ćudi. A opet, isti film ili seriju je mnogo lepše gledati u 4k i HDR.


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta moze biti na boxu instalirao hbo go i kada ga pokrenem izbacuje sledecu poruku. Box je povezan i aplikacija upravo skinuta sa play stora.
d88bdbdc6b8e11585114b7ba5aed2b15.jpg
 
Još je lepša slika na 24". A tek na mobilnom kad se gleda, tad je najlepša.
Mislim da bi trebalo da upoređuješ kvalitet slike na panelima istih dimenzija pa tek onda da donosiš zaključke. Mada, taj vivax od 32" i drugarov 4k od 50" i 39k su negde u istom rangu po kvalitetu slike.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

To su gluposti, na jednom su boje odvratne i slika je muljava na drugom je sve kristalno sa prelepim bojama jako prosto
 
Napisao je covek sta je problem zar ne citate. Obicna android verzija nece da se konektuje putem lan veze vec samo preko wifi. Probao i kod mene radi ali je muka bez misha.

Nece sve ovo moci kako sam zamislio moram da ga pregazim nekim android tv os. Sada citam temu i po netu pa cu da ga odradim. Da je za mene i ajde ali je za kevu pa to nece da moze.
 
Ja sam probao ovu za Android Tv, što je shaman postavio
A tu običnu znam da neće ako je boks prikačen na lan
Ja hbo koristim u kodiju
 
Ja sam probao ovu za Android Tv, što je shaman postavio
A tu običnu znam da neće ako je boks prikačen na lan
Ja hbo koristim u kodiju
Naleteo sam na prepiske na konto kodi add on-a i mislim da ce to biti najjednostavnija varijanta.

Cime instalirate aplikacije za android tv, probao sam ovu aplikaciju ali nisam je posle nasao uopste da je instalirana.
 
Instalirao kodi i hbogo addon ali imam problem sa titlovima tj nonstop se gube i pojavljuju, da li neko zna u cemu je problem?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Najverovatnije bug inputstream.adaptive addon-a (koji je taj koji radi samu reprodukciju videa, zvuka i titlova, tj obrađuje "manifest" koji sadrži linkove do istih). Skini test / beta verziju sa zvanične teme na Kodi forumu (tj tamo je link do Github-a). Pre neki dan je autor HBO Go addon dodao podršku za "external subtitles" (.srt titlovi koje je pre nekoliko meseci HBO Go dodao na servere; dakle nisu postojali kao opcija kad se addon tek pojavio pa je zato addon do sad koristilo ove TTML koji su rasparčani u fragmente), sa njima ne baguje prikaz.

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=339798&pid=2936791#pid2936791

Ili sam instaliraj zip ili se strpi X dana /nedelja dok ta izmena bude u Kodi repository verziji addon-a pa će Kodi automatski da odradi update.
 
Poslednja izmena:
Instalirao aplikaciju na fox43dle178 i izbacuje mi
Došlo je do greške prilikom puštanja sadržaja pokušajte ponovo (5.1).
Zna li neko kako rešiti ovo?
Imao li je neko sličnih problema...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kod mene isto od sinoć. Odaberem film, a onda vrti onaj plavi krug i izba i grešku. Isto na PC i na telefonu. Tv je LG.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Kod mene isto izbacivao gresku 5.1 na Eon boxu ova verzija HBOgo sto je shamanNS postavio. Ranije sve sljakalo bez problema. Danas je bio neki update aplikacije i posle toga 5.1 greska.
Obrisao kesh aplikcije + restart boxa i proradilo sve.
 
Meni sinoć radio na PC.
Na TV nije hteo. Obrisao sam i ponovo instalirao app, ali neće.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Meni vec 2 dana ne radi nikako - Došlo je do greške prilikom puštanja sadržaja pokušajte ponovo (5.1).

Ne radi ni na Mi Box S ni na EON OTT box..

zvao sam SBB pojma nemaju sta je kazu gledaj HBO OD jer imas premium :d

Da li je realno da su se usrali nacisto?
 
Kome ti nacisto [emoji23]

Meni sljaka i na kevinom android boxu i meni na telefonu
 
Ne znam ja ga aktivno gledam ovih nedelju dve od kako sam kuci.Ni da stucne sve sljaka savrseno.
Mi Box S.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ovako - na 2 EON OTT box-a ne radi, clear cache, deinstalacija + instalcija nista nije pomoglo.

Dakle HBO GO apsolutno ne radi na:
- 2 EON OTT boxa
- Mi Box S
- Mobilni
- Chromium na racunaru

Jedino gde radi:
- Firefox na racunaru uz DRM enable popup/plugin

Na mob jasno dobijam poruku - DRM greska, reprodukcija vidaa nije moguca. Molimo vas ponovo pokrenite app.


Dakle nemoguce je da jedini imam problem? Ovo je do naloga nesto - a HBO go podrska je uzas i strahota.
 
Poslednja izmena:
Kod mene sve normalno radi na telefonu, kevi na nekom kinez android boxu radi. Jedino na browseru nisam u skorije vreme nista gledao.
 
Preko koga imas pretplatu? Telenor? Meni do sada nije bilo problema nikada.

Ali od pre 2 meseca sam deaktivirao Telenor i otvorio nalog preko SBB (EON premium) pa kontam da li je moguce da postoji neka suluda razlika?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno