Šta je novo?

Nokia Lumia 1520

Ako hoces slike u mraku da ti tako izgledaju moras da shuter speed stavis na min 2s i naravno stativ ili mirna ruka
 
Kupio sam u Dr.Mobile.. Lik mi nista nije rekao tako da cu sutra da svratim ili da ga zovem svejedno,a sto se tice tih mapa pitao me je da li hocu da skinem i ja izasao da ukljucim wifi i kad posle sipak :) nzm kako da se vratim na download za offline koriscenje?Ako zna neko gde ima da se uzme taj adapter,jer ja sam obisao ceo Obrenovac i nema nigde.Video sam da je cini mi se Emix slikao sa 1020 u potpunom mraku sa iso 400 i sve se lepo vidi pa sam i ja pokusao na mojoj kad ono nista-mrak :(
Edit:nasao sam mape
Evo kakvih sve utičnica ima:

tsix.jpg clir.jpg

A ovu drugu ja koristim za moju Lumiu, (USA to Europe plug adaptor).Ima da se pazari online u "Win-Win"-u, kod nas.A trebalo bi da ima u svakom servisu za mobilne telefone.
A dotle ga puni preko USB kabla na računaru...
 
Poslednja izmena:
Sad sam kontaktirao coveka gde sam kupio telefon i kaze da je zaboravio da mi da nastavak tako da sutra idem da uzmem. :) Koje vam boje svetle ovi back,home i search tasteri?Meni vuce nesto na bez boju ili boja koze?Jel tako treba ili moze da se menja..bar u belu boju?
 
Zavisi od modela telefona.Na Luma 520 ne svetle uopšte.Ne znam ima li neka aplikacija na Store za menjanje pozadinskog svetla na on-screen hardwerskim tasterima.Uglavnom se XDA bavi tim kostimizacijama...:smash:
 
Kakvo je stanje sa aplikacijama trenutno na win mob? Ozbiljno razmishljam da zamenim note3 za ovo pa mi treba mishljenje ljudi koji intenzivno koriste tel...
Kakav je shto se tice mailova? Baterija? Office pretpostavljam da ubija...
Hvala unapred ;)
 
Najbolje da napises sta koristis i bez cega ne bi mogao..
 
Email apps? (Koristim gmail app i default email app za outlook/exchange na poslu)
Tapatalk?
News (b92, blic...)
Social (fb, twiter, wa, viber....)
Storage (skydrive, dropbox)
Razni planeri (evernote, cal, ....)

Poneka igra ala real racing3...

Hvala
 
Nema zvanicne gmail aplikacije, postoji MetroMail koga bas hvale, nisam probao, meni odradjuje posao fabricka email aplikacija na kojoj mi radi Push za gmail. Od pocetka ove godine je google 'zavrnuo slavinu' pa sad da bi imao push notifikacije moras da prosledis mejl na Outlook, to je jedan od nacina, mozda ima i jos koji a mozda i preko ovog MetroMaila radi.
Tapatalk ima
B92, Mondo..
To sve ima.
Sky(One)drive.. dropbox nema zvanicna ali ima nezvanicnih.
Evernote bi trebalo da ima, ja koristim OneNote koji je odlican..
Igre ne igram mnogo tako da ne znam za tu.

A jednostavno mozes da odes i na Store i vidis sta sve ima..
 
Kul, hvala na detaljnom odgovoru.
Kakvo je stanje sa navigacijama? Vidim da hvale neku nokijinu aplikaciju? Navikoh na iGo kroz godine :)

Kako drzi baterija?
 
Poslednja izmena:
Da li je realno da kostaju oko 420e na KP?? Sad gledam.
Best buy za te pare.
 
Ete ga tel i kod mene, prvi utisci od sinoc fenomenalni :)
 



Nokia Lumia 1520 vs Note 3 i iPhone 5, čitljivost na sunčevoj svetlosti
 
Да ли неко случајно зна да ли ће бити код наших оператера ? (Нисам читао целу тему извинте ако је помињано ...)
 
