Šta je novo?

Cooler Master HAF Stacker

Tomalak

Cenjen
Učlanjen(a)
01.03.2011
Poruke
289
Poena
170
Mislim da je vreme da otvorimo i temu o novom Cooler Master kucistu.

HAF Stacker

http://coolermaster-usa.com/microsite/hafstacker/

haf_stacker_series.jpg

cooler_master_siap_luncurkan_serial_haf_stacker_130903.jpg cm-haf-stacker1.jpg

Kuciste cini nekoliko celina, koje je moguce koristiti u kombinaciji ili samostalno. U radnjama bi trebalo da bude osnovni model - 935 (ukljucuje i 915R), uz mogucnost kupovine manjih elemenata (915R/F) i posebno.

Cena (od CM predstavnika na Oveclock.net forumu):

"The HAF 935 set is $169.99 which includes a full tower configuration with one expansion box. Each 915 unit is $69.99 and will support long power supplies, over 300mm GPU and or 2 x 360mm radiators".

Dizajn je pitanje ukusa, meni se dopada sto ovaj manji modul (915) moze da posluzi kao rad box sa 2x360 radiatora, mada mi jos dosta interesantnih upotreba pada na pamet. Kod nas je obicno dobra ponuda CM opreme, samo jos da vidimo koja ce biti cena.
 
Poslednja izmena:
Predobro je kuciste. Mozda i zamenim mog stackera za njega.
 
Nadam se da će kod nas da stigne pre povećanja PDV
 
Video sam na "novom jajetu" da je cena 169$, a kako su i ostale cene CM proizvoda slicne nasim cenama, ocekujem da bi ovde trebalo da kosta 150-170eur
 
Ja sam imao veoma slicno kuciste ovom HAF-X , odlicno kuciste za jake i glomazne konfiguracije , kad je izasao stacker malo mi je falilo da ga narucim ali sam se predomislio i odlucio za Corsair Obsidian 900D .
 
:happy::happy::happy:

IMG_1658_1.jpg IMG_1664_1.jpg

Povadio sam sve sto je moglo iz manjeg dela (915) i stavio ga ispod, tako mi se vise svidja.
 
Poslednja izmena:
Jos par fotki...

IMG_1669_1.jpg IMG_1671_1.jpg

EK 360XTX + GT AP14
 
Poslednja izmena:
Retko kome će danas da zatreba ovoliki bojler od kućišta… heh… :p
 
Takođe čestitke, meni lično nije nešto simpatičan CM dizajn, ali im je koncept odličan. Samo, hoće li moći creva da ostanu unutra ili će morati sa spoljne strane? Pitam zbog slike gde su otvori na radijatorima, deluje kao nema baš puno mesta (i sa 90 stepeni kolenima).
 
Cestitke za kuciste, idealno za LC i drago mi je da si ga zbog toga i uzeo a ne da zvrji prazno, ostali deo sistema?

4770k/Asus Hero i 290X CFX, 1000W+ napajanje (imam ih nekoliko, videcu koje da stavim), plus naravno ram (8-16GB, nisam jos uzeo), ssd, hdd itd... Imam vec skoro sve za vodeno (EKWB), osim jos par delova koje cekam da mi posalju - Bozic je malko iskomplikovao stvari. Takodje, morao sam jednu graficku da reklamiram (black screen crash), tako da sada cekam i to da se resi!

Valjda cu do sredine januara moci da krenem da sklapam...
 
Takođe čestitke, meni lično nije nešto simpatičan CM dizajn, ali im je koncept odličan. Samo, hoće li moći creva da ostanu unutra ili će morati sa spoljne strane? Pitam zbog slike gde su otvori na radijatorima, deluje kao nema baš puno mesta (i sa 90 stepeni kolenima).

Ako mislis na ta dva porta na slikama (5,6 na slici ispod), to su "ekstra" otvori, koje planiram da koristim za praznjenje loop-a, posto ce biti najnize tacke sistema.

"Normalni" portovi su na drugoj strani (1,2,3 i 4 na slici ispod), tako da mislim da nece biti problem da odatle 16/10mm tubing ode na gore, kroz otvore na dnu gornjeg dela.

IMG_1669_1.jpg

EDIT: portovi radijatora gledaju "ka unutra" (jedan ka drugom) tako da cu dva da iskoristim za vezu izmedju radijatora. Iz druga dva ce tubing da ide na gore, pa cu tu negde (cim creva "udju" u gornji deo) da stavim QDC-ove, kako bih mogao 915 da odvojim od gornjeg dela, po potrebi.
 
Poslednja izmena:
Ako mislis na ta dva porta na slikama (5,6 na slici ispod), to su "ekstra" otvori, koje planiram da koristim za praznjenje loop-a, posto ce biti najnize tacke sistema.

"Normalni" portovi su na drugoj strani (1,2,3 i 4 na slici ispod), tako da mislim da nece biti problem da odatle 16/10mm tubing ode na gore, kroz otvore na dnu gornjeg dela.

Pogledajte prilog 131980

EDIT: portovi radijatora gledaju "ka unutra" (jedan ka drugom) tako da cu dva da iskoristim za vezu izmedju radijatora. Iz druga dva ce tubing da ide na gore, pa cu tu negde (cim creva "udju" u gornji deo) da stavim QDC-ove, kako bih mogao 915 da odvojim od gornjeg dela, po potrebi.

Staje sve to bez problema ;)
 
Staje sve to bez problema ;)

Trebalo bi. :)

Videcemo kada stignu svi delovi kako najbolje sve da uklopim. Originalni plan je bio da koristim bay rezervoar, pa da 915 bude gore. Medjutim, sada je ideja cevasti rezerovar sa integrisanom pumpom (plus jos jedna pumpa negde), sa 915 na dnu.

Btw, zna li neko gde da nadjem crne m3 srafove (30-35mm) i crne gumene distancere u Beogradu? Ili mi ne gine E-bay? (trazio sam u Srafku i Merkuru - nema. Rekose mi da ima neka radnja u Milesevskoj, idem danas tamo).
 
Poslednja izmena:
Crne "bronirane" srafove imas u prodavnici srafovske robe kod Kalenic pijace u Njegosevoj ulici preko puta ulaza u opstinu Vracar, radnja je u suterenu ali ne znam kako se zove, imbus i upustene glave svih dimenzija kao i matice za iste, za gumene rubere ne bih ti mogao pomoci...

Danas sam bio kod Kalenica u jednoj radnji nije bilo, nisam znao da ima i ta druga u blizini. Idem sutra tamo! Hvala.
 
Vrlo interesantno kuciste. Ja sam ga pazario pre neki dan, iz razloga sto planiram da napravim neki mini kompic, mini ITX, pa cu taman obe masine da stavim u ovo kuciste. Jedino mi se ne svidja sto na ovom pleksiglasu nije osmisljeno da ide neki vent od 200mm
 
Nazad
Vrh Dno