Šta je novo?

Nokia Lumia 1520

Da li se uopste islati uzimati sada 1520 s' obzirom da ce skoro 3 godine (ako vec nije) kako je aparat predstavljen i na trzistu? Mozda ipak malo da se strpite pa da pazarite 950XL.
 
Ja sam L1520 zameni sa L950xl. Ovaj je noviji i dosta kompaktniji model, dok je L1520 tenk kojeg je skoro nemoguce nositi u dzepu. Svakako ce L950xl imati duzu podrsku. I ekran je prava perverzija na L950xl mada ni na L1520 nije lose
 
Amoled dolazi do svog punog sjaja :). i ja se nadam da ce mi jedna 950Xl dopasti uskoro saka, ali da ne idemo u off ovde.
 
Mator telefon,da,znam.
Mislio sam pitati recimo par stvari..kao npr.
Kamera slika 19mp jedino na 4:3,kada postavim 16:9,onda dobijem dve opcije...jpeg 16mp,ili jpeg 5mp + dng 16mp.
Proizilazi da je bolje sta ?
Inace u temi wp10 sam pisao da je fon po meni bas spor i baterija jedva izvuce dan.
Eto to su neki detalji koje sam hteo da podelim sa nekima koji mozda jos uvek imaju ovaj telefon i da iscitam njihove utiske o tome.
 
Sto se odnosa stranica 4:3 i 16:9 tice, nema odgovora bolje je to i to a losije to i to. Sam odnos stranica ti kaze da sa 4:3 imas vise piksela po vertikali dok u odnosu 16:9 imas vise piksela po horizontali. Tako da odredjeni odnos koristis u skladu sa trenutnim kadrom, zavisno od toga da li fotografija koju zelis da napravis treba da bude "razvucena" (16:9) ili kompaktnija (4:3).
 
Ja ga imam jos uvek i sluzi mi iskljucivo kao navigacija i za Runtastic :)
krastavac, riknula glavna kamera i sto se mene tice, ceo telefon je sa tim propao. Radi i dalje ko gromom ošinut, ali kad nema kameru, ko da je musko bez one stvari :)
Ne bi ga nikad ni menjao da mu se kamera nije skenj@la. Iako prelep i radi odlicno, ogroman nedostatak su na zalost programi, nevezano samo za 1520, vec za celu gamu win telefona. Iako sam i dalje ljubitelj windows telefona, jednostavno programa nema ili su uzasno odradjeni (cast izuzecima - Runtastic npr.)

Tacno je sto si napisao za kameru. Ja sam je koristio sa 5MP ili 16MP zbog 16:9 moda. Za bateriju bas i nije tacno. Dok sam bio u Becu (par dana), od ujutru kad krenem (8-9h) pa do kasno popodne (17-18h) bio je ukljucen Runtastic i bez problema je izdrzao ceo dan. I ranije dok sam ga koristio kao normalan telefon, izdrzao bi min. 2 dana. E sad krastavac. Ako ga bas forsiras sa ekranom, mora kratko da traje.
 
Da...
evo sada sam probao...kada je na 4:3 i jpeg 19mp,tada je slika 5megabajta,a kada podesim na 16mp,onda je 1.6 mega.
Mislim da je kvalitet golim okom neprimetan.
Moja supruga je uzela ovaj fon kad je izasao_Otisao digitalajzer posle par meseci,posto je kupljen u inostranstvu,dali smo bogatstvo za ceo displej,jer je navodno samo digitalajzer bilo nemoguce zameniti.
Idemo dalje,wp 8.1,odlicno radio fon,baterija skoro 2 dana.
Otisli na more i posle par dana,pocela da izbija svetlost pri vrhu ekrana,ajd nema veze...tek sam onda primetio da je i lepak lose stavljen,pa se videla zuta mrlja,onako blago.
UA,pa onda win10,e tu joj je secam se krenulo ludilo.Poceo fon da se restratuje sam od sebe,da bi na kraju otisla i ploca.
E sada,ja sam taj njen fon gotivio samo zbog kamere,tako da sam ga ja samo zbog toga i uzeo i eto,imam jos jednu karticu koju sam koristio s vremena na vreme pa mi je sve to kao dobro doslo.
Ova moja l1520...sta znam,vuce se sistem,baterija izdrzi jedva dan,wifi naravno uvek upaljen,mesindzer me jako nervira a stalno ga koristim,sve u svemu,sistem je jako spor.
 
Poslednja izmena:
@hektor

Jel otisao flat od kamere ili..?

Mozda mozes da nadjes neku mrtvu 1520 po oglasima pa da zamenis ceo modul kamere? Mada je pitanje koliko bi ti naplatili zamenu.. mozda ti se na kraju (i dugorocno) vise isplati 950XL za 300e.
 
Nemam pojma sta je riknulo. U svakom slucaju ako je jaaako hladno, mogu da startujem kameru i opalim sliku, ali se u roku od par sekundu usija gornji deo telefona i tad prestane da radi. Razmisljao sam o tome, cak sam na Ebayu nasao modul za nekih 15ak $, ali me mrzelo da se bakcem stim, pogotovo kad ne znam sta je u stvari problem. Dal nesto na ploci, ili pak modul, ili mozda neki hladan lem. Da ga dam u servis da ga iskasape i nista ne urade, tek mi se to ne radi, posto ovde kod mene sve neki tesko priuceni serviseri, koji se samo androidima bave. Kad cuju za WP, u startu kazu da nemaju delove :D
 
Zvuci kao da nije (samo) modul, to oko usijavanja gornjeg dela uredjaja (gde se nalaze soc i najbitnije komponente) mi se uopste ne svidja.. ko zna sta je. Razumeo sam da sve ostalo radi ok a samo kamera ne, zato sam i pomislio da je 90% flat rikn'o.

Imas ovde na forumu par iskusnih servisera pa bi mozda mogli da pomognu.
 
Tako i jeste. Sve radi normalno (telefon, gps, wi-fi) i ne greje se dok se ne ukljuci kamera. Kada se kamera ukljuci, za par sekundi se usija, i i dalje sve radi kako treba sem kamere. Prednja kamera radi normalno.
 
E bas lepo,evo ja da se pohvalim,od sinoc sam dobio prokleti Phantom Touch Problem,strasnoo :(
Koliko sam uspeo da iscitam danas,problem je u digitajzeru i skoro da je NERESIV ?!
 
Ni kod mene na L625. Ostali zarobljeni u 8.1. A bruka dobar još uvek.
 
Nazad
Vrh Dno