Ne zna se da li ce i kada biti ali ako i bude, sigurno ti se nece isplatiti na nekom od paketa koji je manji od 50e mesecno..... Telefoni u toj klasi sa paketom od oko 2k rsd obicno kostaju oko 50k sa ugovornom obavezom od 2 godine... ne treba ti ta 'povoljnost'
 
Стигла је у Теленор ...али цена је благо речено sick....
 
Da, ovo je bolesno skupo, baš su preterali. Pogotovo ako se uzme u obzir koliko taj telefon legalno u prodaji košta. Čak i da ne računam "one" radnje.
 
Malo skuplji od S5, koji realno nije nista bolji.
Ali stvarno nisu normalni ovi iz telenora.
 
Telefon u regularnoj prodaji, sa 2god garancije i iz zvanicnog kanala za srpsko trziste kosta 74.990din. Ko ovih pilicara sto dovlace iz Madjarske ima i za 450e no to ne racunam. Dakle, 74.990 a kod njih je na vecini paketa preko te cifre... Malo se neko tamo zaracunao koliko vidim.
 
Da, ovo je bolesno skupo, baš su preterali. Pogotovo ako se uzme u obzir koliko taj telefon legalno u prodaji košta. Čak i da ne računam "one" radnje.

U CT mislim da 1520 kosta skoro 100k din (sad nemaju ali mislim da je ta cifra bila).

Ocekivao sam otprilike tu cenu u telenoru jer i konkurencija sa slicnim hw kosta toliko a jos 1520 ima bolji hw (sve oko kamere, zvucnici, izrada, ekran) od nekih a jeftinija je, evo npr u istom pis xl paketu kosta 10k din manje od LG Flex (74990) :d Nije da branim Nokiu ali ako ostali kostaju koliko kostaju onda je ovo ocekivana cena za 1520.

A naravno da na nekoliko nacina moze da se ustedi i nadje dosta jeftiniji, nov primerak.
 
Poslednja izmena:
Pc Practic ima onu cenu, Winwin isto, u Gigatrnu 1000din skuplje itd ali to je to ~75.000 za novu, sa 2 god Nokia garancije za Srbiju.

Dakle ne moze biti "ocekivana" cena jer Telenor nije prodavnica telefona tj oni treba da ponude subvencionisanu cenu telefona uz ugovor da bi nas motivisali da koristimo njihove usluge. Koji motiv ja imam da se ugovorno obavezem kad telefon u slobodnoj prodaji kosta isto ili cak jeftinije nego kod njih.... Ove cene sve moraju 20k dole da bi neko razmotrio tu kupovinu uopste. A ne da zarade prodajuci uslugu i jos da zarade kao prodavnica telefona prodajuci isti. Malo previse...

P.S. Legalan, sa dve god nase garancije itd... gde? :)
 
Sve je to tacno ali ja ne mogu da zamislim da LG flex kosta 75k din, S5 65k din a 1520 40k din u istom paketu.
 
To ni mene ni tebe kao krajnjeg korisnika ne treba da ineteresuje. Moze zvanicni Samsung uvoznik da kaze da od sutra S5 kosta 145.000, to ne znaci da ostali treba da prate tu cenu... Dakle ja sam apsolutno svestan da telefon ne moze i ne treba da kosta onoliko koliko kosta u ovim "garancija na softver" radnjama ali ovo je previse.

Poenta price je da ga je Telenor dobio od uvoznika za neku sifru, koja sigurno nije veca od one za koju ga prodaje nama. A ako je prodaje nama uz zelju da zaradi 20k po primerku i da me jos ugovorno obaveze 24 meseca a ja imam izbor da isti takav telefon legalno kupim u radnji bez ugovorne obaveze, resenje se samo namece :) Uostalom kad vide da niko ne kupuje, brzo ce da koriguju cenu kao i za neke druge telefone kojima su nabili istu pa onda neprimetno smanjili...
 
Nazad
Vrh Dno