Šta je novo?

Nokia Lumia 1520

^ pa napisah, to je tacno ali ne moze kod nas drugacije.. a nisam siguran da ce smanjiti cene jer se i 808 PV slabo prodavala kod nas i visoke cene su ostale, cak i sada posle 2+ godine.
 
.... Ove cene sve moraju 20k dole da bi neko razmotrio tu kupovinu uopste.....


+1 . Ја сам се баш напржио на овај фоун , да полако пензионишем Нотару али ове цене су потпуно нереалне...дал' неко од њих гледа цене у околини кад се фрљају са оваквим цифрама ???!!! Скупљи од тројке ...
Дал се исплати купити на нету , видим да има за 420 ојра ?
 
Telenor prednjaci sa bezobraznim cenama mada i vip i mts ne zaostaju puno. Svaki tel bi trebali da daju za 1din u najskupljem paketu. A nema razloga da l1520 kosta manje od s5 ili cak note3. Јер је kvalitetnija hardverski i izrada ne kosta manje od predhodno pomenutih. E sad sto je samsung toliko in i android toliko popularniji od wp je druga stvar. Ali preteruju sa cenama. Na zapadu je mnogo drugacije. Zanima me zasto su toliko telefoni u madjarskoj jeftiniji nego kod nas? Koliko ga on plati tamo kad ga ovde prodaje za 420e? znaci duplo vise kostaju ovde nego gore!
 
Као репер сам узео домаће продавнице ..код њих је тројка 85000-90000 а 1520 је 75000...
 
O tome se radi. Sasvim je nebitno koliko kosta S5 ili bilo koji drugi telefon. Mislim ista prica ce da vazi i ako S5 bude u regularnoj prodaji kostao manje nego kod njih uz paket. Poenta je da ovaj telefon u slobodnoj prodaji kosta 75.000 a kod njih uz pakete(gde bi trebala da bude subvencija) kosta i skuplje. Dakle samo poredim regularnu cenu u prodavnici i njihovu i pitam se koji ***** je tamo odobrio da se ide sa ovim cenama. Ja cu prvi da odem u obicnu radnju i kupim tamo telefon bez ugovorne obaveze a ovako da je recimo 15k jeftiniji te pare bi sigurno otisle Telenoru. Pa nek se oni sracunaju sta im se isplati vise.

Vidim da na kupujem prodajem ima da se uzmu i za 410e nove sto je fantasticna cena stvarno ali ja ipak nemam hrabrosti da se igram. Ok, moze sve da bude ok ali i ne mora i sta cu onda? Pretpostavljam da su to telefoni uzeti uz neki paket kod operatera napolju i onda se prodaju ovde. Prosto mi je neverovatno da recimo u Madjarskoj neko to moze da kupi legalno i regularno u radnji za manje od 410e i da mu se isplati da onda po toj ceni ga da na oglasima...

P.S. 1020 je dosta vise kostao sad mu je snizena cena.
 
Uzeh neki dan 1520, a prije njega sam imao LG G2 i NExus 4. I svaki dan me sve vise odusevljava (sto nije bilo slucaj sa prethodna dva Nexus 4 i G2).
Ukratko, kamera mnogo bolja. Nocno slikanje brzo, brz fokus u mrklom mraku. Kvalitet izrade besprekoran. Ne krcka, ne zvace, ne drobi. Ekran perverzija, na suncevom svjetlu tu negdje kao i G2. Baterija slicna.WP brz, fluidan, nema bagova, gresaka, stekanja, izbacivanja.... Tastatura mnogo bolji odziv ima.... Zvuk u slusalici jaci za 50%, cistiji. Zvucnik takodje. Sve u svemu, kako predjoh sa NExus 4 i G2 na Lumia 1520, kao da sam se ponovo rodio :) Telefon je za svaku preporuku.
 
Poslednja izmena:
Samo jos da je Android..
 
^ I tata bi sine.Al ne mož ovaj hardwer, da poćera to, e moj Lozac. :D
 
Poslednja izmena:
Što, ne umeš da fleshuješ ROM-ove? Pa kada mu još promeniš kernel i odradiš undervolt...Ma milina. :)
 
Što, ne umeš da fleshuješ ROM-ove? Pa kada mu još promeniš kernel i odradiš undervolt...Ma milina. :)

Zato sto ni jedan nije stabilan i fluidan kao wp na ovom 1520 ;)

malo malo pa novi rom. Ja sam covjek poslovan, porodican, nemam ja vremena da svakih par dana cackam po rom-u :) Zato 1520 i vozi misko :)
Jos kad izadje 8.1, bice pun pogodak.
 
Poslednja izmena:
Где би било најповољније узети овај телефон и које је цена отприлике?
 
Bilo je i po 50k din. tj. 430€, da se nađe u crvenoj boji.
Trenutno ga ima samo mobilnishop, za 440€, crni i beli model, (sa 1 ili 2 godine njihove garancije).
 
Poslednja izmena:
Sta kao jos nisi dobio Black?
 
Pa nema jos "regularan" update.
Treba da se prijavis za developere i onda ces dobiti update
 
Stavio sam navodnike sa razlogom jer je isto pitanje postavljeno jedno 675 puta u prethodnih nedelju dana :)
 
E ovako. Telefon je zver. Al sta je za MS poslovan telefon nije mi jasno. Ne mozes nista da skines sa neta i da pristupis podacima. File manager je neupotrebljiv. Cekam ovaj 8.1 ko ozebli sunce. Browser je bagovit i nije tako tecan kao na androidima. Kamera je malo losija nego na 808 koju sam imao prilike da uporedim al night mod je jako los. Suma ima na tonu. Ne znam jesu li to ispravili. Ekran i baterija je brrr. Ovo je nestvarno prelepo za oci. A baterija je za koplje iznad svih.Sve u svemu za ove pare nema bolje. Upotreba jednom rukom je nemoguce pogotovo sto je kao komad leda koji samo sto ne isklizne iz ruku. Trazim po gradu neki bolji case al samo silikoni. Sta vi koristite kao zastitu i koliko vas ima ovaj tel
 
Poslednja izmena:
Preko uc browsera mozes da skidas razne stvari, al opet mi je IE dosta bolji, i bolje radi od chrome-a i fabrickih android browsera barem na par telefona na kojima sam uporedjivao.. Nikad meni licno nije crashovao il tako nesto..
 
Poslednja izmena:
Pa pazi na ovoj masini treba sve da leti. Probao sam i uc browser al ne mogu da promenim da vrsi download na sd card. Sta god da skinem ne mogu da nadjem a ovaj ne prepoznaje nista osim jpg i mp3 jbt.
 
a ovaj ne prepoznaje nista osim jpg i mp3 jbt.

To je na nivou softvera nekog slajder samsunga iz 2005. godine, smesno.
 
Solid explorer je tata za sve. Sto ne naprave nesto tako wp. Jel to toliko tesko???
 
Pa pazi na ovoj masini treba sve da leti. Probao sam i uc browser al ne mogu da promenim da vrsi download na sd card. Sta god da skinem ne mogu da nadjem a ovaj ne prepoznaje nista osim jpg i mp3 jbt.

A sta bi da skidas, .exe i .dll fajlove? Znam, nije to najscrecnije uradjeno al koje fajlove bi da skidas?
 
Zip,rar... Trazim previse od biznis telefona. A to da raspakujem e to cu juce da uradim
 
Nazad
Vrh Dno