Šta je novo?

Baterije na laptopovima... i sve o tome

Kako je napisao

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Znaci da je izvadim sa 40-ak %kapaciteta i tako da stoji? Ne punim do kraja pa vadim?

Kada dođe na 41-42%, ugasiš laptop i izvadiš bateriju-odlažeš je, ne puniš je do kraja.
Svaki uređaj koji koristi bateriju, fabrički dolazi sa kapacitetom napunjenosti baterije oko 40%, to je kapacitet na koji se batiraj odlaže-čuva.
 
Je li preporučljivo nekad kad se baterije ne koriste duži period izvađena isprazniti je i napuniti do kraja?
 
Ajd opet, ovo je Acer preporucivao svojevremeno za litijum jonske baterije:
Punis do kraja, potrosis do 15%, punis do kraja, potrosis do 40%, gasis, vadis i odlazes na 30 dana. I onda sve opet.
Baterija ima samopraznjenje od 1% dnevno. Zato 30 dana, ona ce da se samoizprazni sa 40% na 10-15% i onda se ciklus ponavlja.
 
Pozdrav svima.

Imam Asus laptop n551 na kom je baterija neispravna.
Napuni se do nekih 40% i to je to, isprazni se za 20ak minuta.

Da li mi je isplatljivije da
- uradim reparaciju ćelija na bateriji
- da kupim novu zamensku bateriju ?
 
Pozdrav svima.

Imam Asus laptop n551 na kom je baterija neispravna.
Napuni se do nekih 40% i to je to, isprazni se za 20ak minuta.

Da li mi je isplatljivije da
- uradim reparaciju ćelija na bateriji
- da kupim novu zamensku bateriju ?
Da li si pokušao da je napuniš drugim punjačem?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jesam.

Što se tiče zamenskih baterija.
Čuo sam da Triax prodaje zamenske baterije.
Zanima me koliko su kvalitetni i da li postoji bolja alternativa
(sem kupovine original baterije) ?
 
Minimum 70-80% kvaliteta original baterija, makar što se kapaciteta tiče.

Dužina trajanja baterije (da se tako izrazim) je tu i tamo. Ono što sam imao prilike do sada da vidim/koristim, trajalo je minumum 2 godine, a neke furaju već treću godinu sa sličnim originalnim kapacitetom.

Bolju alternativu, da je iole u rangu Triax-a, sa garancijom od 2 godine na ispravnost bih i ja voleo da vidim. :)
 
od prastarog macbooka Mid 2009 baterija koja je držana u njemu više se ne može napuiti.Zaboravio sam na taj laptop.Izvadio sam je i od one 3 ćelije/kockice jedna se nekako napuhala.
Jel to znači da je bacim?
 
Jedno pitanjce..izvinjavam se mozžda je off..
Da li ovaj laptop vredi 18.000 din ?

Lenovo V130-15 IGM
Model name: 81HL
CPU: Intel N4000 1.1Gh
RAM: 4GB
HDD: 500 GB
LAN: 100/1000M
Display: 15.6" HD TN
Battery: 2CELLOs
Windows 10 Home
 
Imam i ovaj HP u ponudi za iste pare (18.000). Da li on vredi toliko i sta je bolje uzeti ?
Još jednom se izvinjavam na off postu
 
- HP -

PROCESOR: AMD Quad-Core A10 5750M APU with Radeon HD 8650 Graphics (2.5 GHz, 2 MB cache)

ČIPSET: AMD A76M FCH
MEMORIJA: 8 GB 1600 MHz DDR3L
GRAFIKA: AMD Radeon HD 8570M
HDD: 750 GB
MONITOR: 15.6" Nisam siguran za rezoluciju, znam da je touch screen
 
Ok, hvala..
 
Jel to tema u laptopovima ili posebna tema ?
 
Ako u Windows 10 kod lika piše da baterija traje 11 sati,koliko je to pouzdano ili tačno,ajd recimo i neka je 10 h?
Riječ je o X250 modelu,ne mogu da vjerujem da mu baterija traje toliko dugo,uzeo bih ga baš zbog toga jer mi više dojadilo spajati punjače.
 
Pa kad tad ces morati da spojis punjac :D
To sto pise nije uvek tacno. Ja testiram tako sto pustim 720p Youtube da tera na 50% osvetljenja i koliko izdrzi do 10% baterije, to je realno.
 
Pa koliko može lagati taj pokazivač?
minus 1-2 sata?
Riječ je o modelu X250 i čitam da imaju poprilično izdržljivu bateriju ali da polovan drži 11 sati nešto baš i ne vjerujem.
Jel moguče da pokazuje 11 a lik mi reče da drži 4 h,i kako to?
 
Ako stoji idle tipa pola sata, pokazivaće da mu je ostalo još baš dosta vremena. Što verovatno jeste tačno, ali ako ostane u idle-u, tj ako ništa ne radiš. Čim počneš da ga koristiš on će prepraviti to preostalo vreme.
Meni npr pokazuje 8-9h kad ne radim ništa i kad je na 100%.
Izdrži nekih 5h korišćenja.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Može li se ikako popraviti baterija koja je napunjena držana van laptopa i sad vidim da je stradala,jer windows je prijavljuje kao neispravna?
Ako držim na bateriji za 15 min je svuče.
Ako nema od nje ništa onda da je bacim?
 
Moze li preporuka za hp elitebook 2540p kakav punjac da trazim za kamion? Imam u kamionu I 24 I 12 izlaze.

Ovo su info sa kucnog punjaca.
4800062c349d43b07a8c830ae6807706.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ćao svima.

Imam problem sa baterijom na HP 250 G5 lap topu. U poslednje vreme traje kraće nego inače, što je verovatno i normalno s obzirom da dosta koristim lap top. Međutim, veći problem mi je što prekida punjenje s vremena na vreme, upali se bela lampica kao da je puna, iako piše da je recimo na 70-80%. Posle par sekundi nastavi punjenje i upali se narandžasta lampica.

Nadam se da je problem sa baterijom, a ne neke druge prirode, te da će zamena rešiti problem.

Imam dva pitanja. Da li postoji mogućnost da baterija za HP 250 G4 odgovara i HP 250 G5? Vidim kod svih domaćih da i moj kod (807612-421) odgovara, ali piše G4, nigde G5.

Drugo pitanje je da li je zamenska baterija ok? Ne bih davao baš 100 EUR za original.

Pozdrav
 
Pa izvadi bateriju i koristi ga na punjacu ako gubi struju u radu i gasi se onda je negde kabal u prekidu na punjacu.
 
Nazad
Vrh Dno