Šta je novo?

Nokia Lumia 1520

Trebala bi brzo da izadje Lumia 929 imace iste specifikacije kao i 1520 sam oce bit 5 inca, ali ce i cijena bit paprena..ali to je tel savrsen samo se ceka jos da se vidi kakva ce mu bit baterija
 
Trebala bi brzo da izadje Lumia 929 imace iste specifikacije kao i 1520 sam oce bit 5 inca, ali ce i cijena bit paprena..ali to je tel savrsen samo se ceka jos da se vidi kakva ce mu bit baterija

Samo nikako da izadje, stalno ga nesto odlazu... Prvo izlazi u Verizonu pa onda nadam se za globalno trziste.
 
Mozda izadje pocetkom 2014te nisam sig ali ako bude imao jos dobru bateriju odlican tel, ima sve sto treba.
 
Koliko znam samo Verizon. Ali, pošto će, verovatno, biti global device, možda će moći da se otključa i koristi svuda.
 
Sve je to samo softver. Black update, i sve je ispravljeno.'

Inace meni su 5mpx slike ostrije kad zumiram na 100% od ovoga sto ovaj postavlja. Definitivno mnogo ostrije bas sam gledao.
 
Nije mi samo jasno kako sony unakazi svoj z1onako? Nokia je objasnila svima kako se maximalno iskoriscava hardware na svojim telefonima. Nije samo puko napucavanje i posle ne znati sta sa njim. Sta bi tek bilo da je usla u android vode?
 
Nokia jos od N8 nema konkurenciju sto se kamera tice.
Ja nisam siguran sta su sa 1520 uradili ali kamera na ovom telefonu objasnjava. Bukvalno je fenomenalna.

Ok 1020 su malo sjebali ne znam sta im se desilo ali situacija je bila najgora u startu, nakon toga je dosta stvari ispravljeno ali bukvalno svi cekaju Black update (U US je vec dostupan) koji ce od 1020 da napravi ono sto je od starta trebao da bude. Najbolja stvar kod Nokie je sto slusaju korisnike tj. zamerke i isprave ako nesto nije kako treba.
 
@ hunder
Z1 i L1520 prave fotografije priblizno slicnog kvaliteta (u ovom trenutku tj sa poslednjih softverom Z1), Nokia ima malo ispeglaniji softver a Sony apdejtovima sve to po malo poboljsava. Z1 ume da preeksponira fotografije (auto mod) a L1520 ima malo nerealnije boje koje ce vecini i odgovarati. Mada mozda je vec izasao apdejt za to. Na Z1 treba kontrolisati iso koji auto mod bespotrebno dize pa ima dosta suma.

1520 snima kvalitetniji zvuk i video je malo ostriji i atraktivniji za vecinu ljudi, Z1 kamkorder ima bolju stabilizaciju i malo je bolji nocu.

Z1 - senzor 1/2.3'', g lens i bionz mobile, pocetni softver nedovrsen, apdejtovi peglaju to (sto je dosta neozbiljno po mom misljenju). Sto se fotografija tice najbolji Android za sada (ne ubedljivo ali malo bolji), kamkorder prosecan za tu klasu ali uz dobar zvuk i najbolju stabilizaciju aka steadyshot.

Lumia 1520 - senzor 1/2.5'' (mala razlika u korist Z1), Carl Zeiss optics, OIS, Pure View.. dual led blic je jaci nego na Z1. Softver od samog starta dosta dobar. Kamkorder (i zvuk) odlicni mada je Z1 tu malo bolji nocu uz losiji zvuk u svim uslovima naravno.

Znaci sve kada se sabere i oduzme 2 odlicne kamere, sam vrh u svojim klasama/operativnim sistemima. Hardverski su uporedivi, sony ima za nijansu veci senzor ali nema OIS, dual led, haac mikrofone kao 1520.

I onda je Nokia izvukla maksimum a Sony ''unakazio''? :d Ne bih rekao ;) Mada Sony ima vise posla oko peglanja softvera nego Nokia, to je tacno.

Ja nisam siguran sta su sa 1520 uradili ali kamera na ovom telefonu objasnjava. Bukvalno je fenomenalna.

Semplovi sa gsm arene su njesra u odnosu na ove koje cu da postavim, samo da ih nadjem :) Ne znam da li je do softvera 1520 i neke starije verzije ako je tako nesto imala gsm arena ali u svakom slucaju ovo je mnogo bolje.
 
Poslednja izmena:
Dupli post ali da bude preglednije.

Lumia 1520 u raznim uslovima, neki lik iz pure view kluba. Menjali su interfejs flickr-a pa se na drugi nacin dolazi do full res.

Painting with light

Nokia Lumia 1520 in Amsterdam

Ovo je poredjenje sa 808/1020
An empty pedestrians bridge

Ima jos samo ne mogu sad da nadjem

Ove nocne i nisu nesto, mislim ok za telefon odlicno ali ima malo vise suma.

Sto se mosta tice uopste mi se ne svidja kako su ispale slike sa 1520, los kontrast, slike imaju zuti ton. Najvise se vidi kod sipki. Uporedi sa 1020.
Mislim da su 1020 slike sto se ovog testa tice najbolje ispale, onda 808 zato sto nisu ostre slike pa tek 1520.
 
