Šta je novo?

Baterije na laptopovima... i sve o tome

Battery info view gleda otpozadi wear level ako je 20% pisace 80% ako je 30% pisace 70%....
 
Meni je vec stigao oko 60% :S:...bio do pre neki dan oko 45..nisam ga palio par dana a baterija bil skoro prazna...juce ga upalim pobr;javila na pocetku skroz..posle malo dodje sebi:D ali opet ...crkava..laptop koristim skoro 3 godine,nisam obracao paznju ni na punjenje ,praznjenje,formatiranje i te zajebancije...dok radi nek radi..i radila je ,verovali ili ne ,,u pocetku je trajala preko 4 sata surf netom i normalno koriscenje..6celijska je 4000 mah...e sad pitanje..kakve su baterije koje prodaju na KP?Konkretno moj laptop je Acer 5750 g i za njega baterija ,kazu neka zamenska,ista voltaza,ista oznaka stim sto neke imaju 4400 i 6000 mah,kao duze traju...krecu se od 25 do 40 eura...da li migu uzeti tu bateroju bez bojazni da ne sto ne strada u lpatopu jer nisam siguran u njihov kvalitet?Konkretno,oznaka je AS10D51-10.8v..mislim na bateriju
 
Meni je taj isti laptop crkao dok je bio ukljucen Dragon Age Origins (b980, 6GB RAM, 630m/540m cini mi se da su bile specifikacije), ali bukvalno lipco iz cista mira, pregorela maticna.
Ne bih se zezao sa kineskim baterijama,
 
Zar postoje i nekineske baterije za laptopove koji su u 98% slucajeva tamo i proizvedeni? Ja koristim kinesku bateriju za HP i nista istom ne fali evo 2 godine vec, a i NE moze baterija da sprzi plocu...
 
To sto ne moze da sprzi,to gresis,,a gore u postu e mislio na ove kineske aftermarket,,,drugo je kad uzmes originalnu...za moj laptop kosta oko 8000...ako se bas morqa uzecu tu,mada sam vise voleo te pare dat za neki ssd da ga malo osvezim:)
 
Mislim da rok trajanja baterija na laptopovima zavisi od slučaja do slučaja, odnosno da nema strogih pravila. Konkretno dva primera: moj laptop HP 4525s star 4 godine, baterija crkla totalno, a vadio sam je kad je laptop bio na struji. Komšija ima Asus A9RP, star 7 godina, nikad vađena baterija, laptop uvek bio u struji, juče smo merili i 1h i 12' izdržala.
 
Koristi laptop kako je planirano.... Sa baterijom unutra. Nikad nisam vodio računa o bateriji.. U prethodnom laptopu koji sada ima već 8 godina i dalje radi, dok u ultrabooku koji sada koristim baterija ne može da se vadi i nemam problema.
 
Toplota najvise ubija bateriju, tako da dok god sam laptop radi super i bez pregrevanja, ako se ne opterecuje renderingom, igrama, i baterija ce duze ziveti.
 
Opet ja sa mojim iskustvima. :)
Moj HP od prvog dana na Notepal postolju, korišćen za net i ponekad za neki film. Komšijin Asus nije video ni na slici postolje, a kamoli ga koristio. Nema pravila.
 
Poslednja izmena:
Ajde i ovde da pitam, neki program za ogranicenje maksimalnog punjenja baterije i upozorenje kad baterija bude na 30%?
 
pozdrav, nov sam na forumu,, problem se sastoji u sledecem, kupio sam polovan ACER travelMate 7720G-301G16Mn , uz njega je dosla baterija 11,1v 4000mAh , sa 6 celija,,, kad je napunjna do kraja, windows kaze da baterija moze sat vremena da radi, izvucem punjac, i baterija drasticno pada i za nekih 10min se ugasi laptop... gledajuci na netu, nasao sam dve baterije za taj laptop, 11,1v 6 celija 4400mAh i 14,8v 8 celija 4400mAh. da li neko od vas moze da mi pomogne,savetom, da li mogu da kupim tu bateriju sa 14,8v i a li ce to biti rizik za moj laptop? unapred hvala

ovo su te dve baterije


http://www.batteryupgrade.com/shopB...1kNzYzVEc-XzxoCuaPw_wcB#/shopGroupId/32962518
 
