Šta je novo?

Nokia Lumia 1520

Proverio bih ja to oko garancije jer koliko znam 1520 nije zvanično došla kod nas. Što se operatera tiče mislim da će biti kao i sa 820/920 ove godine. Predstavljanje negde u februaru tj najava a prodaja početkom marta meseca. Nažalost cene očekujem kao za 1020...
 
Pa? Nije zvanicna Nokia garancija vec njihova, dakle okaci macku o rep.

"Kupac je obavezan prilikom predaje aparata u servis priložiti garantni list ( fiskalni isečak nije obavezan)".

Jel ovo u prevodu ne morate da prilozite fiskalni jer ga niste ni dobili :) A kad vec nemate fiskalni nemati ni dokaz o kupovini a samim tim ni garanciju...

"Korišćenjem GPRS-a i Wap-a (preuzimanje igrica, melodija, sličica, i sl. sa neovlašćenih sajtova) sami snosite odgovornost."

LOL LOL
 
Nepravilnost ili šteta nastala usled požara, strujnog udara, zemljotresa,mehaničkih ili hemijskih oštećenja, poplave, ulaska tečnosti, atmosferskog električnog pražnjenja, ili bilo koje druge prirodne nepogode,usled nepravilnog napona, rata ili bilo kog drugog uznemirenja (revolucije, pobune itd)
lool.gif
 
Pojavio se u zvanicnom cenoviku u Pinsoftu, pise i da ga ima na stanju no cena suludih 97 i nesto hiljada...
 
U ovlašćenom servisu meni nije trebao fiskalni. Šta njih briga koliko je plaćen telefon i na kom paketu i kod kog operatera je uzet ako imam uredno overenu i važeću garanciju? I da su mi tražili fiskalni rekao bih da sam telefon ide na poklon uz moj paket.
Što se tiče ovih gore video sam na drugom forumu da su ljudi kupovali preko njih i da je sve ok.
 
Koliko se sećam propisa, fiskalni je neophodan ako vraćaš (zamenjuješ, doplaćuješ, dobijaš pare) kao dokaz inspekciji o poreklu robe jer je tu i PDV što njih jedino interesuje. Za servisiranje nije potreban osim ako ne piše u garantnim uslovima... opet, možda se promenilo.
 
Nisam imao nesto puno reklamacija, evo upravo se spramam za jednu, tacnije laptop, i vidim da mi je prikacen fiskalni za garantni list, sto znaci da treba, a i ovi mi rekli da uz garantni list prilozim i racun, takodje znam da uvek kad kupujes nesto neki naglase da cuvam racun zbog garancije.. Tako da ko ce ga znati..
 
^
Ja nemam taj problem, a evo i jedne slicke sa ovog telefona sve na auto :p

3tev.jpg
 
Hehehe... ovo je dobro... :)
P.S. MS je mogao na 920, 1020 i ativ-u s isto staviti "četvrtu" veličinu "tajlova"... :(
 
Негде се појавио снимак "jailbrake"-a где је на 920 био три реда плочица. Сад остаје само да М$ то званично пусти, јер од како је изашла 1520, плочице на осталим моделима изгледају превелико :D
 
Nee, nemoj i oni da krenu sa Mini i L2 II-4 nazivima
 
Veceras igrom slucaja propustih kroz sake ovaj phablet ili kako ga vec zovu. Utisci su jako pozitivni,iako se zadi o WP uredjaju :D. Sala naravno. Kvalitet je fenomenalan.Ekran je nesto najlepse sto sam video na nekom nalom uredjaju ispod 7 inca. Kamera jako brza i dosta kvalitetnija od 925 kog sam imao 1dan.Uporedjivao sam na blic,koliko sam imao vremena. Mislim da ne vredi tih 500+evra bar ne jos ...:D
 