Pa ljudi ne moze vise od 1/2.5'' senzora, 1020 a posebno 808 imaju primetno vece senzore :

http://cameraimagesensor.com/size/#164,237,239,238,190,a

Naravno da znace i optika, softver ali tesko da moze da se ocekuje mnogo vise od 1/2.3'' ili 1/2.5'' senzora. Ubacio sam jos u poredjenje i S4 jer ima senzor kao vecina ostalih telefona iz najvise klase (one, Note 3, G2 itd) a i 1/3.2'' (ip4s) koji je bio aktuelan u 2012 godini, cisto da se vidi velika razlika.

Ali i 1020 ima suma, ali vise zbog softvera, jer su napucali boje i to je posledica toga.

Vise suma najcesce znaci da su trazili kompromis izmedju uklanjanja suma i kolicine detalja. Treba naci neki optimalan odnos..
 
Poslednja izmena:
@ hunder
Z1 i L1520 prave fotografije priblizno slicnog kvaliteta (u ovom trenutku tj sa poslednjih softverom Z1), Nokia ima malo ispeglaniji softver a Sony apdejtovima sve to po malo poboljsava. Z1 ume da preeksponira fotografije (auto mod) a L1520 ima malo nerealnije boje koje ce vecini i odgovarati. Mada mozda je vec izasao apdejt za to. Na Z1 treba kontrolisati iso koji auto mod bespotrebno dize pa ima dosta suma.

1520 snima kvalitetniji zvuk i video je malo ostriji i atraktivniji za vecinu ljudi, Z1 kamkorder ima bolju stabilizaciju i malo je bolji nocu.

Z1 - senzor 1/2.3'', g lens i bionz mobile, pocetni softver nedovrsen, apdejtovi peglaju to (sto je dosta neozbiljno po mom misljenju). Sto se fotografija tice najbolji Android za sada (ne ubedljivo ali malo bolji), kamkorder prosecan za tu klasu ali uz dobar zvuk i najbolju stabilizaciju aka steadyshot.

Lumia 1520 - senzor 1/2.5'' (mala razlika u korist Z1), Carl Zeiss optics, OIS, Pure View.. dual led blic je jaci nego na Z1. Softver od samog starta dosta dobar. Kamkorder (i zvuk) odlicni mada je Z1 tu malo bolji nocu uz losiji zvuk u svim uslovima naravno.

Znaci sve kada se sabere i oduzme 2 odlicne kamere, sam vrh u svojim klasama/operativnim sistemima. Hardverski su uporedivi, sony ima za nijansu veci senzor ali nema OIS, dual led, haac mikrofone kao 1520.

I onda je Nokia izvukla maksimum a Sony ''unakazio''? :d Ne bih rekao ;) Mada Sony ima vise posla oko peglanja softvera nego Nokia, to je tacno.



Semplovi sa gsm arene su njesra u odnosu na ove koje cu da postavim, samo da ih nadjem :) Ne znam da li je do softvera 1520 i neke starije verzije ako je tako nesto imala gsm arena ali u svakom slucaju ovo je mnogo bolje.

Ne znam koliko su z1 peglali do sada ali ovaj sto sam ja cackao je bio bar meni katastrofalan. Od podesavanja nema nista a auto mod je blagi uzas. Jako lose radi u uslovima pod vestackim svetlom. Suma ima previse. A iso podesavanja nisam uspeo ni da nadjem. Telefon je prelep al me razocarao neozbiljnoscu sony-a. Da je samsung pa ajde al sony to nebi trebao ovako da radi. Godinu dana peglaju da bi uhvatili korak za samsungom koji stanca telefone. Ne mogu posteno ni da ga istestiraju nego ga izbace nedovrsenog. Ova 1520 me odusevila sad zasad. Jos da je vidim uzivo i da prelomim. Jel ima negde izlozen da se cacka ;)
 
Da, Z1 ima manje podesavanja od novih lumia, bas je iDio.t :d i to smara.

A imas semplove u Z1 temi, bilo ih je i krs ali i odlicnih i u rangu dzepnih kamera cak i od 300-350e.

1520 je phablet gde do sada akcenat bas i nije bio na kameri (osim Note 3) tako da je ovo veliki uspeh i sto se tice kamere ali i svega ostalog samo sto za phablete treba ranac, to je bedak.
 
Pa dobro sad,ranac. Za zimu nije problem imam i viska dzepova al leti je stanje kriticno. Ne volim da nosim postarske torbice,rance i cuda a ovoliki tel ili phablet sigurno ne ide u manji dzep. Jedino da ga vezem za vrat ko čaktar.
 
Da li neko zna da li ce se pojaviti i kad kod operatera?
 
На жалост могу да се кладим да ће се појавити само код Теленора. МТС је скоро убацио тек 925 :wall:
 
Telenor prodavac mi reče da 1520 nije u planu za ovaj ciklus, najranije u martu može da se pojavi.
 
Па добро, свакако ће је само они имати у понуди. Јел знате неку "легалну" радњу где може 1520 да се узме, по могућности на рате? :)
 
Зар није неко овде са форума написао да је узео и да има нормалну гаранцију?
 
Извињавам се, нисам видео да је ставио и линк :)
 
Nazad
Vrh Dno