Nemam informacije iz prve ruke ali internet je donekle podeljen po tom pitanju - neki (manji broj) kaze da su ubili masine na taj nacin dok drugi kazu da je sve ok i kada su zamenili sa baterijom sa visim naponom/vise celija - izgleda i da zavisi od tehnologije izrade baterije ali u tvom slucaju su iste - takodje i pise da su obe odgovarajuce za tvoj laptop tako da ne znam cemu briga? :)
 
prijatelj koji se bavio elektronikom je otvorio bateriju koju imam 11,1v , i svaku bateriju merio posebno,, kad je puna, pojedinacni naponi su 4,03-4,11 ,,,njegov savet je da kupim 11,1v,,jer nema iskustva sa time,,, moje neko razmisljanje navodi ka tome, da ova baterija mozda i ima realnih sat vremena struje, ali za neki slabiji ACER,,, moj je core 2 duo, 4gb ram, xt2400ati, pa time iscrpe struju naglo i jako,,, da bi mozda 14,8v bila dovoljna da mu poda dovoljno struje i obezbedi bar za dva sata ,,, moja briga je u tome, sta ako nisam u pravu, i sprzim nesto, nisam bas rokfeler da mogu da priustim takav vid igranja,,, sacekacu, ako se javi jos neko ko mozda ima iskustva sa tim, da je upotrebio jacu voltazu.
 
Snimi Hardware monitor i proveri wear level celija. U sustini problem koji imas moze da se ispravi jer bios baterije nije uskladjen sa stanjem celija odnosno njihovog istrosenja, uglavnom pobrljavi i prijavljuje vece istrosenje nego sto jeste.

Sent from my Coolpad E501_EU using Tapatalk
 
Evo situacije koja mene iritira. Napunim bateriju do kraja (Acer laptop sa integrisanom baterijom) i u toku korišćenja normalno prikazuje pražnjenje baterije. Međutim, kada indikator pokaže približno 20% napunjenosti (Win indikator i još neki programi prikazuju isti nivo napunjenost i preko sat vremena preostalog vremena korišćenja) laptop se isključi i kada pokušam da ga upalim bez punjača ne može i pokazuje prilikom uključivanja Battery low. Wear level 0%. Ima maksimalno 30-ak ciklusa punjenja i pražnjenja za godinu i po. Uglavnom se koristi na bateriji i to prilično retko, kao pomoćni komp. Kako da mi se ovo ne dešava i da mi indikator pokazuje pravo preostalo vreme?

ps. Ne znam da li su ovo Acer gremlini, ali mi se nešto slično dešava i na Acer tabletu. Sa tim da je kod tableta dođe baterija na nekih 35-40%, pa malte ne treutno padne na 20-ak.
 
Poslednja izmena:
Integrisane baterije mogu da se menjaju,bar je takav slučaj kod mog Asusa.
Jedino što mora da se skida donji poklopac ali nije problem promeniti.
 
Znam da može da se menja. Otvarao kada sam ubacivao SSD. Na ovo integrisana sam i mislio da je potrebno otvoriti kućište za zamenu. Nije baterija crkla, sasvimm solidno drži nego je problem u ovome da kada dođe do 20% isključi se. Ne znam da li bi kakav način kalibracije doveo u normalu ovo očitavanje. Ili neko drugo rešenje da pokazivanje bude realno.
 
Koliko sam ja primetio, najvise zavisi od mesta baterije na laptopu. Na prethodnim, baterija se nenormalno grejala i krace trajala.
Sad na Dell 1530, posle 3 godine aktivnog koriscenja, wear level je 23%.
Komp je godinu dana stajao samo na punjacu sa baterijom, nisam ga doslovce ni jednom ispraznio. Sada se desava da prodju dani da ga ne pomerim sa stola. Pa onda ga danima nosam gde stignem, ne pazim na bateriju uopste, isprazni se par posto, pa je dopunim, ili se isprazni u potpunosti pa ga stavim na punjac... U praksi, sa mojom upotrebom je sa nekih 2h +/-15 min stigla na 1:40 +/- 15 min.

Jedino sto stvarno redovno radim je da je svakog 30og u mesecu potpuno ispraznim bat , obicno uvece, i tako ostavim do ujutru. Ujutru iskljucen komp prikljucim na punjac, i ostavim da se puni 3-4h.

Listao sam ovu temu i naisao na zanimljiv post (jeste star). Moramo da pazimo sta pisemo. Svakog 30og u mesecu prazni bateriju a komp je godinu dana stajao na punjacu i ni jednom nije ispraznjena. Nemoguce!

Meni su u servisu gde sam kupio polovni Dell rekli da bateriju praznim i punim do 100%, ali se toga necu pridrzavati sa ovom baterijom jer je wear na 63% i baterija traje oko 1h aktivnog koriscenja, pa ce uskoro biti zamenjena.

Koliko je efikasno raditi kalibraciju baterije?
 
Listao sam ovu temu i naisao na zanimljiv post (jeste star). Moramo da pazimo sta pisemo. Svakog 30og u mesecu prazni bateriju a komp je godinu dana stajao na punjacu i ni jednom nije ispraznjena. Nemoguce!

Meni su u servisu gde sam kupio polovni Dell rekli da bateriju praznim i punim do 100%, ali se toga necu pridrzavati sa ovom baterijom jer je wear na 63% i baterija traje oko 1h aktivnog koriscenja, pa ce uskoro biti zamenjena.

Koliko je efikasno raditi kalibraciju baterije?

Ja ne razumem sta nije jasno. Piše da je stajao i da nije pražnjen ni jednom. Posle toga piše: sada, dakle posle tog perioda sam počeo da ga nosam sa sobom, dakle posle tog perioda od godinu dana. Nije striktno naglašeno, ali je onome ko hoće jasno sta sam hteo da kažem.



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, situacija je sledeća. Laptop je Asus X550LN, baterija mi je nakon 2 godine otisla, ne moze drzati 10 minuta pa sam narucio novu preko neta. Ubacim je u laptop, nema sta, radi, drzi kako treba. Medjutim, na bateriji pise da je voltaza 14.4V, medjutim batteryInfoView mi ocitava 14.8V. Da li je imao iko ovakav slučaj, tj. najbitnije, da li je sigurno koristiti laptop sa ovom baterijom? Trazio sam po netu, medjutim nigdje nema nekog konkretnog odgovora, jedni govore da je u redu, da postoji tolerancija oko +- 1 V, drugi govore da ne moze.
 
To bi, ukoliko je baterija ispravna, trebalo da bude sasvim ok - nemas brige. Ako se ne greje mnogo pri radu/punjenju i kompjuter radi kako treba sa njom pogotovu.
 
Pozdrav. Crkla mi je baterija na Lenovo laptopu, inače radi se o fiksnoj bateriji, znači ne može da se izvadi. E sad, meni baterija faktički i ne treba, laptop mi stalno stoji kući i uvek je na punjaču. Ono što me zanima je da li je neki problem za laptop što mu baterija ne radi, odnosno da li smem da ga koristim samo na struju.
 
Pozdrav. Crkla mi je baterija na Lenovo laptopu, inače radi se o fiksnoj bateriji, znači ne može da se izvadi. E sad, meni baterija faktički i ne treba, laptop mi stalno stoji kući i uvek je na punjaču. Ono što me zanima je da li je neki problem za laptop što mu baterija ne radi, odnosno da li smem da ga koristim samo na struju.

Ako primetis da ti baca u standy ili sleep iznenada i izlazi Your battery is very low(kao sto se meni desilo kada je crkla baterija) samo disable-uj drivere za bateriju:

battery.PNG
 
Ne znam kako je na Windows 7 , ako nemas probleme nemoras da iskjucujes te drivere.
 
Posle godinu dana i četiri meseca wear level 23%. Da li je to mnogo ili je prosek?
 
Koliko ti je cesto na punjacu bio za tih godinu i 4 meseci?
 
Posle godinu dana i četiri meseca wear level 23%. Da li je to mnogo ili je prosek?

Ja bih rekao da je prosek, meni na Lenovu B590 Wear Level posle 2 god. i 9 meseci iznosi 45%. Punjenje je u Power Manageru ograničeno od 30% do 80% skoro sve vreme. Uopšte nemam utisak da je baterija toliko oslabila, još uvek drži sasvim solidno, nisam merio, ali nije mnogo lošije nego kad je bila nova baterija. Inače kao nova, baterija je imala WL od nekih 8 ili 12%, zaboravio sam koliko tačno.

I novi Acer 575G je odmah po paljenju imao WL na bateriji od 6%, kupljen pre 1 mesec.
 
Nazad
Vrh Dno