Pozdrav svima. :)
Pre nedelju dana sam postao vlasnik ovog fenomenalnog telefona i stvarno sam prezadovoljan njegovim radom, medjutim, primetio sam nesto za sta nisam siguran da li treba da bude tako.
Kada imam potpuno belu pozadinu, i pritisnem ekran u sredini, dodje kao do razlivanja ekrana, kao da je ispod neka tecnost. I to samo u sredisnjem delu ekrana sa desne strane. Znaci gde god da pipnem taj deo ekrana krene kao u neku distorziju. Ovo se vidi samo na beloj pozadini, ne smeta uopste pri radu ali zanima me da li sam dobio primerak sa losim ekranom ili je to tako zbog vrste ekrana.
Potrazio sam na netu ali ne mogu da nadjem slican problem. :/
 
Ne bi smelo to da se desava.
Ja bih to reklamirao,naravno ako imas garanciju.
 
Pa da li ga dodirujes ili gaziš. Pri jakim pritiscima se dešava to razlivanje, dok pri normalnim dodirima ne bi trebalo.
 
Stvarno ga ne pritiskam jako, vec samo kad ga malo jace dodirnem, tipa kad hocu da prekinem poziv ili tako nesto.
Uspeo sam sad da nadjem na nekim forumima da pise da je ekran drugacije izrade nego recimo 920 jer su valjda spajali neke delove da bi bio tanji i da bi bila bolja vidljivost na suncu.
Na jednom forumu sam nasao ovo: ,,When I press on certain parts of the screen (showing white background) I get grey smudges appear (not necessarily where im pushing ''.
Bukvalno ista stvar kao kod mene, kada pritisnem na nekom delu oko sredine pojavi se na jednom mestu, od prilike u sredini pa malo gore desno.

Nasao sam i ovo: ,,even a slight pressure tend to distort the screen. its even more noticeable when the screen is displaying grey shades color''
Today I went to a Nokia Store. I try pressing on the Lumia 1520 display unit LCD and the distortion can be seen very very clearly. So I guess this issue is "normal". I tested the same small amount of pressure on the LCD and all 3 have distortion.

Sada ne znam da li mi se isplati da reklamiram, ne bih tek tako otvarao telefon ako je to jednostavno tako. Znaci ne smeta u radu ali se cimam da se ekran nesto ne zezne dalje.

Svaki savet bi mi bio dobrodosao jer sam laik po pitanju tehnologija za ekrane. Hvala!
 
Nemoj da se uvredis samo nagadjam, ali mozda ga ipak stiskas jace nego normalno, jel ti to prvi touchscreen telefon?
 
Ne bi to trebalo da se desava, zavisi naravno od displeja do displeja ali tako nesto jos nisam video.. poslednji put je htc one x imao taj problem i valjda je bilo moguce ostvariti garanciju. 1520 ima jedan od najboljih ekrana trenutno i bilo bi cudno da tako lako (i na normalan pritisak) dolazi do razlivanja ali sve je moguce. Naravno neko minimalno razlivanje je moguca pojava lcd displejima ali je potreban bas ludacki pritisak koji nema veze sa normalnim nacinom koriscenja.
 
U medjuvremenu, primetio sam da se distorzija pojavljuje cak kad pritiskam ledja telefona ispod kamere. I nasao sam da se drugima isto desava. Medjutim dobio sam odgovor na jednom stranim forumu:
,,This is not a bug, this is okay for such type of screen used in 1520. Screen and digitizer has almost not space between. Just compare it with 920, which has at least 1mm space between screen and digitizer. :)"
I: ,,Its fine, its only bad if when you use it for normal use you see it, if you never see it while making calls/gaming/text and so on, then dont worry.....they are all the same."

Sto znaci da je izlgleda to zbog nacina izrade ekrana, kao neki nusefekat.
E sad, nisam siguran da li bi zamena ekran resila nesto ako su svaki na isti kalup. Brinulo je me to sto se samo na jednom mestu to desava, u pravcu oko kamere. Da li je moguce da su tu vise zbijeni neke komponente telefona?
 
Nazad
Vrh Dno