Šta je novo?

Prostor oko kucista

Zuba1970

Znamenit
Učlanjen(a)
08.12.2011
Poruke
2,585
Poena
1,465
Moja oprema  
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=241&area=usa
Interesuje me ovakvo ili slicno kuciste. E sad imam ideju da ga postavim u HI-FI policu. Kao sto se vidi ono je siroko 440 mm a deo gde bi ga stavio je sirok 525 mm.
Moje pitanje je koliko bi trebalo odprilike da ima lufta kod takvih kucista zbog kulera koji su sa strane ?
I da li je uopste pametno stavljati tako kuciste u neki da kazemo ograniceni prostor ?
Mada moze i ovako nesto gde sigurno ne bi morao da brinem :http://www.silverstonetek.com/product_legacy.php?area=en&model=sg02
Cisto me interesuje da li je neko na taj nacin postavljao kuciste ili mu je bilo pored ili na stolu?
 
u većini firmi i kancelarija kompjuteri su baš na stolu.
ako je kućište projektovano u dimenzijama hifi komponente , podrazumeva se da će da se stavi u hifi policu , koja ima po 10cm lufta sa svake strane,
to je najnormalnija stvar za svako pojačalo .

dakle ako imaš policu sa 10-15 cm lufta sa svake strane, nema šta da brineš.
 
Najverovatnije ce biti ono prvo ciji sam link dao. Sa strane ce biti 3,5 cm a povisini vise od 5 cm u dubinu nije problem.
 
Ma upravo me to sa prostorom i ubija u pojam koje kuciste da izaberem. A opet sa druge strane necu nesto opteretiti komp osim interneta i eventualno skidanja filmova slusanja muzike. Igre ne igram. Nekako mi se onakvo kuciste kao prvi link najvise dopada. Koga god sam pitao u vezi tog lufta odgovor bi bio pa ne bi trebalo da bude problem i to mi nekako neda mira. Sklopim konfiguraciju sa tim kucistem a onda se ispostavi da sam se zeznuo.
 
da bi se kajao , moraš prvo da napraviš njesra . bezveze je nervirati se zbog greške koju još nisi ni napravio .

što će reći, - samo napred !
 
Koje napajanje mislis ovde da stavis?

Ma upravo me to sa prostorom i ubija u pojam koje kuciste da izaberem. A opet sa druge strane necu nesto opteretiti komp osim interneta i eventualno skidanja filmova slusanja muzike. Igre ne igram. Nekako mi se onakvo kuciste kao prvi link najvise dopada. Koga god sam pitao u vezi tog lufta odgovor bi bio pa ne bi trebalo da bude problem i to mi nekako neda mira. Sklopim konfiguraciju sa tim kucistem a onda se ispostavi da sam se zeznuo.

Za te namene ne bi trebalo da bude problem, ni najmanji, to je ladno ko led, manje-vise....a koja mb/cpu/grafa ide tu?
 
Poslednja izmena:
Pa u ovo malo kuciste ide SFX a u ona veca klasicni ATX.
 
Poslednja izmena:
^^^
Pa zato te pitam, da se ne zeznes...
 
Na sajtu za svako kuciste pise koja je opcija napajanja. Meni je zao sto nema tih manjih kucista zato se brinem oko prostora. Mada ova serija Grandia ima sa desne 2 fena a sa leve 1 a pozadi postoji opcija dodavanja jos dva od 80 mm.

@okmijun hvala ,necu ja sklapati konfiguraciju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno