Šta je novo?

Nokia Lumia 1520

Sjajan phablet, sva sreca pa jos uvek postoji nekoliko proizvodjaca koji se stvarno trude oko hardvera i opsteg kvaliteta a ne samo oko nebitnih brojki na papiru i marketinga.

Nokia ovo i mora da radi zbog ogranicenja na WP8 ali mislim da bi i na Androidu uvodili nove tehnologije samo sporije.

Najbolji phableti N3/L1520, veliki korak iza XZU, One Maxx i slicni.

http://conversations.nokia.com/2013/11/07/stephen-alvarez-juha-alakarhu/
 
Ako izbace neki model istih performansi samo manje dijagonale, to je moj sledeci telefon sigurno.
 
Izgleda bas mocno ako bude stvarno pustena u prodaju pocetkom sl godine. Naravno bice preskupa kad se pojavi :)
 
mene samo to nervira kod nokije, ali i trebaju da budu skuplji telefoni jer se najvise trude i prave najbolje wp8 telefone
samo me zanima cena za 1320 i ako naprave nki model kao sto je 520 pristupacan onda ce biti extra :D
 
mene samo to nervira kod nokije, ali i trebaju da budu skuplji telefoni jer se najvise trude i prave najbolje wp8 telefone
samo me zanima cena za 1320 i ako naprave nki model kao sto je 520 pristupacan onda ce biti extra :D

1320 ne bi trebala da kosta vise od 300e par meseci nakon pojavljivanja
 
pa ako bi kostala oko 280e - 300e bio bi to odlican phablet za one koji ne mogu da priuste note3 i ostale high end phablete
mada znam da i samsung ima jedan phablet koji bi trebao da je jeftin ali nzm koliko kosta
 
Ekran deluje fantasticno, mozda je saturacija malo jaca za jedan IPS ali nema veze, izgleda da ce ovaj displej imati najbolji, najjasniji prikaz na jakom suncu i uopste dnevnoj svetlosti.

[YOUTUBE]rZmLy3Ze-q0[/YOUTUBE]

Senzor kamere je 1/2.5'' sto je samo malo manje od Sony Z1/Samsung S4 Zoom senzora (ili od onih iz mnogih digitalnih fotoaparata), pure view, Carl Zeiss optika (moze da bude samo marketing, tek ce se videti), OIS, 4 HAAC mikrofona, S800, odlicna baterija.. ovo cudo vise odusevljava od Note 3, jos su i dizajn i izrada bolji mada steta sto je glossy.

Uglavnom bice ovo jedan od retkih uredjaja sa zivim os-om koji ce imati sve najbolje tehnologije u jednom, jeste da je WP8 (sto je nije ozbiljna mana, kako kome) ali sa druge strane ce imati odlicnu kameru i kamkorder sa najboljim zvukom - znaci konacno nesto sasvim upotrebljivo sto se zvuka tice (uz L1020) a autonomija nema sanse da ne bude u samom vrhu.

Nokia sad ima sansu da jedan deo ljudi sa Androida usmeri na WP8 - ako izbace uskoro flagship sa 5-5,2'' IPS ekranom, S800, 3Gb rama, 3000 mAh.. i kamerom kao sa 808 Pure View + OIS, 4k/1080p 120 fps i odlicnim HAAC mikrofonima a ovo uopste nije nemoguce i samo ovakav potez moze da ih vrati na sam vrh a onda bi morali da odreaguju i Samsung, LG, Sony.. a i Apple.
 
Poslednja izmena:
Zar to nije samo za Verizon?

To i jeste dobra vest, jer Verizon do sada nije zakljucavao GSM na WinPhone-ovima :) sto znaci da se moze doneti iz US bez mnogo petljancije.
A 929 bi trebao, sem ekrana, da bude identican 1520 (camera pre svega, cpu, mem, ...)
 
Ја таман скупим паре за 925, Нокиа најави 929 -.- То је једино што ме нервира код ње :d
 
zar 929 nije samo za verizon(ameriku) ? :D
 
ja mislio da 929 ima ekran od 5" a 1520 od 6"
izgleda da sam pogresno procitao :D
 
Па? :d Могао бих да је узмем само ако би радила код нас, а неко је написао овде да користи 928 и ради супер.
 
Nisu 929 i 1520 isti uredjaji naravno. I sam 1520 postoji u vise verzija (verzija za AT&T nema wireless charging support jer AT&T gura drugi standard od onog kojeg koristi Nokia, dok 1520 za ostala trzista imaju Qi support).
Koristim 928 sa Verizona, koji je vrlo slican modelu 925 (dodatno ima wireless charging, Xenon blic kao 1020 ali je tezi od 925). Radi naravno super, a najbolja stvar je sto je fabricki otkljucan pa nema nikakvog zezanja oko toga.
 
pa to onda nisu isti telefoni :p

kad bi imao pare pre bi uzeo 929, 6" je mnogo za mene

samo se nadam da ce win RT market da se spoji sa wp marketom pa da i win RT zazivi malo
 
[YOUTUBE]Jc-qMnLnbiI[/YOUTUBE]
 
Samo jos da je Android.. :(
 
Zvanicno nije ni najavljen od strane Verizona/Nokie, tako da nikakvih objava/objasnjenja nema...
 
Kad dodje kod nas 1520 onda ce 1020 i 925 da padne cijena i super.. :DMada kad bi 1520 imao ekran od 5" bio bi odlican tel ali steta ovo od 6" je vec previse
 
Nazad
Vrh Dno